Větší ostrost

Vychutnejte si nový typ automatického zaostřování

Použili jsme technologii umělé inteligence s hloubkovým učením a tisíce snímků z reálného světa, abychom fotoaparát EOS R10 naučili rozpoznávat lidi, zvířata a vozidla a udrželi je v ostrém a přesném zaostření při pohybu po záběru.
Canon EOS R10 – výhoda – lepší ostrost

LIDÉ

Ať už fotografujete portréty, dokumentujete výlety, nebo máte na starost rodinné události, jako jsou svatby, fotoaparát EOS R10 udrží vaše objekty ve skvělém zaostření. Fotoaparát nejprve upřednostňuje oči objektu, a pokud nejsou viditelné, pak sleduje obličej. A pokud se objekt na chvíli odvrátí (například pokud se fotbalista odvrátí od fotoaparátu), pak je další na řadě hlava a následuje tělo.

ZVÍŘATA

Fotoaparát EOS R10 dokáže rozpoznat a sledovat kočky, psy a ptáky a zajistit, aby byli ostří i v případě, že je jejich pohyb nepředvídatelný. Fotoaparát rozpozná i psí a kočičí členy vaší rodiny. Milovníci divoké přírody si vychutnají možnost soustředit se na ptáky za letu, kteří představují jeden z nejobtížnějších objektů při fotografování divoké přírody.

Canon EOS R10 – detekce zvířat

VOZIDLA

Při fotografování motoristických sportů fotoaparát EOS R10 snadno sleduje rychle se pohybující závodní automobily a motocykly. Fotoaparát dokáže dokonce rozlišit vozidla s otevřeným kokpitem a uzavřená vozidla a zaměřit se na přilbu řidiče, pokud je vidět.

Souvislé automatické zaostřování lze také přizpůsobit výběrem jednoho ze čtyř případů automatického zaostřování.
 • Případ 1 – Běžné fotografie. Ideální pro většinu pohybujících se objektů.
 • Případ 2 – Ignoruje překážky a neustále sleduje objekty. Vhodné pro sport a divokou přírodu, pokud jsou objekty na okamžik zakryty překážkami v popředí.
 • Případ 3 – Rychlá reakce. Tento případ použijte, když čekáte na objekt, který se objeví v záběru – například na skateboardistu, který náhle skočí do záběru.
 • Případ 4 – Pro objekty, které rychle zrychlují nebo zpomalují, jako je pes běžící směrem k fotoaparátu nebo sportovci běžící po dráze.
 • Případ A – Nechte fotoaparát automaticky vybrat nejvhodnější z výše uvedených případů pro daný objekt.
Každý případ lze dále jemně doladit nastavením citlivosti sledování a sledování zrychlení/zpomalení tak, aby vyhovoval typu akce, kterou fotografujete.

Citlivost za slabého osvětlení

Pokud se ocitnete v podmínkách se slabým osvětlením, fotoaparát EOS R10 bude stále skvěle zaostřovat. Naše špičková technologie Dual Pixel CMOS AF II je rychlá, přesná a citlivá, a to i v tmavých podmínkách až -4EV1. To lze přirovnat k měsíčnímu svitu.

Tato citlivost je skvělá při večírcích a večerních oslavách, které jsou osvětleny umělým světlem, nebo při fotografování na akcích odehrávajících se uvnitř, jako jsou svatby. Milovníci divoké přírody a sportu si zamilují schopnost fotoaparátu EOS R10 automaticky zaostřovat při použití objektivů s malou světelností (jako je například náš vysoce přenosný objektiv RF 600mm f/11 IS STM). Automatické zaostřování je ve skutečnosti možné i při světelnosti pouhých f/22, což umožňuje také použití telekonvertorů.

