KREATIVNÍ TISK

Vytvořte si vlastní antistresové hračky se službou Creative Park

Hraní s antistresovými hračkami je zábava, ale ještě větší zábava je tyhle hračky vyrábět. V tomto návodu od odbornice na tvoření z papíru Pauly Milner a jejího syna Freddieho se dozvíme, že tyto hračky mají i uklidňující účinek.
Pohled shora na balení matného fotografického papíru Canon obklopené barevnými papírovým antistresovými hračkami.

Paula Milner je nadšená řemeslnice a návrhářka látek z Velké Británie. Na Instagramu pod přezdívkou The Crafty Lass sdílí s více než 6 000 sledujícími inspiraci pro řemeslnou tvorbu a střípky ze svého rodinného života. Paulin nejstarší syn Freddie je autista a pravděpodobně mu také bude diagnostikována porucha ADHD, což znamená, že potřebuje speciální péči – o čemž Paula otevřeně a upřímně mluví na svých sociálních sítích.

Řemeslná tvorba od počátku tvoří velkou součást Freddieho dětství, a přestože je pro něj obtížné se delší dobu soustředit, Paula ho umí zaujmout. „Freddieho hodně zajímá, co dělá jeho maminka nebo tatínek,“ říká Paula. „Táta je inženýr a je hodně zaměřený na čísla, takže Freddieho zajímají i hračky a hry s čísly. Když mě vidí háčkovat nebo šít, chce se to naučit – už umí přišít knoflík a ušil si vlastní patchworkovou deku. Velmi ho zajímá všechno, co přináší okamžité výsledky.“

Paula nedávno objevila službu Creative Park společnosti Canon, která jí pomáhá Freddieho zabavit, protože nabízí nespočet projektů z papíru, které se dají snadno vyrobit. Papírové antistresové hračky jsou skvělou alternativou k plastovým hračkám a pro Freddieho je celý proces od výroby hraček až po hraní s nimi velmi uklidňující. Antistresové hračky nejsou určeny jen dětem – mít něco, co zaměstná ruce, usnadňuje soustředění i dospělým, když se cítí neklidní nebo rozrušení.

Kdybyste si chtěli vyrobit vlastní antistresové hračky, najdete zde vše, co budete potřebovat, a také malou inspiraci od Freddieho a Pauly.

Černá tiskárna Canon na dřevěné polici tiskne šablonu služby Creative Park.

Šablony si můžete vytisknout přímo z aplikace Creative Park nebo si je stáhnout ve formátu PDF z webových stránek služby Creative Park.

Usmívající se žena a malý chlapec sedí u stolu a hrají si s různými papírovými hračkami.

Zaměstnejte malé ručičky papírovými antistresovými hračkami, které lze snadno stáhnout a vyrobit a se kterými je zábava si hrát.

1. Vyberte si šablony ze služby Creative Park

Žena sedí u notebooku a prohlíží si webové stránky služby Creative Park společnosti Canon. Na stole vedle ní leží balení papíru do tiskárny Canon, papírový větrník a sklenice s propiskami a nůžkami.

Možná vás překvapí, kolik šablon na vás ve službě Creative Park čeká. Spinnery jsou skvělým začátkem, ale mezi další možnosti patří modely dinosaurů nebo pokladna s funkčními částmi. Možnosti jsou nekonečné.

Služba Creative Park vám umožní se snadno a okamžitě pustit do tvoření. Na výběr jsou tisíce projektů pro tvoření z papíru, od Freddieho oblíbených antistresových hraček až po složitější vzdělávací pomůcky, jako je krabička s vysouvací abecedou.

„Freddieho zájmy se poměrně pravidelně mění,“ vypráví Paula. „Chvíli se mu líbí čísla, vzápětí zase pestré barvy, takže je nabídka služby Creative Park opravdu užitečná, když hledám věci, které ho zaujmou.

