KREATIVNÍ TISK

Výtvarné tvoření s motivem duhy nemá žádné hranice

Zjistěte, jak pomocí tiskárny Canon PIXMA a aplikace Canon Creative Park vytvořit explozi nádherných barev a přidat ji do svého domova.
Snímek ve stylu flat lay, na kterém je vyobrazen dřevěný stůl s barevným papírovým větrným mlýnem a horkovzdušným balónem, a k tomu několik balíčků fotografického papíru Canon.

Duha je silný symbol naděje, štěstí a krásy po bouři. A když nějakou zdálky zahlédnete, přejete si někdy, abyste si ji mohli nabrat a vzít domů? Tak teď můžete.

Výtvarné tvoření s motivem duhy dokáže rozzářit jakoukoli místnost a vytvořit dokonalé dekorace na párty. Ideální je, když díla vytvoříte předem se skupinou přátel. Nemusíte nám to věřit, ale věřte někomu, kdo miluje všechny jasné a barevné věci – Helen Cookeové, britské výtvarnici a tvůrkyni šperků, která se skrývá za přezdívkou @CraftyCooke.

„Miluji barvy. Vždycky jsem byla docela temperamentní člověk, takže se oblékám podle své osobnosti,“ říká Helen. „Ráda vidím, co se dá s barvami dělat, a ráda jdu proti pravidlům. Zejména při výrobě, kdy můžete experimentovat s různými barvami a zjistit, jak můžete změnit charakter daného předmětu na základě toho, jak barvy zkombinujete.“

Pro začátek budete potřebovat tiskárnu Canon PIXMA a webovou stránku nebo aplikaci Canon Creative Park. Zde Helen vysvětluje, jak používala tiskárnu Canon řady PIXMA TS5350a, aplikaci Creative Park a nástroje pro tvorbu, kterými kouzelně oživila větrný mlýn s duhovými barvami a horkovzdušný balón.

Vybrat si a vytisknout šablony

Ruka drží smartphone se šablonou větrného mlýna z aplikace Canon Creative Park na obrazovce. Na pozadí na pracovním stole je tiskárna Canon PIXMA.

Pomocí aplikace Canon Creative Park a kompatibilní tiskárny Canon PIXMA můžete tisknout šablonu přímo ze smartphonu.

Z tiskárny Canon PIXMA, která je umístěna na dřevěném stole, vychází kus papíru se šablonou barevného větrného mlýna.

Helen se líbil panel stavových kontrolek LED a displej OLED na tiskárně Canon PIXMA řady TS5350a. Díky kazetám FINE s inkoustem ChromaLife100 jsou tištěné barvy živé a tato tiskárna je ideální volbou pro výtvarnou tvorbu.

Aplikace Canon Creative Park se neuvěřitelně snadno používá. Aplikaci si můžete stáhnout buď do zařízení se systémem iOS nebo Android, nebo můžete procházet širokou škálu bezplatných šablon na webových stránkách. K dispozici jsou různé duhové návrhy, jako je kartička s překvapenímorigami. Helen si vybrala duhový větrný mlýnhorkovzdušný balón. Každá šablona je dodávána s vlastní sadou tisknutelných pokynů, kde je uvedena i přibližná doba sestavení a úroveň obtížnosti, stejně jako nejlepší typ papíru.

Helen ocenila, jak dobře byla webová stránka přístupná. „Pokyny byly dobré a webová stránka se opravdu snadno používala,“ říká. „Je příjemné mít stažené šablony na jednom místě.“

Po výběru šablony ji můžete vytisknout přímo ze smartphonu, pokud máte kompatibilní tiskárnu Canon PIXMA. Helen použila k tisku svých návrhů tiskárnu Canon PIXMA řady TS5350a. „Připojení přes Wi-Fi bylo opravdu snadné,“ říká s potěšením. „Kvalita tisku je krásná.“

Helen použila matný fotografický papír Canon Matte Photo Paper a poznamenala, že jeho kvalita je pro výtvarná díla z papíru ideální. „Barvy byly krásné a byla to i správná tloušťka,“ vysvětluje. „Není ani příliš tenký, ani příliš kartónový: prostě dokonale vyhovuje.“

Sestavení šablon

Člověk se opírá o stůl a chystá se vyříznout složitou šablonu pomocí uměleckého nože.

