A herd of zebras at a watering hole in Nairobi National Park, Kenya taken by Georgina Goodwin.

FOTOGRAFOVÁNÍ DIVOKÉ PŘÍRODY

Cestování nalehko: zachyťte přírodu s kompaktním fotoaparátem PowerShot SX740 HS

Veverka běžící po větvi, jelen plaše vyhlížející zpoza stromů, červenka sedící na krmítku: fotografování divoké přírody vyžaduje rychlé reakce a schopnost přiblížit se dění, aniž byste svůj objekt vyplašili. Ať už se jen tak procházíte, sedíte na zahradě, nebo se projíždíte na safari, kapesní fotoaparát Canon PowerShot SX740 HS se 40násobným optickým zoomem a rozlišením 4K vám umožní dostat se blíže k akci a pomůže vám pořídit dokonalý snímek.

Zde je pět důvodů, proč je tento kompaktní a lehký fotoaparát ideální při cestování nalehko.

1. Zachycování vzdáleného dění pomocí 40× zoomu

Pakůň na planinách národního parku Nairobi v Keni. © Georgina Goodwinová
Díky výkonnému 40násobnému optickému zoomu a technologii ZoomPlus je tento snímek pakoně v Keni ostrý a zaostřený, aniž by bylo nutné se ke zvířeti přiblížit. © Georgina Goodwinová

Díky výkonnému 40× optickému zoomu fotoaparátu Canon PowerShot SX740 HS se nebudete muset moc přibližovat ke zvířatům a riskovat, že je vyplašíte, a budete moci snímat z dálky. Překonáte tím jednu z největších překážek při fotografování divoké přírody. Asistent ZoomFraming vám pomůže dostat objekt do záběru a technologie ZoomPlus, kterou fotoaparát disponuje, digitálně zdvojnásobí optický zoom, čímž zajistí 80násobné zvětšení.

2. Kompaktní a přenosný

Kompaktní konstrukce fotoaparátu zajistí, že už nikdy nepromeškáte žádný moment, neboť si jej budete moci vzít kamkoli – do lesa, na pole, safari nebo k moři. Hloubka lehkého fotoaparátu Canon PowerShot SX740 HS je méně než 4 cm, takže se pohodlně vejde do kapsy. Bude vám vždy po ruce, připraven zachytit dravce, který se bleskurychle zjeví na obloze, nebo městskou lišku ukrývající se ve stínech. S tímto kompaktním společníkem jsou možnosti zkrátka nekonečné: umožňuje vám kdykoli a kdekoli pořizovat snímky divoké přírody ve vysokém rozlišení.

3. Více úhlů

Výklopný displej LCD fotoaparátu Canon PowerShot SX740 HS vám umožní pořídit si dokonalou selfie v přírodě – zejména v kombinaci s režimem Autoportrét. Displej lze naklopit o 180 stupňů, je neuvěřitelně všestranný a umožní vám například snímat od boku. Uvidíte obraz, který zrovna zachycujete, aniž byste se museli sehnout.

4. Sdílení snímků

Detailní záběr jednoho z 60 nosorožců se dvěma klubáky, kteří jsou známí pojídáním roztočů, v národním parku Nairobi. Přesně takové snímky se hodí ke sdílení s přáteli na sociálních sítích. © Georgina Goodwinová

Pokud pořízené snímky rádi sdílíte s přáteli a rodinou, jistě oceníte možnosti připojení Wi-Fi a Bluetooth, díky kterým už snad nemůže být připojení fotoaparátu Canon PowerShot SX740 HS k vašemu smartphonu jednodušší. V aplikaci Canon Camera Connect stačí použít funkci Automatický přenos a během pár sekund se snímky začnou přenášet do vašeho telefonu nebo tabletu, abyste je pak mohli sdílet na sociálních sítích nebo poslat svým blízkým. Dokonce i když fotografujete čistě pro vlastní potěšení, je tato funkce takřka darem z nebes, neboť příjemně ulehčuje zálohování nejnovějších fotografií do počítače.

Při výběru kompaktního modelu se již nemusíte smiřovat s nižší kvalitou obrazu. Tento malý, avšak výkonný fotoaparát Canon PowerShot SX740 HS dokáže natáčet úžasná videa v rozlišení 4K v takové míře, že zachytí i drsnou srst na zvířecím kožichu nebo různorodé zbarvení ptačího peří. Vysoké rozlišení v kombinaci s optickým stabilizátorem obrazu umožňuje snímání v této kvalitě dokonce i během pohybu. Rovněž se vám naskýtají možnosti pozdějšího získání snímků z videozáznamu nebo natáčení v režimu Časosběrný film – ten se skvěle hodí při zachycování úchvatného západu slunce.

Napsala: Tamzin Wilksová

Související články
A man standing among the trees using the PowerShot ZOOM.

FOTOGRAFOVÁNÍ DIVOKÉ PŘÍRODY

Ponořte se do přírody

Fotograf divoké přírody Tolga Aktas hovoří o tom, jak vám fotoaparát PowerShot ZOOM může pomoci využít okamžiku.

A red squirrel looks straight at the camera as it runs across a carpet of dried leaves and fallen petals.

FOTOGRAFOVÁNÍ DIVOKÉ PŘÍRODY

Tipy pro fotografování divoké přírody

Tipy a techniky, které pozvednou vaše fotografování divoké přírody na novou úroveň a umožní vám vytěžit maximum z fotoaparátů a objektivů Canon.

Powerful and fast wildlife photos with the Canon EOS 90D

FOTOGRAFOVÁNÍ DIVOKÉ PŘÍRODY

Působivé a rychlé fotografie divoké přírody s fotoaparátem Canon EOS 90D

Při fotografování neuvěřitelných okamžiků v divoké přírodě, které se odehrávají rychlostí blesku, si fotograf Markus Varesvuo zamiloval rychlý fotoaparát Canon EOS 90D. Podívejte se na pozoruhodné výsledky jeho snažení.

Související produkty

Související články

Služba Get Inspired je vaším klíčovým zdrojem užitečných tipů pro fotografování, nákupním průvodcem a odborným zpravodajem – vše, co potřebujete k objevení toho nejlepšího fotoaparátu nebo tiskárny a k uskutečnění vašeho příštího tvůrčího nápadu.

Zpět na všechny Tipy a Techniky