TISK A UMĚLECKÁ TVORBA

Vytvářejte promyšlené, doma vyrobené dárky pomocí tisku

Zjistěte, jak můžete vytvářet smysluplné dárky pomocí aplikace Canon Creative Park a tiskárny PIXMA – od hezké papírové kytice až po zábavnou kartičku s překvapením.
Doma vyrobená papírová kytice květin se v prostředí obývacího pokoje předává z jednoho páru rukou do druhého.

Někdy může jednoduchý, doma vyrobený dárek znamenat pro vaši rodinu a přátele opravdu mnoho. Ať už právě procházejí šťastným, nebo obtížným obdobím, okolí určitě ocení dárek, který osobně vyrobíte s láskou a pozorností, než narychlo pořízený dárek z obchodu. A navíc budete moci procvičit své schopnosti kreativního tisku.

Aplikace Canon Creative Park je plná šablon na papírové výtvarné tvoření. Můžete tedy tisknout a sestavovat kytice z papírových květů bez ohledu na sezónu, a k tomu přidat vhodnou kartičku ve stylu podle vašeho výběru. Nejen, že budou tyto dárky smysluplnější kvůli času, který jste jim věnovali, ale také vydrží mnohem déle než skutečné květiny – a rozjasní každou místnost.

Výtvarná tvorba z papíru je také cenově dostupnější způsob darování a může zároveň posloužit jako forma meditace – a vaše výtvory lze kdykoli recyklovat (vždy se podívejte na místní pokyny k recyklaci), pokud změníte názor na dané téma nebo během tvorby uděláte nějaké chyby.

S ohledem na výše uvedené skutečnosti vyzvala společnost Canon nadšence do výtvarné tvorby z papíru, Martina Stonea, aby vytvořil dokonalý dárek pro svou partnerku pomocí aplikace Canon Creative Park, tiskárny PIXMA a vlastní kreativity.

Vybrat šablony: Nápady na dárky

Pár rukou drží chytrý telefon se šablonami květin z aplikace Canon Creative Park na obrazovce a pod ním vycházejí z tiskárny Canon PIXMA šablony okvětních lístků.

Aplikace Canon Creative Park nabízí velký výběr šablon, které lze použít k vytváření domácích dárků. Milovník výtvarné tvorby z papíru, Martin Stone, se rozhodl vytvořit kytici a vybral jednotlivé šablony květin, aby měl jeho výtvor jedinečný vzhled.

Mladý muž sedí u stolu a vystřihuje šablonu kartičky vytištěnou z programu Canon Creative Park.

„Než začnete přesně vystřihovat, vystřihněte hrubé tvary,“ doporučuje Martin. „Tímto způsobem omezíte množství přebytečného materiálu kartičky okolo tvaru. To by mělo usnadnit vystříhávání obrázků, protože vám nebude překážet tolik materiálu kartičky.“

Pomocí šablon aplikace Canon Creative Park můžete jako dárek pro své milované vytvořit téměř cokoli. Nemusí to být zrovna květiny. Máte sourozence nebo neteř či synovce, kteří milují dinosaury? Pak jim udělejte nějaké papírové modely! Nebo co takhle zkusit výtvarnou tvorbu na hudební téma pro toho kamaráda posedlého rockovou kapelou?

Pro tento projekt se Martin rozhodl vytvořit papírovou kyticikartičku. „Když se podíváte na návrhy květin, můžete si myslet, že jsou poměrně složité na výrobu,“ říká Martin. „Ale klíčem je správná organizace činností – jsou zde jednoduché a ilustrované pokyny, kterých se můžete snadno držet.“

Vytiskněte své šablony

Z tiskárny Canon PIXMA, která stojí na stole a je obklopena rostlinami, papírem a výtvarným materiálem a nástroji, vychází výtisk.

„Barvy dosažené pomocí tiskárny Canon PIXMA byly neuvěřitelné. Od začátku až do konce byl tisk konzistentně dobrý,“ říká Martin.

Jakmile vyberete šablony pro svůj dárek, nastal čas na tisk. Ten lze provést připojením tiskárny PIXMA prostřednictvím aplikace Canon PRINT ve smartphonu nebo prostřednictvím notebooku. A pokud máte kompatibilní tiskárnu, můžete si předplatit tiskový plán tiskárny PIXMA1 – cenově výhodné řešení tisku, které nabízí flexibilní plány a dodává inkoust přímo až k vám domů, takže vám nikdy nedojde.

Martin zjistil, že lze aplikaci Creative Park snadno procházet: použil k tomu otevřené webové stránky na svém chytrém telefonu a poté si aplikaci stáhl a použil.

Součástí každé šablony je doporučený typ papíru, který by se měl použít, takže si nezapomeňte přečíst pokyny. Zde Martin použil matný fotografický papír Canon Matte Photo Paper (170 g/m2), který je silnější než průměrný tiskový papír a vytvoří robustní konečný model.

