Guy často používá k fotografování divoké zvěře objektiv Canon RF 600mm F4L IS USM s telekonvertorem Canon RF 1.4x, ale byl ohromen 800mm dosahem objektivu RF 200-800mm F6.3-9 IS USM. „Objektiv RF 200-800mm F6.3-9 IS USM zaostřuje se sledováním výborně i za slabého osvětlení,“ podotýká. „Rychlejší automatické zaostřování je na takovou vzdálenost skvělá věc. Představte si, že fotografujete ptáka letícího proti vám objektivem s ohniskovou vzdáleností 800 mm. Bude to daleko a automatické zaostřování se musí posunout jen o malý kousek, aby ho sledovalo. Aby byl pták v záběru stejně velký s objektivem s ohniskovou vzdáleností 300 mm, musel by být mnohem blíž k vám. To znamená, že se prvek objektivu musí pohybovat stále rychleji, aby byl zaostřený. V podstatě platí, že čím delší je ohnisková vzdálenost, tím snadněji funguje zaostřování a tím je účinnější.“
Ohnisková vzdálenost 800 mm objektivu RF 200-800mm F6.3-9 IS USM měla pro Peta i další výhody. „Největší frustraci cítím, když se nemůžu přiblížit k objektům,“ říká. „Když jsem na stezce nebo cestě, jsem fyzicky omezen na tento prostor. Když sjedu z cesty, hrozí, že spadnu z vozíku, takže mít takový rozsah ohniska je pro mě něco neuvěřitelného. Můžu se dostat blíž než kdykoli předtím.“
Spojení objektivu RF 200-800mm F6.3-9 IS USM s fotoaparátem se snímačem APS-C, jako je EOS R7, je obzvláště výhodné, protože menší snímač účinně ořízne snímek a zvýší dosah objektivu. Na konci rozsahu ohniskové vzdálenosti 800mm objektivu poskytuje snímač APS-C stejné zorné pole jako při fotografování s teleobjektivem s ohniskovou vzdáleností 1 280 mm na plnoformátovém fotoaparátu.
Guy dodává, že další skvělou věcí na objektivu je jeho rozsah zoomu. „Pokud se snažíte najít ptáka na obloze a přiblížíte se až na 800 mm, bude obtížné ho vidět,“ vysvětluje. „Začněte s přiblížením objektivu na 300 nebo 400 mm, abyste mohli objekt najít, a potom zoomujte na 800 mm, abyste získali záběr zaplňující celý snímek.“