KREATIVNÍ TISK

Vytvořte si ložnici s dinosauří tématikou s recyklovatelnými papírovými ozdobami

Domácí dekorace nejsou jen pro dospělé. Díky aplikaci Canon Creative Park se celá rodina může zapojit do cenově dostupné prehistorické přeměny dětského pokoje, kterou pak můžete recyklovat.
Různé šablony dinosaurů vytištěné z aplikace Canon Creative Park leží na stole a ruka se natahuje, aby jeden vybrala.

Stejně jako dospělí i děti nesmírně rády vyjadřují svou tvořivost a osobnost prostřednictvím podoby prostor, které je obklopují. A když jste mladí, vaše ložnice není jen místo, kde na konci dlouhého dne usnete. Je to místo, kde děláte domácí úkoly, kde si hrajete, kde přespávají vaši přátelé – je to váš vlastní malý vesmír. Existuje nějaký lepší způsob, jak si tento prostor skutečně přivlastnit, než vytvořit něco, co máte rádi? S aplikací Canon Creative Park, tiskárnou PIXMA, papírem a nůžkami to jde tak jednoduše, jako nikdy dříve.

Vyberte si téma

Dospělý a dítě staví papírové dinosaury stažené z webové stránky aplikace Canon Creative Park a vytištěné tiskárnou Canon PIXMA.

Táta Chee a starší syn Okkie si užívají společné vystřihování dinosaurů. „Zjistili jsme, že nás to jako rodinu velice baví. A výběr dinosaurů byl velký, od základních modelů, které zvládl i Elon, až po velmi náročné, což nás zaujalo,“ říká Chee.

Je mnoho způsobů, jak přizpůsobit výzdobu dětského pokoje – například vzorované závěsy nebo ložní prádlo, nástěnné malby nebo zarámované výtisky. Ale někdy může být těžké držet krok s neustále se měnícími zájmy dětí. V jednu chvíli je to všechno o vesmíru a astronautech, pak je zajímají piráti, a než se nadějete, jsou předmětem zájmu dinosauři. Provádět pokaždé novou výmalbu pokoje a nakupovat nové ložní prádlo či výtvarná díla může být drahé, ale nyní můžete dát ložnici svého dítěte prehistorickou podobu cenově dostupnějším způsobem.

Co takhle zkusit papírové dekorace? Když se zájmy vašich dětí změní, můžete dekorace jednoduše recyklovat a udělat nějaké další. V aplikaci Canon Creative Park a na webových stránkách jsou k dispozici tisíce šablon zdarma, včetně nejrůznějších nápadů na tvorbu výrobků z papíru, které jsou vhodné pro děti. Začínající paleontologové však budou obzvláště nadšení, až uvidí nabídku návrhů dinosaurů. Můžete zvolit celohlavovou masku, například masku pteranodona nebo triceratopse, nebo papírovou postavu apatosaura. A pokud by vaše děti rády ideální kartičku s překvapením k narozeninám svého kamaráda, proč nevytvořit kartičku tyranosaura? Chee-Chiu Lee a jeho dva synové Elon (7) a Okkie (11) vyzkoušeli vybrané návrhy z webové stránky.

Připravte se na vytváření nástěnných obrazů s dinosauří tématikou

Z tiskárny Canon PIXMA vychází šablona pro dinosaura z papíru, vedle květináčů na straně je dokončený model tyranosaura.

Tiskárna Canon PIXMA řady TS5350a je ideální nejen na vytváření papírových výrobků, ale také na vytváření štítků, a umožňuje tisknout přímo z chytrého telefonu.

Dítě používá nůžky k vystřihnutí šablony dinosaura stažené z aplikace Canon Creative Park a vytisknuté pomocí tiskárny Canon PIXMA.

Při vytváření návrhů z papíru pociťuje člověk skutečnou spokojenost, a když svým dětem představíte možnost dělat věci pro sebe už v raném věku, možná jim tím vštípíte nezávislost a odolnost, která se jim může později v životě hodit.

Jednou z nejlepších věcí na vyrábění dinosaurů z papíru je to, že nepotřebujete nové nebo složité vybavení. Podívejte se na pokyny pro jednotlivé šablony – některé mohou vyžadovat další materiály, jako jsou provázky, elastické gumičky, lepidlo na řemeslné výrobky nebo barevné fixy – ale obecně platí, že budete potřebovat:

Vyberte si dinosauří dekorace

Dítě vybarvuje kresbu dinosaura hnědou tužkou.

Šablony omalovánek s motivy dinosaurů jsou také k dispozici v aplikaci Creative Park a představují skvělý způsob, jak mohou být děti tvořivé, zatímco dospělí se starají o složitější části budování a instalace. Tady sedmiletý Elon s radostí rozjasňuje výtisk dinosaura.

