Velkoformátový tisk v kompaktním těle. ImagePROGRAF TC-20 od Canonu je určen pro malé kanceláře i domácnosti

PRAHA, 28. února 2023 – Společnost Canon Europe uvádí na trh novou velkoformátovou stolní tiskárnu imagePROGRAF TC-20. Ta je díky tenkému kompaktnímu tělu, jednoduchému ovládání a vysoce kvalitnímu tisku ve formátu od A4 až po A1+ určena pro trh s velmi nízkými objemy tisku, který zahrnuje kanceláře v oblasti architektury, inženýrství a stavebnictví, vzdělávací zařízení a gastronomii. Ideální je ale i pro zaměstnance využívající hybridní způsob práce.

imagePROGRAF TC-20 AMBIENT 02.jpg

Velkoformátová tiskárna imagePROGRAF TC-20 je vhodná do malých kancelářských prostor.

 TC series Paper tray up FSL.png

Nový imagePROGRAF TC-20 pojme najednou 100 listů A4.

TC series LIFESTYLE 04.jpg

ImagePROGRAF TC-20 je určen pro odvětví AEC, vzdělávání a gastronomii.

Nová tiskárna Canon imagePROGRAF TC-20 je kompaktní stolní velkoformátová tiskárna, kterou lze v kanceláři či doma pohodlně umístit na stůl nebo na poličku. Podporuje nepřetržitý tisk 100 listů A4 nebo 50 listů A3 běžného papíru nebo papíru v rolích až do formátu A1+ pro tisk stavebních, projektových, geodetických výkresů a materiálů pro prodejní místa. Dodává se s jednoduchým, snadno použitelným a bezplatným softwarovým řešením Direct Print Plus, které zajišťuje vynikající kvalitu tisku srovnatelnou s vyššími modely řady imagePROGRAF a je kompatibilní i s ostatními modely imagePROGRAF.

Jennifer Kolloczek, vedoucí manažerka divize European Planning, Marketing & Innovation pro produkční tisk ve společnosti Canon Europe, k tomu uvedla: „Způsoby práce se v posledních několika letech rychle změnily, protože mnoho lidí si osvojilo hybridní styl a rozdělují svůj čas mezi kancelář a domov. Diverzifikace míst a způsobů práce vedla k rozdělení úkonů na více pracovišť. Proto roste potřeba základních typů velkoformátových tiskáren – zejména při přechodu mezi centrálními, vzdálenými a domácími kancelářemi.“

„Nový imagePROGRAF TC-20 je díky svému kompaktnímu designu ideální volbou pro moderní práci, protože se snadno vejde do malých prostor, aniž by to bylo na úkor kvality tisku. Dodává se také se softwarem pro zadávání úloh, který je kompatibilní s ostatními modely imagePROGRAF, a podporuje hybridní práci, což usnadňuje tisk při přechodu mezi kanceláří a domovem. Jeho šikovný design zajišťuje snadnou uživatelskou údržbu a dokáže tisknout detailní výkresy pro odvětví AEC, školství a gastronomii – pomáhá tak podnikům zajistit si budoucnost pomocí agilních a pružných řešení.“

Velkoformátový tisk v malých prostorách

Prostorově úsporný design tiskárny TC-20 je ideální pro uživatele v domácnosti, kteří potřebují velkoformátový tisk. Její velmi tenké kompaktní tělo lze umístit na stůl nebo poličku a její konstrukce umožňuje snadný přístup ke všem operacím souvisejícím s tiskem, jako je vkládání papíru a doplňování inkoustu, zepředu. Pro uživatele, kteří nejsou obeznámeni s velkoformátovými tiskárnami, je role papíru navržena tak, aby se snadno instalovala. Na rozdíl od mnoha jiných velkoformátových tiskáren je držák role bez šachty, což usnadňuje instalaci role papíru, zejména v malých prostorách. Uživatelé mohou velmi jednoduše vložit a zajistit držáky role na obou stranách.

Pomocí bezplatné webové aplikace „PosterArtist“ 1 mohou uživatelé snadno vytvářet plakáty a letáky. To je ideální pro gastronomická prostředí, jako jsou restaurace a maloobchodní prodejny, kde se mohou vyrábět plakáty a jídelní lístky a kde je často velmi málo místa. Aplikace „PosterArtist“ nabízí velké množství šablon, které uživatelům umožňují vytvářet materiály podle jejich potřeb, s možností měnit text a obrázky, což usnadňuje vytváření originálních návrhů i lidem bez zkušeností s designem.

