Tisk v kvalitě fotolaboratoře

Neuvěřitelné detaily

Čím se vyznačují dobře vytištěné fotografie? Vše záleží na tom, jak přesně je tiskárna schopná umístit kapičky inkoustu na fotografický papír a jak malé ty kapičky jsou. A proto všechny tiskárny řady PIXMA pro fotografie a dokumenty nabízí patentovanou technologii společnosti Canon: FINE.

Technologie FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering) využívá mimořádně přesné tiskové hlavy s až 7 680 tryskami. Každá tryska je navržena tak, aby nanášela konzistentní a přesné kapičky inkoustu, z nichž některé mají velikost až jednoho pikolitru – tedy neuvěřitelné biliontiny litru! Těmito drobounkými kapičkami se dosahuje neuvěřitelně jemných barevných přechodů a vysokých úrovní detailů, které fotografiím propůjčují vzhled a dojem tradičních fotografií.

Ryzí barvy a ohromující kontrast

Výtisky z tiskáren PIXMA však nevypadají skvěle jen díky tiskovým hlavám – inkousty vyrobené společností Canon dosahují bezkonkurenčních výsledků tím, že kombinují velmi intenzivní barvy s nepřekonatelným kontrastem.

Každá tiskárna řady PIXMA pro fotografie a dokumenty využívá kombinaci pigmentového černého inkoustu a barevných inkoustů na bázi barviv. A výsledek? Brilantně ostrý čitelný text v dokumentech a živé barvy ve fotografiích a grafikách.

Některé modely navíc nabízí systém ContrastPLUS společnosti Canon, který využívá přídavný černý inkoust na bázi barviv. Tím se dosahuje maximálního kontrastu nejen v plochách s černou barvou, ale přímo v celé fotografii, která tak získává dojem dynamického 3D vzhledu.