RODINNÉ FOTOGRAFIE

Objevte, jak můžete kameru Canon PowerShot PX využít opravdu naplno

Tato všestranná malá kamera je vybavena funkcemi, které mohou prospět celé rodině, od vylepšení vaší domácí kanceláře až po tvorbu videí pro sociální sítě.
Skateboardista uprostřed skoku proti jasně modré obloze. Kamera Canon PowerShot PX je upevněná na stativu napravo od něj.

Používat kamerku Canon PowerShot PX, je jako mít vlastního osobního fotografa a kameramana. Ať už pořádáte večírek, nebo ji používáte jako webovou kameru, kompaktní kamera PTZ (posun, náklon, přiblížení) automaticky zachytí zajímavé okamžiky. Stačí ji postavit na rovný povrch nebo upevnit na stativ, zapnout a až rozpozná tvář, začne sama od sebe inteligentně pořizovat fotografie a videa. Je napájena bateriemi a objektiv pokrývá široký rozsah otáčení, naklánění a zoomu.

To vám umožní vychutnat si okamžik – nemluvě o tom, že se můžete sami stát součástí akce – a současně se zbavíte tlaku, který vás nutí chovat se jako fotograf nebo filmař. Není třeba trávit hodiny proséváním fotografií a videí, abyste si vybrali ty, které se vám líbí. Vše na paměťové kartě kamery PowerShot PX se zobrazuje v aplikaci Connect pro kameru Mini PTZ ve smartphonu, takže můžete ručně vybrat své oblíbené položky pro přenos a sdílení na sociálních sítích. Je také dostatečně chytrá, aby vám doporučila nejlepší snímky a klipy a ušetřila vám čas a úsilí.

Podívejte se na video níže, kde naleznete další informace o tom, jak kameru Canon PowerShot PX nastavit a připravit ke snímání.

A still showing an illustrated Canon camera on an orange background next to text that reads: PowerShot PX.

Kamera Canon PowerShot PX však nabízí mnohem více než jen pohodlí – stačí znát její silné stránky.

Zde nabízíme řadu způsobů a tipů, jak můžete vy a vaši blízcí maximálně využít speciální schopnosti této chytré kamery a naplno využít její funkce v každé situaci.

1. Rodinná setkání a události: Uchovejte si přirozené okamžiky

Sedící starší žena podává dárek nadšenému malému dítěti. Kamera Canon PowerShot PX postavená na vedlejším stole zachycuje usměvavou skupinu.

Kamera Canon PowerShot PX je malá a diskrétní, takže je ideální pro zachycení přirozených rodinných okamžiků, které mohou být mnohem působivější než naaranžované skupinové portréty.

Kamera Canon PowerShot PX stojí na postranním stolku a zachycuje čtyři osoby, které konzumují jídlo na zahradní párty.

Kamera Canon PowerShot PX je napájena z baterie, takže ji můžete nastavit venku za předpokladu, že je sucho a neprší. Funguje nejlépe, když je umístěna na stinném místě mimo přímé sluneční světlo.

Plánujete večírek? Kamera Canon PowerShot PX je ideální pro dokumentování společenských událostí a rodinných setkání. Zatímco dosah selfie tyče je jen pár metrů od uživatele, kameru PowerShot PX lze umístit dál, aby zachytila celou scénu.

Nastavte kameru PowerShot PX ještě před příjezdem hostů tak, aby stála na rovné, stabilní ploše s výhledem na místo, kde se lidé budou scházet. Zajistěte, aby byla scéna dobře osvětlená a kameře nic nepřekáželo v oblouku sledování pohybujícího se objektu.

Poté můžete nechat kameru pracovat za vás. S využitím technologie rozpoznávání obličeje se bude otáčet, naklánět a přibližovat pro dosažení co nejlepší kompozice: zajistí, aby byly na snímku všechny skupiny hostů, a automaticky upraví snímky, aby nebyly zkreslené.

Chcete to mít pod kontrolou? Aplikace Connect pro kameru Mini PTZ umožňuje nastavit kameru tak, aby upřednostňovala konkrétní tváře – například osobu, pro kterou se párty pořádá – a poté snímky seřadit podle předmětu.

A není třeba se obávat, že vám dojde místo. Pokud se karta microSD v kameře zaplní, je k dispozici možnost automatického odstranění snímku, která vám umožní pokračovat ve snímání. Nejstarší snímky budou odstraněny jako první, ale nebudou z nich odstraněny žádné oblíbené snímky.

2. Tvorba obsahu: Zachycujte zábavné aktivity

Matka se usmívá na dceru, když vytahuje dort z trouby. V popředí je rozostřená kamera Canon PowerShot PX a celý moment zachycuje.

