#MYCANONLINES
alt text goes here

#MYCANONLINES

Celý svět je tvořen rozličnými liniemi. Ve městech vám otevře dveře architektura, v lesích a horách zase fantazie matky přírody. Pokuste se přijít na kloub pravidlům správné perspektivy nebo práce se světlem. Zapojte do hry barvy a harmonii. Pokud se vám to podaří, rozprostřou se před vámi ty nejneuvěřitelnější kompozice! Zapojte se do soutěže #mycanonlines a hledejte úhly, přímky, obrazce i na místech, kde byste je nečekali!

Soutěžte

1. Horizont a perspektiva

Perfektní vyrovnání linií, horizont v přímce a dokonale vyladěné úhly? Na to budete potřebovat víc než jenom stativ! Poskládejte všechny prvky tak, aby byl celek logický a zároveň harmonický. Dále musíte dbát na to, abyste zvolili správný formát fotografie. Čtverec, panorama, standard? Symetrie je evergreen, ale nebojte se experimentovat!

Horizont a perspektiva

2. Rovnost a pravý úhel

Rovné linie, které se nekácí a nesbíhají a zároveň svírají s výchozím bodem pravý úhel, jsou alfou a omegou tohoto tématu. Ať už fotografujete čelem k objektu nebo pod různými úhly, vždy si dejte pozor na to, aby byly všechny linie srovnány. Pokud chcete svému snímku dodat dynamiku a šmrnc, vsaďte spíš na netradiční snímání pod výraznými úhly. Ale vězte, že klasika nikdy nezklame.

Rovnost a pravý úhel

3. Raději dál než blíž

Linie a úhly nejlépe vyniknou, když si necháte vhodný odstup. Abyste svůj snímek netrápili zkreslením reality, je důležité nechat si prostor pro různorodou kompozici a nebát se jít o kus dál. Pokud chcete zaznamenat linie klasickým způsobem, vsaďte na střední ohnisko. Zajímavý a netradiční pohled vám však nabídnou i extrémně široká ohniska, která mohou realitu naopak záměrně a atraktivně pokřivit.

Raději dál než blíž

4. Schodiště

Schody a schodiště jsou nejen zajímavým uměleckým námětem, ale nesou v sobě i silný symbol. Zachyťte jejich harmonii a pravidelný rytmus, které lze díky správné perspektivě povýšit až na abstraktní dílo. Dále nepodceňte stylizaci, které sluší jednoduchost a čistota. Chcete do snímku zakomponovat figury či hru světel a stínů? Kreativitě se meze nekladou.

Schodiště

5. Barvy a světlo

Chcete zdůraznit linie a křivky, nebo dáváte přednost zachycení přesné reality? Odpovězte na tuto zásadní otázku a rozhodněte – barva nebo monochrom? Monochrom vám spíše dovolí podtrhnout technickou stránku, barevné provedení zase dokumentární věrnost. Co se týče světla, zlatá hodinka vás nezklame, ale noční fotografie mohou dodat jedinečnou atmosféru.

Barvy a světlo

#MYCANONLINES

Zaznamenejte ty nejlepší snímky, které budou mít ty nejlepší linie a svými výtvory se nezapomeňte pochlubit na Instagramu pod označením #mycanonlines a @canonczsk a vyhrajte skvělé ceny Canon! Soutěžit můžete od 4. 10. do 30. 11. 2021. Naše porota v čele s Canon fotografy vybere po skončení soutěže 5 výherců, jejichž snímky budou odpovídat kreativnímu zadání soutěže #mycanonlines.

  1. Horizont a perspektiva
  2. Rovnost a pravý úhel
  3. Raději dál než blíž
  4. Schodiště
  5. Barvy a světlo

Vítěz každé kategorie obdrží:

Soutěžte

Pravidla soutěže

Příběhy

Přečtěte si rozhovory a inspirativní příběhy od nadšenců v oboru a zjistěte vše o různých tvůrčích žánrech.

Všechny příběhy

Tipy a techniky

Díky našim profesionálním tipům a průvodcům se naučíte základní dovednosti fotografování, vyzkoušíte nové originální techniky a vylepšíte své fotografie.

Všechny tipy a techniky

Nejnovější články

Přihlásit se k odběru zpravodaje

Získejte všechny poslední novinky a informace o produktech

REGISTRUJTE SE NYNÍ