Canon vylepšuje proces tvorby obsahu pro virtuální realitu pomocí nového VR softwaru

Praha, 22. prosince 2022 – Společnost Canon Europe dnes oznámila aktualizaci svého systému EOS VR v reakci na připomínky od uživatelů. Aktualizace softwaru – verze 1.2 – výrazně zvyšuje výkon a zlepšuje funkčnost při zachování jednoduchosti použití. Nástroj EOS VR Utility i zásuvný modul EOS VR pro Adobe Premier Pro byly aktualizovány s cílem zvýšit efektivitu postprodukčního procesu. A co je ještě důležitější, nástroj EOS VR Utility nyní podporuje převod kompatibilních souborů RAW se snímkovou frekvencí až 60P, takže jej může využít širší okruh tvůrců podle svých preferencí.

EOS R5 C

EOS R5 C

Vylepšená funkčnost a vyšší výkon

Nástroj EOS VR Utility nabízí stejně jednoduché a intuitivní uživatelské rozhraní jako původní software, ale přidává novou funkci/kartu pro podporu videozáznamů ve formátu RAW. Tato aktualizace umožňuje tvůrcům pracovat s kompatibilními soubory RAW a provádět v nich úpravy, a to i při vyšší snímkové frekvenci 8K/60p, například z fotoaparátu EOS R5 C. Kombinace 60 sn./s, 8K a vysokého dynamického rozsahu souboru RAW zaručuje vynikající obrazovou kvalitu a plynulý pohyb. Aby tvůrci obsahu pro virtuální realitu mohli snadněji pracovat s tak velkými soubory, podporuje software EOS VR Utility i EOS VR Plug-in kompatibilní grafické karty. To urychluje zpracování a převod, a tedy celý proces postprodukce.

Vedle těchto vylepšení je nyní nativně podporován i hardware Apple, což uživatelům umožňuje plně využívat výhod nejnovějších procesorů Apple a pracovat na počítačích Mac rychleji. Zásuvný modul EOS VR má také další výhodu – režim priority rychlosti, kdy tvůrce může provést převod VR až po úpravách a zkrátit tak dobu postprodukce.

Větší svoboda volby

Software v1.2 také poskytuje tvůrcům VR obsahu větší flexibilitu a řadu nástrojů na podporu jejich pracovních postupů. Nově přidaná podpora formátu souborů HEVC 4:4:4 s 10bitovou barevnou hloubkou v softwaru Windows EOS VR Utility poskytuje více možností pro kodeky při exportu obsahu.  Vedle toho tolik požadovaná funkce masky objektivu (Windows a Mac) eliminuje pohled sousedního objektivu a zároveň prolne okraje snímku, takže odstraňuje další krok při konečné úpravě.