KVALITA OBRAZU

Kvalita obrazu nad vaše očekávání

Fotoaparát EOS R7, který je určen tvůrcům hybridního obsahu, poskytuje vynikající kvalitu snímků, ať už snímáte cokoli – fotografie, video, nebo obojí.
Canon EOS R7 – výhoda – kvalita obrazu

Ať už jste fotograf, který také rád natáčí video, nebo kameraman, který rád pořizuje snímky, fotoaparát EOS R7 vám poskytne výsledky, které vás nadchnou. Tento skutečně hybridní fotoaparát umožňuje přepínat mezi fotografiemi a videi rychlým pohybem přepínače, ale poskytuje stejné složité detaily, přirozené barvy a plynulé tóny, ať už pracujete jakkoli.

Jednoduše řečeno, model EOS R7 vám umožní vyprávět příběhy podle vašeho přání.

32,5MP snímač velikosti APS-C navržený a vyrobený společností Canon vytváří dokonalou rovnováhu mezi detaily, rychlostí a výkonem při slabém osvětlení. Snímky ve vysokém rozlišení vypadají úžasně, když je vytisknete ve velkém nebo zobrazíte na obrazovkách s vysokým rozlišením. Lze je také oříznout při úpravách, aniž by došlo ke znatelné ztrátě kvality obrazu.

Málo světla? Žádný problém

Když se setmí, fotoaparát EOS R7 pokračuje ve vytváření skvělých snímků. Maximální citlivost ISO 32 000 (s možností rozšíření na ISO 51 200) zajišťuje, že vysoké rychlosti závěrky lze použít ke zmrazení pohybu i za slabého osvětlení – ideální na večerní sportovní události nebo fotografování chování zvířat na konci dne.

Systém Dual Pixel CMOS AF II fotoaparátu nepřetržitě sleduje objekty a jeho citlivost umožňuje spolehlivé a přesné zaostřování v podmínkách tmavých až -5 EV (nebo -3,5 EV v režimu filmu)1. Stabilizátor obrazu na bázi spolupráce nabízí při použití objektivu RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM ochranu proti rozhýbání fotoaparátu až 7 EV 2.

Canon EOS R7 – citlivost ISO za slabého osvětlení 32 000

Výběr formátu souborů

Soubory JPEG jsou skvělou volbou, když potřebujete malou velikost souboru a maximální kompatibilitu, ale fotoaparát EOS R7 nabízí další možnost: Soubory HEIF (což znamená „high efficiency image file – vysoce efektivní obrazový soubor“) poskytují lepší kvalitu obrazu s přibližně stejnou velikostí ve srovnání se soubory JPEG. Nabízejí také 10bitové barvy, které zlepšují dynamický rozsah a stupňování barev.

Pokud je kvalita na prvním místě, přepněte na formát RAW. Fotoaparát EOS R7 nabízí řadu možností, včetně 14bitových souborů typu RAW CR3, souborů typu C-RAW, které zabírají méně místa s minimální ztrátou kvality, a kontinuální snímání ve formátu RAW. K dispozici je také formát Dual Pixel RAW, který umožňuje jemné doladění snímků po pořízení pomocí našeho softwaru Digital Photo Professional.

Práce s formátem RAW

Náš software Digital Photo Professional (DPP) je k dispozici ke stažení zdarma a představuje kompletní řešení pro zpracování formátu RAW. Procházejte a vybírejte snímky, aplikujte úpravy a pak snímky zpracujte do souborů JPEG, HEIF nebo TIFF.

Software DPP také umožňuje pracovat se soubory Dual Pixel RAW, což umožňuje po pořízení snímku do detailu upravit parametry, jako je bokeh, bod ostrosti a zdvojení obrazu. Maximální kontrola pro dokonalý výsledek.

Canon EOS R7 – práce s formátem RAW v softwaru DPP

Chcete-li z fotoaparátu EOS R7 získat maximum co do kvality snímků, zkuste snímky RAW zpracovat v cloudu image.canon56. Modul pro zpracování obrazu v neuronové síti se používá ke zlepšení kvality obrazu na novou úroveň.

