Canon rozšiřuje řadu tiskáren MAXIFY o nové modely se systémem inkoustů MegaTank

Praha, 18. listopadu 2022 – Společnost Canon dnes oznámila rozšíření své řady tiskáren MAXIFY o modely MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 určené především pro ty, kdo pracují doma, a pro malé firmy. Tato řada je koncipována s ohledem na spolupráci, efektivitu a produktivitu a je ideální pro řešení širokého spektra tiskových potřeb v různých pracovních prostředích – od hybridní práce z domova po provoz malé firmy.

Modely MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 jsou díky nízkým celkovým nákladům na vlastnictví ideálním řešením pro domácí kanceláře a malé podniky.

MAXIFY GX3040

MAXIFY GX3040

Canon MAXIFY GX4040

MAXIFY GX4040

Úspora místa a nákladová efektivita

Oba modely jsou vybavené technologií doplňovatelných inkoustových nádrží MegaTank a vyznačují se nízkými celkovými náklady na vlastnictví i na vytištěnou stránku. Jsou jednoduché na ovládání i údržbu – šetří čas, který je možné věnovat důležitějším pracovním záležitostem. Prostoje jsou totiž omezené na minimum díky velkoobjemovému tisku až 14 000 stran z jedné sady nádob s barevnými inkousty1 – nebo až 21 000 stran v ekonomickém režimu tisku2. Přispívá k tomu i velká vstupní kapacita papíru – až 350 listů (zásobník na 250 listů a 100 listů v zadním podavači). Uživatelsky vyměnitelná údržbová kazeta navíc omezuje nutnost zasílat tiskárnu do servisu.

Tiskárny MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 vychází vstříc potřebám malých firem a těch, kdo pracují z domova. Nabízejí rychlé kopírování a skenování a tisk v profesionální kvalitě se systémem doplňovatelných nádržek pigmentových inkoustů čtyř barev. Oba modely v kompaktním stolním provedení zabírají minimum místa na pracovním stole a snadno se vejdou do stísněných prostor domácí kanceláře.

Vysoká produktivita a spolupráce

Vysokorychlostní tisk znamená při hybridní práci mezi domovem a kanceláří nebo ve sdíleném prostředí malé firmy, že uživatelé nemusí na tisk dokumentů čekat. Oba modely dosahují vysoké rychlosti tisku 18,0 obr./min při černobílém tisku a 13,0 obr./min barevně.

Díky čtyřbarevnému pigmentovému inkoustu jsou oba modely ideální pro vysoce kvalitní firemní tisk na různé typy papírů. Společnost Canon exkluzivně vyvinula pigmentové inkousty pro tisk ostrého a snadno čitelného černého textu a pro výrazný barevný text a grafiku. Současně došlo k vylepšení kontrastu v podání barev oproti předchozím modelům MAXIFY GX. U plně pigmentových inkoustů nedochází k rozpíjení a rozmazávání, takže v dokumentech lze zvýrazňovat a šířit je s jistotou, že budou vypadat čistě a profesionálně.

Velkokapacitní zásobník vybavený kontrolním okénkem pojme 250 listů běžného papíru a k dispozici je také zadní podavač na 100 listů, takže není nutné papír neustále doplňovat. Tiskárny jsou vybaveny také plochým zadním podavačem, který podporuje různé typy a velikosti médií včetně kartonu. Díky tomu dokáže jediné zařízení pokrýt široké spektrum tiskových potřeb firmy.

Nové modely tiskáren MAXIFY GX navíc podporují počítače typu Chromebook – včetně přímého tisku a skenování z OS Chrome. Tiskárny spolupracují i s širokou škálou dalších operačních systémů, včetně Mac, Windows, iOS a Android. 

Snadná údržba

Oba modely, MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040, jsou jednoduché na obsluhu a údržbu díky vylepšenému designu hardwaru, dotykovým displejům (pouze MAXIFY GX4040) a uhlazenému uživatelskému rozhraní. Doplňování inkoustu je snazší než dříve – pomocí barevně rozlišených uzávěrů s pružinou může uživatel doplnit nádržku jemným pohybem prstu, zcela bez rozlití inkoustu. Uživatelsky vyměnitelná údržbová kazeta je navíc nyní umístěna vpředu, takže je snadno dostupná a lehce se s ní manipuluje. 

