TIPY PRO TISK

Zpátky do školy: 5 způsobů, jak si udělat pořádek pomocí tisku

Podívejte se, jak vykročit do nového školního roku tou správnou nohou – od samolepicích štítků až po záložky na míru – se vším vám pomohou naše uživatelsky přívětivé tiskárny Canon.
Fotografie na výšku, sada barevných sešitů, kalendář, samolepky a papír do tiskárny Canon.

Každý rok je to stejné. Letní prázdniny se zdají tak dlouhé, jako by měly trvat věčně. Těšíte se, že konečně stihnete všechno, co jste celý rok odkládali. Všechny ty drobné úkoly, které jako by se ve vašem úkolníčku trvale zabydlely. Jmenovky na školní pomůcky, vytisknout jízdní řád, uskladnit umělecká dílka všech dětí.

Jenže pak začnou tábory, soustředění, výlety, prázdniny u babičky nebo u moře, a než se nadějete, blíží se první den školy. Letos to můžete změnit stejně jako Elisha, která se svou dcerou Indií přišla, jak na to, ještě před začátkem školy. Uživatelsky přívětivá řada tiskáren a papírových produktů společnosti Canon nabízí spoustu nápadů, od papírových štítků až po magnety, které vám pomohou uspořádat si vše dřív, než uslyšíte školní zvonek. A zapojit se může celá rodina.

Taška s iniciály IB leží na stole vedle fotografie holčičky, kalendáře a balení magnetického fotografického papíru Canon.

Když z přípravy na nový školní rok uděláte zábavnou, tvůrčí činnost, uvidíte, že se budou děti do školy mnohem více těšit.

Co budete potřebovat:

 • Tiskárnu Canon, která dobře pracuje s kreativními aplikacemi a papírem. Zde jsme použili tiskárnu Canon PIXMA řady TS7450 a kompaktní tiskárnu Canon SELPHY CP1500, protože oba modely nabízejí bezdrátový profesionální kreativní tisk, který dokáže tisknout v různých velikostech.
 • Aplikaci pro kreativní tisk. Aplikace Canon SELPHY Photo Layout pro řadu SELPHY nabízí mnoho variant rozložení a nejrůznější možnosti přizpůsobení. Majitelům tiskáren PIXMA nabízí aplikace Easy-PhotoPrint Editor širokou škálu připravených šablon pro fotografie a v aplikaci Canon Creative Park jsou stovky kreativních návrhů.
 • Kreativní papír do tiskárny. Pro tiskárnu SELPHY CP1500 si můžete vybrat z řady velikostí, se samolepicí zadní stranou nebo bez ní. Uživatelé tiskáren PIXMA mohou využít nažehlovací fólie Canon (na světlou nebo tmavou tkaninu), magnetický fotografický papír Canonmatný fotografický papír, které vám poskytnou mnoho kreativních možností.

1. Upravte si školní výbavu na míru pomocí nažehlovacích fólií

Žena vystřihuje z papíru písmeno B. V pozadí je na dřevěném stole vidět tiskárnu Canon a vázu se slunečnicemi.

Tiskněte ze svého počítače, nebo rovnou ze smartphonu či tabletu pomocí aplikace Creative Park. Aplikaci si můžete stáhnout v obchodě App Store nebo Google Play, stačí vám k tomu pouze Canon ID a  podporovaná tiskárna Canon.

Žena v kuchyni pomáhá holčičce v zeleném oblečení zvednout batoh na záda. Na batohu jsou iniciály IB.

Nažehlovací fólie můžete použít na celou řadu nejrůznějších materiálů. Děti si tak mohou vybrat vlastní obrázek na tričko nebo tašku.

Přiznejme si to: taška, tričko nebo pouzdro jsou si často podobné jako vejce vejci. Přidejte na ně osobní motiv, který vašemu dítěti pomůže vše snadno najít, i když bude na konci výuky trochu zmatek.

Stránka Creative Park je bezplatná studnice tvůrčích nápadů od společnosti Canon, která nabízí řadu zábavných šablon. Stáhněte si je a vytiskněte pomocí tiskárny Canon PIXMA na nažehlovací fólie A4*, které jsou k dispozici pro světlou nebo tmavou tkaninu. Děti se mohou také zapojit. Dovolte jim vybrat motiv, který odráží jejich osobnost. Mohou je dokonce zkombinovat se svými iniciálami nebo obrázkem oblíbeného zvířete, jako je velryba nebo andulka. India si na svou tašku vybrala basketbalový motiv v kombinaci se svými iniciálami.

