VLOGGING

Představujeme vlogovací kameru Canon PowerShot V10, určenou pro snadné natáčení videí v rozlišení 4K

Nejlepší vlogovací kamera pro začátečníky je tady. Zjistěte, jak vám snadno použitelná a lehká vlogovací kamera Canon s rozlišením 4K pomůže začít natáčet vlogy a streamovat.
Fotoaparát Canon PowerShot V10 stojí na kuchyňské pracovní desce. V pozadí je prkénko na krájení a před ním je vidět ruka vlogera.

Pokud se prostě chcete podělit se světem o svou vášeň, potřebujete bezproblémové a co nejjednodušší řešení pro vlogování. Pokud jste se při vyprávění svých příběhů spoléhali na chytré telefony, seznamte se s kamerou PowerShot V10: toto lehké a všestranné řešení pro vlogování vám umožní rychlejší a jednodušší postup.

Kamera PowerShot V10 byla navržena pro všechny, kteří chtějí specializovanou kameru pro vlogování, která se snadněji ovládá a umožňuje rychlé a jednoduché používání. Díky ní budete moci sdílet svá dobrodružství z dovolené nebo dokumentovat své koníčky.

Kuchař pokládá zapékací misku s jídlem na podložku před fotoaparát Canon PowerShot V10, který stojí na vestavěném stojánku a je nakloněn směrem k jídlu.

Používání kompaktní kamery PowerShot V10 je velmi jednoduché. I když s natáčením vlogů teprve začínáte, můžete jej postavit pomocí vestavěného nastavitelného stojánku, naklonit výklopnou obrazovku tak, abyste na sebe viděli, a pak vše nastavit na automatický režim. Když budete připraveni nahrávat, jednoduše klepněte na tlačítko „Record“ (Záznam).

Design a funkce kamery PowerShot V10

Kamera PowerShot V10 je nejmenší vlogovací kamera od společnosti Canon. Váží pouhých 211 g, což je téměř polovina hmotnosti kompaktního fotoaparátu PowerShot G7 X Mark III. Díky její malé velikosti ji můžete vzít kamkoli a vytvářet spontánní vlogy v pohybu.

Navzdory své malé velikosti je kamera PowerShot V10 vybavena duálními vestavěnými mikrofony s velkým průměrem, které dokáží zachytit kvalitnější zvuk, než jaký byste pravděpodobně získali z chytrého telefonu. Je to proto, že mikrofony v chytrých telefonech jsou optimalizovány pro telefonní hovory, když je zařízení přiloženo ke tváři. Mikrofony kamery PowerShot V10 jsou však navrženy tak, aby zachytily stereofonní zvuk ze vzdálenosti, která je pro vlogování typická. Mikrofony se naladí na váš hlas a zároveň zachytí okolní atmosféru, ať už se jedná o trh nebo večírek. Pokud nahráváte za větrného počasí, nasaďte na kameru ochranný protivětrný kryt, který sníží nežádoucí šum větru.

Pokud chcete mít nad zvukem ještě větší kontrolu, kamera PowerShot V10 má po straně také 3,5mm mikrofonní port pro připojení externího mikrofonu. Volitelný držák příslušenství, který je k dispozici samostatně, poskytuje maximální flexibilitu při připojování externího mikrofonu k fotoaparátu.

Jedinečným prvkem kamery PowerShot V10 je také vestavěný stojánek, který umožňuje nastavit kameru tak, aby bylo možné natáčet z různých úhlů náklonu v rozmezí -30° až -10° u snímání pod velkým úhlem a 10° až 30° u snímání pod ostrým úhlem. Stojánek lze složit, takže je skladování kompaktnější a kamera přenosnější. Aby bylo dosaženo ještě větší všestrannosti, je kamera PowerShot V10 vybavena standardním nástavcem umožňujícím upevnění na stativ, takže máte možnost kameru připevnit k libovolnému stativu podle vlastního výběru, včetně kompaktního stativového gripu Canon GH-100TBR.

Kamera Canon PowerShot V10 stojí na vestavěném stojánku a natáčí hráče. V popředí jsou vidět hráčovy ruce a herní ovladač.

