KREATIVNÍ TISK

Tvořte a tiskněte krásná osobní blahopřání v šesti jednoduchých krocích

Pokud máte papír, tiskárnu a rádi se vyjadřujete kreativně, vyzkoušejte ruční tvorbu přání doma s rodinou a přáteli.
Kolekce ručně vyrobených blahopřání na stole vedle tiskárny Canon.

Nejen, že ručně vyrobená blahopřání fungují jako promyšlené dárky, ale představují také skvělý způsob, jak se naučit řemeslné dovednosti. Ať už se jedná o rodinnou oslavu kulatin, svatbu přítele, novorozeně, nebo promoce, existuje spousta životních událostí, které si zaslouží cenné přání s osobním nádechem. K tomu, abyste mohli vytvářet krásná blahopřání, nemusíte být proslaveným umělcem. Prostě to zkuste a odpoutejte svou představivost.

Poté, co se Tania Ahmedová před 13 lety přestěhovala z Pákistánu do Velké Británie, jí tvorba pomohla se usadit. „V Pákistánu není tak jednoduché pořídit si nástroje pro papírovou tvorbu, ne jako ve Velké Británii,“ říká. „Takže jsem jako možnost kreativního vyjádření vytvářela výšivky, šperky, věci z korálků a šití. Když jsem se přestěhovala do Velké Británie, objevila jsem YouTube, a s ním i svět tvorby přání a tvorby z papíru. Byla jsem opravdu zvědavá, našla jsem si obchod poblíž a mohla jsem si koupit nějaké zásoby přes internet. Docela mi to pomohlo se v nové zemi usadit.“

Zde se Tania, tvůrkyně a majitelka kreativní firmy, která se specializuje na ručně vyráběná přání a vyučuje online kurzy pro smíšená média, podělí o své nejlepší tipy a vysvětlí, jak vytvořit přání pomocí tiskárny Canon PIXMA řady TS7450.

1. Připravte si svou sadu

Než začnete s novým koníčkem, ujistěte se, že máte po ruce veškeré vybavení pro tvorbu přání. Zde najdete vše, co budete potřebovat:


Volitelně:
 • Samolepky a kamínky
 • Pěnové polštářky
 • Umělecký nůž

2. Vyberte si svůj design

Žena, která se na smartphonu dívá na šablony tisknutelných přání.

Ve službě Creative Park, která nabízí bezplatný a inspirativní obsah od společnosti Canon, si můžete vyzkoušet stovky šablon. Od narozeninových přání a pozvánek až po poděkování, vánoční přání a blahopřání – najdete tu něco pro každou příležitost.

Žena, která používá smartphone k tisku přání na tiskárně Canon PIXMA.

Nastavení tiskárny Canon PIXMA řady TS7450 je podle Tanii snadné a rychlé. „Měla jsem hotovo do 20 minut. Překvapilo mě, jak bylo připojení telefonu k tiskárně bezproblémové a rychlé.“

Jakmile budete mít své nástroje, nastane čas vybrat si návrh. Bezplatná aplikace Creative Park od společnosti Canon je plná šablon ke stažení a tisku: Můžete si vybrat z široké nabídky mini přáníček a vyskakovacích přání a tematických obálek pro každou příležitost. Před svátečním obdobím si můžete vytisknout vlastní vánoční přání nebo dokonce vyskakovací přání se sněhulákem nebo Santou a sáňkami.

Chcete-li skutečně využít svou kreativitu, zkuste zkombinovat návrhy a vytvořit zcela originální přání nebo do ní začlenit návrh ze sekce Papírová tvorba služby Creative Park. Tania si pro své vlastní výtvory vybrala druhou možnost. „Vybrala jsem si šablonu, která byla původně určena k tvorbě květinového věnce, ale místo toho jsem se rozhodla použít ji na přání,“ vysvětluje. „Vytiskla jsem si ji na tiskárně Canon PIXMA řady TS7450, vystřihla květiny a použila jsem všechny potřebné komponenty.

„Přemýšlejte jinak a hledejte různé věci, které v přání můžete použít,“ radí. „Webové stránky používejte jako výchozí bod a nechte se inspirovat – návrh můžete změnit podle svých představ.“

3. Vyberte si ten nejlepší papír

Tiskárna stojí na stole vedle papíru pro tiskárny Canon a tiskne list s návrhy služby Creative Park.

Je důležité vybrat si pevný papír, který udrží svůj tvar, zejména pokud pro svá přání plánujete vytvořit 3D dekorace jako Tania.

Ideální papír pro výrobu přání je silný a odolný a má matný povrch pro výrazné barvy a čisté obrázky.

Tania jako základ svých přání použila oboustranný matný papír od společnosti Canon, který je opatřen středovým přehybem a dodává se s obálkou, a na dekorace použila matný fotografický papír. Papír se snadno vystřihoval a umožnil Tanii přidat jejím přáním další rozměr. „Než jsem květy přilepila, stočila jsem okvětní lístky,“ vysvětluje. „Papír je dostatečně pevný, takže se při odesílání poštou nezmačká.“

4. Vytiskněte si prvky pro přání

Usmívající se žena, která nůžkami vystříhává tvary květin.

Pro dosažení jedinečných výsledků je možné metody tvorby přání kombinovat. „Existuje spousta opravdu úžasných tvůrců hybridních přání,“ říká Tania.

