Úspěšná řada archových tiskáren varioPRINT iX od Canonu s novým firmwarem dále zvyšuje kvalitu i výkon

PRAHA, 27. února 2023 – Od svého uvedení na trh v roce 2020 prokázal archový inkoustový tiskový stroj řady varioPRINT iX od Canonu, že pro své uživatele představuje hodnotný, vysoce kvalitní a vysoce spolehlivý produkční systém. Po celém světě již bylo uskutečněno 275 objednávek a instalací a 30 % uživatelů se rozhodlo pro další tiskový stroj. Nyní uvádí Canon na trh novou verzi firmwaru R4.3, která umožňuje tiskárnám varioPRINT iX2100 a iX3200 dosáhnout ještě vyššího výkonu v oblasti kvality obrazu, efektivity a produktivity.

varioPRINT iX-series

V regionu EMEA bylo instalováno více než 125 tiskáren řady varioPRINT iX.

Picture of print outs made by Canon printers

Aplikace vytištěné na tiskárně Canon varioPRINT iX-series.

K dnešnímu dni bylo v regionu EMEA nainstalováno více než 125 strojů řady varioPRINT iX, což dokazuje, že se jedná o oblíbenou investiční volbu v segmentu digitálnícharchových tiskových strojů formátu B3. Řada varioPRINT iX je také preferovaným produktem pro poskytovatele tiskových služeb (PSP), kteří chtějí poprvé investovat do produktů Canon, přičemž více než 45 % zákazníků zvolilo varioPRINT iX jako svou první investici do produkčního tiskového hardwaru Canon a nainstalovalo jej jako doplněk ke stávajícím tiskovým strojům nebo jako náhradu starších technologií.

Tiskárny řady varioPRINT iX nabízejí vysokou úroveň automatizace a řadu funkcí pro zvýšení efektivity, které pomáhají poskytovatelům veřejných služeb snižovat náklady na pracovní sílu a náročnost údržby. To vede ke zvýšení návratnosti investic a efektivity nákladů. Inovativní inkoust iQuariusIX a tisková technologie zajišťují vysokou kvalitu výstupu a dosahují 91% reprodukce přímých barev Pantone, která byla ověřena certifikáty společností Fogra a Idealliance.

Uživatelé tiskárny varioPRINT iX také využívají výhod její všestrannosti v oblasti médií. Díky více než 1 000 schválených substrátů, včetně standardních ofsetových natíraných, nenatíraných a kreativních médií, tisknou zákazníci řady varioPRINT iX širokou škálu aplikací, od brožur, prémiových direct mailů a knih až po letáky a kalendáře. Díky nejvyšší rychlosti tisku ve své třídě, bezkonkurenční produktivitě a prokázané technické dostupnosti přes 90 % tiskne deset největších uživatelů tiskáren řady varioPRINT iX v průměru více než šest milionů výtisků měsíčně.

Richard Kampert, generální ředitel nizozemské komerční online tiskárny Kampert-Nauta, k tomu podotýká: „Od doby, kdy jsme nainstalovali naši první tiskárnu varioPRINT iX3200, jsme byli ohromeni vysokou kvalitou tisku a produktivitou, které jsme byli schopni dosáhnout, zejména při tisku na silnější substráty, například pro blahopřání. A protože naše online podnikání obecně vyžaduje rychlou obrátkovost, je pro nás důležitým přínosem také vysoká doba provozuschopnosti tisku na tiskárně varioPRINT iX. Zvýšili jsme proto objem tisku na iX, který jsme generovali z nových zakázek a přesunu malých zakázek z našich ofsetových strojů. Potřebovali jsme proto investovat do dalšího zařízení, abychom uspokojili rostoucí poptávku, a v roce 2022 jsme se rozhodli instalovat v našich prostorách druhé zařízení varioPRINT iX3200. Při pohledu do budoucnosti vidíme inkoustový tisk jako technologii, která bude nejlépe vyhovovat našim potřebám – produkuje skvělou kvalitu na široké škále materiálů a je velmi spolehlivá a nákladově efektivní. Má opravdu vše, co komerční tiskárna potřebuje.“

Nové měřítko kvality, produktivity a efektivity

Společnost Canon, která pozorně naslouchá požadavkům zákazníků a soustředí se na neustálé posouvání hranic, uvádí na trh novou verzi firmwaru R4.3, která přináší výjimečnou úroveň kvality obrazu, efektivity a produktivity. Zákazníkům dává možnost přenést výhody malonákladového nebo personalizovaného digitálního tisku na ještě větší počet aplikací, jako jsou náročné prémiové direct maily a vysoce kvalitní knihy s bohatým obrazovým materiálem. Toho je dosaženo díky novému automatickému systému ověřování kvality obrazu, který skenuje každý arch pro kontrolu kvality a podle potřeby dynamicky provádí úpravy systému.

Mezi další vylepšení výkonu patří automatický proces ověřování médií zákazníkem (MVP) pro snadné nastavení nových médií s podporou průvodce a také vylepšená detekce potenciálního dvojpodání v modulu pro vstup papíru (PIM), který zjištěné listy přesměruje do externího výstupního zásobníku. Není nutný žádný zásah obsluhy a výroba pokračuje bez přerušení.

Aktualizace také přináší řadu výhod pro workflow s kontrolerem Canon PRISMAsync, jako je podpora SMB hot-folder, podpora subsetů prostřednictvím JDF, práce s médii pro oboustranná média s různou přední/zadní povrchovou úpravou a vylepšená podpora šifrovaní disků.

Jennifer Kolloczek, výkonná ředitelka divize plánování, marketingu a inovací pro Evropu pro produkční tisk ve společnosti Canon Europe, k tomu uvedla: „Díky vysoké kvalitě a výjimečné produktivitě, a to i na těžkých médiích do 350 g/m2, se tiskárna varioPRINT iX stala oblíbenou investiční volbou na trhu komerčního tisku a zpětná vazba od zákazníků je velmi pozitivní. Stejně jako u všech našich technologií neustále investujeme do výzkumu a vývoje, abychom zajistili jejich maximální výkon a podpořili uživatele při tom, jak se mění jejich potřeby, což jim umožní zajistit budoucnost jejich podnikání. Stávající i noví uživatelé nyní budou moci těžit z nové úrovně výkonu, kterou s verzí R4.3 nastavujeme v oblasti vysoce kvalitní, efektivní a produktivní tiskové výroby.“

Tento upgrade firmwaru je od března 2023 možné dodatečně instalovat na všechna zařízení varioPRINT iX. Další informace o řadě Canon varioPRINT iX naleznete na adrese: https://www.canon.cz/business/products/production-printers/digital-presses/varioprint-ix-series/.