Vestavěný stojánek kamery PowerShot V10 lze nastavit pro natáčení pod vysokým i nízkým úhlem. Výklopný displej lze nastavit do vhodného úhlu.

Jedním z klíčů k úspěšnému vlogování je vyladění kompozice. Kamera PowerShot V10 vám to usnadní díky výklopnému displeji LCD. Když jej vyklopíte nahoru, uvidíte se v záběru a budete se moci snadno natáčet. Nebo displej nastavte do různých úhlů a uvidíte vše, na co kameru namíříte. Tato kamera nabízí také dotykové ovládání všech standardních funkcí nahrávání v jednoduchém rozhraní. Pokud natáčíte na platformu sociálních sítí, která vyžaduje určitý poměr stran, můžete na obrazovce volitelně zobrazit poměr stran obrazu a zkontrolovat, zda budou klíčové prvky při pozdějším oříznutí v záběru.

Objektiv s ohniskovou vzdáleností 6,6 mm (ekvivalent ohniskové vzdálenosti 19 mm pro 35 mm film) poskytuje široký úhel záběru, který je ideální pro snadnou tvorbu kompozice a velké zachycení okolí. Velký 1,0palcový snímač zachytí více světla i za slabého osvětlení, takže si můžete být jisti, že video bude vypadat přirozeně, ať už vznikne v kteroukoliv denní dobu.

Ruka uživatele vytahuje z kapsy žlutého sportovního trička s dlouhými rukávy kameru Canon PowerShot V10.

Kamera PowerShot V10 je dostatečně malá a lehká, abyste ji mohli nosit v kapse a mohli ji kdykoli ihned použít. Je navržena tak, aby natáčení vlogů a živé streamování bylo rychlé a snadné. Dokáže také pořizovat 15,2MPx fotografie, které se skvěle hodí jako titulní snímky nebo náhledy pro vlog.

Dva lidé se natáčejí kamerou Canon PowerShot V10, kterou drží jeden z nich na délku paže před stromečkem ozdobeném světýlky.

Kamera PowerShot V10 pořizuje úžasné záznamy i za špatného osvětlení. Široké zorné pole objektivu zaručuje, že zachytí atmosféru okamžiku v lepší kvalitě videa, než byste pravděpodobně získali z předního fotoaparátu většiny chytrých telefonů.

Režimy videa a kreativní možnosti kamery PowerShot V10

Kamera PowerShot V10 dokáže nahrávat video v rozlišení 4K UHD rychlostí až 25/30 sn./s a v rozlišení Full HD rychlostí až 50/60 sn./s. Má také automatické zaostřování s funkcí sledování obličeje – postavy kdekoli v oblasti snímku jsou automaticky detekovány, nebo můžete volitelně klepnout na objekty na obrazovce a říct tak kameře, aby je sledovala.

K dispozici je několik režimů nahrávání. Automatický režim filmu a režim filmu Jemná pleť nabízejí možnosti záznamu jedním dotykem pro případ, že se chcete jen podělit o svůj příběh a nechat kameru, aby se postarala o zbytek. Pokročilé vestavěné funkce, jako je automatická optimalizace jasu, automatický filtr ND a automatické vyvážení bílé, zajišťují skvěle vypadající výsledky. Pokud chcete mít větší kontrolu, režim s ruční expozicí filmu vám umožní převzít kontrolu nad mnoha nastaveními.

Pokud chcete natáčet z ruky nebo se pohybovat, můžete aktivovat digitální stabilizaci obrazu videa. Pokud chcete během záznamu udržet polohu scény, můžete zvolit funkci automatického vyrovnávání.1

Pokud toužíte po speciálním vzhledu a atmosféře, můžete si vybrat ze 14 barevných filtrů (všechny jsou k dispozici v režimu automatické i manuální expozice), což jsou předvolby, které můžete zvolit jedním dotykem před tím, než začnete nahrávat. Mezi tyto režimy patří například RetroGreen a Sepiatone, které dodávají retro nádech záznamům města nebo krajiny, a TastyWarm, pomocí něhož lze vytvářet klipy s chutně vypadajícím teplým jídlem. K dispozici je také nastavení barevných tónů s posuvníky, díky kterým můžete barevné tóny dále upravovat. Kamera uloží všechna vaše nastavení barev, takže až ji příště zapnete, bude připravena použít vaše vlastní jedinečné nastavení vzhledu.

Pokud chcete vlogování posunout na vyšší úroveň, máte k dispozici další možnosti a nastavení, ke kterým se dostanete stisknutím tlačítka Q, a to včetně velikosti záznamu videa, způsobu automatického zaostřování, digitálního zoomu a dalších.

Uživatel drží v jedné ruce kameru PowerShot V10 a v druhé chytrý telefon s aplikací Canon Camera Connect, umožňující přenos souborů z kamery.

Nainstalujte si do chytrého telefonu bezplatnou aplikaci Canon Camera Connect a můžete pomocí ní přenášet a nahrávat videa, a dokonce i kameru PowerShot V10 ovládat na dálku.

Žena hrající na kytaru se dívá do kamery Canon PowerShot V10 s připojeným externím mikrofonem a stativovým gripem HG-100TBR, který stojí na nízkém stolku naproti ní.

Kamera PowerShot V10 se může rozvíjet společně s tím, jak porostou vaše ambice a zkušenosti. Disponuje 3,5mm konektorem mikrofonu, jako je například stereofonní mikrofon Canon DM-E100 nebo standardní nástavec pro upevnění na stativ, takže můžete použít preferovaný stativ včetně kompaktního stativového gripu HG-100TBR od společnosti Canon (v případě potřeby s kamerou ve svislé poloze), a dokonce i přímý výstup HDMI.

Připojení a sdílení pomocí kamery PowerShot V10

S kamerou PowerShot V10 a vestavěným připojením Bluetooth a Wi-Fi můžete také snadno a rychle sdílet své vlogy se svými sledujícími. Nainstalujte si do chytrého telefonu aplikaci Canon Camera Connect a můžete bez problémů přenášet své klipy do vašeho telefonu. Pomocí aplikace můžete dokonce kameru ovládat na dálku. Filmy mohou být při odesílání z kamery do vašeho telefonu automaticky překódovány, takže vytváření videí, které chcete přidat na sociální sítě, je jednodušší než kdykoli předtím.

Abyste nezaplnili úložiště telefonu velkým množstvím videosouborů, můžete svůj obsah automaticky nahrát do cloudové služby image.canon a odtud jej přeposlat například na Google Drive™, YouTube nebo Frame.io. Videa a obrázky uložené v aplikaci Frame.io lze bez problémů importovat do softwaru pro úpravy videí, jako jsou Adobe Premiere Pro a Final Cut Pro, kde můžete záznam upravovat a vylepšovat.

S kamerou PowerShot V10 je živé streamování jednodušší než kdykoli předtím. Vše zvládnete několika klepnutími na displeji LCD. Po nastavení preferovaného cíle streamování v aplikaci Camera Connect (a za předpokladu, že váš účet na sociální síti umožňuje streamování) stačí vybrat YouTube Live, Facebook Live nebo přidat odkaz RTMP22 a začít vysílat.3

Kameru PowerShot V10 můžete také používat jako webovou kameru. Kamera je vybavena standardními ovladači UVC a UAC, takže není potřeba žádný další software – v systému Windows i macOS jej stačí připojit přes USB (pomocí dodaného kabelu) a kameru PowerShot V10 používat v rozlišení Full HD s rychlostí 30 sn./s s oblíbenými aplikacemi pro videohovory. K dispozici je také digitální zoom pro streamování nebo použití modelu jako webové kamery – stačí kameru nastavit podle svých představ a můžete začít. Vybrat si můžete i z řady dalších předvoleb, včetně režimu Jemná pleť, automatického režimu filmu, automatického zaostřování se sledováním obličeje nebo automatického zaostřování se specifikovaným záběrem, barevného filtru a mnoha dalších.1

PowerShot V10 – jednoduché řešení pro vlogování

Ať už je vaše vášeň nebo publikum jakékoli, kamera PowerShot V10 vám pomůže navázat spojení, aniž byste ji museli složitě nastavovat. Potřebovat nebudete ani brašnu plnou příslušenství. Díky vestavěnému stojánku lze kameru snadno postavit a používat téměř kdekoli, ať už natáčíte vlog o vaření nebo o hrách. Jednoduché ovládání, kompaktní provedení a automatické režimy vám umožní začít s natáčením vlogů, aniž byste potřebovali odborné znalosti. Navíc nabízí spoustu možností a pokročilejších funkcí, až budete připraveni vlogování posunout na vyšší úroveň.

Napsali Jeff Meyer a Alex Summersby

 1. Různé režimy nelze vzhledem ke způsobu jejich fungování vzájemně kombinovat. Například digitální stabilizaci obrazu videa nelze používat současně s automatickým horizontem, Digitální zoom nelze používat zároveň se stabilizací obrazu, a automatickým horizontem nelze použít v režimu filmu Jemná pleť. Podrobnější informace naleznete v části o technických údajích kamery.
 2. Mějte na paměti, že platformy pro živé streamování se mohou kdykoli bez upozornění změnit, zastavit nebo ukončit svou službu. Informace týkající se nejnovějších požadavků naleznete na platformách pro živé streamování. Společnost Canon neposkytuje žádná prohlášení ani záruky týkající se produktů nebo služeb třetích stran, včetně živého streamování.
 3. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, doporučujeme používat stabilní připojení Wi-Fi v méně frekventovaném 2,4GHz bezdrátovém prostředí s vysokou rychlostí odesílání.

  Adobe, Adobe Premiere a Frame.io jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Adobe v USA nebo dalších zemích. Google, Google Drive a YouTube jsou ochranné známky společnosti Google LLC. Tato stránka není společností Google nijak podporována ani s ní není nijak spojena. Final Cut Pro a macOS jsou ochranné známky společnosti Apple Inc., registrované v USA a dalších zemích a regionech.

Související produkty

 • Kompaktní digitální fotoaparáty

  PowerShot V10

  Díky multifunkční vlogovací kameře Canon s rozlišením 4K, která se vám vejde do kapsy, budete při pořizování záznamu nenápadní a vyniknete online.
 • Kompaktní digitální fotoaparáty

  PowerShot G7 X Mark III

  S fotoaparátem, pyšnícím se možnostmi připojení, zachytíte dokonalá videa a fotografie, které si vaši fanoušci zamilují.
 • Bezzrcadlové fotoaparáty

  EOS R50

  S tímto bezzrcadlovým fotoaparátem EOS R můžete pořizovat úchvatný obsah – od ostrých fotografií až po filmy v rozlišení 4K a živé přenosy. Multifunkční specializované zařízení.
 • Stativ

  Tripod Grip HG-100TBR

  Fotografujte déle a stabilnějí s kreativní flexibilitou díky tomuto jedinečnému gripu s funkcí stativu s odpojitelným dálkovým ovládáním.
 • Zvuk

  Stereofonní mikrofon DM-E100

  Zachyťte snadno vynikající zvuk díky malému stereofonnímu mikrofonu typu plug and play, který je vždy připraven nahrávat.
 • Související články

 • VLOGGING

  Nejlepší kamery a objektivy pro vlogging od společnosti Canon

  Společnost Canon vyrábí řadu kamer a objektivů, které jsou ideální pro tvůrce obsahu. Tato příručka vám pomůže najít ideální model přímo pro vás.

 • VLOGGING

  Jak se stát vlogerem

  Pusťte se do toho a vytvářejte kvalitní vlogy s našimi tipy pro začínající vlogery.

 • VIDEO

  Tipy pro vylepšení vašich videí na sociální sítě

  Čtyři autoři diskutují o tom, čím se vyznačuje skvělý obsah a jak vyniknout online.

 • VLOGGING

  Vlogování na cestách

  Čtyři špičkoví influenceři zkoušejí schopnosti fotoaparátu Canon PowerShot V10.