Po vytištění obrázek pečlivě vystřihněte a nažehlete na tkaninu, postupujte podle přiloženého návodu.

Více informací o tom, jak používat nažehlovací fólie společnosti Canon najdete v našem článku o proměně šatníku pomocí tisku na nažehlovací fólie.

2. Přidejte nálepky na láhve a krabičky na svačinu

Bílá tiskárna Canon tiskne malý list papíru s osmi stejnými fotkami.

S tiskárnou Canon SELPHY CP1500 můžete tisknout vlastní štítky na čtvercový formát (KC-18IS, 54 x 54 mm), papír velikosti kreditní karty (KC-18IF, 54 x 86 mm) nebo velikosti mini (KC-18IL, 22 x 17,3 mm).

Na obrázku jsou ruce, které na láhev s vodou pečlivě umisťují samolepku, na níž je fotografie utíkající holčičky.

Jednoduše sloupněte zadní stranu a nálepku připevněte ke svačinové krabičce nebo láhvi s vodu.

Každé dítě by mělo mít ve škole láhev s vodou. Jak ale Elisha a India brzy zjistí, jednorožci, dinosauři a jiné kreslené postavičky jsou mezi dětmi na základní škole velmi oblíbené. Hrozí riziko, že si je děti omylem vymění.

S naší kompaktní tiskárnou Canon SELPHY CP1500 si můžete pomocí samolepek Canon SELPHY vytvořit vlastní štítky na lahve, svačinové krabičky nebo pouzdra na brýle. Aplikace Canon SELPHY Photo Layout je vybavena možností vytvořit si vlastní rozložení, takže stačí vybrat fotografii a přidat text, razítko nebo barvičky. K dispozici je také možnost Mini Label, která umožňuje vytisknout osm menších snímků – identických nebo odlišných – na jeden list.

Nerezová krabička na svačinu? Žádný problém! S tiskárnou Canon PIXMA můžete tisknout štítky i na magnetický fotografický papír Canon. Samolepky přilnou k povrchu, a když potřebujete krabičku umýt, snadno je zase sundáte.

3. Udržujte si přehled

Fotografie člověka vyplňujícího vlastní kalendář, který si vyrobil na měsíc září.

Přidejte své oblíbené rodinné fotografie do vlastního kalendáře, abyste už nikdy nezapomněli na žádný kroužek ani vystoupení. Pomocí magnetického fotografického papíru Canon můžete dokonce vytvořit malé magnety a připevnit rozvrhy a kalendáře na ledničku.

Bílá tiskárna Canon tiskne obrázek holčičky ve školní uniformě. Na obrázku je také malý kód QR.

Tiskárna Canon SELPHY CP1500 umí tisknout také kódy QR, snadno tak do obrázku můžete přidat odkazy na kroužky nebo organizace, adresy, časy a jiné informace.

V pondělí výtvarka, v úterý fotbal, ve středu klavír. Zapamatovat si rozvrh vašeho dítěte není snadné, a co teprve, když máte dětí několik. Jako by nestačil školní rozvrh, jsou tu ještě kroužky a mimoškolní aktivity, od plavání přes zpěv až po flétnu a skautské schůzky.

Vytiskněte každému kompletní rozvrh a vystavte jej na nástěnku nebo připevněte na lednici. Vy i vaše děti budete mít přehled, co je potřeba si do školy daný den přinést. Abyste už nemuseli vozit o přestávce do školy zapomenuté kopačky.

Můžete také vytisknout kalendáře pomocí aplikace Easy-PhotoPrint Editor, ve které máte možnost přidat narozeninové oslavy, návštěvy nebo další rodinné události a poznamenat si, kdo v daný den vozí děti ze školy nebo do školy.

4. Uspořádejte složky a vystavte si obrázky

Holčička v zeleném oblečení odlepuje samolepku. V pozadí jsou vidět dva barevné sešity.

Vytiskněte štítky na čtvrtku nebo na papír a vložte je do přední části uměleckých portfolií nebo složek. Na sešity můžete dětem vytisknout nálepky s jejich jménem, třídou nebo vyučovacím předmětem.

Černá tiskárna Canon tiskne barevný dětský obrázek. Vedle tiskárny je vidět originální umělecké dílo.

Můžete tisknout krásné obrázky, které dlouho vydrží, a dětské výtvory vám budou dělat radost o to déle. Pokud je tiskárna vybavena skenerem, můžete dětské kresby skenovat a tisknout.

