Package Aware drivers

Jaký ovladač mám nainstalovat?

Ve většině kancelářských prostředí se nejčastěji používají tři jazyky ovladačů tiskáren: PCL, UFR II a PostScript. Pokusíme se vám vysvětlit rozdíly mezi těmito třemi typy, abyste se mohli správně rozhodnout, který ovladač nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

PCL

Printer Control Language (PCL) je jazyk ovladače tiskárny, který je závislý na zařízení. To znamená, že některá tisková data, např. písma nebo grafika, nejsou vytvořena počítačem, ale tiskárnou. To počítači umožňuje rychlé zpracování tiskové úlohy, zároveň se však může lišit výstup na různých zařízeních, protože provádějí úlohy různými způsoby.

Ovladače PCL jsou obvykle podporovány mnoha různými operačními systémy a umožňují tiskárně fungovat v mnoha různých prostředích, nicméně jazyk PCL není podporován zařízeními s operačním systémem Mac.

Obecné ovladače Plus PCL podporují různá zařízení Canon – pro všechny podporované modely tiskáren můžete použít stejný ovladač, pokud změníte nastavení tiskového portu a profilu konfigurace zařízení.

PostScript

PostScript (PS) je jazyk ovladače tiskárny běžně používaný v prostředích operačního systému Mac, který byl navržen tak, aby poskytoval vysoce kvalitní barevný výstup. Toho je dosaženo prostřednictvím efektivního převodu hodnot počítače RGB (červená-zelená-modrá) na hodnoty CMYK (azurová-purpurová-žlutá-černá) používané vaším zařízením.

Na rozdíl od PCL není jazyk tiskárny PostScript závislý na zařízení. To znamená, že veškeré zpracování tiskových dat před odesláním tiskové úlohy do tiskárny proběhne v počítači. Obecně vzato není efektivita tiskových úloh tak vysoká jako při použití ovladače PCL, nicméně výstup z různých tiskáren je konzistentnější, protože jsou data zpracována vždy stejným způsobem.

Ovladače PostScript mají doprovodný soubor PPD (PostScript Printer Description), který obsahuje informace o možnostech a omezeních vašeho zařízení.

Stejně jako v případě ovladačů PCL jsme vytvořili také obecné ovladače Plus PS3, které fungují na různých zařízeních Canon a zajišťují plnou funkčnost u všech podporovaných modelů při použití stejného ovladače.

UFR II

Ultra Fast Rendering (UFR) II je jazyk ovladače tiskárny patentovaný společností Canon, který rychle zpracovává tiskové úlohy prostřednictvím komprese tiskových dat před jejich odesláním do zařízení. Úlohy zpracování dat jsou rozděleny mezi počítač a tiskové zařízení, což umožňuje rychlejší tisk.

Rychlé zpracování, kterého lze dosáhnout díky ovladačům tiskárny UFR II, je ideální pro tisk kancelářských souborů a dokumentů, nicméně ovladač UFR II nenabízí stejný vysoce kvalitní barevný výstup jako ovladač PostScript.

Stejně jako ovladače PCL a PS podporují také obecné ovladače Plus UFR II různá zařízení Canon – pro všechny podporované modely tiskáren můžete použít stejný ovladač, pokud změníte nastavení tiskového portu a profilu konfigurace zařízení.

Až se rozhodnete, jaký jazyk ovladače nejlépe vyhovuje vašim požadavkům, přejděte na stránky podpory společnosti Canon, kde naleznete ovladače pro váš produkt.

Hledáte řešení pro správu ovladačů?

Podívejte se, jak vám můžeme pomoci

Mohlo by se vám hodit...

Feedback