MYCANONLIGHT S ERIKEM TOMAŠÁKEM
alt text goes here

#MYCANONSCENE S ELIŠKOU SKY

Perfektní snímek musí mít tři věci – nápad, skvělou kompozici a super světlo. Poznáte-li všechny aspekty světla, získáte klíč k samé podstatě fotografie. Naučte se ho vnímat - jeho intenzitu, směr i barvu – a pozvedněte své fotky z průměru!

Soutěžte


Eliška Sky Kyselková je umělkyně a art direktorka pracující s médiem fotografie a filmu. Již několik let žije v Londýně, kde ovlivňuje svět fotografie a prezentaci módy svými projekty podporujícími různorodost modelů, přinášejícími ekologické povědomí a vybízejícími ke konverzaci nad sterotypním pohledem na krásu a vnímání těla. Její fotografický rukopis může být shrnut použitím výrazných barev, surrealismem a vizuálně bohatými scénami.

Eliska-Profile-1

Zrcadlo a odraz

Již ve starověkém Egyptě znali lidé moc odrazu světel. Nasviťte scénu pomocí lesklých objektů, jako je zrcadlo, fólie, flitry či diskokoule. Nebo využijte odrazné objekty přímo ve scéně, čímž navodíte iluzi prostoru a možnost (a)symetrie!

Eliska_Sky_Canon_11_crop

Zapadněte

Nemyslíme v zapomnění! Spíše naopak. Pokud se naučíte správně zkombinovat scénu se svým subjektem, vytvoříte vizuální souhru. Zkuste si schválně vybrat jednu barvu, tonalitu nebo vzorek, který se bude v obraze opakovat. Dbejte na to, aby scéna vždy seděla i tematicky.

Eliska_Sky_Canon_30crop-4

Orámujte objekt

Zkuste najít nebo vytvořit orámování pro svůj subjekt. Dívejte se skrze nejrůznější předměty - využijte rámu dveří, oken, ale třeba i světla a stínu. Ohraničení ve fotografii umocňuje pohled na model a zvýrazní ho.

BENUMADE_by_Eliska_Kyselkova-3

(Un)usual

Využijte svého netradičního pohledu, abyste pozměnili realitu a zastavili pohled diváka něčím, co ho hned upoutá. Použijte předměty každodenní potřeby jiným způsobem, najděte nový úhel pohledu, netradiční pózu nebo výraz. K tomuto účelu můžete dobře využít také svoji techniku. Zkuste třeba širokoúhlý objektiv k focení člověka z bezprostřední blízkosti - pozměňte jeho proporce.

Eliska_Sky_Canon_30crop-4

Příroda jako inspirace

Inspirujte se haute couture kolekcemi designéra Alexander McQueena, který vždy nacházel múzu v přírodě. Příroda je naší součástí a nabízí nekonečný zdroj inspirace. Nechte se nadchnout množstvím tvarů, barev a kombinací. Vyfoťte modela v lese, využijte přírodní dekorace nebo se oblečte do florálních motivů a udělejte autoportrét

Eliska_Sky_Canon_26crop-5

#MYCANONSCENE S ELIŠKOU SKY

Zaznamenejte ty nejlepší snímky, kde bude hrát hlavní roli vaše kreativita a svými výtvory se nezapomeňte pochlubit na Instagramu pod označením #mycanonscene a @canonczsk a vyhrajte skvělé ceny Canon! Soutěžit můžete od 18.1.2021 do 28. 3. 2021. Naše porota v čele s Eliškou Sky vybere po skončení soutěže 4 výherce jejichž snímky budou odpovídat kreativnímu zadání soutěže #mycanonscene a jeho podkategoriím: 

  1. Zrcadlo a odraz 
  2. Zapadněte 
  3. Orámujte objekt 
  4. (Un)usual 
  5. Příroda jako inspirace

Mezi výherce budou rozděleny následující ceny:

Canon EOS 250D + 18-55mm
Canon PIXMA TS6350
Canon SEPLHY CP1300
Canon Powershot SX730 HS

Soutěžte

Pravidla soutěže

Příběhy

Přečtěte si rozhovory a inspirativní příběhy od nadšenců v oboru a zjistěte vše o různých tvůrčích žánrech.

Všechny příběhy

Tipy a techniky

Díky našim profesionálním tipům a průvodcům se naučíte základní dovednosti fotografování, vyzkoušíte nové originální techniky a vylepšíte své fotografie.

Všechny tipy a techniky

Nejnovější články

Přihlásit se k odběru zpravodaje

Získejte všechny poslední novinky a informace o produktech

REGISTRUJTE SE NYNÍ