KREATIVNÍ TISK

Vytvořte s tiskem vlastní zábavný rodinný lov pokladů

Zažeňte nudu a jděte prozkoumávat terén: zjistěte, jak můžete používat svou tiskárnu PIXMA a jak s trochu představivosti vytvořit vzrušující dobrodružství.
Tiskárna Canon PIXMA na stole se skládacími papírovými krabicemi a ručně nakreslenou mapou.

Nemusíte cestovat daleko od domova, abyste si mohli užít dobrodružství plné zábavy. Děti hry milují – a ještě více je navnadíte, pokud jim na konci slíbíte odměnu. S trochou kreativity a pomocí papírových návrhů aplikace Creative Park, vaší tiskárny Canon a oboustranného matného fotografického papíru je snadné doma vytvořit vlastní minivýpravu – ať už se jedná o mapu pokladů, která vede k ukrytým čokoládovým mincím, nebo dobrodružnou mapu, na jejíž trase bude čekat mnoho nástrah.

Jakmile se rozhodnete pro umístění své výzvy, můžete si vytisknout mapy a sdílet je s rodinou a přáteli. Poté si můžete vytvořit vlastní truhly s poklady plné odměn, které ukryjete po zahradě nebo místním parku. Je to ideální aktivita pro narozeniny nebo rodinná setkání, nebo jednoduše skvělý způsob, jak zabavit děti během letních prázdnin. Navíc se jedná o zábavný tiskový projekt, do kterého se může zapojit celá rodina – budete mít hotovo během sedmi snadných kroků.

1. Navrhněte si mapu

Dvě mladé dívky kreslí do mapy na stole a tiskárnu PIXMA mají umístěnou vedle sebe.

Nechte děti, ať vám pomůžou s návrhem mapy. Pokud jsou děti ještě malé, použijte černé pero k načrtnutí obrysů, které děti potom mohou vybarvovat.

Jakmile se rozhodnete, kde se váš lov pokladů uskuteční, musíte si vytvořit mapu oblasti. Nemějte obavy, že nebude vypadat příliš autenticky, důležité je, aby byla pro děti dobře čitelná. Zkuste do mapy zahrnout pár orientačních bodů, které děti snadno rozpoznají, například skleník na zahradě nebo jedinečný strom v místním parku. Nezapomeňte také přidat dostatek barev, aby mapa byla líbivá.

2. Kopírujte a tiskněte

Mladá dívka se natahuje přes stůl, aby stiskla tlačítka na dotykovém panelu tiskárny PIXMA.

Tiskárny Canon PIXMA, například modely z řady PIXMA TS8350, jsou vybaveny funkcí kopírování, která usnadní tvorbu duplikátů vaší mapy.

Matka předvádí svým malým dcerám tisk mapy, kterou předtím vybarvovaly.

Pokud chcete, můžete vytvořit digitální verzi mapy. Místo možnosti „Copy“ (Kopírovat) stačí vybrat „Scan“ (Skenovat). Tuto verzi lze přenést do počítače a přímo do smartphonu pomocí aplikace Canon PRINT a poté ji sdílet s přáteli a rodinou prostřednictvím e -mailu, aby se mohli připojit k vašemu dobrodružství.

Pravděpodobně budete potřebovat více než jednu mapu, zejména pokud se připravujete na večírek. Dobrou zprávou je, že tiskárny Canon, jako jsou modely z řady Canon PIXMA TS8350, umožňují snadné kopírování a tisk map a tvorbu tolika verzí, kolik jen potřebujete. Jednoduše umístěte mapu na skener, vložte papír, stiskněte možnost „Copy“ (Kopírovat) na dotykové obrazovce a postupujte podle pokynů na obrazovce. Ujistěte se, že v nastavení tisku nastavíte správný typ média – zde jsme použili matný fotografický papír.

3. Použijte aplikaci Creative Park

Osoba při tisku používá aplikaci Creative Park v telefonu.

Všechny šablony v aplikaci Creative Park získáte se samostatnou sadou pokynů ke stažení, které lze vytisknout.