Canon EOS R10 – citlivost za slabého osvětlení

Automaticky (25 600)

100% pokrytí

Na rozdíl od digitálních zrcadlovek pokrývá bezzrcadlový fotoaparát EOS R10 100 procent hledáčku2 vysoce citlivými zónami automatického zaostřování, takže můžete zaostřit na objekty, ať se nacházejí ve scéně kdekoli. Skvěle se hodí pro portréty a scény mimo střed, které se nepředvídatelně mění. Tyto zaostřovací zóny lze používat jednotlivě, ve skupinách nebo společně, takže můžete pracovat velmi selektivně nebo pomocí detekce objektů kdekoli v záběru.

Pohybujte aktivním bodem zaostření nebo oblastí pomocí intuitivního joysticku, který snadno naleznete, protože se při držení fotoaparátu u oka nachází přímo pod palcem. Případně můžete přesunout aktivní bod automatického zaostřování dotknutím se prstu nebo palce na dotykové obrazovce fotoaparátu a jeho přetažením.

Bracketing zaostřování

Při fotografování zblízka může být hloubka ostrosti velmi omezená, takže funkce braketingu zaostřování fotoaparátu EOS R10 je skvělou výhodou pro makrofotografy. Jedním stisknutím tlačítka spouště se spustí kontinuální snímání, zatímco zaostření se automaticky upraví z původní polohy na nekonečno.

Výslednou sérii snímků – vše v mírně odlišných bodech zaostření – lze pomocí našeho softwaru Digital Photo Professional sloučit do jediného složeného snímku, a dosáhnout tak dokonalé hloubky ostrosti v rámci celého záběru. Funkce hloubkové kompozice fotoaparátu EOS R10 nyní navíc umožňuje tento proces provést ve fotoaparátu. Díky funkci oříznutí hloubky ostrosti mohou fotografové určit, kde se začne zaostřování zkreslovat.

Canon EOS R10 – braketing zaostřování

Bracketing zaostřování

 1. Při fotografování s objektivy se světelností f/1,2, středovým bodem AF, jednosnímkovým automatickým zaostřováním, při 23 °C/73 °F, citlivosti ISO 100. S výjimkou objektivů typu RF s povrchovou úpravou Defocus Smoothing (Vyhlazení rozostření).
 2. Platí v případě, že se při sledování zobrazí rámeček objektu, na fotoaparátu je nasazen kompatibilní objektiv a je aktivní plně automatické zaostřování nebo je objekt úspěšně detekován v jiném režimu oblasti. Podrobnosti o podporovaných objektivech naleznete v části [Doplňující informace] pro modely [EOS R7/EOS R10] v části „cam.start.canon“.

Související články

 • VÝHODA

  Zachycení okamžiků ve zlomku sekundy

  Život ubíhá pěkně rychle, takže k zachycení neopakovatelných okamžiků budete potřebovat výjimečně rychlý fotoaparát

 • VÝHODA

  Je to váš příběh, vyprávějte jej po svém

  Pořizujte neuvěřitelná videa pomocí stejného přístroje, který používáte pro špičkové fotografie. Fotoaparát EOS R10 je vysoce schopný tvůrce obsahu, který vám umožní vyprávět svůj příběh pomocí fotografií nebo videa.

 • VÝHODA

  Dívejte se. Foťte.

  Ať už přecházíte ze smartphonu nebo z digitální zrcadlovky, s fotoaparátem Canon EOS R10 se rychle a kreativně pustíte do fotografování způsobem, jakým jste předtím nemohli.

 • VÝHODA

  Fotoaparát se špičkovým připojením

  Kvalita EOS se snoubí s pohodlím smartphonu – dokonalá kombinace pro každého, kdo rád fotografuje obsah pro sociální sítě, upravuje na cestách nebo fotoaparát ovládá dálkově. Ať už jste blogger, influencer, nebo jen rádi sdílíte snímky s přáteli a rodinou, umístit svou kreativitu online nikdy nebylo jednodušší.

 • ZPRAVODAJ

  Nechte se inspirovat, přihlaste se nyní

  Už nikdy nepropásněte nejnovější nabídky od společnosti Canon, tipy a kurzy, novinky a pozvánky na události ve vašem okolí.