TISK

Nejlepší tiskárny pro tvorbu

Od papírových dinosaurů až po firemní plakáty – společnost Canon nabízí dokonalou tiskárnu pro potřeby vaší tvorby.
Žena sedí u dřevěného stolu, na kterém je umístěna tiskárna Canon PIXMA a výběr pomůcek pro tvorbu, a stříhá šablony ze služby Creative Park.

Ať už jste profesionální tvůrce, který spoléhá na kvalitní produkty, které zapůsobí na vaše zákazníky, nebo nadšenec, který se pyšní tvůrčím úsilím, správné nástroje pro práci mohou mít obrovský dopad. Tiskárny se staly důležitou součástí procesu tvorby a mají moc změnit průměrný výtvor na skutečné mistrovské dílo.

Správná tiskárna může pomoci oživit složité návrhy a prozkoumat nové dimenze vaší kreativity. Ne všechny tiskárny jsou však vybaveny tak, aby vyhovovaly různým potřebám tvorby. Zde se podíváme na některé z nejlepších tiskáren Canon pro tvorbu a na to, jak jejich kompatibilita s různými typy papíru může pomoci povznést kvalitu vašich výtvorů na zcela novou úroveň.

Nejlepší všestranná tiskárna pro tvorbu

Tiskárna Canon PIXMA s barevným výtiskem v zásobníku stojí na stole.

Tiskárna Canon PIXMA řady TS9550 je sice malá, ale dokáže zpracovat papír formátu A3, takže je ideální pro tvůrčí projekty většího měřítka.

Pokud vyrábíte řadu výtvorů, nebo vaše domácnost používá tiskárnu pro práci či jiné projekty, výběrem takové, která splní všechny požadavky, potěšíte každého – od dětí pracujících na školních projektech až po dospělé, kteří prodávají své výtvory online.

Tiskárna Canon PIXMA TS7650i urychluje a zjednodušuje proces tisku. Je vybavena 6,7cm barevným dotykovým displejem a rozhraním Switch UI, které lze přizpůsobit různým účelům. Díky dlouhé tiskové hlavě, která obsahuje více trysek a má optimalizovanou velikost kapiček, dokáže tisknout černobílé výtisky rychlostí 15 obr./min (obrázků za minutu) a barevné výtisky rychlostí 10 obr./min, takže strávíte kratší dobu čekáním a budete mít více času na dokončovací úpravy, které ohromí.

Tiskárna PIXMA TS7650i je vybavena funkcí Wi-Fi, takže ji lze použít s řadou aplikací Canon a přidat tak další kreativní potenciál. Můžete také skenovat přímo do smartphonu nebo kopírovat pouhým stisknutím tlačítka. Je také výhodné, že je kompatibilní s tiskovým plánem PIXMA1. Tato předplacená služba monitoruje hladinu inkoustu v tiskárně. Jakmile zjistí, že dochází inkoust, doručí vám nové kazety přímo ke dveřím. Cena je až o 50 % nižší, než je standardní cena za inkousty2.

Pokud uvádíte do rovnováhy tvorbu a požadavky domácí kanceláře, je řada Canon PIXMA TS9550 skvělou volbou. I když má kompaktní formát A4, zadní podavač dokáže pojmout až 50 listů papíru formátu A3 a vytvářet větší výtisky bez ohraničení, jako jsou plakáty pro práci nebo kreativní umělecká díla určená k vystavení. Můžete také tisknout na kartonová média o rozměrech 12 × 12 cm, což je oblíbená velikost pro výstřižková alba. Má uživatelsky přívětivou dotykovou obrazovku a pomocí aplikace Canon PRINT můžete tisknout, skenovat a kopírovat z chytrého zařízení.

Nejlepší tiskárny pro projekty fotografické tvorby

Tiskárna Canon PIXMA stojí na dřevěném stole a tiskne barevné listy papíru a vedle ní na stole je umístěn výběr pastelek.

Tiskárna Canon PIXMA řady TS7450a nabízí vysokou rychlost tisku 13 obr./min pro černobílé výtisky a 6,8 obr./min pro barevné výtisky, a zjednodušuje tak proces tvorby, takže můžete materiály ve vlastních rukou, ihned připravené pro tvoření. Zadní zásobník papíru pojme až 20 listů fotografického papíru.