Jak vytvořit kytici z papíru

Pár rukou opatrně skládá vnitřní část papírové květiny.

Přistupujte ke každé květině jako k samostatné šabloně, navrhuje Martin – to vám usnadní práci a budete na ni mít dost času. Pečlivě si vystříhejte šablony a před složením si udělejte rýhy, protože to zajistí lepší celkový tvar. Můžete to provést stranou pravítka.

Pár rukou umisťuje první okvětní lístek z papíru na stonek květiny. Další okvětní lístky je vidět na podložce na řezání níže.

„Nemyslel jsem si, že bude tak snadné šablony vytvořit,“ říká Martin. „Nejtěžší bylo čekat, až uschne lepidlo.“ Pečlivě přemýšlel o typu lepidla, které bylo třeba použít. Tekuté lepidlo fungovalo dobře na okvětní lístky, nicméně zjistil, že na aplikaci okvětních lístků na stonek se lépe hodí oboustranná lepicí páska. Můžete také použít bodové lepidlo, lepicí pistoli nebo lepicí tyčinky.

Martin říká, že k tvorbě vždy přistupuje metodicky. Poté, co vytiskl všechny šablony, uspořádal výtisky na hromádky pro každou květinu, aby mohl sledovat, která šablona je pro který květ. „V průběhu celého procesu jsem si v těchto hromádkách udržoval jednotlivé šablony zvlášť, takže se mi věci nepletly,“ říká.

Pak Martin vystříhal všechny šablony a nakonec je složil. Použil domácí nástroj na rýhování k označení hran na místech, které jsou uvedeny v pokynech, aby bylo skládání jednodušší. „Tyto linie rýh jsou velmi malé a přesnost je klíčová,“ říká. „K rýhování podél těchto linií jsem použil obyčejnou pinzetu s jemným hrotem. Je také důležité tyto rýhy začistit [vyleštit], aby byly linie čisté.“

Martin mohl začít s vytvářením, jakmile byly výtisky připravené. „Inkoust okamžitě zaschl, takže jsem mohl pokračovat bez obav z rozmazání,“ říká.

Pokud jde o lepení návrhů, Martin doporučuje nechat šablony odpočinout několik hodin, aby bylo jisté, že jsou zcela suché a v papíru není vlhkost. Jakmile budete mít svůj výběr vytvořených květin hotový, můžete je spojit dohromady pomocí provázku, drátku nebo dokonce lepidla a naaranžovat tak, jak podle vás vypadají nejlépe.

Záběr seshora, na kterém je umístěn fotoaparát Canon na tiskárně Canon PIXMA a v pozadí je koláž z fotografií.

KLUB CANON CLUB

Exkluzivní komunita pro tvůrce obsahu, jako jste vy. Následujte svou vášeň a získejte podporu, inspiraci, výhody a další. Je to velmi snadné. Kupte si produkt. Zaregistrujte se. Přidejte se do klubu Canon Club.

Jak vytvořit osobní dárek

Pár rukou drží sestavené květiny z papíru; na stole pod nimi leží další květiny. Vedle nich je na chytrém telefonu obrázek papírové kytice v aplikaci Canon Creative Park.

„Květiny jsou skvěle navržené, ale raději jsem si vytvořil vlastní stonky ze zelených papírových brček,“ říká Martin. Už má nápady na to, jaké další dárky by mohl v budoucnu pomocí těchto šablon vytvořit – například přidat květiny beze stonků do dřevěného rámečku a umístit doprostřed fotografii.

I když je v aplikaci Creative Park k dispozici šablona kytice, můžete si také vybrat vlastní květinové aranžmá, pokud hledáte něco více jedinečného nebo pokud má například příjemce velmi rád či ráda slunečnice.

„Moc se mi líbilo, jak květiny dopadly,“ říká Martin. „Když jsem se poprvé posadil, abych se na kytici květin podíval, zvažoval jsem různé typy, které jsem potřeboval. Velká řada šablon mi opravdu umožnila přizpůsobit si kytice tak svobodně, jak jsem si přál. Díky tomu byla celá činnost mnohem příjemnější, protože jsem si mohl vybrat květiny, které se mi nejvíce líbily, a měl také možnost zamyslet se nad tím, co by se líbilo příjemci.“

Ručně vyráběné kartičky

Mladý muž lepí vystřihované květiny na kartičku s překvapením. Na ploše vedle něj jsou lepidlo, nůžky a balení papíru Canon.

Martin použil šablonu aplikace Canon Creative Park, aby mohl vytvořit kartičku s překvapením s květinovou tématikou a předat ji jako dárek společně s kyticí. Webové stránky a aplikace nabízejí širokou škálu kartiček, které dodají vašemu doma vytvořenému dárku osobitý nádech.

Pár rukou vkládá kartičku do ručně vyrobené obálky. Dole na stole jsou nůžky, lepidlo a balení papíru Canon.

