KREATIVNÍ TISK

Svět na dosah ruky: výzva pro tvorbu z papíru

Vyzkoušejte své kreativní dovednosti a oslavte města se zvláštním významem s tiskárnou Canon PIXMA a aplikací Creative Park.
Tvůrkyně Paula Milner a její manžel Dan drží papírové modely japonského hradu a věže Big Ben postavené ze šablon aplikace Canon Creative Park.

Které jedinečné cestovatelské momenty vás naplnily radostí? Od zámořských pracovních stáží a kulturních dobrodružství s přáteli až po rodinné dovolené plné zábavy a samostatné výlety mimo město: vzpomínky, které vznikly při návštěvě krásných částí světa, jsou součástí zábavy. Ale ty nejlepší zážitky návratem domů nekončí.

Možná jste si mysleli, že vyrábění věcí z papíru je jen pro děti, ale v aplikaci Canon Creative Park najdete také řadu náročnějších návrhů, včetně šablon nejznámějších světových pamětihodností.

Tyto budovy vytvořené z papíru by byly ideální na tématický večírek nebo oslavu, která vyžaduje jedinečné dekorace – nebo by se mohly stát součástí tematické prezentace doma jako připomenutí významné cesty. Čas strávený stříháním a vyráběním je zároveň i skvělá soustředěná činnost. Spojte ji s tradiční hostinou z dané země a místní hudbou a aktivita může začít žít svým životem.

Výzva od šikovného páru

Tvůrkyně Paula Milner a její manžel Dan sestavují šablony aplikace Canon Creative Park pro tvorbu z papíru.

Tvůrkyně Paula Milner a její manžel Dan zjistili, že společné vyrábění z papíru je skvělý způsob, jak si odpočinout.

Paula Milner, známá jako Crafty Lass, se vytváření z papíru věnuje profesionálně. Spolu s manželem Danem, který je inženýrem ve Formuli 1, se pustili do výzvy vytvořit své oblíbené ikonické pamětihodnosti pomocí tiskárny Canon PIXMA TS7450a. Paulu tato výtvarná tvorba zajímá už od dětství, ale teprve po svatbě její vášeň k tvorbě nabrala obrátky. Paula strávila ruční výrobou veškerých náležitostí na svatbu celý rok: počínaje držáky ubrousků a vlaječkami, přes stovky látkových květin pro uličku a konče stolními dekoracemi. Nyní navrhuje látky a provozuje řemeslné dílny a akce.

„Dan je také velmi kreativní, a pokud mu dáte nějaký projekt, opravdu ho to baví,“ říká Paula.

„Život bývá hektický,“ dodává Dan. „Může být těžké udělat si čas na pořádný odpočinek, zejména, když jste rodiči dvou dětí. Tohle vyrábění nám k tomu poskytlo výbornou příležitost.“

Pokud byste chtěli sami zkusit nějakou výzvu a vytvořit si vlastní architektonické zázraky, uvádíme zde, co budete potřebovat, a k tomu několik tipů a rad od Pauly a Dana.

Monitor zobrazující pokyny k sestavení šablony japonského hradu aplikace Canon Creative Park.

Aplikace Canon Creative Park nabízí nejen projekty z papíru, ale také překryvné karty, pohlednice, kalendářenástěnné dekorace. Každou šablonu, od těch jednoduchých až po pokročilejší, doprovází vlastní sada pokynů, takže můžete vytvořit něco krásného bez ohledu na úroveň vašich dovedností.

Vyberte si svůj oblíbený cestovatelský moment

Obrazovka notebooku zobrazující šablonu holandského větrného mlýna, kterou lze stáhnout z webu Canon Creative Park.

Kromě věže Big Ben se Paula rozhodla sestavit také holandský větrný mlýn, aby si připomněla své cesty. „V Amsterdamu jsem žila jen krátce, ale bylo to dost dlouho na to, aby mne to hodně ovlivnilo,“ vzpomíná. „Tu kulturu prostě miluji. Moje maminka také žila v Amsterdamu, když byla mladší, takže pro mne vytvoření tohoto větrného mlýnu hodně znamenalo.“

Muž drží a obdivuje sestavenou šablonu Nagojského hradu v Japonsku z aplikace Canon Creative Park.