Děti často chodí domů se stohy svých uměleckých děl. Možná si je budete chtít uložit do krabice na půdu. Nálepka se jménem vašeho dítěte a roztomilou fotkou nebo jeho věkem a konkrétním školním rokem přijde vhod, abyste měli ve všem pořádek. Obrázky tak snadno znovu najdete, až budou děti trochu starší a vy si budete chtít trochu zavzpomínat.

Dříve než je odnesete na půdu, můžete některé z nich dokonce nafotografovat a vytisknout pomocí řady fotografických papírů společnosti Canon, jak to udělala Elisha. Rázem je tak proměníte v kvalitní tisky s dlouhou životností. (Pokud máte tiskárnu se skenerem, můžete je také naskenovat a tisknout.) Takový formát lze zarámovat, zavěsit do dětského pokoje anebo použít jako krásný originální dárek pro prarodiče.

Pokud si je vytisknete na magnetický fotografický papír Canon, můžete je vystavit na lednici beze strachu, že se zašpiní, zničí nebo roztrhnou. Každý list tohoto papíru měří 10 x 15 cm. To znamená, že se vám na lednici vejde hned několik uměleckých děl najednou.

5. Tisk záložek

Obraz barevných sešitů, samolepek a tiskárny Canon, která tiskne obrázek holčičky ve školní uniformě.

Tiskárny Canon SELPHY lze používat s libovolnými chytrými zařízeními, a vy tak štítky můžete vytvářet snadno a rychle, kdykoli máte volnou chvilku, a vytisknout je později.

Děti si pomocí aplikace SELPHY Photo Layout mohou navrhnout a vytisknout vlastní záložky, aby vždycky věděly, kde mají pokračovat ve čtení.

Vyberte možnost Rozložení záložky (Bookmark Layout) a papír velikosti pohlednice (100 x 148 mm). Poté zvolte, zda chcete vybrané snímky – od oblíbených zvířat po zmenšeniny fotek z dovolené – zarovnat k horní nebo dolní části záložky.

Pro uživatele tiskáren PIXMA máme na webu služby Creative Park předem připravené záložky s různými zvířátky. K dispozici jsou i roztomilé šablony ve tvaru domečků.

Jednoduše tiskněte a vystřihujte s tiskárnami SELPHY i PIXMA.

Možnost Rozvržení záložky (Bookmark Layout) v aplikaci SELPHY Photo Layout se hodí také při tisku fotografií na kartičky do školní jídelny nebo do knihovny.

S tiskárnou a papírem Canon už nemusíte chodit do fotoateliéru. Vyberte tvořivou činnost a proměňte ji v zábavnou aktivitu na deštivé odpoledne pro celou rodinu.


*Kompatibilita nažehlovacích fólií LF-101 pro světlý textil: PRO-100/PRO-100S/PRO-200, řada TS (kromě řad TS31xx/TS20x), řada TR (kromě řady TR45xx), řada Gxx20/Gxx60 a G540/G640, řady Mg77xx/Mg75xx/Mg68xx/Mg67xx/Mg57xx/Mg56xx/MG36xx, řada iX68xx

Kompatibilita nažehlovacích fólií DF-101 pro tmavý textil: PRO-100/PRO-100S/PRO-200, řada TS (kromě řady TS31xx/TS20x), řada TR (kromě řady TR45xx), řada G (kromě řady Gm40xx/GM20xx), řady Mg77xx/Mg75xx/MG67xx a řady iP87xx/iX68xxAutorka: Rachel Segal Hamiltonová

Související produkty

 • Tiskárny pro domácnosti

  Canon SELPHY CP1500

  Vytvářejte během několika sekund vysoce odolné výtisky se sytými barvami pomocí této jednoduché kompaktní fototiskárny.
 • Tiskárny pro domácnosti

  Fototiskárna SELPHY SQUARE QX10

  Uchovejte své výjimečné vzpomínky v podobě nádherných výtisků, které můžete bezdrátově vytvořit naprosto kdekoli.
 • Tiskárny pro domácnosti

  PIXMA řady TS7450

  Stylová univerzální tiskárna pro zkušené uživatele technického vybavení, která nabízí řadu kreativních tiskových možností a navíc technologii ADF, která usnadní proces kopírování a skenování více různých listů.
 • Inkoustové tiskárny

  Magnetický fotografický papír MG-101

  Tiskněte kreativnější a interaktivnější fotografie s magnetickým fotografickým papírem MG-101 společnosti Canon.
 • Související články