Vyhledávání šablon je ve službě Creative Park snadné. Použijte rozevírací nabídku na ploše nebo vyberte kartu Kategorie na domovské stránce aplikace. Můžete použít také ikonu pro vyhledávání. Pokud používáte službu Creative Park poprvé, je dobré začít s něčím jednoduchým. Antistresové hračky, jako jsou tyto spinnery, jsou ideální pro začátečníky nebo děti (s dohledem dospělých). Můžete je najít vyhledáním položky „Origami spinning Tops“ v panelu vyhledávání ve verzi pro stolní počítače nebo procházením kategorií Tvorba z papíru > Vzdělávací > Hry

2. Tisk na matný fotografický papír Canon

Ruce drží svazek barevných šablon služby Creative Park vytištěných na matném fotografickém papíře Canon.

Matný fotografický papír Canon je pro výrobky tou nejlepší volbou. Zaručeně zaujme pestrými barvami a díky gramáži 170 g/m2 (hmotnost papíru měřená v gramech na metr čtvereční) je dostatečně pevný na to, abyste z něj mohli vytvářet nejrůznější hračky a hry, se kterými si můžete hrát znovu a znovu.

Matný fotografický papír Canon je pro vyrábění skvělou volbou. Je o něco silnější než standardní papír A4 a umožňuje vysoce kvalitní reprodukci jasných barev, díky které vaše výtvory vyniknou. Vložte papír do tiskárny PIXMA podle pokynů a vytiskněte vybrané šablony přímo z aplikace Creative Park nebo si stáhněte šablonu PDF z webových stránek služby Creative Park a vytiskněte ji z počítače nebo chytrého zařízení.

„Freddie se raduje z nových nápadů a potřebuje stimulaci, takže je pro něj ideální, když si něco můžete vytisknout téměř hned, když si to vyberete,“ vysvětluje Paula. Jakmile si vyberete šablonu a vložíte papír, můžete během několika minut začít tvořit.

3. Vystřihněte a tvořte

Chlapec sedí u stolu a pečlivě vystřihuje barevné tvary ze šablony služby Creative Park.

Dodržet linie řezu na šablonách služby Creative Park by nemělo dětem činit potíže, ale vždy doporučujeme dohled dospělé osoby.

Usmívající se chlapec sedí u stolu a hraje si s papírovými hračkami.

Freddie si mohl vystřihnout a vyrobit vlastní fidget spinnery, což mu celý proces ještě více zpříjemnilo.

Až si šablony vytisknete, je třeba je vystřihnout. Jednoduše sledujte hranice vzoru. Ikony nůžek vám poradí, kde provést další střihy. Antistresové hračky nevyžadují složité vystřihování, takže jsou dostatečně jednoduché, aby je děti mohly vyrobit samy pouze s malou asistencí kvůli bezpečnosti.

Fidget spinnery lze snadno dozdobit barvami, pery nebo drobnými ozdobami, jako jsou třpytky nebo samolepky (nezapomeňte, že použití barev nebo třpytek může znamenat, že spinnery již nebudou recyklovatelné). „Službu Creative Park jsem objevila teprve nedávno,“ říká Paula, „ale myslím, že je to úžasný zdroj pro rodiče, kteří potřebují zabavit své děti během prázdnin nebo zpestřit domácí úkoly.

„Objevila jsem mnoho způsobů, jak tato služba může pomoci i dospělým, zejména těm, kteří hledají alternativní a udržitelné způsoby, jak vyzdobit večírky a akce.“ K dispozici je také spousta možností pro tisk domácích dekorací.

4. Určeno i pro dospělé

Ruce slepují vystřižené kousky papíru. Na stole je také papír do tiskárny a návod na výrobu papírové hračky.

Některé šablony ve službě Creative Park jsou trochu složitější a jsou vhodné spíše pro starší děti nebo dospělé. Hledáte způsob, jak pobavit své přátele? Zkuste večírek s vyráběním z papíru! Počet stažení šablony není omezen, takže můžete pozvat libovolný počet lidí!

