PŘÍPADOVÁ STUDIE

Každý stavební projekt začíná tiskem

Jak vybrat komplexní tiskový systém pro projektanty? Společnost Lafrentz používá špičkový plotr ColorWave 3500 s intuitivním softwarem Publisher Select.
 • Společnost:

  Lafrentz Polska

 • Sektor:

  stavebnictví / pozemní stavby

 • Založena:

  1995

 • Spolupráce s Canon:

  od roku 2012

Lafrentz_v3.mp4

Cíl

Z auditu vyplynula potřeba rychlého automatizovaného tisku rozličné projektové dokumentace.

Problém

 • Každý den hrozí nedostatek kapacity v důsledku vysokých objemů tisku a vysoké pracovní zátěže. Při přípravě stavebních projektů je třeba vytisknout stovky čtverečních metrů projektové dokumentace.
 • Rozmanitá dokumentace mnoha různých kategorií staveb a projektové práce. Lafrentz Polska navrhuje také inženýrské sítě pro obytné i užitkové budovy.

Co Canon navrhl?

Od podzimu 2019 používá Lafrentz špičkový plotr ColorWave 3500 s intuitivním softwarem Publisher Select.

Výhody

 • Čas na vydání projektové dokumentace se zkrátil z několika dní na několik hodin.
 • Více uživatelů může tisknout stovky dokumentů současně.
 • Není třeba dělat zkušební tisky, nedochází k chybám tisku: Publisher Select upozorní uživatele na nevhodnou konfiguraci plotru ještě před zahájením tisku.
 • Okamžitě zasychající inkousty a identifikace souborových dávek.
 • Kompletní navigace v polštině, dvoucestná komunikace mezi uživatelem a zařízením.
 • Zabezpečené síťové prostředí.
 • Projektanti jsou do vlastního tiskového procesu zapojeni minimálně.
 • Systém je neustále připraven k tisku, k dispozici jsou spolehlivé služby údržby a dostatek spotřebního materiálu.

Minimální doba tisku

Role architektů a projektantů se v posledních letech významně změnila. Dříve museli projektanti umět především rýsovat na pauzovací papír. Dnešní architekti a projektové kanceláře využívají moderní digitální technologie. Díky tomu lze navrhovat a rozkreslovat projekty nezávisle a tiskne se až hotová projektová dokumentace. To ale neznamená, že z práce architektů a projektantů zmizely veškeré překážky a problémy. Projektové kanceláře dnes většinou nezodpovídají jen za přípravu projektové dokumentace, ale také za zajištění veškerých potřebných rozhodnutí, schválení a povolení.

Výsledkem je prudký nárůst dokumentů, které je třeba pro každý projekt připravit a vytisknout. „Někdy dokumentace naplní celou dodávku,“ vypráví Michał Schmidt z Lafrentz Polska. „Nezřídka vytiskneme stovky i tisíce metrů čtverečních dokumentace pro jediný projekt.“

Klíčovým faktorem úspěchu je minimalizovat čas požadovaný na tisk a vydání technické dokumentace. A zde velmi pomáhá špičková technologie. Jedním z příkladů úspěchu je spolupráce mezi společností Lafrentz Polska, přední polskou stavební firmou, a Canon.

Ploter inżynieryjny ColorWave 3500 w Lafrentz Polska

Perfektní plotry pro projektanty

Ulice měst, dálnice, obchvaty, kruhové objezdy a křižovatky, mosty, elektrické a telekomunikační vedení, parky, samostatně stojící i řadové domy, komerční budovy, garáže a vícepatrové parkovací domy: Architekti a projektanti společnosti Lafrentz Polska jsou připraveni chopit se každé zakázky. Za svou více než pětadvacetiletou existenci již úspěšně dokončili stovky úspěšných projektů v oblasti staveb i infrastruktury.

Projektanti v kancelářích Lafrentz v Poznani používají plotry Canon již řadu let. Slouží jim hlavně ke zjednodušení a urychlení práce. Tiskem to pro projekční kancelář nekončí. Tisk je však důležitý pro dokončení projektu. Perfektní plotr pro projektanty proto musí být rychlý a intuitivní.

Není proto divu, že se Lafrentz za podpory Canon Polska rozhodl pro ColorWave 3500. Jedná se o prvotřídní systém se čtyřmi rolemi určený k tisku technické dokumentace a podporující současný tisk mnoha souborů. Vývoj technologie CrystalPoint trval déle než jedno desetiletí. Výsledkem je zachování vysoké míry detailů, což je pro technickou dokumentaci zásadní. Výtisky také okamžitě zasychají, takže nedochází k jejich rozmazání a dokumentaci lze ihned a bez problémů předávat dál.