Bezproblémová konektivita na pracovišti

Díky inteligentní konektivitě mohou uživatelé tiskáren MAXIFY tisknout, skenovat, kopírovat a připojovat se ke cloudu prostřednictvím aplikace Canon PRINT a využívat výhody kompatibility se stávajícími softwarovými a technologickými platformami včetně AirPrint a Mopria®. Po připojení k Wi-Fi zjistí tiskárna sílu signálu a úroveň zabezpečení. Nachází-li se v dosahu více přístupových bodů, automaticky se připojí k tomu, který má nejlepší zabezpečení a vykazuje nejvyšší kvalitu datového přenosu, což zajišťuje spolehlivé připojení za všech okolností. Díky různým bezpečnostním opatřením – včetně WPA3-SAE, WPA3-EAP(AES) a šifrování TLS 1.3 – jsou tiskárny MAXIFY GX3040 / MAXIFY GX4040 bezpečnější, s nižším rizikem neoprávněného přístupu a úniku dat.​

Podpora potisku různých médií

Plakáty, upoutávky do provozoven a jiné výtisky na karton, jejichž výroba se běžně zadává externě, lze nyní vyrábět pomocí tiskáren MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040, což malým firmám snižuje celkové náklady na propagační materiály. Pro potřeby firemního tisku jsou obě zařízení kompatibilní s různými aplikacemi, včetně možnosti tisku na karton z nového plochého zadního podavače. PosterArtist Web lze použít k tvorbě atraktivních plakátů bez potřeby profesionálních grafických dovedností – šablony, automatický design a bezplatná fotobanka pomáhají tvořit materiály, které zaujmou. Aplikace je k dispozici online prostřednictvím webového prohlížeče, takže lze úpravy provádět kdykoli a kdekoli.

Společnost Canon dnes vedle tiskáren MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 oznámila rozšíření řady tiskáren s technologií doplňování inkoustu MegaTank o další čtyři nové vysoce kvalitní a vysokorychlostní modely, ideální pro rodiny, které chtějí ušetřit na domácím tisku.

Další informace o tiskárnách MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 naleznete na stránkách:

https://www.canon.cz/printers/maxify-gx3040/
https://www.canon.cz/printers/maxify-gx4040/

Hlavní funkce a vlastnosti společné oběma modelům:

• 18,0 obr./min / 13,0 obr./min – vysokorychlostní tisk 3
• Vysoká výtěžnost inkoustu: 6 000 výtisků černým inkoustem nebo až 14 000 výtisků sadou barevných inkoustů1
• Úsporný režim zvyšuje výtěžnost až o 50 %2
• Čtyřbarevný pigmentový inkoust
• Zadní podavač s kapacitou 100 listů
• Zásobník na 250 listů
• Plochý zadní podavač

MAXIFY GX3040 – hlavní funkce a vlastnosti

• Tiskárna 3 v 1 – tisk, kopírování a skenování
• 1,35" monochromatický čtvercový LCD displej
• Wi-Fi

MAXIFY GX4040 – hlavní funkce a vlastnosti

• Tiskárna 4 v 1 – tisk, kopírování, skenování a faxování
• Automatický podavač dokumentů na 35 listů
• 2,7" barevný dotykový displej
• Wi-Fi a Ethernet

  1. Výtěžnost inkoustu je odhadovaná hodnota na základě vlastní zkušební metody společnosti Canon s použitím testovacího vzoru podle normy ISO/IEC 24712 při simulaci průběžného tisku s náhradními inkoustovými nádržkami po úvodním nastavení.
  2. Ekonomický režim snižuje spotřebu černého inkoustu snížením hustoty, takto lze vytisknout o 50 % více stránek než ve standardním režimu.
  3. Rychlost tisku dokumentu formátu A4 na běžný papír jako průměr hodnot pro střední úlohu v testech pro kategorii kancelářských dokumentů podle normy ISO/IEC 24734