• O jemné detaily je lépe postaráno díky potlačení tzv. „zubatých hran“
• Dochází ke snížení moaré a chybných barev
• Redukce šumu zlepšuje kvalitu obrazu při vysokých nastaveních citlivosti ISO
• Korekce je rovněž zajištěna u jakéhokoli optického zkreslení, poklesu světla nebo difrakce

Převedené snímky se uloží do cloudu jako soubory JPEG nebo HEIF, které lze poté stáhnout do počítače nebo chytrého zařízení.

Filmy pro velké i malé obrazovky

Fotoaparát EOS R7 dokáže natáčet videa v rozlišení 4K mnoha způsoby a s různými snímkovými frekvencemi a metodami komprese. Je snadné nastavit fotoaparát EOS R7 tak, aby pracoval podle vašich představ, díky speciální snadno ovladatelné nabídce.


Rozlišení

Snímková frekvence (sn./s)

Komprese


NTSC:

PAL


Rozlišení 4K UHD (Fine)
(Z převzorkovaných záznamů 7K)

29,97
23,98

25,00

IPB (Standard) (IPB (Standardní))

IPB (Light) (IPB (Lehká))

4K UHD


59,94

 

50,00

IPB (Standard) (IPB (Standardní))

IPB (Light) (IPB (Lehká))

29,97

25,00

IPB (Standard) (IPB (Standardní))

IPB (Light) (IPB (Lehká))

23,98

IPB (Standard) (IPB (Standardní))

IPB (Light) (IPB (Lehká))

Rozlišení 4K UHD (ořez)7

59,94

50,00

IPB (Standard) (IPB (Standardní))

IPB (Light) (IPB (Lehká))

Rozlišení Full HD

119,88

100,00

IPB (Standard) (IPB (Standardní))

IPB (Light) (IPB (Lehká))

59,94

50,00

29,97

25,00

IPB (Standard) (IPB (Standardní))

IPB (Light) (IPB (Lehká))

23,98

IPB (Standard) (IPB (Standardní))

IPB (Light) (IPB (Lehká))

Při snímání v rozlišení UHD 4K s využitím plné šířky snímače APS-C fotoaparátu jsou snímkové frekvence dostupné až do 60p. To umožňuje reprodukovat pohyb pohybujících se objektů s mimořádně jemnou zřetelností a vytvářet plynulé efekty pomalého pohybu při úpravách.

Chcete-li dosáhnout dokonalé kvality obrazu, vyzkoušejte režim 4K Fine fotoaparátu EOS R7, který převzorkuje data v rozlišení 7K ze snímače fotoaparátu a umožňuje pořizovat vysoce detailní záznamy v rozlišení 4K/30p. Výsledky vypadají úžasně při zobrazení na displejích s rozlišením 4K a při výstupu v rozlišení Full HD je lze při úpravách oříznout. K dispozici je také speciální režim oříznutí 4K UHD pro mimořádný dosah teleobjektivu a záznam v rozlišení Full HD při snímkových frekvencích až 120p.

Canon EOS R7 – režimy videa

Ať už pracujete s videem jakkoli, fotoaparát EOS R7 bude vaším dokonalým společníkem

Ať už fotografujete rychlé, spontánní filmové klipy pro sociální média nebo pečlivě plánované snímky ze sady krátkých filmů, fotoaparát EOS R7 vám poskytne skvělé výsledky.

Pro seriózní nezávislé filmaře je fotoaparát EOS R7 vybaven funkcí Canon Log 3: Záměrně „plochým“ barevným profilem, který nejen zachovává detaily v nejjasnějších a nejtmavších částech scény, ale také usnadňuje stupňování barev záběrů při úpravách – to je nezbytné pro seriózní produkci videa. Podporovány jsou také barevné prostory BT709, BT2020 a Cinema Gamut.

Fotoaparát EOS R7 také podporuje filmové klipy delší než 30 minut, což je ideální pro rozhovory nebo události, kde se akce odehrává po delší dobu 3.

Špičková stabilizace obrazu fotoaparátu je vysoce efektivní při natáčení videa – ideální pro dokumentární a filmové projekty pořizované „za pochodu“. Funkce Automatická vodováha fotoaparátu, která je poháněna vestavěným stabilizátorem obrazu, zajišťuje, že horizonty zůstanou rovné a vaše záběry budou vypadat profesionálně.

Model EOS R7 je také vybaven konektory pro mikrofon a sluchátka pro záznam a sledování zvuku a také konektorem HDMI pro externí rekordéry a monitory.

A pro ty, kdo vytváření obsahu na sociálních médiích berou vážně, je podporováno vertikální nahrávání videa – ideální pro klipy a příběhy. Fotoaparát EOS R7 také podporuje živý přenos ve službě YouTube4 a lze jej bez problémů připojit ke smartphonu, takže můžete snadno dostat obsah tam, kam potřebujete.

 1. Při fotografování s objektivy se světelností f/1,2, středovým bodem AF, jednosnímkovým automatickým zaostřováním, při 23 °C/73 °F, citlivosti ISO 100. S výjimkou objektivů typu RF s povrchovou úpravou Defocus Smoothing (Vyhlazení rozostření)
 2. 7 EV podle standardu asociace CIPA s objektivem RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM při ohniskové vzdálenosti 150 mm
 3. Max. doba kontinuálního záznamu filmu: Běžná: 6 hodin
  Film s vysokou snímkovou frekvencí (Full HD 120 / 100 sn./s): 90 min
  Pokud se příliš zvýší vnitřní teplota fotoaparátu, může dojít ke snížení doby záznamu.
  4K 30p HQ: Přibližně 60 min. při zahájení od +23 °C.
  Oříznutí 4K 60p: Přibližně 60 min. při zahájení od +23 °C.
 4. Služba živého přenosu fotoaparátu podporuje pouze živý přenos na kanálu YouTube. Před použitím služby živého přenosu je vyžadována registrace na webu image.canon. Podívejte se na nejnovější požadavky ve službě YouTube. Živý přenos ve službě YouTube se může změnit, zastavit nebo ukončit bez předchozího upozornění. Společnost Canon nepřebírá žádnou odpovědnost za žádné služby poskytované třetími stranami, včetně jejich živé distribuce ve službě YouTube.
 5. Služba bude spuštěna koncem července 2022 a bude vyžadována aktualizace firmwaru fotoaparátu
 6. Nelze vytvořit snímky typu RAW pořízené v režimu kontinuálního snímání do formátu RAW.
  Zpracování snímků typu RAW v cloudu představuje placenou službu.
  Je nutné zakoupit plán prostřednictvím Servisních plánů aplikace Canon Imaging.
  Další podrobnosti naleznete na adrese: https://sas.image.canon/
 7. V režimu snímání 4K 60p dojde k oříznutí na 55 % vodorovné plochy.

Související články

 • VÝHODA

  Automatické zaostřování nové generace

  Model EOS R7 jsme vybavili technologií umělé inteligence s hloubkovým učením a automatického zaostřování iTR, které najdete i u fotoaparátů EOS R3, EOS R5 a EOS R6.

 • VÝHODA

  Rychlost a výkon

  Dokonalý fotografický okamžik může trvat jen zlomek sekundy, a proto jsme navrhli fotoaparát EOS R7 tak, aby byl mimořádně rychlý.

 • VÝHODA

  Váš přechod na bezzrcadlový fotoaparát

  Přemýšlíte o vylepšení digitální zrcadlovky Canon? EOS R7, který je nabitý novými technologiemi, je přítelem uživatelů digitální zrcadlovky a nabízí intuitivní ovládání s příjemným pocitem obeznámenosti.

 • VÝHODA

  Nová úroveň stabilizace obrazu

  Představte si, že budete moci pořizovat fotografie s dlouhou expozicí z ruky a úmyslně rozostřit pohybující se objekty, aniž byste museli sáhnout po stativu.

 • VÝHODA

  Spojte se s vašimi příznivci

  Model EOS R7 je fotoaparát se špičkovým připojením, který je schopen pracovat ruku v ruce se smartphonem, tabletem nebo počítačem prostřednictvím aplikace Canon Camera Connect.

 • ZPRAVODAJ

  Nechte se inspirovat, přihlaste se nyní

  Už nikdy nepropásněte nejnovější nabídky od společnosti Canon, tipy a kurzy, novinky a pozvánky na události ve vašem okolí.