Bezzrcadlové fotoaparáty a digitální zrcadlovky se snímačem APS-C

Velký kvalitou, malý rozměry
srovnávací vzorek snímače aps-c fotoaparátu eos r10

PŘEHLED

Co je snímač APS-C?

Snímač APS-C je menší než snímač v plnoformátovém fotoaparátu. Fotoaparát se snímačem APS-C nezachytí celou šířku obrazu, kterou by stejný objektiv vytvořil na plnoformátovém fotoaparátu – jedná se o přibližně 1,6× „faktor oříznutí“, který má vliv zoomu na scénu, protože objekt je v záběru mnohem větší. To znamená, že při použití objektivu s ohniskovou vzdáleností 200 mm na fotoaparátu se snímačem APS-C získáte zorné pole, které odpovídá 320mm objektivu na plnoformátovém fotoaparátu – jinými slovy, „efektivní ohnisková vzdálenost“ je 1,6× větší.

Fotoaparáty se systémem EOS R a snímačem APS-C

Řada bezzrcadlových fotoaparátů se snímačem APS-C nabízí to nejlepší z technologie řady EOS R a spolu s ní i kreativitu všem uživatelům.

Fotoaparáty řady EOS M se snímačem APS-C

Buďte vždy připraveni díky kompaktnímu, lehkému a malému fotoaparátu s vyměnitelným objektivem APS-C, který nabízí kvalitu digitální zrcadlovky.

Digitální zrcadlovky řady EOS M se snímačem APS-C

Zrcadlovky se snímači APS-C nabízejí tradiční způsob snímání s větším tělem, vyměnitelnými objektivy a optickým hledáčkem, takže v objektivu spatříte přesně to, co fotografujete.

Proč zvolit snímač APS-C?

EOS R10 – porovnání plnoformátových snímačů a aps-c

Blíže akci

Faktor oříznutí snímače APS-C zvětšuje menší nebo vzdálenější objekty v záběru, což v důsledku zvyšuje efektivní ohniskovou vzdálenost jakéhokoli objektivu 1,6×. To může být hlavní výhodou v žánrech, jako je fotografování divoké přírody, akční fotografování a fotografování sportu. Připojením vysoce výkonného, ale cenově dostupného objektivu, jako je Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM k fotoaparátu se snímačem APS-C získáte efektivní rozsah zoomu 112–480 mm, který odpovídá už rozsahu superteleobjektivu.

Zachovejte kvalitu

Snímky z plnoformátového fotoaparátu sice můžete oříznout a vytvořit stejný efekt dosahu, ale počet megapixelů by se snížil, takže výsledné snímky by byly menší a při opětovném zvětšení méně ostré. Fotografování s fotoaparátem formátu APS-C také šetří čas a námahu při ručním ořezávání snímků ve fázi úprav.

eos r7 – porovnání plnoformátových snímačů a aps-c
EOS 850D

Kompaktní a lehký

Protože jsou snímače APS-C menší, mohou být fotoaparáty kompaktnější a lehčí, což je ideální pro pouliční fotografování a fotografování na cestách. Vzhledem k tomu, že je u objektivu určeného pro fotoaparáty se snímačem APS-C vyžadován menší obrazový kruh, může být objektiv menší a lehčí, a tedy dostupnější.

Kompatibilita objektivů

Zjistěte více informací o různých typech objektivů Canon a o tom, jak určit, zda jsou vhodné pro váš fotoaparát.

201211 150milionů barev RFEFlens plakát bez loga