Na tiskárně Canon PIXMA je umístěna řada barevných papírových hraček a po stranách jsou umístěny stojánky s pery a nůžkami.

Každý list s fidget spinnerem obsahuje několik šablon, takže máte spoustu možností, jak si hrát.

„ Pro Freddieho, který rád vyrábí věci vlastníma rukama, je řemeslná tvorba velmi relaxační. Antistresové hračky jsme mu ukázali před nedávnem, ale teď už je sám aktivně vyhledává, kdykoli cítí potřebu se uklidnit,“ přibližuje Paula.

Tvoření z papíru může být velmi uklidňující samostatná činnost, ale pro děti je to i skvělý způsob, jak trávit čas s kamarády. Počet stažení šablon není nijak omezen, takže si všichni můžete zkusit vytvořit stejnou věc. Jakmile budou hračky hotové, vyzvěte děti, aby si s nimi společně hrály, například aby rodičům zahrály loutkové představení.

Večírky s vyráběním nejsou jen pro děti – radost z vyrábění prospívá i dospělým. V kategorii architektury služby Creative Park je několik úžasných projektů, které vyžadují mnohem více času a trpělivosti, včetně modelů španělské katedrály Sagrada Familia a chrámu Angkor Wat v Kambodži.

„Když jde o vyrábění, děti se často zapojí a rády si zařádí,“ říká Paula. „Dospělí mají naopak tendenci mít velmi zažité představy o tom, jak by něco mělo vypadat. Tvorba se službou Creative Park je ideální pro obě skupiny – ať už si chcete návrhy přizpůsobit, nebo se jen držet šablony. Když něco pokazíte, můžete to opět vytisknout a začít znovu.“

5. Recyklujte a přejděte k dalšímu projektu

Ruce drží šedou recyklační krabici plnou kousků lepenky, papíru a vyřazených papírových projektů.

Jakmile si s fidget spinnery přestanete hrát, můžete je recyklovat spolu s ostatním papírem a lepenkou. Nezapomeňte také zkontrolovat možnosti recyklace prázdných inkoustových kazet Canon.

Matný fotografický papír Canon lze recyklovat společně s běžným papírem/kartonem (vždy se řiďte místními pokyny pro recyklaci). To nemusí platit v případě, že své návrhy zdobíte nebo používáte lepidlo, ale můžete se poohlédnout po udržitelnějších možnostech, jako jsou biologicky odbouratelné třpytky.

„Freddie občas bývá dost nešikovný“, říká Paula. „Plastové hračky snadno rozbije, což je škoda, když nás stály peníze. Díky bezplatným šablonám na hračky ve službě Creative Park se nemusíme tolik obávat, že je rozbije, zejména když víme, že se papír dá recyklovat.

Pokud se službou Creative Park teprve začínáte, začněte s malými projekty a postupně se propracovávejte k větším a složitějším projektům a své předchozí výtvory recyklujte, ať vytvoříte prostor pro další.

Autor: Matthew Bowen

Související produkty

Související články

 • KREATIVNÍ TISK

  Nechte své barvy zazářit

  Ozdobte si domov explozí barev pomocí těchto krásných duhových výtvarných výrobků.

 • TIPY PRO TISK

  Tipy pro tisk k návratu do školy

  Dozvíte se o kreativních způsobech organizace školního roku pomocí tiskárny Canon.

 • KREATIVNÍ BDĚLOST

  Zbavte se stresu u svého stolu

  Podělíme se s vámi o několik jednoduchých způsobů, jak zmírnit každodenní stres.

 • KREATIVNÍ TISK

  Vytvořte dinosauří dekorace s aplikací Creative Park

  Ozdobte dětský pokoj cenově dostupným způsobem pomocí výrobků z papíru s pravěkou tématikou.