Martinova představa o obálce byla, aby ji bylo možné znovu použít – třeba do ní ukládat oblíbené fotografie nebo ploché památeční věci, jako jsou vstupenky na koncert. „Například plánuji přidat několik vlakových jízdenek z cesty, kterou jsme podnikli s partnerkou,“ říká.

Martin si dál zvolil zábavnou kartičku s překvapením, která by doplnila jeho květinové vzory. „Kartička s překvapením byla opravdu jednoduchá díky podrobným pokynům,“ říká. „Moc se mi také líbilo, kolik rovných linií bylo v šabloně, takže jsem ji mohl rychle vyřezat pomocí řezačky.“

Při tvorbě kartičky se Martin rozhodl upravit obálku osobitým způsobem. „Obálky mají tendenci být jednorázovou součástí jakéhokoli blahopřání, a to jsem chtěl změnit kvůli tomu, jak pěkný byl design obálky,“ vysvětluje.

Martin vytvořil vlastní uzávěr obálky, aby se zabránilo jejímu roztržení při otevírání – použil dva obrázky sedmikrásek z návrhu kytice. „Jednu jsem připevnil na chlopeň obálky a druhou k základně obálky,“ vysvětluje. „Udělal jsem to pěnovým lepidlem, takže byly vyvýšené. Pod pěnovou podložkou na chlopni obálky byl připevněný kousek provázku, který pak lze použít k ovinutí ve tvaru osmičky, a upevnit obálku dohromady.“

Při vytváření přizpůsobených kartiček pro více než jednu osobu a v době, kdy potřebujete ušetřit čas, můžete použít oboustranný matný papír Double sided Matte Paper MP-101D, který se dodává s obálkou.

Závěrečné úpravy

Barevná kytice květin z papíru stojí ve váze uprostřed obývacího pokoje.

Papírové dárky můžete vystavit jako domácí dekoraci. Budou působit jako připomínka, že na vás někdo speciální myslí.

Martin říká, že by určitě vytvořil dárek z papíru znovu. „Každý, komu jsem papírovou kytici ukázal, byl ohromený a každý by nějakou chtěl. Je to dokonalý dárek a nejlepší je, že vydrží dlouho. Už žádné nákupy čerstvých květin, které za čtyři dny zvadnou!“

Aplikace Creative Park jej také inspirovala k tomu, aby si vytvořil vlastní věnec k zavěšení na vchodové dveře. „I když to bude pro osobní potřebu, vím, že moji přátelé a rodina budou chtít také nějaký a mohl by z toho vzniknout hezký dárek.“

Líbí se vám ten nápad? Můžete si jej udělat úplně od začátku jako krásný dárek nebo použít šablony věnců z aplikace Creative Park pro jednodušší navrhování. V závislosti na ročním období můžete vyzkoušet sezónní girlandy na léto nebo slavnostní zimní výstavku.

Projasněte den

Na černém stole je umístěna tiskárna Canon PIXMA a několik sklenic a svíček. Na horní straně tiskárny je ručně vyrobená kytice papírových květin.

Udělejte někomu radost dárkem, který jste sami vytvořili. Inspiraci najdete na naší stránce Pinterest.

Jakmile své vlastní dárky dokončíte, samozřejmě nastal čas je darovat. Ať už chcete zabalit svou papírovou kytici do hnědého papíru a dát ji přítelkyni, nebo ji vložit do vázy, a rozjasnit tak její domov, darování prostřednictvím tištěné výtvarné tvorby je promyšlený a kreativní způsob, jak někomu dát najevo, že vám na něm záleží.

Tak proč to nezkusit? Jen se nezapomeňte o své výtvory podělit na sociálních sítích prostřednictvím hashtagu #MadeWithPIXMA. A pokud hledáte další inspiraci, například jak vytvořit přizpůsobenou paměťovou schránku, přidejte se do klubu Canon Club a získejte další tipy a techniky pro tvorbu!

Tamzin Wilks
 1. Vyžaduje kompatibilní tiskárnu a závisí na dostupnosti ve vaší oblasti

Související produkty

Související články

 • TISK A UMĚLECKÁ TVORBA

  Vneste na podzim radost do vnitřních prostor

  Zjistěte, jak návrhářka a tvůrkyně Pippa Hiscocková vytvořila zábavné a osobní narozeninové dekorace z papíru.

 • TISK A UMĚLECKÁ TVORBA

  Vyrobte krabičku s překvapením

  Lini Trinhová se podělí o svou papírovou krabičku s překvapením vyrobenou pomocí tiskárny Canon SELPHY CP1500.

 • KREATIVNÍ TISK

  Papírové stolní dekorace

  Vytvořte krásnou stolní dekoraci pro všechny příležitosti pomocí aplikace Creative Park.

 • TISK A UMĚLECKÁ TVORBA

  Umělecká tvorba z papíru

  Umělec Zack McLaughlin je inspirován šablonou ledňáčka aplikace Creative Park společnosti Canon.