Zvyšte úroveň stop motion animace

stop-motion-camera-firmware

Zvyšte úroveň stop motion animace

Zvyšte úroveň stop motion animace

Po připojení ke kompatibilnímu softwaru pro stop motion animaci, například Dragonframe, zvýší nový firmware pro stop motion animaci rozlišení živého náhledu z běžného rozlišení Canon 960 × 640 na 1 920 × 1 280 pixelů. Animátoři tak mohou u každého snímku snadno zkontrolovat zaostření a pohyb.

pro-stop-motion-8

Větší živý náhled

Živý náhled je zásadní pro animátory, kteří natáčí animované filmy pomocí techniky stop motion. Animátoři používají vzdálený živý náhled fotoaparátu, aby mohli kontrolovat zásadní detaily a pracovat v softwaru pro stop motion animaci, jako je například Dragonframe. Firmware pro stop motion animaci od společnosti Canon zvyšuje rozlišení živého náhledu na 1 920 × 1 280 pixelů a pomáhá animátorům zachytit sebemenší pohyb a vytvořit propracovanou animaci.

Zvýraznění obrysů při ručním zaostřování pomocí USB

Společnost Canon přidala funkci zvýraznění obrysů při ručním zaostřování pomocí USB pro práci se softwarem pro stop motion animaci, jako je Dragonframe.

Sledování zvýraznění obrysů při zaostřování na celé obrazovce umožňuje animátorům přesně zachytit jemné detaily a nastavit požadovanou hloubku ostrosti.

Důležité je zaostření na oči objektu (pomocí vlnových délek v rozsahu červeného spektra), díky kterému má animátor jistotu, že scéna plyne podle režisérovy vize.

Larger Live View

Funkce aretace clony

V softwaru Dragonframe můžete nastavit clonové číslo pomocí funkce aretace clony. Tato počítačem řízená funkce clony snižuje blikání clony, které by mohlo animaci pokazit.

Aperture Lock

Paměť polohy zaostření

Funkce Focus Position Memory (paměť polohy zaostření) zohledňuje přesné ruční zaostření objektu pomocí počítače a softwaru Dragonframe. Umožňuje uživateli nastavit programovatelnou pozici zaostřování, díky čemuž nedojde k žádným změnám zaostření – ani když animace trvá několik dní. Funkce Focus Position Memory je dostupná pro všechny objektivy typu EOS RF.

Focus Position Memory

Srovnávací tabulka: standardní firmware a firmware pro stop motion animaci

Funkce fotoaparátů EOS R, EOS RP a EOS R6 Mark II Standardní firmware Firmware pro stop motion animaci
Rozlišení živého náhledu 960 × 640 1 920 × 1 280
Zvýraznění obrysů při ručním zaostřování u živého náhledu
Výstup HDMI
Paměť polohy zaostření
Funkce aretace clony

Důležité informace týkající se nainstalovaného firmwaru pro stop motion animaci na fotoaparátech EOS R, EOS RP a EOS R6 Mark II:

 • Výstup HDMI není k dispozici
 • [Disp. performance/Výkon zobrazení] nelze nastavit
 • Obrazovku záznamu nelze zobrazit v rozlišení 1 920 × 1 280 pixelů. Zvýraznění obrysů se nezobrazí ani v případě, kdy je možnost [MF Peaking settings/Nastavení zvýraznění okrajů pro MF] nastavena na hodnotu [On/Zapnuto], a to za následujících podmínek: 
  • Při použití objektivu typu EF-S
  • Pokud je nastavena možnost [Multiple exposure/Násobná expozice]
  • Pokud je položka [Cropping/Aspect ratio/Oříznutí / poměr stran] nastavena na možnost [1.6x (crop)/1,6× (ořez)]
  • Při zvětšení obrazovky záznamu
  • Pokud po pořízení záznamu držíte stisknuté tlačítko spouště

Související výrobky

Mohlo by vás také zajímat