KREATIVNÍ TISK

Oživte své kreativní projekty pomocí aplikace SELPHY Photo Layout

Profesionální tvůrkyně a blogerka Emma Jewellová předvádí, jak vytvářet oslnivé projekty pomocí aplikace Canon SELPHY Photo Layout.
Ruka bere list živých snímků z tiskárny Canon SELPHY CP1300, která je obklopená korálky, náhrdelníky a tabulkou barev.

Profesionální tvůrkyně a umělkyně Emma Jewellová má rada vše, co se třpytí. Ať už se jedná o její kanál na Instagramu, ve kterém najdete záplavu duhových barev a spoustu tvořivé inspirace, nebo její měsíční kroužek Craft and Cocktail Club, Emma má vášeň pro tvorbu věcí – hlavně, pokud se to třpytí.

„Věřím, že každý má své řemeslo, jen je potřeba zjistit, které to je,“ říká Emma, která vlastní řemeslnou značku Sassy Crafting a která se před pěti lety vydala cestou tvůrkyně na volné noze.

Emma se přiznává, že je milovníkem barev a třpytek a ráda „dává věcem duhový nádech“. Chopila se tedy výzvy, kde ukáže, jak moc zábavy si člověk může užít s aplikací Canon SELPHY Photo Layout. Nejen že vám aplikace vám umožňuje vytvářet zajímavá rozvržení fotografií, ale můžete ji také použít jako kreativní nástroj pro umění a design s možnostmi přidávat filtry, text, razítka a grafiku, takže je ideální pro výstřižková alba a zábavné osobní fotografické projekty. A jakmile budete se svými výtvory spokojeni, můžete je okamžitě vytisknout na fototiskárně Canon SELPHY CP1300 s funkcí Wi-Fi a vytvořit inspirativní fotomontáže.

Zde Emma ukazuje, proč je bezplatná aplikace Canon SELPHY Photo Layout pro vytváření koláží a malá fototiskárna Canon SELPHY CP1300 dokonalou kreativní kombinací.

1. Shromážděte nápady

Sada korálků a náhrdelníků vedle papíru s obrázky korálkových náhrdelníků a náramků.

Emma bloguje už od roku 2014 a vytváří obsah pro značky jako Hobbycraft, Cricut a Trimcraft. Velice ráda vytváří své vlastní jedinečné výtvory místo toho, aby kupovala v obchodech běžné předměty.

„Mám ráda tvorbu výstřižkových alb a také, když si můžu přizpůsobit oblečení,“ říká Emma, která pomocí aplikace SELPHY Photo Layout shromažďovala nápady pro své řemeslné projekty. „Hledala jsem inspiraci – různé vzory a barvy – pro džíny, které jsem si chtěla upravit, pár nápadů pro barevné nástěnné umění, vyšívanou kosmetickou tašku s flitry a pár šperků s plastovými korálky a řetízky ve stylu 90. let.

„Nápady sbírám ze všech možných zdrojů, včetně Pinterestu. Opravdu jsem chtěla vytvořit něco s kalhotami a květinami, takže jsem hledala sedmikrásky. Použila jsem aplikaci, abych je spojila dohromady a mohla se podívat, jaké návrhy budou vypadat dobře.“

2. Upravte své inspirativní nápady

Látkové sedmikrásky, kus papíru s obrázky sedmikrásek a obrázek džínů se sedmikráskami na bílém povrchu.

Rozvržení Combination vám umožňuje uspořádat fotografie různých velikostí a Emma tuto možnost použila k tvorbě fotokoláže sedmikrásek pro džíny, které si chtěla upravit.

Látkové sedmikrásky, kus papíru s obrázky sedmikrásek a obrázek džínů se sedmikráskami na fialovém povrchu vedle tiskárny Canon SELPHY CP1300.

Aplikace SELPHY Photo Layout nabízí řadu možností pro přidávání filtrů, razítek, textu a grafiky, což vám umožní vytvořit si vlastní zábavnou fotokoláž.

Aplikace SELPHY Photo Layout nabízí šest možností rozvržení:

Select & Print: Tato možnost vytvoří jeden snímek.

N-up: Tato možnost rovnoměrně rozdělí papír na dvě, čtyři nebo osm fotografií na stránku.

Shuffle: Tato možnost automaticky zamíchá fotografie s různými poměry stran, a vytvoří tak připravenou koláž snímků.

Bookmark: Tato možnost vytvoří dvě podélná rozvržení.

Combination: Tato možnost sloučí fotografie různých velikostí, (které lze po vytisknutí jednotlivě vystřihnout).

Label: Tato možnost umožňuje použít snímky k tvorbě čtvercových nebo miniaturních štítků.


Pokud jste si stáhli nejnovější verzi aplikace, budete moci vytvořit rozvržení Bookmark se dvěma různými návrhy, a nikoli pouze opakovaně se stejným návrhem. Tvůrci také získají možnost vybrat si z rozšířené nabídky barev pro text a grafiku a funkci „přizpůsobeného překrytí“ pro jedinečný efekt bodového UV záření, který způsobí, že některé oblasti snímku budou vypadat lesklejší než jiné, a umožní vám tak využít zajímavé kreativní možnosti.