Ruce dospělého sestavují papírový model dinosaura z aplikace Creative Park společnosti Canon vytištěného na tiskárně Canon PIXMA. Za ním je balíček fotografického papíru Canon.

Věděli jste, že zkameněliny dinosaurů byly nalezeny na všech sedmi kontinentech? A že stegosaurus měl údajně mozek velikosti vlašského ořechu? Vytváření dinosauřích dekorací do ložnice vám může poskytnout příležitost podělit se o tato zábavné fakta se svými dětmi.

Jakmile budete mít připravené nástroje, je čas vybrat návrhy v aplikaci Canon Creative Park, stáhnout šablony a vytisknout je na tiskárně PIXMA. Můžete vybírat ze spousty návrhů – od roztomilého papírového mobilního telefonu, který se bude líbit menším dětem, až po plakáty zobrazující tyranosaura, který cení své velké, děsivé zuby a kterého budou zbožňovat starší děti, co se rády trochu bojí. Jedenáctiletý Okkie zjistil, že ruční vyrábění je obzvláště zajímavé – „hlavně když vidí, jak do sebe zapadají papírová poutka a dohromady vytvoří 3D kouzlo!“ říká Chee.

Diskuze o výběru návrhů je skvělý způsob, jak si s dětmi popovídat o různých druzích dinosaurů, zjistit, kteří se jim nejvíce líbí a proč. Možná vás překvapí, kolik vás toho mohou naučit!

Tato aktivita může také přimět děti ke kreativnímu přemýšlení o barvách. Možná budou chtít zvolit vlastní barevné schéma nebo doplnit barvy, které již mají doma na stěnách a závěsech. Můžete to také využít jako výzvu k diskusi o barevném kole a o tom, jak kontrastní barvy, jako je například modrá a oranžová, vypadají dobře společně. Přestože máme tendenci představovat si dinosaury v určitých odstínech, vědci nevědí, jakou barvu vlastně měli. Aplikace Creative Park nabízí obrysy obrázků, které si děti mohou vybarvit a popustit přitom uzdu fantazii. Kdo by odmítl možnou existenci třpytivého duhového dinosaura?

Pokud vaše děti s nadšením využijí jakoukoli příležitost k pořízení selfie, můžete vytisknout sadu jurských fotografických rekvizit, rozestavit všechny osoby do hezké pózy a vytvořit vlastní hravé prehistorické portréty, které si mohou děti pověsit na stěnu nebo vystavit na nástěnce.

Záběr seshora, na kterém je umístěn fotoaparát Canon na tiskárně Canon PIXMA a v pozadí je koláž z fotografií.

KLUBEM CANON

Exkluzivní komunita pro tvůrce obsahu, jako jste vy. Následujte svou vášeň a získejte podporu, inspiraci, výhody a další. Je to velmi snadné. Kupte si produkt. Zaregistrujte se. Přidejte se do klubu Canon.

Sejděte se u vyrábění celá rodina

Ruce dospělého sestavují hlavu tyranosaura vedle rukou dítěte, které vystřihují jednoduché dinosauří origami.

Aplikace Canon Creative Park nabízí výběr jednoduchých návrhů dinosauřích skládanek origami, které jsou ideální pro mladší děti, protože nevyžadují lepení ani náročné stříhání. To umožňuje dospělým pracovat na pokročilejších konstrukcích, jako je tato hlava tyranosaura, vedle svých malých dětí.

Dospělý upevňuje noční světlo v podobě tyranosaura z papíru na bílou stěnu ložnice.

V aplikaci Canon Creative Park je k dispozici celá řada složitějších designů, které výrobu dinosaurů posouvají ještě dál a umožňují vytvářet inspirativní výzdobu místností. Tuto hlavu tyranosaura lze nainstalovat na stěnu a vytvořit noční světlo napájené z baterií. „Elon miluje ve své ložnici hlavu dinosaura, v níž svítí světlo,“ říká Chee. „Ukazuje ji všem svým kamarádům, když přijdou.“

Každá šablona se dodává s podrobnými pokyny, do kterých můžete při tisku nahlížet. Součástí šablony je i hodnocení hvězdičkami, které označuje úroveň obtížnosti, a informace o tom, jak dlouho by přibližně mělo vytvoření výrobku trvat. Vzhledem k tomu, že některé návrhy lze sestavit snáze než jiné, každý si tu najde svoje a každý si vybere – od malých školních dětí až po děti před pubertou a třeba prarodiče. „Při výběru a tisku dinosaurů měli chlapci najednou pocit, že vytvářejí něco úplně od nuly,“ říká Chee.

Nechte své děti, aby se samy vypořádaly s jednoduššími šablonami, jako je roztomilé origami triceratopse nebo jednoduchý mini dinosaurus, zatímco budete pomáhat se zvládnutím těch složitějších, jako je 3D stegosaurus. Různé návrhy lze snadno přizpůsobit úrovni dovedností vašich dětí. „Okkie byl dost šikovný u některých složitých vystřihovánek a všechno slepoval dohromady,“ říká Chee.

Některé z modelů, jako je kloubová papírová tyranosauří panenkaelasticky poháněný stegosaurus, mají pohyblivé části, což do vzdělávacího mixu přidává určité porozumění inženýrství a fyzice.

Ozdobte místnost a sdílejte své výtvory

Pár rukou připíná barevnou kresbu dvou dinosaurů na stěnu za různými sestavenými šablonami dinosaurů z aplikace Canon Creative Park, které stojí na stole před nimi.

Vyrábění dinosaurů z papíru může podnítit zajímavé rozhovory na téma historie, vědy a změny klimatu – což je skvělý způsob, jak doplnit učení ve škole.

Sestavená šablona dinosaura z aplikace Canon Creative Park je umístěna na rostlině v květináči a obklopují ji další rostliny.

Najít hračky a dekorace bez obsahu plastů může být obtížné. Tyto návrhy papírových dinosaurů znamenají, že můžete proměnit místnost bez obav o dopady na životní prostředí, a recyklovat všechny, které se během hraní roztrhají. Můžete je dokonce přidat do pokojových rostlin, aby měli vaši papíroví býložravci prostředí, kde se cítí jako doma.

Zeptejte se svých dětí, jak by se podle nich měly jejich dinosauří výrobky z papíru co nejlépe vystavit. Možná by chtěly vytvořit nástěnnou galerii se stylovými dinosauřími potisky? Společně si můžete naplánovat, kde budou jednotlivá dílka vypadat nejlépe. Možná děti udělaly hodně modelů dinosaurů nebo vytvořily vlastní mini dinosauří dioráma. Ta vypadají fantasticky uspořádaná na polici, na stole nebo komodě, takže je děti mohou rychle popadnout, když si chtějí hrát. „Chlapcům se líbilo umístění dinosaurů do prostředí s pokojovými rostlinami,“ vysvětluje Chee.

Dospělý a dítě obdivují model hlavy tyranosaura sestavený z aplikace Canon Creative Park, kterou dospělý drží v ruce.

Až se bude vaše dítě příště nudit, místo zapnutí televizoru nebo herní konzole zkuste výrobu z papíru. Slouží nejen jako aktivita, která semkne vaši rodinu, ale také vám pomůže relaxovat, může zlepšit soustředění a pomoci vám vyjádřit své pocity, a stejně tak to může být odměňující zážitek sám o sobě.

Až bude příště venku zase pršet nebo budete uvažovat, co dělat o víkendovém odpoledni, není potřeba utrácet peníze za drahé aktivity. Tato aktivita s papírovými dinosauřími výrobky není jen zábavná: umožňuje vašim dětem rozvíjet také celou řadu dovedností, jako je kreativita, soustředění, dodržování pokynů a týmová práce. Budou potěšené, až uvidí výsledky – jedinečnou ložnici nebo hernu, o kterých mohou hrdě prohlásit, že si je samy vytvořily. A pokud se jim změní vkus a záliby, stačí se vrátit do aplikace Canon Creative Park a objevit další papírové šablony pro návrhy, které se vážou k dalšímu tématu zájmu.

Díky prehistorickým papírovým výrobkům v nabídce aplikace Canon Creative Park je teď nejvhodnější doba na výzdobu dětského pokoje cenově dostupným způsobem. A jakmile budete hotovi, pořiďte snímek a sdílejte jej s hashtagem #MadeWithPixma, abyste inspirovali ostatní k vlastním pokusům. Teď už se jen rozhodnout, kterého dinosaura oživíte!

Rachel Segal Hamilton

Související produkty

Související články

 • TISK A UMĚLECKÁ TVORBA

  Umělecká tvorba z papíru

  Umělec Zack McLaughlin je inspirován šablonou ledňáčka aplikace Creative Park společnosti Canon.

 • KREATIVNÍ TISK

  Vytvořte si vlastní antistresové hračky

  Papírové antistresové hračky jsou zábavné a pro zaneprázdněnou mysl uklidňující.

 • KREATIVNÍ TISK

  Nechte své barvy zazářit

  Ozdobte si domov explozí barev pomocí těchto krásných duhových výtvarných výrobků.

 • KREATIVNÍ TISK

  Vytvoření sluneční soustavy

  Udělejte si čas na setkání, učení a hraní s kolekcí papírových modelů s vesmírnou tematikou na webu Creative Park.