Až budou mapy vytištěné, nastane čas připravit si truhly s poklad. Na přípravu takových truhel není nic lepšího než aplikace Creative Park od společnosti Canon. Můžete buď použít verzi pro stolní počítače, nebo použít speciální a jednoduchou aplikaci Creative Park1, která je k dispozici v obchodech App Store a Google Play. Pokud jste tak ještě neučinili, po stažení si budete muset vytvořit účet – je to zdarma a získáte přístup ke stovkám kreativních šablon a nápadů, které můžete vytisknout pomocí tiskárny Canon. Chcete-li najít vhodné truhly s poklady, jednoduše proveďte rychlé vyhledávání zadáním slova „krabice“ a vyberte si návrh, který se vám líbí! Abychom vytvořili soulad s různými tématy, máte na výběr z různých krabic, včetně kostky s motivem listů a designu truhly s pokladem.

4. Vytiskněte si své papírové návrhy

Dvě mladé dívky se nedočkavě natahují, aby viděly, jak tiskárna Canon PIXMA tiskne design papírové krabice.

Tiskárny Canon PIXMA s jednoduchým připojením neuvěřitelně usnadňují tisk z aplikace Creative Park.

Díky bezdrátovému připojení tiskáren Canon, jako jsou modely z  řady PIXMA TS8350, lze snadno tisknout vybrané šablony přímo z aplikace. V levé dolní části obrazovky se zobrazí ikona tiskárny. Klepněte na ni a aplikace Canon PRINT vás provede procesem tisku, od výběru velikosti papíru po typ média, které používáte. Aplikace Creative Park po dokončení těchto kroků bezdrátově odešle informace do tiskárny a tiskárna začne tisknout.

5. Vytvořte vlastní truhly s poklady

Osoba nůžkami vystřihuje design krabice s listy.

Díky jednoduchým pokynům je tvorba truhel a krabic dostupných ve službě Creative Park rychlá a snadná.

Matka se svými malými dcerami skládá a lepí pár papírových krabic.

Až skončíte se řezáním, mohou se do skládání a lepení zapojit i děti, čímž získáte zábavnou aktivitu ještě před tím, než se vydáte na venkovní dobrodružství.

Jakmile budou vaše návrhy truhel s poklady vytištěné, nastane čas zabavit se jejich sestavováním. Nejprve je budete muset vystřihnout – to je něco, co by měl udělat rodič, ale pokud máte nějaké nůžky vhodné pro děti, mohou si to samozřejmě taky zkusit. Některé návrhy se jednoduše složí dohromady, zatímco jiné budou potřebovat trochu řemeslného lepidla – u většiny však k vytvoření truhly stačí jen pár záhybů. Nezapomeňte, že aplikace Creative Park obsahuje jednoduché a podrobné pokyny, kterými se můžete řídit.

6. Přidejte odměny a ukryjte své truhly s poklady

Osoba umísťuje zlaté čokoládové mince do papírové krabice. Vedle krabice se nachází barevná, ručně kreslená mapa.

Jakmile budou truhly s pokladem hotové, co takhle do nich schovat malé překvapení? Po venkovním dobrodružství to bude skvělá odměna.

Papírová krabice s designem listů umístěná vedle květináčů na zahradě.

Až budou krabice na truhly s pokladem kompletní, nastal čas je schovat po zahradě – nedávejte je moc vysoko, aby na ně dosáhly i dětské ručičky.

Jakmile truhly s poklady vytvoříte a vaše děti se už budou klepat nedočkavostí, přijde čas je vyplnit a ukrýt na zahradě nebo v místním parku a lov pokladů může začít. Snažte se to udělat tak, aby vás při schovávání pokladů po zahradě nesledovala nedočkavá dětská kukadla. Jakmile budou všechny krabice tam, kde mají být, označte na mapách místa, kde může být poklad ukrytý.

7. Lov pokladů může začít!

Matka se se svými malými dcerami dívá na mapu pokladů ve velké zahradě.

Teď teprve začne ta pravá sranda! Sledujte své děti, jak následují mapy, které jste vytvořili, až nakonec naleznou truhly s poklady.

Mladá dívka se natahuje do květináče, aby dosáhla na papírovou truhlu s pokladem.

A je to: úžasná aktivita, která rozzáří jakýkoli den a dostane vaše děti ven na čerstvý vzduch.

Vezměte mapy a naveďte děti na trasu, aby se pokusily vystopovat truhly a krabice s poklady. Ujistěte se, že máte po ruce fotoaparát Canon, abyste mohli později zachytit nezapomenutelné snímky a sdílet je!

Napsal Phil Hall

  1. Informace o podporovaných modelech inkoustových tiskáren Canon InkJet naleznete na této webové stránce.

Související výrobky

Související články