MYCANONLIGHT S ERIKEM TOMAŠÁKEM
alt text goes here

#MYCANONLIGHT S ERIKEM TOMAŠÁKEM

Perfektní snímek musí mít tři věci – nápad, skvělou kompozici a super světlo. Poznáte-li všechny aspekty světla, získáte klíč k samé podstatě fotografie. Naučte se ho vnímat - jeho intenzitu, směr i barvu – a pozvedněte své fotky z průměru!

Soutěžte

Známý slovenský Canon ambasador Erik Tomašák je vynikajícím portrétním a reklamním fotografem: „Většina mých fotografií stojí na světle. Takže někdy je nejprve světlo, potom kreativita, ale častokrát to jde ruku v ruce.“. A právě Erik vám objasní nejen teorii, ale přidá i praktické tipy a triky, které při práci se světlem zaručeně využijete! Sledujte Instagram @Canonczsk a Facebook CanonCZ a CanonSlovakia a hrajte si s námi se světlem.

Tomasak-2020

Umělé světlo

Některé fotografické žánry se bez umělého osvětlení zkrátka neobejdou. Ať už tedy fotíte v ateliéru či jiném interiéru, kde nejsou zrovna ideální světelné podmínky, stanou se vašimi neocenitelnými pomocníky blesky či jiná externí světla. Trvalá světla vám dokonale nasvítí scénu a vy si sami určíte intenzitu záření, s blesky zase využijete výhod snadné přenositelnosti a studiová záblesková světla vám při troše zručnosti nabídnou neocenitelnou službu s perfektním výsledkem. Tak buďte trpěliví a vyzkoušejte všechny možnosti!

Umělé světlo

Slunce jako zdroj přirozeného světla

Zlatá hodinka či svítání, to je ideální doba na fotografování. Ale co třeba zkusit porušit pravidlo pro začátečníky „Foť jen se sluncem v zádech“? Protisvětlo dodá fotografiím šmrnc a atmosféru a přítomnost prudkých slunečních paprsků může výsledný snímek cíleně zdramatizovat. Naučíte-li se světlo správně číst, vaše snímky budou hned o třídu lepší!

Slunce jako zdroj přirozeného světla

Hra světel a stínů

Foťte v ostrém světle a zachyťte největší kontrasty. Fotografujte těsně před západem slunce a zaznamenejte nejdelší stíny. Prohlédněte si pozorně okolí a snímejte půvabné stínové vzory na stěnách, nebo si je sami naaranžujte! Použijete-li další světlené zdroje, stínohru jimi ještě umocníte. Kreativitě se meze nekladou!

Hra světel a stínů

Noc a osvětlení

Vyrazte do noci a zaměřte se na noční město s barevnými odlesky neonů a tlumeným osvětlením pouličních lamp. Zaznamenejte dramatickou krajinu za soumraku. Pohrajte si s expozicí a vytvořte dokonalý noční portrét s výrazným prostorovým efektem. Nebo se dejte na abstrakci a vyzkoušejte si paint-lighting s využitím extrémně dlouhých časů.

Noc a osvětlení

#MYCANONLIGHT S ERIKEM TOMAŠÁKEM

Zaznamenejte zkrátka ty nejhezčí výjevy, kde bude hrát hlavní roli skvěle zvládnutá práce se světlem a svými výtvory se nezapomeňte pochlubit na Instagramu pod označením #mycanonlight a @canonczsk a vyhrajte skvělé ceny Canon!

Soutěžit můžete od 5.10.2020 do 7.12. 2020. Naše porota v čele s Erikem Tomašákem vybere po skončení soutěže 4 výherce jednotlivých podtémat soutěže #mycanonlight:

  1. Umělé světlo
  2. Slunce jako zdroj přirozeného světla
  3. Hra stínů a světel
  4. Noc a osvětlení

Mezi výherce budou rozděleny následující ceny:

Canon EOS 250D + 18-55mm
Canon PIXMA TS6350
Canon SEPLHY CP1300
Canon PowerShot SX730 HS

Soutěžte

Pravidla soutěže

Příběhy

Přečtěte si rozhovory a inspirativní příběhy od nadšenců v oboru a zjistěte vše o různých tvůrčích žánrech.

Všechny příběhy

Tipy a techniky

Díky našim profesionálním tipům a průvodcům se naučíte základní dovednosti fotografování, vyzkoušíte nové originální techniky a vylepšíte své fotografie.

Všechny tipy a techniky

Nejnovější články

Přihlásit se k odběru zpravodaje

Získejte všechny poslední novinky a informace o produktech

REGISTRUJTE SE NYNÍ