PŘECHOD NA BEZZRCADLOVÝ FOTOAPARÁT

Nenechte se rušit v kreativním procesu

I když je model EOS R7 vybaven novými technologiemi, každý, kdo dříve používal digitální zrcadlovku Canon EOS, s ním zažije důvěrně známý pocit. A pokud je to pro vás poprvé, víme, že se vám bude líbit úplně stejně.
Canon EOS R7 – přechod na bezzrcadlový fotoaparát, nenechte se rušit v kreativním procesu.

Přechod na bezzrcadlový systém EOS R přináší obrovské kreativní výhody, které vám umožní fotografovat způsobem, jakým jste dříve nemohli. Je to velká změna, ale můžete si být jisti, že vaše stávající sada bude s fotoaparátem EOS R7 fungovat naprosto v pořádku.

Vaše okno do světa

Elektronický hledáček s 2,36 miliony bodů je velký, jasný a detailní, nabízí 100% pokrytí a přesný náhled, jak bude fotografie vypadat, když ji pořídíte – včetně expozice, vyvážení bílé, stylu Picture Style a hloubky ostrosti. Prodleva hledáčku a zatmění byly zcela eliminovány, takže získáte přirozený a pohlcující zážitek.

Canon EOS R7 – vaše okno do světa

Díky 1,15× zvětšení a vzdálenosti bodu oka 22 mm, který je odsazen od těla fotoaparátu, je jeho použití pohodlné i po dlouhou dobu. Obnovovací frekvence má rychlost 120 sn/s2, což poskytuje přirozený pohled na pohybující se objekty. Pro dosažení nejvyššího výkonu lze přepínat mezi režimem úspory energie nebo plynulým režimem.

Výhoda snímače APS-C

Když se potřebujete přiblížit, ale nemůžete se dostat blíže, fotoaparát EOS R7 vám poskytne velkou výhodu. Fotoaparát je postaven na snímači velikosti APS-C, který poskytuje 1,6× větší dosah teleobjektivu v porovnání se stejnou ohniskovou vzdáleností, jakou používá plnoformátový fotoaparát.

To představuje obrovské vylepšení pro fotografování divoké přírody, sportu a akce, kde je vyplnění záběru z dálky klíčové. Získejte snímky jako profesionálové s vybavením, které je podstatně lehčí a přenosnější, takže vás nezpomalí.

Canon EOS R7 – porovnání snímačů APS-C vs. plnoformátových snímačů

Podobné jako digitální zrcadlovky

Ti, kteří přecházejí na fotoaparát EOS R7 ze světa digitálních zrcadlovek, si na nový fotoaparát zanedlouho zvyknou. Ovládací prvky jsou přesně tam, kde byste je očekávali, a u stránek nabídky budete mít pocit, že je dobře znáte, a jsou dokonce vylepšeny. K dispozici je dokonce i režim OVF Assist, který simuluje zážitek z používání optického hledáčku pomocí technologie HDR, která odhalí detaily v tmavých stínech a jasných oblastech namísto náhledu efektů snímku.

Canon EOS R7 – porovnání režimu OVF Assist

Objektivy Canon EF a EF-S jsou kompatibilní s modelem EOS R7 prostřednictvím adaptéru objektivu (v této řadě jsou k dispozici tři). Automatické zaostřování, automatická expozice, stabilizátor obrazu a většina dalších technologií objektivů fungují přesně tak, jak si je pamatujete.

Fotoaparát EOS R7 také používá stejnou řadu baterií LP-E6, jako je tomu u mnoha našich digitálních zrcadlovek, včetně fotoaparátů řady EOS 7D a EOS 70D, EOS 80D a EOS 90D, takže je snadné měnit baterie mezi jednotlivými těly fotoaparátu.1

Intuitivní ovládací prvky

Každý fotoaparát EOS představuje evoluci designu, která vychází z modelů vytvořených před jednotlivými fotoaparáty, a zároveň jsou přidány nové funkce. Model EOS R7 je například vybaven joystickem pro volbu AF bodu, který je obklopen ovládacím kolečkem, což je kombinace dvou klasických ovládacích prvků řady EOS. Najdete jej přímo u hledáčku fotoaparátu, kde je při jeho držení umístěn palec, a je ideální pro rychlé a instinktivní fotografování.

Canon EOS R7 – intuitivní ovládací prvky

Přepínač režimu zaostřování se nachází na přední straně fotoaparátu a snadno jej najdete, když držíte fotoaparát u oka. To umožňuje fotografům snadno přepínat mezi automatickým a ručním zaostřováním, a to i u objektivů, které nemají vlastní přepínač zaostřování. Ve středu přepínače se nachází přizpůsobitelné funkční tlačítko, které lze naprogramovat tak, aby plnilo řadu různých rolí.

Canon EOS R7 – ovládací prvky

Jak pravděpodobně očekáváte od fotoaparátu EOS, mnoho jeho ovládacích prvků lze přizpůsobit, takže je lze naprogramovat tak, aby fungovaly přesně podle vašich představ. Systém hlavní nabídky je vybaven přizpůsobitelnou obrazovkou nabídky Moje menu, která udržuje nejčastěji používané příkazy na jednom místě, a tři uživatelské režimy fotografování vám umožní okamžitě vyvolat váš oblíbený způsob práce.

