#MYCANONMOVE S JAKUBEM FREYEM
alt text goes here

#MYCANONREPORTS

Všude kolem nás se neustále odehrávají nevšední životní příběhy. Píší nekonečné scénáře s mnoha variacemi, které se nikdy neomrzí a které stojí za to zaznamenat. Zachyťte životní styl nejrůznějších lidí či kultur, jejich zkušenosti a postoje. Rozhlédněte se kolem sebe a zaměřte svůj hledáček na obyčejné i neobyčejné okamžiky všedního dne po vzoru těch nejlepších reportážních fotografů. Zapojte se do naší nové soutěže #mycanonreports a ukažte světu své hrdiny! Níže nabízíme pár témat a fotografií, kterými se můžete inspirovat.

Soutěžte

1. Street foto

Street foto je odvětví fotografie bez přetvářky - jen vy, foťák a životní příběhy všude kolem vás! Nejde o aranžmá, o stylizaci, o make-up. Jde o pouliční divadlo, které nikdy nekončí. Vyrazte do zákoutí ulic a uliček, které skrývají více než jen lidská obydlí – životní osudy! Zaznamenejte autentickou atmosféru, buďte pekelně rychlí, pohotoví, nenápadní a možná i trochu drzí

Sledovat či nesledovat

2. Zvyky a tradice

Zaměřte svůj hledáček na regionální zvyky a tradice. Ať už se jedná o odívání a naškrobené moravské kroje nebo barevná indická sárí. Dostaňte se jako správný reportér do víru místních slavností či oslav životních událostí, jako jsou svatby, lov nebo náboženské obřady. Zprostředkujte nám typické kulturní obyčeje a vše, co k nim neodmyslitelně patří!

Širokáč a hloubka ostrosti

3. Z ptačí perspektivy

Dejte své tvorbě křídla a podívejte se na vše z ptačí perspektivy! Fotografování z letadel je samostatnou disciplínou, kde hraje hlavní roli připravenost a precizní technická zdatnost. Ladné křivky ohbí řek, čilý ruch v přístavišti nebo propletence dálnic v záři neonů jsou ale dostatečnou odměnou. Vydejte se do oblak a zaznamenejte velké i malé příběhy!

Fotografie - Dan Materna, fotografie z knihy Dan Materna: Česko z letadla

Proostření pomocí externího blesku

4. Tradiční pokrmy

Pokrm je základním atributem každé kultury, která je na něj většinou náležitě hrdá! Tradiční kuchyně jdou ruku v ruce nejen s jídlem jako takovým, ale také s různými symboly, rituály a dalšími obyčeji. Povzneste nejzákladnější lidskou potřebu na umění a zaznamenejte svým fotoaparátem tradiční nápoje a pokrmy, ale i zvyky jakkoliv související s jídlem - sdílejte s námi neuvěřitelné gastronomické příběhy!

Hrajte si s mírou pohybové neostrosti

5. Příběhy z cest

Abyste dokonale poznali cizí kulturu, měli byste se co nejvíce infiltrovat mezi místní obyvatele. Nechte se zasvětit do tajů okolní krajiny, fauny i flóry, ale také pečlivě sledujte každodenní život, který kolikrát přináší ty nejzajímavější okamžiky. Pokuste se co nejautentičtěji zprostředkovat tamní atmosféru a podělte se s námi o své cestovatelské zážitky a zkušenosti!

Foťte za jízdy

#MYCANONREPORTS

Zaznamenejte ty nejlepší snímky, kde bude hrát hlavní roli příběh a svými výtvory se nezapomeňte pochlubit na Instagramu pod označením #mycanonreports a @canonczsk a vyhrajte skvělé ceny Canon! Soutěžit můžete od 12. 7. do 26. 9. 2021. Naše porota v čele s Canon fotografy vybere po skončení soutěže 5 výherců, jejichž snímky budou odpovídat kreativnímu zadání soutěže #mycanonreports a jeho podkategoriím:

  1. Street photo
  2. Zvyky a tradice
  3. Z ptačí perspektivy
  4. Tradiční pokrmy
  5. Příběhy z cest

Mezi výherce budou rozděleny následující ceny:

Workshop Street fotografie s Martinem Schubertem + Canon Powershot ZOOM
Workshop Street fotografie s Martinem Schubertem + Canon Powershot ZOOM
Workshop Canon akademie dle vlastního výběru + Canon SELPHY CP1300
Workshop Canon akademie dle vlastního výběru + Canon Powershot ZOOM
Workshop Canon akademie dle vlastního výběru + Canon Powershot ZOOM

Soutěžte

Pravidla soutěže

Příběhy

Přečtěte si rozhovory a inspirativní příběhy od nadšenců v oboru a zjistěte vše o různých tvůrčích žánrech.

Všechny příběhy

Tipy a techniky

Díky našim profesionálním tipům a průvodcům se naučíte základní dovednosti fotografování, vyzkoušíte nové originální techniky a vylepšíte své fotografie.

Všechny tipy a techniky

Nejnovější články

Přihlásit se k odběru zpravodaje

Získejte všechny poslední novinky a informace o produktech

REGISTRUJTE SE NYNÍ