ColorWave, vlajková loď řady plnobarevných technických plotrů Canon, vyniká intuitivním ovládáním i zabezpečením. Mezi bezpečnostní prvky patří systém SMARTshield, který chrání soubory přenášené do zařízení a úložné zařízení. Zabezpečuje důležité dokumenty před zcizením a náhodným vyzrazením. Prvotřídní bezpečnostní systémy umožňují omezit přístup k citlivým souborům a eliminovat riziko neautorizovaného přístupu.

Ploter inżynieryjny ColorWave 3500 w Lafrentz Polska

Komplexní předtisková kontrola

Avšak zařízení s vysokou rychlostí a kvalitou tisku je jen první krok. Aby plotr splňoval současné požadavky rušné projektové kanceláře, musí být tisk automatizovaný. Inteligentní software Publisher Select, který je součástí plotrů ColorWave, právě toto zajišťuje. Jaké jsou jeho hlavní funkce?

Software především podporuje okamžité nahrávání souborů. Uživatelé mohou tisknout stovky PDF souborů bez toho, aniž by je museli ručně otevírat a konfigurovat. Plotr soubory otevře automaticky, upraví role na formát dokumentu, a vytiskne dokument s vysoce kvalitní závěrečnou úpravou.

Za druhé je zde náhled, kde může obsluha kontrolovat formát tisku a zvolené médium.

Za třetí je v Publisher Select funkce nastavení šablony, která umožňuje vytvářet knihovny tiskových šablon pro různé soubory v závislosti na typu dokumentu.

Díky všem těmto funkcím jsou plotry s Publisher Select vynikajícími pomocníky projektantů v Lafrentz Polska. „Efektivita tisku neznamená jen schopnost vytisknout mnoho metrů čtverečních za hodinu. Především se jedná o snadné zpracování souborů před tiskem, minimální chybovost tisku, úplnou kontrolu nad celým procesem a snadnou identifikací tiskových dávek. A to je přesně to, co pro vás dělá Publisher Select,“ komentuje Rafał Osiekowicz, Marketing Manager, Canon Production Printing.

Ploter inżynieryjny ColorWave 3500 w Lafrentz Polska

Připravenost na každý úkol

Lafrentz Polska již spolupracuje se společností Canon mnoho let. Prvotřídní plotr ColorWave 3500 nedávno v kancelářích Lafrentz v Poznani nahradil starší model ColorWave 650.

Plotr zde pracuje každý den v projektovém oddělení LafProject. Využívají ho však i další oddělení, a to včetně oddělení služeb rozvoje realit. Při výběru nového plotru kladli projektanti Lafrentz důraz také na jeho všestrannost.

Projektanti Lafrentz si pochvalují, že díky plotrům ColorWave zvládnou každý projekt, ať už se jedná o návrh nové dálnice, výškové budovy, nebo rekonstrukci bytových domů. „Canon můžeme rozhodně doporučit všem projektovým kancelářím a institucím, které potřebují rychlý a vysoce kvalitní tisk,“ uzavírá Michał Schmidt z Lafrentz Polska.

Prozkoumat podrobněji

 • Článek

  Poskytování vysoké kvality bez kompromisů

  Pomáháme vám ohromit zákazníky za přijatelnou cenu.

  20 Jan 2021

 • ČLÁNEK

  Digitální transformace hybridního pracoviště pomocí tisku

  Transformace tisku tak, aby splňoval potřeby vašeho hybridního pracoviště.

  20 Jan 2021

 • Nejste si jisti, které produkty potřebujete pro své podnikání?

  Zásady ochrany osobních údajů společnosti

  Promluvte si s odborníkem v oblasti prodeje

  Máte dotaz nebo hledáte informace? Zadejte své údaje níže a jeden z našich odborníků vám zavolá.

  Hledáte technickou podporu?

  • Co nejdříve
  • 10:00 - 11:00
  • 11:00 - 12:00
  • 12:00 - 13:00
  • 13:00 - 14:00
  • 14:00 - 15:00
  • 15:00 - 16:00
  • 16:00 - 17:00
  • +420

  Zde uveďte jakékoli dodatečné informace, které mohou být pro naše odborníky užitečné

  Děkujeme

  Jeden z našich odborníků vám zavolá.

  [TIME]

  Na shledanou

  Omlouváme se

  Chyba