Tiskárna Canon SELPHY CP1500 tiskne fotografii a vedle ní je umístěn výběr rodinných fotografií.

Kompaktní tiskárna Canon SELPHY CP1500, která je k dispozici v celé řadě barev, aby ladila s vaší vnitřní výzdobou, je skvělou volbou pro tvůrce pracující v menších prostorech. Pohyb kolem tiskárny je snadný a je dostatečně malá pro umístění do zásuvky nebo skříně, když ji nebudete používat.

U fotografických tvůrčích projektů je důležité přemýšlet o kvalitě tisku, rozsahu papírů a kompatibilitě s kreativními aplikacemi, které mohou vaši práci skutečně vylepšit. Tvorba s fotografiemi může být osobnější, ať už se jedná o vytváření živého multimediálního výstřižkového alba nebo o použití techniky dekupáže k vytváření promyšlených dárků.

Tiskárna Canon PIXMA TS7650i je vybavena inkoustovým systémem s pigmentovým černým inkoustem, který spolu s bohatými barvami na bázi barviv umožňuje uživatelům doma tisknout fotografie ve vysoké kvalitě. Dvoucestný systém podávání papíru podporuje širokou škálu médií, tisk fotografií v mnoha povrchových úpravách a velikostech včetně oblíbeného čtvercového fotografického papíru o rozměrech 13 × 13 cm.

O něco větší tiskárna Canon PIXMA TS7750i je vybavena doplňkovým automatickým podavačem dokumentů na 35 stran. Kromě aplikace Canon PRINT jsou tiskárny PIXMA TS7650i a PIXMA TS7750i kompatibilní s aplikací Easy-PhotoPrint Editor společnosti Canon, která poskytuje nástroje k vytváření různých rozvržení, která lze poté odeslat přímo do tisku.

Tiskárna Canon PIXMA řady TS7450a je kombinací kvality, všestrannosti a stylu a představuje praktickou multifunkční tiskárnu, která nabízí více možností bezdrátového tisku, skenování a kopírování a snadno použitelný displej OLED. Technologie tisku FINE zajišťuje vždy vysoce kvalitní výsledky a je kompatibilní s řadou typů papíru, včetně lesklého a matného fotografického papíru v řadě velikostí, například bezokrajový papír 10 × 15 cm.

Tiskárna SELPHY CP1500 je kompaktnější volbou s elegantními barvami, které budou ladit s vnitřní výzdobou a je ideální pro vytváření fotografií na široké škále médií. Technologie rychleschnoucího sušení znamená, že výtisky jsou připraveny k použití a můžete tisknout v řadě menších velikostí, od velikosti pohlednice 10 × 14,8 cm po miniaturní samolepky (22 × 17,3 mm).

Kompatibilní aplikace SELPHY Photo Layout také umožňuje upravovat a tisknout přímo z řady zařízení přes síť Wi-Fi.

Skvělou volbou pro vystavení vašich fotografických výtvorů je foto kostka Canon, která nabízí nejen chytrý způsob ukládání fotografií a čtvercových výtisků, ale lze ji také proměnit v zábavné rodinné fotoalbum. Varianty foto kostky se dodávají také s volitelnými inkoustovými kazetami (před nákupem si ověřte kompatibilitu s tiskárnou) a 40 listy čtvercového fotografického papíru Plus Glossy II.

Nejlepší tiskárny pro projekty papírové tvorby

Na dřevěné komodě stojí tiskárna Canon PIXMA. Ruka vyjímá výtisk barevných návrhů z přihrádky.

Tiskárna Canon PIXMA TS7650i je vybavena pigmentovým černým inkoustem, který nabízí stejně vysokou kvalitu a odolnost jako tiskárna určená pro kanceláře. Její dlouhá tisková hlava umožňuje vysokorychlostní tisk s nízkými počátečními náklady, takže můžete se svým tvůrčím projektem začít okamžitě s vědomím, že výsledky budou nejen vypadat skvěle, ale budou také cenově dostupné.

Pro ty, kteří si vychutnávají nekonečné možnosti tvorby z papíru, je tiskárna s dobrou konektivitou, přístupem ke kreativním aplikacím, kompatibilitou s celou řadou médií a vysokou rychlostí tisku naprosto nezbytná.

Tiskárny Canon PIXMA TS7650i,, PIXMA TS7750iCanon PIXMA řady TS9550 nabízejí automatický oboustranný tisk, který je ideální, když jsou vystaveny obě strany papíru – například závěsné dekorace a dioramata.

