Vyšší rychlost

Zachycení okamžiků ve zlomku sekundy

Život ubíhá pěkně rychle, takže k zachycení neopakovatelných okamžiků budete potřebovat výjimečně rychlý fotoaparát.
Dvě tanečnice flamenca v tradičních šatech pózují na nádvoří se zvednutými rameny.

Proto jsme fotoaparát EOS R10 vyrobili tak, aby snímal rychlostí až 15 sn./s s mechanickou závěrkou a až 23 sn./s 1 s tichou elektronickou závěrkou2 – a to jak se současným sledováním automatického zaostřování, tak s automatickou expozicí. Díky tomu je fotoaparát EOS R10 skvělou volbou pro akci, ať už jste na letecké show, regatě, nebo v divadle.

Přepněte do režimu kontinuálního snímání do formátu RAW a budete moci pořizovat snímky rychlostí až 30 sn./s se 75% ořezem3. Výsledky budou uloženy jako jediný filmový soubor, který pomáhá zachovat pořádek, a jednotlivé snímky lze extrahovat a uložit jako soubory RAW, JPEG nebo HEIF. Pokud je povolena funkce předsnímání, fotoaparát také zaznamená 0,5 s před zahájením snímání, takže si vždy můžete být jisti, že zachytíte rozhodující okamžik.

Canon EOS R10 – kontinuální snímání do formátu RAW

Rychlá reakce

Srdcem fotoaparátu EOS R10 je procesor DIGIC X, který pohání jeho výkon plný života. Fotoaparát se spustí za zlomek sekundy – je připraven k okamžitému použití, jakmile uvidíte okamžik, který se chystá odehrát. Ovládací prvky reagují rychle a lze je snadno najít, zatímco se díváte do hledáčku. A když mluvíme o hledáčku, během kontinuálního snímání zobrazuje svět s minimální prodlevou a se zanedbatelným zatměním.

Canon EOS R10 – procesor DIGIC X

Procesor DIGIC X

 1. Rychlost kontinuálního snímání se může lišit v závislosti na různých podmínkách, podrobnosti naleznete ve specifikacích.
 2. Mohou být generovány jiné zvuky než zvuk závěrky (zvuk clony, zvuk pohonu objektivu při zaostřování, elektronický zvuk atd.).
 3. Doporučujeme používat karty UHS-II a platí následující
  * Při fotografování v režimu kontinuálního snímání do formátu RAW použijte kartu rychlostní třídy SD 10 nebo vyšší.
  * Pokud používáte kartu s nízkou rychlostí zápisu a zbývající úroveň nabití baterie je nízká, pořízené snímky nemusí být zaznamenány správně.
  * Počet možných snímků se liší v závislosti na snímku.
  * Mohou být zobrazena pásma světla a zachycené snímky mohou být ovlivněny světlými a tmavými pruhy při fotografování v režimu kontinuálního snímání do formátu RAW při spuštění blesku jinými fotoaparáty nebo při fotografování při zářivkovém osvětlení nebo jiných blikajících zdrojích světla.

Související články

 • VÝHODA

  Vychutnejte si nový typ automatického zaostřování

  Použili jsme technologii umělé inteligence s hloubkovým učením a tisíce snímků z reálného světa, abychom fotoaparát Canon EOS R10 naučili rozpoznávat lidi, zvířata a vozidla a udržet je v ostrém a přesném zaostření při pohybu po záběru.

 • VÝHODA

  Je to váš příběh, vyprávějte jej po svém

  Pořizujte neuvěřitelná videa pomocí stejného přístroje, který používáte pro špičkové fotografie. Fotoaparát EOS R10 je vysoce schopný tvůrce obsahu, který vám umožní vyprávět svůj příběh pomocí fotografií nebo videa.

 • VÝHODA

  Dívejte se. Foťte.

  Ať už přecházíte ze smartphonu nebo z digitální zrcadlovky, s fotoaparátem Canon EOS R10 se rychle a kreativně pustíte do fotografování způsobem, jakým jste předtím nemohli.

 • VÝHODA

  Fotoaparát se špičkovým připojením

  Kvalita EOS se snoubí s pohodlím smartphonu – dokonalá kombinace pro každého, kdo rád fotografuje obsah pro sociální sítě, upravuje na cestách nebo fotoaparát ovládá dálkově. Ať už jste blogger, influencer, nebo jen rádi sdílíte snímky s přáteli a rodinou, umístit svou kreativitu online nikdy nebylo jednodušší.

 • ZPRAVODAJ

  Nechte se inspirovat, přihlaste se nyní

  Už nikdy nepropásněte nejnovější nabídky od společnosti Canon, tipy a kurzy, novinky a pozvánky na události ve vašem okolí.