Otočná dotyková obrazovka dovoluje fotografům vytvářet kompozice a snímat z neobvyklých úhlů a nových perspektiv a umožňuje uživatelům videa snímat pohodlně a s maximální stabilitou.

Kvalita konstrukce, která inspiruje sebedůvěru

Fotoaparát EOS R7 odolává prachu, nečistotám a vodě díky robustní konstrukci ze slitiny hořčíku a desítkám ochranných pryžových těsnění3. Pokud pracujete v náročném prostředí, nebo pokud se počasí znenadání zhorší, můžete s jistotou pokračovat ve fotografování – a nikdy nezmeškáte jediný okamžik.

Kvůli této robustní kvalitě konstrukce však není fotoaparát EOS R7 těžký na přenášení. Ve skutečnosti je lehčí a přenosnější než fotoaparát EOS 7D Mark II, takže je skvělou volbou fotografů na cestách.

Canon EOS R7 – těsnění

Dvojnásobné úložiště, dvojnásobné zabezpečení

Duální sloty pro paměťové karty SD UHS-II fotoaparátu EOS R7 vám umožní fotografovat s jistotou i v situacích, kdy jste pod tlakem. Lze je nakonfigurovat několika způsoby.

Pro automatické zálohování – skvělá volba na fotografování důležitých událostí a v případě, že potřebujete pojištění, kdyby došlo k nejhoršímu. Oblíbená taktika pro fotografy, kteří cestují.

Přebytek – když je jedna karta plná, fotoaparát automaticky uloží snímky na druhou kartu, takže ani na chvíli nemusíte fotografování zastavit. Skvělé pro svatby, divokou přírodu a sportovní události, kdy nechcete propásnout ani sekundu.

Soubory JPEG na jednu kartu, soubory RAW na druhou – dojde k uložení sady nátisků samostatně do souborů RAW, které budete používat pro úpravy.

Filmy na jednu kartu, fotografie na druhou – zachovejte přehlednost svého obsahu nebo použijte větší kartu pro video a menší kartu pro fotografie. Skvělé pro hybridní snímání na akcích nebo při dokumentárních projektech.

Canon EOS R7 – dvojnásobné úložiště

Patice pro příslušenství

Model EOS R7 je vybaven novou pokročilou paticí pro rychlé a snadné připojení nových zařízení a příslušenství. Patří mezi ně digitální mikrofon a mikrofonní adaptér XLR – pro soundtracky, které si vaše filmy zaslouží. Takto se k fotoaparátu připojují také vybrané blesky Speedlite a vysílače Speedlite, takže můžete převzít kontrolu nad osvětlením.

Canon EOS R7 – patice pro příslušenství
 1. Při použití s bateriemi LP-E6NH / LP-E6N je podporováno nabíjení přes USB. Při použití s bateriemi LP-E6 nebo neověřenými bateriemi není nabíjení přes USB podporováno. Baterie se nemusí nabíjet, pokud není zbývající úroveň nabití baterie nízká.
 2. Maximální snímková frekvence při automatickém zaostřování, stisknutí tlačítka spouště do poloviny nebo kontinuálním snímání je 59,94 sn./s. Upozorňujeme, že snímková frekvence displeje může být nižší v závislosti na použitém objektivu a podmínkách snímání.
 3. Přestože je fotoaparát navržen tak, aby byl odolný vůči prachu a vlhkosti, nelze zaručit úplné vyloučení prachu, nečistot, vody, soli atd. ze vstupu. Podrobnosti najdete ve specifikacích

Související články

 • VÝHODA

  Automatické zaostřování nové generace

  Model EOS R7 jsme vybavili technologií umělé inteligence s hloubkovým učením a automatického zaostřování iTR, které najdete i u fotoaparátů EOS R3, EOS R5 a EOS R6.

 • VÝHODA

  Rychlost a výkon

  Dokonalý fotografický okamžik může trvat jen zlomek sekundy, a proto jsme navrhli fotoaparát EOS R7 tak, aby byl mimořádně rychlý.

 • VÝHODA

  Kvalita obrazu

  Ať už fotografujete nebo natáčíte video, snímač CMOS fotoaparátu EOS R7 s rozlišením 32,5 megapixelu a obrazový proces DIGIC X poskytují ohromující výsledky.

 • VÝHODA

  Nová úroveň stabilizace obrazu

  Představte si, že budete moci pořizovat fotografie s dlouhou expozicí z ruky a úmyslně rozostřit pohybující se objekty, aniž byste museli sáhnout po stativu.

 • VÝHODA

  Spojte se s vašimi příznivci

  Model EOS R7 je fotoaparát se špičkovým připojením, který je schopen pracovat ruku v ruce se smartphonem, tabletem nebo počítačem prostřednictvím aplikace Canon Camera Connect.

 • ZPRAVODAJ

  Nechte se inspirovat, přihlaste se nyní

  Už nikdy nepropásněte nejnovější nabídky od společnosti Canon, tipy a kurzy, novinky a pozvánky na události ve vašem okolí.