Dan si pro tuto výzvu vybral historický Nagojský hrad, ale jsou i další japonské památky, z nichž můžete vybírat, včetně hradu Matsuyama, hradu Matsumoto, hradu Šuri, a dokonce i mini verze Národního muzea západního umění.

Paula a Dan se rozhodli znovu vytvořit pamětihodné budovy, ke kterým měli osobní vztah. Paula si vybrala londýnský Big Benvětrný mlýn, který reprezentoval Nizozemsko, protože kdysi žila v Amsterdamu. „Big Ben působí nesmírně britsky a ikonicky, a nedávno jsem vzala našeho syna Freddieho, aby se na něj podíval, takže společné sdílení tak krásné budovy bylo ještě speciálnější. Když jsem ji postavila, syn věděl, co to je, a připomnělo mu to náš zábavný výlet do Londýna,“ říká Paula.

Dan si vybral japonský hrad, jelikož v Japonsku pracoval, shodou okolností právě v době, kdy Paula žila v Amsterdamu. „Japonsko má v mém srdci zvláštní místo,“ vysvětluje. „Na začátku své kariéry jsem měl štěstí, že jsem tam byl dočasně pracovně přeložen, a zamiloval jsem se do tamní kultury a prostředí,“ říká. Čas na procházkách parky během sezóny třešňových květů a návštěva historických památek, jako je Nikko, to jsou vzpomínky, které se mnou zůstanou navždy.“

Vyberte si svou pamětihodnou budovu

Z tiskárny Canon PIXMA vychází šablona aplikace Canon Creative Park věže Big Ben.

Big Ben není jedinou londýnskou pamětihodností v aplikaci Creative Park – k dispozici je také šablona mostu Tower Bridge. A co takhle zvolit květiny nebo zvířata, která reprezentují tuto oblast také, a oživit zvolenou zemi jednoduššími vzory?

Když můžete vybírat z tolika bezplatných šablon, určitě najdete orientační bod, který má pro vás význam. Od římského KoloseaEiffelovy věže v Paříži až po barcelonskou katedrálu Sagrada FamiliaŠikmou věž v Pise – k dispozici je spousta papírových projektů, z nichž si můžete vybírat.

Paula navrhuje propojit výběr šablony s nápady na narozeninové párty, památky na svatbu, předsvatební párty pro nevěstu a další. „Je to moc hezký nápad na párty. Dokonce i na svatbu – můžete vytvořit různá významná místa a rozmístit je do důležitých bodů nebo do výzdoby začlenit místo, kde bude pár trávit líbánky. To by se pro pár opravdu hodilo, a přátelé by vám s tím mohli pomoci,“ říká.

Papírové pamětihodnosti by mohly být také skvělou volbou pro rozlučkovou párty, oslavu výletní plavby při příležitosti výročí nebo přivítání nějaké osoby domů z cest.

Stříhejte, skládejte a stavte

Ruce drží pravítko a nůžky a vystřihují díl šablony aplikace Canon Creative Park.

Paulu a Dana výzva, kterou představuje budování pamětihodností, moc bavila. Tyto složitější návrhy mohou zabrat několik hodin a zaměření mysli na úkol vám může pomoci zvednout náladu a snížit stres a úzkost.

Nůžkami vystřihněte díly ze šablony Big Ben aplikace Canon Creative Park, která je vytištěna na matný fotografický papír Canon.

Na Paulu udělal matný fotografický papír Canon velký dojem. „Kvalita tisku byla úžasná,“ říká. „Úroveň detailů byla neuvěřitelná. Pokud jste zkusili tento projekt vyrábění z papíru a použili jste fotokopírovací papír, nikdy nedržel strukturu.“

Po stažení šablony se ujistěte, že používáte správná média, jako je doporučený matný fotografický papír Canon, což může skutečně hodně ovlivnit konečnou stavbu.

