KREATIVNÍ TISK

Papírové fotbalové hry vás inspirují k tomu, abyste zůstali aktivní

Zaskórujte letos v létě pár bodů s rodinou a vyzkoušejte si ručně vyráběné papírové fotbalové hry se službou Creative Park.
Malá dívka vystříhává šablonu, aby vytvořila fotbal z papíru.

Léto je tady a rodiče samozřejmě dychtivě hledají aktivity, do kterých se může zapojit celá rodina. Ručně vytvořené hry, které můžete společně sestavovat i hrát, jsou skvělým zdrojem zábavy a díky službě Creative Park od společnosti Canon je tento proces jednoduchý a cenově dostupný.

Služba Creative Park je nabitá bezplatnými barevnými papírovými aktivitami, které už jen stačí objevit a vytisknout přímo z vaší domácí tiskárny.

Bloggerka Fariba Soetanová žije v Londýně se svým manželem a třemi dětmi a vede blog Mixed.Up.Mama. Zde Fariba vysvětluje, jak použila službu Creative Park a tiskárnu Canon PIXMA řady TS8350, aby vytvořila den plný sportovních rodinných aktivit.

1. Vyberte si sadu a šablony

Dvě dívky sedí u stolu a používají notebook.

Bez ohledu na úroveň vašich tvořivých dovedností a na to, jak dlouho budete muset být kreativní, v aplikaci Creative Park najdete vždy šablonu, která vám bude vyhovovat.

Tiskárna Canon na poličce vedle pokojových rostlin, která tiskne sadu pokynů.

Je důležité používat kvalitní papír, aby vaše výtvory byly dostatečně silné a mohli jste si s nimi hrát.

Nejprve si vyberte tvrdý papír, na který si hry vytisknete. Matný fotografický papír Canon je pro tvorbu dokonalý, protože jeho matná textura se skvěle hodí pro barevné snímky a grafiku.

„Tloušťka papíru je opravdu důležitá, abyste zajistili, že výřezy budou pevné a zůstanou pohromadě,“ říká Fariba, jejíž dcery jsou šest, osm a deset let staré. Tiskárna Canon PIXMA řady TS8350 je pro tento druh tisku ideální, ale poradí si s ním každá tiskárna PIXMA.

Fariba říká, že výběr šablon fotbalových zápasů může být také poutavou rodinnou aktivitou, protože u každé z šablon je zobrazena úroveň obtížnosti a informace o tom, jak dlouho trvá sestavení, takže se můžete rozhodnout, zda jsou pro vaše děti vhodné.

„Děvčata byla opravdu nadšená, když se dívala na webové stránky na všechny výtvory, které by mohla udělat,“ dodává. „Pokud rodiče procházejí se svými dětmi šablony, stačí si jen uvědomit, jak dlouho jim práce bude trvat a jaká je úroveň obtížnosti.

„Vybrali jsme si basketbalové a fotbalové hry, částečně proto, že vypadaly jako opravdová zábava a také proto, že jsem si myslela, že úroveň obtížnosti je pro náš první pokus tak akorát – představovala jsem si, jak při jejich sestavování dáme hlavy dohromady.“

2. Vytvořte si svou mini-hru

Rodina shromážděná u stolu vytváří papírový fotbal a branku.

Hry a aktivity pro tvorbu z papíru v aplikaci Creative Park jsou doplněny jednoduchými a jasnými pokyny ke složení.

Rodina společně vystřihává tvary a tvoří něco z papíru.

Nechte do tvorby z papíru zapojit celou rodinu. Rodiče můžou být po ruce, aby pomohli se záludnými prvky.

Pomocí služby Creative Park nebo stažením z webu služby Creative Park přímo do počítače si můžete vybrat své oblíbené návrhy papírových umění a vytisknout je přímo na domácí tiskárně, abyste je mohli sestavit před velkým výkopem.

Vše, co potřebujete pro svůj tvořivý tým jsou nůžky, lepidlo, pravítko, abyste mohli vytvořit záhyby, staré kuličkové pero a pokyny ke hře. Pak stačí následovat linie na vystřihování, záhyby a místa na lepidlo a můžete začít.

Dvě dívky lepí terče na papírovou fotbalovou branku.

„Moje děti jsou opravdu kreativní a tyto hry jsou opravdu dobrým způsobem, jak uspokojit tuto potřebu k vytváření,“ říká Fariba.

Dvě dívky předvádějí své výtvory fotbalu z papíru.

Objevte rodinné hry z papíru, které jsou zábavné jak při tvorbě, tak i při hraní – pocit úspěchu, když dokončíte tvorbu z papíru, je druhá nejlepší věc – hned za zábavou, kterou si užijete při hraní.

Pokud úkoly rozdělíte, můžete zajistit, že se zapojí úplně každý. „Když jsme si hry vytiskly, měly opravdu dobrou grafiku a pokyny byly skutečně jednoduché,“ říká Fariba. „Děvčata byla nadšená, že dokázala vystřihnout každý tvar. Úroveň obtížnosti byla tak akorát, protože mám tři dcery různého věku s různými schopnostmi, co se stříhání týče. Nejsložitější prvek byl míč. Má 10letá dcera se musela opravdu soustředit. Větší kousky pro stříhání byly třeba u brankové sítě, kterou mohla vystřihnout má šestiletá dcera.

