KREATIVNÍ TISK

Papírová výzva 2: Letní piknik

Ve druhé řadě našich sezónních papírových výzev zjistíte, jak si mladá rodina pomocí tiskárny Canon PIXMA a služby Creative Park vytvořila hry a piknikové dekorace.
Dvě ženy s malým dítětem uprostřed drží papírové rekvizity do fotostánku a sedí na piknikové dece poseté barevnými papírovými výtvory ze služby Creative Park.

V rámci naší papírové výzvy PIXMA jsme dali tvůrcům a rodinám za úkol, aby k různým příležitostem během roku vytvořili krásné výrobky z papíru.

Tentokrát přišla řada na ilustrátorku Emmu Howcutt-Kellyovou, její manželku Clare a jejich malého syna. Úkol pro tuto rodinu? Vytvořit pomocí tiskárny PIXMA a šablon ze služby Creative Park společnosti Canon hry, dekorace a rekvizity pro letní piknik.

Výzva 2: Letní piknik

Otevřený piknikový koš na barevné dece plný papírových výtvorů ze služby Creative Park. Okolo něj je několik dalších papírových výtvorů, včetně papírových zmrzlin, letadel a hry bingo.

Tvorba pikniku z papíru představuje zábavnou aktivitu na letní prázdniny. Jeden den můžete strávit tvorbou papírových prvků a lahodného občerstvení, a další den v parku si svou dobře odvedenou práci dosyta užít.

Ať už jste v zahradě nebo v místním parku, piknik představuje skvělý způsob, jak co nejlépe využít delší letní dny. A díky širokému výběru, od krásných menu až po barevné miniaturní vlajky, a navíc stovkám dalších letních návrhů, může služba Creative Park společnosti Canon pomoci zajistit, aby byl váš zážitek skutečně jedinečný.

Vytváření vlastních letních dekorací představuje také cenově dostupný způsob, jak udělat den strávený venku více vzrušující pro vaše nejmenší, a navíc jim dodá tvořivý prvek, který si mohou užít. Na rozdíl od plastu, ze kterého je vyrobeno mnoho dětských dekorací a hraček, můžete papírové výtvory později recyklovat – nebo je uchovat pro nadcházející události.

Při práci s tématem léta se musely Emma a Clare zamyslet nad tím, jak by piknik v podání jejich mladé rodiny vypadal. Emma se ráda kreativně vyjadřuje a nedávno začala podnikat jako ilustrátorka, ale jejich syn je na některé pokročilejší šablony služby Creative Park ještě příliš malý, takže museli objevit návrhy, které jsou vhodné pro všechny věkové kategorie.

„Abychom ho zabavily, rozhodly jsme se vytvořit malou krabičku představující fotoaparát – která posloužila zároveň jako ideální místo pro uložení sladkostí,“ vysvětluje Emma. „Služba Creative Park nabízí projekty pro všechny úrovně dovedností a když uvidíte výsledky, pomyslíte si: „Ano, to se mi povedlo!“

Zde je návod, jak si vyrobit vlastní papírové hry a dekorace na piknik.

Tvůrkyně Emma Howcutt-Kellyová se usmívá při slepování papírové zmrzliny ze služby Creative Park společnosti Canon.

Seznamte se s tvůrkyní

Kdo je to:Emma Howcutt-Kellyová

Kým je: Mámou a ilustrátorkou

Dále se účastní: Clare Howcutt-Kellyová a jejich syn

Výběr šablon s letní tématikou

Shora vyfotografované šablony služby Creative Park a částečně složené papírové modely rozložené na stole.

Emma a Clare se rozhodly vytvořit pro svého syna několik kusů piknikového příslušenství a dekorací a několik her a hraček, se kterými by si mohl hrát.

Ruce drží chytrý telefon, na kterém je v aplikaci Creative Park zobrazena zmrzlina z papíru.

Mezi šablonami aplikace Creative Park najdete takové, které jsou vhodné pro děti, a dále i  složitější možnosti pro dospělé, díky čemuž se může zapojit každý člen rodiny nebo kamarád.

Clare se řada šablon ve službě Creative Park líbila a popsala ji jako dobře uspořádanou nabídku, kde snadno najdete to, co hledáte. „Strávila jsem několik hodin veselým procházením všech projektů,“ říká.

Po brouzdání na webu služby Creative Park se Emma a Clare rozhodly výzvu zahájit šablonami krabičky představující fotoaparát, korunky, zmrzlinypapírové letadlo – ale můžete si vybrat ze stovky dalších, pokud se tato nabídka pro vaše setkání úplně nehodí. Zajímají se vaše děti například o dinosaury nebo antistresové hračky? Tak proč nezorganizovat vzrušující tematický piknik?

Služba Creative Park vám také poskytne informace o tom, jak dlouho bude trvat, než šablonu vytvoříte, abyste mohli své tvoření z papíru naplánovat a zajistit, aby se menší děti nenudily.

„Vybrali jsme položky, díky kterým by uspořádání pikniku vypadalo opravdu pěkně a jedinečně,“ říká Clare o jejich volbě.

Tisk a vystřihování šablon

Z tiskárny Canon PIXMA vyjíždí barevná šablona zmrzliny vytištěná ze služby Creative Park společnosti Canon.

Emma a Clare propojily chytrý telefon s tiskárnou PIXMA a vytiskly si šablony přímo z aplikace Creative Park. Je možné také použít webovou verzi služby Creative Park. „Připadalo nám to velmi pohodlné. K tomu, abyste svým výtvorům vdechli život, nepotřebujete příliš mnoho vybavení a tisk je rychlý,“ říká Emma.