Ruce ženy, která nůžkami vystřihává růžové papírové květiny.

Jakmile zvládnete základy tvorby přání, nebudete omezeni ničím, co můžete vytvořit, abyste dárku dodali speciální osobní nádech. Tvorba a výroba mohou také sloužit jako cvičení všímavosti.

Nyní, když máte papír, je čas začít tisknout. Můžete použít webovou stránku Creative Park nebo aplikaci Creative Park a připojit tiskárnu Canon. Tania využívá uživatelsky přívětivé bezdrátové připojení tiskárny Canon PIXMA řady TS7450, které umožňuje snadný tisk přímo z počítače nebo smartphonu.

Poté ze stovek dostupných možností vyberte šablonu na tisk. Nenapadá vás žádná zvláštní příležitost? Ve službě Creative Park je spousta nápadů na přání „jen tak“, které jsou ideální, pokud chcete někomu ukázat, že vám na něm záleží.

5. Přizpůsobujte a zase přizpůsobujte

Žena opatrně drží papírový květ u stolu, který je zaplněný barevnými ručně vyrobenými přáními, řemeslnými nástroji a tiskárnou.

Jednou z nejlepších věcí na tvorbě vlastních přání je to, že si můžete přizpůsobit obsah podle svého, a pokud jste v oblasti tvorby z papíru nováčkem, představují zábavný a snadný způsob, jak začít.

Žena, která přidává stříbrné korálky na kolečka kočárku na ručně vyrobeném blahopřání.

Využití služby Creative Park pomohlo Tanii objevit novou stránku tvorby přání. „Bylo to skvělé, protože s digitálními návrhy tolik nepracuji. Obvykle vytvářím přání úplně od začátku, což zahrnuje razítkování a vybarvování obrázku pastelkami a fixy. To mě přinutilo přemýšlet jinak. Existuje mnoho možností a pokyny jsou dostupné ke stažení a vytištění.“

Jakmile budou vaše výtisky připraveny a jednotlivé části, které je třeba přilepit na návrh přání, pečlivě vystřiženy, nastal čas dát se do lepení a úprav. Od třpytek a fólií až po barevný karton a nálepky – neexistuje žádný limit na množství technik a materiálů, které můžete použít k tomu, abyste ze svých barevných ručně vyrobených přání udělali skutečně poutavou záležitost.

„K tvorbě květinových středů jsem použila pár dalších samolepek a metalický zlatý karton,“ říká Tania. „Pak jsem je všechny přilepila k sobě a na horní část přidala perlové kamínky."

Tania říká, že vytvořit efekt větší hloubky na přání je jednoduché, pokud víte, jak na to. „Chcete-li ploché přání, které má nějaký centrální prvek, jenž se dá snadno vystřihnout, doplnit o třetí rozměr, můžete stejnou šablonu vytisknout dvakrát,“ vysvětluje. „Základnu pak můžete použít tak, jak je, ale středovou ozdobu vystřihněte a navrstvěte několik pěnových polštářků, abyste přání dodali nový rozměr a prvky.

6. Udělejte z koníčku společenskou aktivitu

Hotové přání s trojrozměrnou květinou na stole vedle dvou krabic od papíru pro tiskárny Canon. V pozadí můžete vidět ženu během tvorby.

Tania pochází z kreativní rodiny, takže má tvorbu v krvi. „Když jsem vyrůstala, nosila jsem šaty, které máma vyráběla a prodávala, a lidé v mém okolí byli v různých směrech opravdu kreativní. Můj otec je velmi talentovaný tesař, takže vyrobil dům pro panenky, police na knihy a nábytek. Máme v rodině také umělce, takže jsem si myslela, že tvorba je prostě něco, co dělá každý,“ říká.

Vzhledem k tomu, že vše, co opravdu potřebujete, je tiskárna, papír, lepidlo a nůžky, výroba přání představuje skvělý způsob, jak stmelit přátele a rodiny a zapojit je do tvůrčích skupinových činností.

Můžete uspořádat večery s tvorbou vánočních přání se svátečními dobrotami a nápoji nebo shromáždit přátele, aby vytvořili blahopřání před těhotenským večírkem.

Pokud vám chybí inspirace, Tania doporučuje projít si Pinterest a podívat se na nápady a barevné kombinace. „Můžete se také podívat na základní videa o teorii barev,“ říká.

Nezapomeňte se podívat na hashtag #MadeWithPixma, kde získáte další inspiraci a se kterým můžete sdílet své výtvory.

Napsala Lorna Dockerillová

Související výrobky

Související články

 • TISK A TVORBA

  Tisk vánočních přání

  Zorganizujte stylové sváteční focení a tiskněte přizpůsobená vánoční přání.

 • TISK A UMĚLECKÁ TVORBA

  Nejlepší tipy na promyšlené dárky z papíru

  Zjistěte, jak můžete vytvořit smysluplné dárky pomocí aplikace Canon Creative Park a tiskárny PIXMA.

 • KREATIVNÍ TISK

  Papírové stolní dekorace

  Vytvořte krásnou stolní dekoraci pro všechny příležitosti pomocí aplikace Creative Park.

 • KREATIVNÍ TISK

  Halloweenské nápady k vytisknutí

  Sezónní nápady na zábavné a strašidelné dekorace, kostýmy, pohoštění a další.