Co je technologie Mopria?


Mobilní zařízení certifikovaná pro technologii Mopria™ automaticky detekují tiskárny certifikované pro technologii Mopria prostřednictvím připojení k síti Wi-Fi, čímž umožňují uživatelům tisknout e-maily a dokumenty z mobilních zařízení pouhým klepnutím na položku Print (Tisk) v nabídce a výběrem zjištěné tiskárny uvedené na obrazovce.

K aktivaci tiskových funkcí v libovolném telefonu nebo tabletu se systémem Android (Android verze 4.4 nebo novější) lze stáhnout modul plug-in Mopria Print Service z obchodu Google Play Store.  Po instalaci jednoduše připojte zařízení ke stejné síti, k níž je připojena tiskárna, a tiskněte na libovolné tiskárně certifikované pro technologii Mopria bez dalších aplikací nebo nastavení.

Společnost Canon se jako zakládající člen organizace Mopria Alliance zavázala vyvíjet produkty certifikované pro technologii Mopria, které učiní tisk pro uživatele co nejpohodlnější.

Co je potřebné k použití technologie Mopria?

1.    Smartphone nebo tablet s operačním systémem Android, verze 4.4 nebo novější
Systém Android ve smartphonu nebo tabletu bude možná potřebné aktualizovat na verzi Android KitKat (4.4).  Zkontrolujte nastavení telefonu pro aktualizaci zařízení.

2.    Tiskárna certifikovaná pro technologii Mopria

Kompatibilní tiskárny i-SENSYS: