Two women pose in front of a camera in a clothes shop.

VLOGGING

Sdílejte svou vášeň a osobnost: Jak můžete začít vlogovat ještě dnes

Našli jste to pravé místo, nádhernou polohu a zajímavý příběh, o kterém můžete vlogovat. Možná máte všechno, co k dokonalému vlogu potřebujete, ale víte, které vybavení si vybrat a jak natáčet video tak vysokého standardu, abyste potěšili i náročnější diváky?

V tomto průvodci vlogováním je uvedeno sedm tipů pro začátečníky a pro vloggery, kteří chtějí zlepšit kvalitu svých videí. Zjistěte, jak můžete zachytit kvalitní záběry, díky kterým se k vám diváci budou rádi vracet – jak dosáhnout stabilních (nerozmazaných) a ostrých záběrů, jak je důležitá kreativní kompozice a co potřebujete k zachycení čistého a zřetelného zvuku. Ať už fotografujete s fotoaparátem Canon PowerShot G7 X Mark II, aktualizovanou verzí fotoaparátu Canon PowerShot G7 X Mark III, fotoaparátem Canon EOS M50, nebo fotoaparátem Canon EOS 250D, zde jsou tipy, které byste měli vzít v úvahu při vytváření prvních vlogů.

1. Při výběru vybavení dbejte na rovnováze mezi fotoaparátem a velikostí snímače

Fotoaparát s větším snímačem vám poskytne kvalitnější snímky, ale při vlogování je důležité vyvážit velikost snímače s celkovou velikostí fotoaparátu. Například fotoaparát řady PowerShot G s vestavěným objektivem, jako je Canon PowerShot G7 X Mark III, je nejkompaktnější a nejsnáze přenosný. Bezzrcadlový fotoaparát nebo digitální zrcadlovka s vyměnitelnými objektivy vám však poskytnou více možností při výběru objektivu.

Menší i větší fotoaparát vám umožní fotografování pro různé účely a také vám poskytne další úhly záběru pro vaše vlogy.

A composite image: left, eggs and avocado on toast; right: some earrings.

2. Použijte širokoúhlý objektiv

Mnoho vloggerů používá širokoúhlé objektivy, protože je lze použít v těsných prostorech, jako je ložnice nebo kuchyně, a ukázat tak maximální možnou část scény. K tomuto účelu dobře slouží 24mm objektiv, ale ultraširokoúhlý objektiv je ještě lepší. Pokud tedy fotografujete s digitální zrcadlovkou se snímačem APS-C, jako je například fotoaparát Canon EOS 250D, můžete ji spárovat s ultraširokoúhlým objektivem se zoomem, jako je například objektiv Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM, a tím do záběru vměstnat více, zatímco objektiv Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM nabízí podobné funkce ve spojení s bezzrcadlovým fotoaparátem Canon EOS M50.

Ať už se rozhodnete použít jakýkoli objektiv, překlopením obrazovky fotoaparátu si zajistíte, že budete v záběru, a vytváření selfie videí a snímání z různých úhlů bude hračka. Mnoho fotoaparátů, jako je Canon PowerShot G7 X Mark III, lze přes Bluetooth připojit k aplikaci Canon Camera Connect na chytrém zařízení a natáčet nebo fotit na dálku.

3. Zvolte rozlišení a rychlost snímání

Poptávka po videích stoupá a s ní rostou i požadavky na kvalitu Váš obsah sice může být kreativní, pokud ale záběr neobsahuje žádné detaily, vyplatí se ho vylepšit. Hledejte fotoaparáty s možností natáčet videa v rozlišení Full HD nebo 4K – Full HD nastaví dobrý standard, ale rozlišení 4K vám poskytne ještě více detailů, takže můžete oříznout a stabilizovat záběry, aniž byste jim ubrali na kvalitě. Fotografování v rozlišení 4K neznamená, že musíte fotografie zveřejňovat v rozlišení 4K, ale pamatujte, že úpravy a nahrávání záznamu v rozlišení 4K bude trvat déle.

Možnost fotografovat v rozlišení 4K již není omezena pouze na profesionální fotoaparáty. Začíná se objevovat u malých fotoaparátů s bohatými funkcemi, jako je třeba Canon EOS M50. Nejdůležitější věcí, kterou je třeba vzít v úvahu, je však rychlost snímání, která bude vašim objektům vyhovovat. 60 snímků za sekundu (sn./s) představuje nejlepší volbu pro akční vlogy a poskytne vám možnost provádět efekty zpomaleného pohybu. 30 sn./s nebo 25 sn./s je vhodná volba pro vše ostatní. Pro ještě podrobnější záznam zpomaleného záběru nabízí fotoaparát Canon PowerShot G7 X Mark III vysokou rychlost snímání až 120 sn./s při snímání v rozlišení Full HD.

Související články
Laura Bingham pictured from behind, facing dense jungle, as she films a vlog with a Canon PowerShot G7 X Mark II.

VLOGGING

Laura Binghamová: pokoření řeky Essequibo

Dobrodružka Laura Binghamová vedla historicky první sjezd řeky Essequibo a svůj zážitek vlogovala pomocí fotoaparátu PowerShot G7 X Mark II.

canon-get-inspired-best-vlogging-cameras

VLOGGING

Nejlepší fotoaparáty Canon pro vlogování

Chcete začít s vlogováním? Objevte nejlepší fotoaparáty pro vlogging s ohromující kvalitou videa a všemi potřebnými ovládacími prvky k vytvoření skvělého vlogu.

A girl is seen on the tilted back screen of a camera.

4. Zachovejte stabilní a zaostřený záznam

Díky kompaktní velikosti a nízké hmotnosti fotoaparátů, jako jsou Canon PowerShot G7 X Mark III, Canon PowerShot G7 X Mark II, Canon EOS M50Canon EOS 250D, jsou tyto fotoaparáty ideální pro zaznamenávání pohybu. Úchvatný vlog by měl divákům umožnit být na cestách s vámi – ať už se proháníte ulicemi města, nebo rozbalujete svůj nejnovější nákup – každý pohyb může být klíčový. Místo roztřesených a rušivých záběrů se ujistěte, že jsou vaše snímky plynulé, takže se diváci mohou soustředit na vaši úžasnou lokalitu nebo na zajímavý příběh.

Chcete-li zachovat stabilitu snímků, podepřete fotoaparát zespodu dlaní ruky a uchopte jej po straně. Potřebujete-li větší oporu, můžete využít příslušenství pro uchopení, které se připevňuje k tělu fotoaparátu a umožňuje vám jej uchopit. Dobré technologie také dělají svoje: Pro ostré a stabilní filmy používejte fotoaparát se stabilizací obrazu, která zajistí zřetelnější a snazší sledování záznamu, například u fotoaparátu Canon PowerShot G7 X Mark II. Pětiosý dynamický IS fotoaparátu působí proti rozhýbání fotoaparátu i když běháte, sledujete pohybující se objekty nebo fotografujete s plným zoomem.

Pokud jste vlogger, lidé se budou dívat na váš obličej, proto nezapomeňte zůstat v zaostřeném záběru. Technologie detekce obličeje od společnosti Canon dokáže automaticky sledovat váš obličej a udržet jej zaostřený.

A man holds a Canon camera.

5. Účelové otáčení

Horizontální pohyb fotoaparátu během fotografování nebo sledování pohybujícího se objektu umožní divákům vidět vašima očima – ať se podíváte přes rozsáhlý záliv, nebo panorama plné poutavých budov, budou tam moci být s vámi. Nadměrné sledování pohybujícího se objektu vás může dezorientovat, ale když to budete provádět s mírou, vaše vyprávění bude zajímavější a bude mít šmrnc.

Sledování pohybujícího se objektu používejte šetrně, nespěchejte a udržujte horizonty rovně. Pokud nemáte stativ, umístěte fotoaparát na něco stabilního, například na okraj lavice nebo stolu, a pomalu a účelově jej přesouvejte na stranu. Některé fotoaparáty, jako je Canon PowerShot G7 X Mark II, jsou také vybaveny indikátorem úrovně, který vám umožní snadno dosáhnout úrovně horizontů.

6. Zapojte externí mikrofon pro lepší kvalitu zvuku

Většina fotoaparátů, které pořizují video, nabízí přijatelnou kvalitu zvuku, ale pokud je pro záznam videa důležitý vynikající zvuk, zvažte možnost připojení externího mikrofonu. Externí mikrofon je užitečný zejména při práci venku, protože vestavěný mikrofon fotoaparátu pravděpodobně zaznamenává rušivé zvuky v pozadí, jako je vítr, zatímco externí mikrofony lze přemístit a zabránit tak nežádoucím zvukům. Chcete-li použít externí mikrofon, vyhledejte fotoaparát s externím konektorem pro mikrofon, například Canon PowerShot G7 X Mark III.

A man videos his friend with a Canon camera.

7. Použijte Wi-Fi pro sdílení

Mnoho fotoaparátů na současném trhu, včetně fotoaparátu Canon EOS M50, poskytuje integrované připojení Wi-Fi a Bluetooth, které vám umožní sdílet a zálohovat bezdrátově kdekoli na světě. Fotoaparáty, jako je Canon PowerShot G7 X Mark II,, jsou dokonce vybaveny tlačítkem Wi-Fi, což činí ukládání a sdílení jednodušší, než kdykoli předtím.

Fotoaparát Canon PowerShot G7 X Mark III je vybaven technologií Bluetooth a Wi-Fi pro trvalé propojení s vaším chytrým zařízením – přes síť Wi-Fi se navíc můžete připojit k chytrému zařízení nebo síti s přístupem k internetu a nahrávat živý přenos na váš youtubový kanál.

Napsala Natalie Dentonová

Související produkty

Související články

Služba Get Inspired je vaším klíčovým zdrojem užitečných tipů pro fotografování, nákupním průvodcem a odborným zpravodajem – vše, co potřebujete k objevení toho nejlepšího fotoaparátu nebo tiskárny a k uskutečnění vašeho příštího tvůrčího nápadu.

Zpět na všechny Tipy a Techniky