Emma ke kompletaci svých nápadů použila několik možností rozvržení. „U některých jsem přidala text a pár nálepek,“ říká. „Na horní stranu džín jsem přidala nálepky s květinami, abych se podívala, jak by to vypadalo. Aplikace mi také umožnila přidat na jednu z částí tečkované pozadí,“ vysvětluje Emma. „Použila jsem tři snímky a tečkovanou oblast, což znamenalo, že pokud bych chtěla, mohla bych přidat poznámky.“

3. Vytiskněte své návrhy

Kolekce barevných řemeslných materiálů a výtisků kolem tiskárny Canon SELPHY CP1300.

Emma miluje barvy a třpytky a její barevné návrhy dokonale ladí s tiskárnou Canon SELPHY CP1300, která vytváří výtisky velikosti kreditních karet s výběrem povrchových úprav.

Tiskárna Canon SELPHY CP1300 tiskne list papíru se čtyřmi různými třpytivými vzory.

Tiskárna Canon SELPHY CP1300, která je kompatibilní s technologií Apple AirPrint, usnadňuje tvorbu zábavných snímků, se kterými můžete ozdobit desky a stěny.

Emminy výtisky, které rychle a snadno vytvořila přenosná fototiskárna Canon SELPHY CP1300, jsou sladěny s jejím charakteristickým a živým stylem. „Barvy byly opravdu jasné a rozhodně ukázaly všechny odstíny, které jsem ukázat chtěla. Dokonce jsem pro jeden z nich vytiskla malý barevný graf, který skutečně ukázal, jak jsou barvy věrné oproti těm na obrazovce,“ říká Emma.

„Líbila se mi rychlost tisku tiskárny SELPHY CP1300. Poslání obrázku z aplikace přímo do tiskárny je příjemný, rychlý a jednoduchý proces. Bylo také snadné věci přeměnit v případě, kdy se mi něco nezdálo úplně v pořádku nebo jsem si to rozmyslela – mohla jsem jednoduše vytisknout jinou verzi. Opravdu se mi líbí papír o velikosti 6 × 4 palců, protože se na jeden list vejde několik obrázků.“

Aplikace SELPHY Photo Layout je také kompatibilní s přenosnou tiskárnou Canon SELPHY Square QX10.

4. Najděte inspiraci pro vlastní řemeslné projekty

Kosmetická taštička s třpytivým listem, provázkem a flitry, která je umístěna vedle obrázku bílých bot s lesklým holografickým efektem.

Když začnete jedním inspirativním snímkem – například těchto holografických bot – najdete skvělý způsob, jak rozjet svůj kreativní projekt. „Boty s holografickým prvkem představovaly výchozí bod,“ vysvětluje Emma. „Příklad outfitu, který ladí touto kosmetickou taškou.“

Emmin nejlepší tip pro nadějné tvůrce tkví v použít zábavné téma, které vám pomůže projekt rozjet, a od tohoto stupně jej nechali rozvíjet. „Shromažďujte co nejvíce inspirace,“ říká. „Poté vyberte jeden snímek, se kterým chcete začít, ať už jde o barvu, položku, kterou chcete přizpůsobit, nebo dokonce třeba jen obrázek bot – použijte jej jako výchozí bod.“

Emminy nápady obvykle přicházejí, když řeší problémy a chce si vytvořit vlastní položku, namísto toho, aby zamířila do obchodů a řešení koupila. „Nosím s sebou notýsek pro případ, že mě při procházce něco napadne,“ říká. „Myslím na věci, které bych sama chtěla nosit nebo použít ve svém domě. Myslím, že místo toho, abych něco koupila, si řeknu: „Jak si můžu věc, kterou chci, sama vytvořit?“

Ať už prozkoumáváte své tvořivé nápady s přenosnou tiskárnou Canon SELPHY CP1300, nebo SELPHY Square QX10, aplikace SELPHY Photo Layout vám může pomoci vyjádřit vaši kreativitu pomocí koláže fotografií.

Další řemeslné inspirace – od ozdobných motýlků po nástěnky nálad – naleznete zde.

Napsala Lorna Dockerillová

Související produkty

Související články

 • Čtyři obrázky vytištěné na tiskárně SELPHY Square QX10 ležící na vzorovaném povrchu.

  KREATIVNÍ TISK

  Tvořte po celý rok

  Podívejte se na inspirativní nápady pro fototiskárnu SELPHY Square QX10 od Jesus Sauvageové.

 • Fotografie na výšku, sada barevných sešitů, kalendář, samolepky a papír do tiskárny Canon.

  TIPY PRO TISK

  Připravte se na nový školní rok

  Uspořádejte si rodinný život s tiskárnami SELPHY a PIXMA

 • nechte-se-inspirovat-ukazte-svuj-styl

  KREATIVNÍ TISK

  Vizualizujte si svůj prázdninový styl

  Využijte tiskárnu Canon Zoemini 2, abyste zredukovali obsah svého zavazadla a uspořádali si ho.

 • KREATIVNÍ TISK

  Zdokumentujte svůj život pomocí fotografií

  Přizpůsobte prostor svému stylu s tiskárnou Canon SELPHY Square QX10.