Aplikace Connect pro kameru Mini PTZ umožňuje dálkové snímání prostřednictvím smartphonu. Kameru můžete posunout, naklonit a přiblížit, abyste získali přesně požadovanou kompozici, a poté stisknutím tlačítka nahrávání nebo spouště pořídíte video nebo fotografii.

Pokud jste začínající pekař, umělec nebo jiný tvůrce, který by rád lépe zdokumentoval své tvůrčí úspěchy, odpovědí na vaše hledání je kamera Canon PowerShot PX.

Díky autonomním možnostem snímání je tato kamera ideálním společníkem, když máte plné nebo špinavé ruce – pokud jste právě ponoření v těstíčku na dorty nebo máváte štětcem či paletou, pak poslední věc, se kterou si chcete dělat starosti, je ovládání kamery. Použijte hlasové příkazy a ujměte se režie: Stačí říct „Hello, Pixie“ a kameru probudit. Pak slovy „Start recording“ (Spustit záznam) můžete začít natáčet klip nebo příkazem „Take a picture“ (Pořídit snímek) pořídit fotografii, a poté automatické snímání ukončete jednoduchým „Stop“ (Ukončit)*.

3. Natáčení akce: Staňte se hvězdou sociálních médií

Kamera PowerShot PX je připevněná na stativu a natáčí video dospívajícího chlapce na skateboardu.

Funkce Tracking Assist (Asistent sledování), která je dostupná prostřednictvím aktualizace firmwaru, je ideální pro natáčení pohybu, jako jsou skoky a triky na skateboardu.

Malý pes honí chlapce, který drží míč. Kamera PowerShot PX je upevněna na stativu v popředí.

Jednoduše zapněte funkci Tracking Assist v aplikaci Connect pro kameru Mini PTZ. Všechna vaše videa budou okamžitě připravena k prohlížení v telefonu, takže si můžete vybrat oblíbené položky, upravit je a odeslat přímo do sociálních sítí.

Pro ty, kteří chtějí dostat své filmy online s minimální námahou, by kamera Canon PowerShot PX mohla být klíčem k velmi rychlému úspěchu na kanálech sociálních sítí, jako je YouTube.

Při použití funkce automatického snímání kamery mohou funkce otáčení, naklánění a zoomu přidat do klipů poutavé efekty. V závislosti na podmínkách kamera automaticky provede širokoúhlé panorámování, vícenásobná otáčení (skenování osob stojících vedle sebe – ideální při práci s jedním nebo dvěma přáteli) nebo jednoduché přiblížení a kompozici snímků (přesunutí k záběru na osoby mimo daný pohled).

Pokud fotografujete na dálku, pak vám upgrade firmwaru, který si můžete stáhnout prostřednictvím aplikace Connect pro kameru Mini PTZ doplní funkci Tracking Assist (asistent sledování), která umožňuje zachytit pohybující se objekt, i když není natočen směrem ke kameře. Natáčení můžete zahájit pomocí obrazovky záznamu v aplikaci nebo přiřazením funkce snímání tlačítku bezdrátové komunikace na kameře.

Malé rozměry a lehká hmotnost kamery PowerShot PX znamená, že ji lze umístit téměř kamkoli. Chcete-li získat pevný úhel, zvažte použití stativu. Na základně kamery je standardní držák, takže ji můžete umístit do dokonalé polohy a věnovat se svým skokům a trikům bezpečně s vědomím, že kamera je stabilní a že se všechny akce dostanou do záběru.

4. Práce z domova: Upgrade webové kamery

Bílá kamera Canon PowerShot PX je umístěna na malém stohu knih na dřevěném stole.

Použití modelu Canon PowerShot PX jako bezdrátové webové kamery vás udrží v záběru, i když se pohybujete po místnosti. Funguje na baterie, ale pro delší schůzky doporučujeme používat kompatibilní nabíječku / napájecí zdroj USB-C PD.

Pevné webové kamery, které vyžadují, abyste během schůzky seděli nehybně, jsou sice běžné, ale o to nudnější – přidáním kamery Canon PowerShot PX do sestavy pro práci z domova vnesete do svých virtuálních schůzek a online prezentací nový dynamický rozměr. Kamera PowerShot PX, která funguje bez kabelů prostřednictvím funkce Wi-Fi a nástroje Wireless Webcam Utility for Mini PTZ Cam od společnosti Canon (k dispozici zdarma pro počítače se systémem Windows 10), bude při pohybu po domácí kanceláři používat své sledovací schopnosti. S touto nově nalezenou svobodou se rychle stanete předmětem závisti kolegů, kteří jsou připoutaní k pracovnímu stolu.

Ať už tedy plánujete setkání pro přátele a rodinu, chcete nahrávat dynamické videoklipy pro sociální sítě, nebo jednoduše oživit pracovní schůzky, malá, ale chytrá kamera Canon PowerShot PX za vás udělá všechnu těžkou práci.Napsal Sam Kielsden

Související produkty

Související články