Dálkové ovládání s aplikací Canon Camera Connect

Dekorativní snímek

Aplikace Canon Camera Connect vám umožní ovládat fotoaparát pomocí mobilního zařízení a stahovat snímky uložené na paměťové kartě, abyste je mohli rychle a snadno sdílet. Zde uvádíme několik tipů, které vám pomohou aplikaci využít na maximum.

Předtím, než připojíte fotoaparát k mobilnímu zařízení, si stáhněte aplikaci Canon Camera Connect z obchodu App store nebo Google Play.

Dálkové ovládání

Snímky obrazovky z aplikace Camera Connect zobrazující různá nastavení, která můžete upravovat.

V aplikaci Canon Camera Connect stiskněte možnost „Dálkové fotografování s živým náhledem“ a fotoaparát budete moci ovládat tak, jako byste používali zadní displej – všechny funkce aplikace však nejsou u každého fotoaparátu dostupné.

Kromě možnosti vyfotografovat snímek pouhým stisknutím velkého tlačítka na obrazovce můžete dotykem displeje určit, kam má fotoaparát zaostřit, upravit nastavení, jako je clona, rychlost závěrky, citlivost ISO a vyvážení bílé, a pomocí kompenzace expozice snímky zesvětlit nebo ztmavit. Jednoduše klepněte na nastavení, které chcete změnit, a posouváním doleva nebo doprava je nastavte.

Pokud fotoaparát, který používáte, podporuje technologii Bluetooth s nízkou spotřebou energie, použijte připojení Bluetooth. Důvodem je, aby bylo vždy zajištěno připojení fotoaparátu a mobilního zařízení, pokud se nacházejí v dosahu, což vám umožní rychle zahájit snímání na dálku, jakmile spustíte aplikaci Canon Camera Connect.

Ostřejší snímky

Snímky obrazovky z aplikace Camera Connect zobrazující funkci ručního zaostřování.

Stativ může posloužit k tomu, aby se váš fotoaparát nehýbal během dlouhé expozice, nebo pokud používáte makroobjektiv či teleobjektiv, kdy i ty nejmenší pohyby fotoaparátu mohou vést k rozmazaným snímkům. Ani stativ však vždy nezajistí, že získáte ostré výsledky, protože i pouhé stisknutí tlačítka spouště může vytvářet vibrace. Spuštění fotoaparátu na dálku pomocí aplikace Canon Camera Connect tento problém eliminuje.

Na snímek můžete na mobilním zařízení dvakrát klepnout, čímž zjistíte, zda je objektiv zaostřen na správný detail, a pokud váš model tuto funkci podporuje, můžete dokonce upravit zaostření ručně pomocí aplikace. Místo nastavení ručního zaostřování na objektivu nebo fotoaparátu jednoduše klepněte na ikonu MF na displeji mobilního zařízení a klepněte na šipky, abyste upravili pozici zaostření. Čím více šipek, tím více úrovní přizpůsobení.

Aplikace je také skvělou volbou pro krátké sekvence časosběrného fotografování. Možnost ovládání fotoaparátu a prohlížení snímků pomocí aplikace znamená, že se nemusíte dotýkat fotoaparátu a riskovat jeho pohyb mimo pozici během sekvence.

Fotografování z dálky

Nastavení fotoaparátu z aplikace Camera Connect na dálku

Další výhodou fotografování na dálku pomocí aplikace Canon Camera Connect je, že během fotografování nemusíte stát za fotoaparátem. Neznamená to jen snazší tvorbu autoportrétů a skupinových fotografií, na kterých budete i vy, tato aplikace také otevírá bránu do světa možností fotografování zvířat a ptáků, kteří se snadno vyplaší, když se k nim přiblížíte.

Než se vydáte ještě dál do přírody, vyzkoušejte si to u divokých zvířat na zahradě: umístěte fotoaparát na stativ, ujistěte se, že je chráněn před nepříznivými vlivy, poté se vraťte do pohodlí domova a vyčkejte, než objekt dorazí. Možnost upravit nastavení fotoaparátu z mobilního zařízení znamená, že můžete vyčkat na tu správnou příležitost pro fotografování a zvýšit citlivost ISO nebo nastavit menší clonu podle změny úrovně osvětlení.

Kreativní úhly

Snímky obrazovky z aplikace Camera Connect zobrazující přenesené snímky a funkce hodnocení.

Fotoaparát, který je vybaven otočným displejem, vám usnadní fotografování z neobvyklých úhlů, například nad davem lidí nebo blízko země. Avšak aplikace Canon Camera Connect otevírá bránu do světa ještě většího množství kreativních možností i u těch fotoaparátů, které jsou vybaveny pevným zadním displejem.

Pokud například budete fotografovat divokou přírodu na úrovni očí, vytvoříte intimnější portréty ptáků a zvířat. Zkuste tedy skrýt fotoaparát blíže k zemi. Nastavte nízkou clonu, například f/4, a umístěte fotoaparát tak, aby byl blízko trávy nebo listí, čímž vytvoříte měkký a přirozený záběr.

Sdílení snímků

Zkontrolujte snímky v aplikaci Camera Connect a sdílejte je na svém mobilním zařízení

Aplikace Canon Camera Connect vám umožní na dálku prohlížet snímky na paměťové kartě fotoaparátu. Klepněte na miniaturu a zobrazte celý snímek, poté dvakrát klepněte nebo přibližte displej na svém mobilním zařízení, zvětšete detaily a zkontrolujte jejich ostrost.

Hodnocení snímků vám může ušetřit čas při jejich pozdější úpravě. Hodnocení pomocí aplikace je snadné – stačí klepnout na symbol hvězdičky na spodní straně obrazovky aplikace a zvolit hodnocení. Přejeďte po obrazovce prstem doleva nebo doprava, čímž budete pokračovat v prohlížení a hodnocení dalších snímků. Když později své snímky otevřete v softwaru Digital Photo Professional, můžete použít rozevírací nabídku „Sort“ (Třídit), čímž snímky seřadíte podle hodnocení, a poté ihned začít pracovat na těch, které se vám líbí nejvíce.

Pokud chcete uložit kopii snímku do svého mobilního zařízení, i tuto možnost máte k dispozici. Některé fotoaparáty převádějí snímky automaticky už při jejich pořízení. Podle výchozího nastavení jsou snímky ukládány v kopiích ve formátu JPEG, a to i v případě, že fotografujete snímky ve formátu RAW, což vám umožní je okamžitě sdílet prostřednictvím e-mailu, zpráv nebo sociálních sítí. Pokud jste snímek pořídili ve formátu RAW, můžete jej stáhnout ve formátu JPEG nebo RAW (jsou podporovány i formáty CR2 a CR3). Pokud tak chcete učinit, klepněte na ikonu ozubeného kola v horním rohu a zobrazte možnosti.

Související výrobky

Související články