Tvoření z papíru je cenově dostupný způsob, jak se zabavit, odpočinout si a procvičit své kreativní schopnosti. „Nemusíte kupovat velmi drahé nástroje, ale nezapomeňte si pořídit ostrý umělecký nůž,“ říká Helen. „Nikam nespěchejte. Chcete-li, aby něco vypadalo pěkně, dejte tomu čas a užijte si to.“

Usmívající se žena v barevném pruhovaném topu sedí u stolu a dokončuje duhový papírový větrný mlýn.

Můžete také darovat své duhové výtvarné dílko přátelům. Helen říká, že je hrdá na to, co dělá, když dostane zpětnou vazbu od lidí, kterým se líbí její výtvory.

Helen použila na řezání svých šablon umělecký nůž. „Horkovzdušný balón je poměrně složitý, takže je nejlepší použít umělecký nůž,“ říká. „Nůžky jsou vhodnější na větrný mlýn.“

Než začnete skládat šablony, je důležité na nich vytvořit rýhy. „Papír je třeba rýhovat kovovým pravítkem, jinak bude skládání návrhů příliš obtížné, zejména při použití silnějšího papíru,“ vysvětluje. „Je to všechno o vytvoření těchto úhledných záhybů. Nedoporučila bych tento krok vynechávat.“

Po narýhování papíru použijte lepicí tyčinku a sestavte šablonu. Horkovzdušný balón je složitý návrh se spoustou malých částí, takže sestavení vyžaduje hodně trpělivosti – ale součástí zábavy při výtvarné tvorbě je to, že zapomenete na všechno ostatní a soustředíte se jen na projekt.

„Pro mě je výtvarná tvorba formou meditace,“ říká Helen. „Někteří lidé ji najdou v knihách nebo sportu, ale pro mě je to výtvarná tvorba. Nemám jinou možnost než vypnout, protože se musím soustředit. Jsem jen v přítomném okamžiku.

„Moc ráda se dívám, jak se něco spojuje,“ pokračuje. „Začnete se všemi těmito drobnými kousky a spojujete je tak, abyste vytvořili emoci nebo něco, s čím se lidé mohou spojit nebo co vám udělá radost.“

Jak vystavit duhová výtvarná díla

Usmívající se žena, která má na sobě barevný pruhovaný svetr, zavěšuje duhový papírový horkovzdušný balón ze žlutého svítidla.
Snímek ve stylu flat lay, na kterém je vyobrazen dřevěný stůl s barevným papírovým větrným mlýnem a horkovzdušným balónem, a k tomu několik misek sladkostí a ovoce.

Větrný mlýn se dodává také s různými centrálními částmi – například květinou a hvězdou – takže si jej můžete přizpůsobit podle svých představ.

Jediným omezením při vystavování duhových výtvarných děl je vaše představivost. Helen zavěsila horkovzdušný balón pomocí drátu a pověsila ho v ložnici svého syna. „Je to malý radostný kousek a dodá každému pokoji barvu,“ říká.

A duhová výtvarná díla nejsou omezena na jedno použití. „Můžete je dát kamkoli, kam se vám líbí, a můžete si s nimi také hrát; větrný mlýn se skutečně točí!“ dodává Helen.

„Barvy nemusí být jen pro děti,“ pokračuje. „Jen proto, že jste starší, neznamená to, že je potřeba sklouznout k šedi a neutrálním barvám. Barvy mohou ovlivnit vaši náladu, takže pokud si do svého okolí nějaké přidáte, budete se cítit šťastnější.“

Pokud hledáte inspiraci, sledujte nás ve službě Pinterest a nezapomeňte své výtvory sdílet na sociálních médiích pomocí hashtagu #MadeWithPIXMA.

Nikita Achanta

Související produkty

Související články

 • TISK A UMĚLECKÁ TVORBA

  Nejlepší tipy na promyšlené dárky z papíru

  Zjistěte, jak můžete vytvořit smysluplné dárky pomocí aplikace Canon Creative Park a tiskárny PIXMA.

 • KREATIVNÍ TISK

  Papírové pamětihodnosti

  Oslavte zvláštní místa s tiskárnou Canon PIXMA a aplikací Creative Park.

 • KREATIVNÍ TISK

  Vytvořte si vlastní fotostánek Canon Zoemini

  Pouze s použitím fototiskárny Canon Zoemini S2 a aplikace Mini Print si na další párty můžete užít výjimečnou zábavu s momentkami ve stylu fotostánku.

 • KREATIVNÍ TISK

  Vytvořte dinosauří dekorace s aplikací Creative Park

  Ozdobte dětský pokoj cenově dostupným způsobem pomocí výrobků z papíru s pravěkou tématikou.