Vynikající výstup pro formáty papíru A1+ až A4

Stejně jako vyšší modely řady imagePROGRAF se dodává s bezplatným softwarem Direct Print Plus, který uživatelům umožňuje kontrolovat rozložení více souborů v různých formátech, například PDF, JPEG a TIFF. Poskytuje náhledy na obrazovce. Návrhy lze tisknout přímo, aniž by bylo nutné spouštět jednotlivé specializované aplikace. Jednoduchým výběrem zdroje papíru v aplikaci Direct Print Plus nebo alternativním ovladači tiskárny mohou uživatelé přepínat mezi papírem v roli a řezanými listy a snadno tisknout výstupy v různých formátech včetně formátů A4, A3 a A1+. Standardní vestavěný automatický podavač listů (ASF) může také průběžně tisknout na papír formátu A3 nebo A4.

Všechny čtyři inkousty jsou barevné pigmentové inkousty, které se používají k dosažení vynikající kvality a živých barev s možností vytvářet výkresy ve vysokém rozlišení doma nebo na jiných vzdálených místech se stejně snadným použitím jako v kanceláři. Díky použití pouze pigmentových inkoustů lze zřetelně reprodukovat tenké čáry a drobné znaky na výkresech a dosáhnout tak vysoké kvality znaků a čar. Při venkovní prezentaci vytištěných výkresů je díky použití pigmentových inkoustů tisk také odolnější.

Sledování spotřebního materiálu pomocí chytrého telefonu

Tiskárna imagePROGRAF TC-20 je vybavena velkou nádržkou na inkoust, která umožňuje nepřetržitý tisk a používá 70ml nádobky s inkoustem pro všechny čtyři barvy (BK/C/M/Y). Tím snižuje četnost a náročnost doplňování inkoustu. Pomocí aplikace Canon Print Inkjet/SELPHY 2 Canon Print Inkjet/SELPHY mohou uživatelé na chytrém telefonu zkontrolovat zbývající množství papíru v roli a inkoustu, což umožňuje rychle reagovat na případnou potřebnou výměnu papíru nebo doplnění inkoustu a také možnost aktualizovat firmware, aby byla tiskárna stále aktuální.

Nádobky s inkoustem byly navrženy tak, aby se zabránilo chybám při doplňování inkoustu, a to díky odlišnému tvaru nádobky pro každou barvu a zobrazení příslušné barvy na hrdle každé lahvičky. Nádobky s inkoustem byly navíc navrženy pro snadnou instalaci – pouhým zasunutím do vstupního otvoru nádrže se začne vstřikovat inkoust a po dosažení určité hladiny se vstřikování automaticky zastaví. K dispozici je také mechanismus, který pomáhá zabránit rozlití inkoustu a umožňuje uživatelům doplňovat inkoust bez jakýchkoli nehod.

Pomocí funkce „PIXMA Cloud Link“ lze z této aplikace tisknout také dokumenty, které máte uložené na svém počítači, nebo dokumenty uložené v cloudu. Například výkres vytvořený v projekční kanceláři a uložený v cloudu lze vytisknout ze smartphonu na staveništi a sdílet jej s pracovníky v terénu.

Navrženo s ohledem na udržitelnost

Tiskárna imagePROGRAF TC-20 pomáhá přispívat k cílům udržitelnosti tím, že nabízí nižší spotřebu energie – v provozu 28 W nebo méně. Počítá se také se sníženým množstvím obalových materiálů a snadno recyklovatelnými lahvičkami s inkoustem. Díky svým ekologickým výhodám, včetně toho, že v rámci své konstrukce využívá recyklovaný plast, byl imagePROGRAF TC-20 také ohodnocen jako „zlatý“ produkt v rámci amerického systému hodnocení vlivu na životní prostředí EPEAT3 , což je nejvyšší stupeň registrace v oblasti produktů zobrazovacích zařízení.

Chcete-li se dozvědět více o řadě Canon imagePROGRAF TC-20, klikněte zde: https://www.canon.cz/business/products/wide-format-printers/imageprograf-tc-20/.

  1. Kompatibilní s operačním systémem Windows/mac OS. Vyžaduje se vytvoření Canon ID
  2. Je třeba stáhnout samostatně (zdarma)
  3. EPEAT Gold registrovaný v USA, EPEAT je nástroj pro hodnocení vlivu elektronických výrobků na životní prostředí. Systém hodnocení vlivu na životní prostředí, který založila americká nezisková organizace GEC (Green Electronics Council) za účelem rozvoje a podpory trhu s ekologicky šetrnými výrobky.