PRODUKT

Snižování rizik na moderním vyvíjejícím se pracovišti

Řízení hrozeb zabezpečení dat na moderním pracovišti

Stáhnout průvodce

Chraňte svou připojenou kancelář

Chraňte prostředí své kanceláře s připojením k síti IoT před vyvíjejícími se hrozbami prostřednictvím naší nejnovější zprávy o zabezpečení pracoviště

Stáhnout průvodce

Network security engineer

Je vaše pracoviště stále bezpečným místem pro data?

Pracoviště v moderní kanceláři je pravděpodobně prostředí, kde jsou podniková data vystavena největšímu riziku. Proč? Jelikož je křižovatkou lidí a informací a velká část těchto interakcí obvykle probíhá bez monitorování a kontroly.

Ať náhodou nebo v důsledku zlého úmyslu, hrozby zabezpečení představují skutečnou výzvu pro moderní firmu. Ve společnosti Canon vedou naši podnikoví poradci každoročně stovky rozhovorů s manažery kanceláří a technologickými experty po celé Evropě. Víme, že většina pracovišť není bezpečné prostředí pro data.

Všudypřítomné citlivé a důvěrné informace související s moderními způsoby práce znamenají, že hrozba narušení dat a počítačových útoků a úniků dat je stále přítomná, ať pracujete v oboru financí, lidských zdrojů nebo v administrativě. Nicméně pokud jde o kancelář, kde pracujeme, většina z nás věří, že naše prostředí jsou bezpečné prostory pro citlivé informace. Předpokládáme, že fungují zámky na oknech a lidé s identifikační kartou mají skutečně oficiálně vydanou kartu, že jsou týmy na recepci vždy ostražité a že průmyslové kamery namířené na parkoviště a chodby budou stačit k tomu, aby lidé se zlými úmysly nepronikli dovnitř.

Zabezpečení ve stínu

Faktem je, že většinu ztrát dat způsobují lidé, kteří vycházejí z kanceláří a drží v ruce dokumenty, mají v kapsách úložná zařízení USB plná záznamů o zákaznících a dojíždějí do práce s batohem na zádech, v němž je notebook s elektronickými soubory plnými tabulek určených pouze pro stolní počítače a výtahů z důvěrných zpráv. Oddělení IT až příliš často netuší, že tato data existují, a to kvůli „stínové“ infrastruktuře a aplikacím, které posloužily k jejich vytvoření.

Tyto dokumenty, vytvořené a převedené mimo parametry oddělení IT, jsou často vytvářeny za účelem obcházení procesů zavedených pro zachování zabezpečení dat. I když se zavedení těchto kroků může zdát příliš namáhavé, jsou pro ochranu informací nezbytné. I když mohou být titulky zpráv plné příběhů o rozsáhlých hackerských útocích, pravda je taková, že zapomenutý notebook nebo ztracený dokument mohou poškodit dobrou pověst i finanční kondici organizace stejně jako škodlivé útoky, o kterých toho všichni tolik čteme.

Security team meeting

Zabezpečení kanceláře na cestách

Stávající bitva o prevenci narušování dat se odehrává na bojišti stále větší mobility, kterou mohou moderní zaměstnanci využít při práci. Výzva pro velké i malé firmy spočívá ve vyvážení jasných výhod plně mobilní pracovní síly pro efektivitu na jedné straně a zabezpečení potřebného pro zajištění bezpečnosti důvěrných dat na straně druhé. Odborníci z oblasti zabezpečení se shodují, že moderní pracovní postupy lidem velmi usnadnily přístup do míst, kde původně neměli být.

Vyvážení úspěšného provozu moderní kanceláře a zabezpečení dat představuje dlouhodobou výzvu pro odborníky i firmy. Současné objemy dat a pracovních toků způsobují, že sledování informací je stále složitější, a následky narušení zároveň způsobují, že zabezpečení informací je důležitější než kdykoli jindy.

Jsou koncové body na vašem pracovišti chráněné proti moderním hrozbám zabezpečení? Proveďte „kyselinový“ test zabezpečení informací v 6 krocích a zkontrolujte úroveň své zranitelnosti.

Zjistěte, jak vás společnost Canon může podpořit při dosažení bezpečnějšího připojení v kanceláři

Související řešení

Prozkoumat podrobněji

Potřebujete ochránit kancelář před hrozbami zabezpečení dat?

SPOJTE SE S NÁMI