Ruce drží nůžky a stříhají jimi šablonu zmrzliny ze služby Creative Park.

Emma zjistila, že tvorba piknikových šablon představuje zábavnou aktivitu, která zaujme vaši pozornost. „Musíte se soustředit, abyste nechtěně neustřihli nějakou část, ale můj mozek tím byl natolik zaujatý, že jsem vlastně nedokázala myslet na nic jiného,“ říká.

Pokud jste si vybrali šablony, můžete tisknout přímo z chytrého telefonu pomocí webové stránky nebo aplikace Creative Park a tiskárny Canon, jako je například tiskárna řady PIXMA TS5350a.

Jakmile šablony vytisknete, nastane čas začít vystříhávat – u složitějších návrhů můžete použít umělecký nůž a podložku na řezání nebo nůžky.

Vytváření papírových dekorací

Malé dítě sedí u stolu mezi dvěma ženami a pomocí lepidla slepuje papírovou šablonu zmrzliny.

Rodině se zdála být na pár složitějších kousků užitečná tavná pistole, ale pro děti doporučuje lepicí tyčinku nebo bodové lepidlo.

Žena sedící u malého modrého stolu v zimní zahradě pečlivě spojuje dvě části papírové zmrzliny.

Podle Clare je nejlepší udělat na papír rýhy a dát si načas. „Není kam spěchat. Zjistíte, že to má přímo ozdravný efekt!“ dodává Emma.

Nezapomeňte si před složením a lepením zaznačit pomocí pravítka čáry, které vašim hotovým šablonám dodají lepší tvar. Emma říká, že se jednalo o nejsložitější část tvorby dekorací. „Musíte to udělat, ještě než předměty sestavíte, protože doporučený papír je poměrně silný,“ říká. „Jakmile to uděláte, slepit vše k sobě je jednodušší.“

Je také dobré dokončit své výtvory den před odjezdem na piknik, aby lepidlo dobře zaschlo.

Pořádání letního pikniku

Mezi dvěma ženami, které jsou téměř mimo záběr, sedí na zahradě malé dítě a u obličeje si drží barevný fotoaparát z papíru.

Emma a Clare vytvořily pro svého syna celou škálu her a hraček, včetně krabičky představující fotoaparát, se kterou si všichni užili spoustu zábavy a mohli do ní šikovně schovat i nějaké laskominy.

Na stole v malé místnosti je umístěna tiskárna Canon PIXMA se čtyřmi papírovými výtvory s piknikovou tématikou.

Rodina byla ze svých piknikových výtvorů z papíru nadšená a nechala se tvořením unést – vyrobili jich víc, než potřebovali. Své návrhy můžete využít také na narozeninové oslavy nebo jako rekvizity pro dětské hry.

Jakmile budete mít všechny své letní dekorace připraveny, je čas připravit piknik, ať už si chcete rozložit deku na dvorku, nebo navštívit nejbližší park. Pokud vám nepřeje počasí nebo nemáte přístup do zahrady, můžete piknik uspořádat dokonce i uvnitř – jednoduše deku umístěte na podlahu obývacího pokoje a vneste do prostoru trochu slunce tím, že si pustíte své oblíbené letní písně.

Emma a Clare našly řadu rekvizit do fotostánku s tématikou pikniku ve službě Creative Park a udělaly tak tuto příležitost ještě zábavnější. Najdete zde také rekvizity do fotostánkupro narozeninové oslavy, sporty, Halloween nebo Vánoce.

Rodina také vytvořila hru bingo, aby se při pobytu venku na slunci zabavila. Můžete se také pokusit vytvořit něco trochu složitějšího bez šablony, například papírového draka.

Clare po dokončení výzvy říká, že tvorba z papíru je určitě něco, co by si chtěla zopakovat. „Moc se mi líbí, že můžete vytvořit něco pro každé roční období. Existuje spousta super věcí s vánoční tématikou, a když budeme mít čas, rádi bychom se pustili do komplikovanějších projektů, jako je miniaturní pekárna nebo zvířata z mnohoúhelníků.“

Kromě toho, že vyrábění hraček a doplňků z papíru představuje zábavnou tvůrčí činnost, jsou také lepší pro životní prostředí než ty z plastu, a navíc je jejich sestavení relativně levné a likvidace snazší, jakmile se s nimi děti jednou začnou nudit. Matný fotografický papír Canon lze recyklovat v rámci běžné recyklace papíru nebo kartonů. To však nemusí platit, pokud své návrhy zdobíte jinými materiály nebo použijete lepidlo (vždy si přečtěte místní pokyny pro recyklaci).

„Plast je všude,“ pokračuje Clare, „zejména pokud jde o děti. Raději bych použila něco recyklovatelného.“

Podívejte se na naši další výzvu, jejíž téma se týká oslavy narozenin na podzim. Mezitím se podívejte, co ještě můžete vytvořit pomocí šablon služby Creative Park, a nezapomeňte své výtvory sdílet pomocí hashtagu #MadeWithPixma. Spoustu inspirace najdete také na naší stránce Pinterest. Hodně štěstí!

Záběr seshora, na kterém je umístěn fotoaparát Canon na tiskárně Canon PIXMA a v pozadí je koláž z fotografií.

KLUB CANON CLUB

Exkluzivní komunita pro tvůrce obsahu, jako jste vy. Následujte svou vášeň a získejte podporu, inspiraci, výhody a další. Je to velmi snadné. Kupte si produkt. Zaregistrujte se. Přidejte se do klubu Canon Club.
Tamzin Wilks

Související produkty

Související články