„Pomohlo nám, když jsme všechny měly úkol, na kterém jsme pracovaly, a všechny jsme si při práci povídaly. Znamená to, že každý má něco, čím může přispět, což zajistí zapojení všech – a zastaví všechny hádky o to, kdo bude na čem pracovat!“

3. Uspořádejte svůj turnaj

Dívka se chystá na hod ve hře s papírovým fotbalem.

„Jakmile jsme všechno dokončily, udělaly jsme si přestávku, na chvíli si odpočaly a snědly svačinu a pak jsme pokračovaly ve hře,“ říká Fariba.

Dívka stojí vedle papírového terče umístěného na zdi, oslavuje a mává rukama ve vzduchu.

Střílí a je to trefa! Když si můžete hrát s předměty nebo hrát hry, které jste sami vytvořili, je to naplňující pocit.

Po sestavení je čas začít hrát! Co třeba požádat skupinu přátel, aby přehledně sledovala body, nebo dokonce vytvořit vlastní kartičky se skóre, které by váš turnaj oživily?

Služba Creative Park je plná dalších papírových šablon, které jsou ideální pro umělecké a řemeslné sportovní turnaje – od rekvizit fotostánkubannerů přes prostředky k povzbuzování hráčů a spoluhráčů až po párty kloboukymegafony, které pomáhají vytvořit atmosféru týmového ducha.

Mladí lidé mohou nabýt zvláštního pocitu úspěchu, když si budou moci hrát s tím, co sami vytvořili, a zároveň získat užitečné praktické dovednosti. „Děvčata si opravdu užívají malování, lepení a barvení, takže přidaná hodnota toho, že si mohou později dokonce zahrát, byla opravdu skvělá,“ říká Fariba. „Existuje mnoho výhod: Stříhání samozřejmě rozvíjí motorické dovednosti. A už jenom to, že si mohou prohlédnout své výtvory, znamená hodně pro jejich sebedůvěru.

„Moje nejstarší dcera byla opravdu ráda, že vystřihla a sama složila dohromady tak složitý 3D předmět, jako je míč. Užila si spoustu legrace, když jím házela na cíl.“

4. Vytvořte hlavní atrakci dne

Rodina shromážděná kolem fotoaparátu se dívá na snímky.

Papírové projekty, jako jsou ty Faribiny, představují levný způsob, jak zabavit rodinu po celé hodiny během letních prázdnin. „Dělaly jsme si poznámky o tom, co chceme udělat příště,“ říká Fariba. „Jakmile nám v sobotu vyjde pár hodin času, nebo když bude pršet, tak budeme sestavovat.“

Tři malé dívky si na zahradě kopou s míčem.

Poté, co jste vytvořili své papírové hry a zahráli jste si je, co takhle vyrazit ven a užít si skutečný zápas?

Ať už se věnujete tvorbě z papíru o víkendu, nebo během prázdnin, je úžasný nápad vytvořit ze svého projektu hlavní atrakci dne a představit prvky, jako je občerstvení o poločase nebo papírová trofej pro vítěze. Co třeba dokonce svou zábavu během dne zdokumentovat fotografováním a společným hraním?

A pro ty členy rodiny, kteří chtějí být opravdu kreativní, se nabízí zábavný nápad přizpůsobit si papírové vystřihovánky podle sebe, zejména pokud si je chtějí po dni plném aktivit ponechat.

„Fotbalový terč nám stále visí na zdi,“ říká Fariba. „Jednou za čas dívky najdou míče a zahrají si neplánované utkání. Brankář ve fotbalové hře je sice jen silueta, ale děti by mu mohly nakreslit tvář nebo mu vystřihnout jiný outfit. Na výběr máte takových možností.“

Pokud vaše rodina potřebuje nějakou kreativní tvořivou inspiraci nebo se prostě touží odlepit od obrazovek a něco vytvořit, služba Creative Park nabízí obrovský výběr zábavných šablon, které jen čekají, až je objevíte a vytvoříte.

Napsala Lorna Dockerillová

Související produkty

Související články

 • KREATIVNÍ TISK

  Vytvořte dinosauří dekorace s aplikací Creative Park

  Ozdobte dětský pokoj cenově dostupným způsobem pomocí výrobků z papíru s pravěkou tématikou.

 • TISK A TVORBA

  Párty s aplikací Creative Park

  Dekorace a rekvizity, které můžete vytisknout doma pomocí aplikace Creative Park.

 • TIPY PRO TISK

  Tipy pro tisk k návratu do školy

  Dozvíte se o kreativních způsobech organizace školního roku pomocí tiskárny Canon.

 • TISK A UMĚLECKÁ TVORBA

  Aplikace Creative Park

  Aplikace Creative Park je plná zábavných tvořivých projektů.