„Opravdu bych doporučila používat matný fotografický papír Canon,“ dodává Paula, „protože se skládá mnohem snadněji a poměrně dobře drží strukturu. Určitě bych také navrhovala věnovat dostatek času skládání a opravdu zajistit, abyste měli ostré a čisté okraje, aby se díly při spojování samy vytvarovaly a nemuseli jste je silou ohýbat.“

Dan souhlasí s tím, že pokud si na daný úkol dáte dostatek času, bude to příjemnější, zejména když budete tvořit s rodinou a přáteli. „Vyhraďte si více času, než se doporučuje,“ říká. „Pak nebudete cítit tlak na dokončení a zbytečně spěchat nebo dělat chyby. Dejte tomu potřebný čas a budete ohromeni konečným výsledkem.“

Je dobré vytisknout pokyny a rozložit projekt na několik večerů – dejte si za úkol vytvořit nejlepší budovu, jakou dokážete. Až pak uvidíte, jak do sebe všechno zapadne, budete mít skutečný pocit úspěchu.

Předveďte svůj výtvor

Větrný mlýn z papíru vyrobený ze šablony aplikace Creative Park vystavený vedle vlajky Nizozemska, malého jízdního kola a páru dřeváků.

Váš papírový výtvor se může stát součástí tématické výstavky vedle suvenýrů a upomínek na vaši návštěvy.

Papírový model věže Big Ben umístěný na vlajce Velké Británie.

Paula si myslí, že tvorba z papíru by mohla být skvělý způsob, jak vzdělávat děti o jiných zemích a kulturách. „Opravdu si myslím, že školy by z takové aktivity měly prospěch,“ říká. „Minulý školní rok třída mého syna udělala projekt nazvaný „Mějte rádi svou místní oblast“. Bylo to o Británii, Londýně a naší vesnici. Model věže Big Ben by byl úžasný objekt, ze kterého by se děti mohly učit.“

Jakmile je vaše pilná práce dokončena a vytištěná pamětihodnost z vašich cest je sestavená, nastal čas obdivovat váš výtvor. Ať už plánujete své mistrovské architektonické dílo pověsit, připevnit na zeď nebo ho použít jako stolní dekoraci, možností, jak vystavit vaše papírové dílo, je spousta.

„Máme skříňku na vystavování plnou knih a poznámek, takže tam plánujeme dát nějaké Danovy věci z Japonska tak, abychom vytvořili téma,“ říká Paula.

Podle Dana a Pauly je tato aktivita skvělým nástrojem, jak se dozvědět něco o jiných kulturách. Je to také zábavný, tvůrčí odpočinek. „Můžete se toho tolik naučit od různých lidí,“ říká nadšeně Dan. „Existuje také tolik krásných památek a zvuků, které je možné objevovat, a pokaždé v nás posilují pocit, že všichni žijeme na velmi zvláštním místě, které bychom měli respektovat a chránit.“

Inspirovali jste se a chcete to zkusit? Prohlédněte si hashtag #MadeWithPixma, objevte další kreativní nápady a poté sdílejte své ručně vyráběné zázraky světa s označením @canonemea.

Napsala Lorna Dockerillová

Související produkty

Související články

 • KREATIVNÍ TISK

  Vytvoření sluneční soustavy

  Udělejte si čas na setkání, učení a hraní s kolekcí papírových modelů s vesmírnou tematikou na webu Creative Park.

 • KREATIVNÍ TISK

  Cestovní deník jako od profesionálů

  Proměňte své snímky z dovolené v osobní kreativní deník pomocí fototiskárny Canon Zoemini S2.

 • TISK

  Nejlepší tiskárny pro designéry

  Tiskárny jsou nezbytnými nástroji pro designéry– pomůžeme vám vybrat ten správný model, který vyhoví vašim potřebám.

 • TISK A UMĚLECKÁ TVORBA

  Nejlepší tipy na promyšlené dárky z papíru

  Zjistěte, jak můžete vytvořit smysluplné dárky pomocí aplikace Canon Creative Park a tiskárny PIXMA.