Díky možnosti připojení k síti Wi-Fi a párování s bezplatnými aplikacemi Canon, včetně služby Creative Park, můžete jediným stisknutím tlačítka přizpůsobit a vytisknout tisíce šablon. Podobně jako u tiskárny Canon PIXMA TS7650i nabízí i tiskárna PIXMA řady TS9550 rychlost tisku 15 obr./min pro černobílé výtisky a 10 obr./min pro barevné výtisky, takže s tvořením můžete okamžitě začít.

Kromě toho má tiskárna PIXMA řady TS9550 45 vestavěných vzorů pro další kreativní možnosti a je kompatibilní s papíry o gramáži až 300 g/m2 (gramů na metr čtvereční), což je ideální pro robustnější tvorbu, jako jsou větší modely a blahopřání.

Nejlepší software pro tvořivé projekty

Ruka drží smartphone se šablonou větrného mlýna z aplikace Canon Creative Park na obrazovce. Na pozadí na pracovním stole je tiskárna Canon PIXMA.

Aplikace Canon Creative Park má širokou škálu šablon, které inspirují vaše příští tvoření, od papírových hraček a modelů až po vlaječky a ozdoby na dorty na oslavy. Zkuste procházet webové stránky na notebooku nebo v aplikaci ve smartphonu a najít další umělecký projekt, pak vše pošlete do tiskárny Canon a začněte hned sestavovat.

Počítačový monitor zobrazuje software Canon PosterArtist s velkým výběrem šablon plakátů, ze kterých si můžete vybrat.

Pokud používáte tiskárnu Canon pro domácí kancelář i pro potřeby tvorby, software Canon PosterArtist vám pomůže tyto dva způsoby zkombinovat tím, že vám nabídne spoustu kreativního potenciálu pro navrhování a domácí tisk vlastních plakátů, letáků a dalších propagačních materiálů.

Společnost Canon nabízí řadu bezplatného softwaru, který vám umožní rozšířit rozsah vašich tvůrčích projektů a podpoří vaši kreativitu v průběhu celého procesu. Ať už se jedná o jednoduchou aktivitu pro klidný večer, o víkendový projekt vhodný pro rodiny nebo o design s profesionálním vzhledem, vždy najdete něco, co zažehne každou vaši kreativní jiskru.

Aplikace Canon PRINT, která zajišťuje bezproblémové připojení mezi chytrými zařízeními a tiskárnou, je nezbytným nástrojem pro snadný tisk, kopírování a skenování a také pro kontrolu stavu tiskárny a případných problémů s údržbou. Zjednodušuje proces a je kompatibilní s řadou typů souborů. Můžete dokonce získat přístup k fotografiím a tisknout je přímo ze sociálních médií nebo cloudového úložiště. Funkce zachycení a kopírování smartphonem také znamená, že můžete smartphone používat jako skener, což je ideální pro skenování dětských výtvarných děl, které můžete ukládat nebo tisknout a průběžně opravovat jakékoli zkreslení.

Ve službě Canon Creative Park mohou tvůrci najít spoustu zdrojů, které jim pomohou vytvořit vše od ornamentů až po překryvné kartyhračky. Registrace je zdarma. Některé šablony jsou jednoduché a nebudete potřebovat nůžky, což je ideální pro mládež, zatímco jiné jsou pokročilejší, určené pro zkušené tvůrce, kteří mají požitek z výzev.

Pro ty, kteří chtějí využít své dovednosti při výrobě propagačních materiálů, je Canon PosterArtist uživatelsky přívětivým nástrojem, který oživí plakáty, bannery a další návrhy. Ať už se jedná o nápisy pro vaši firmu, letáky pro školní hru nebo menu pro nadcházející událost, poskytuje přístup k automaticky generovaným návrhům, šablonám a milionům bezplatných archivních fotografií, se kterými vaše výtvory získají profesionální nádech. Software je kompatibilní s celou škálou tiskáren Canon, včetně řad imagePROGRAF, PIXMA, MAXIFYi-SENSYS.

Společnost Canon má také možnosti speciálně pro fotografie. Aplikace Canon Easy-PhotoPrint Editor je kompatibilní s tiskárnami PIXMA a MAXIFY a umožňuje vytvářet koláže, kalendáře, vzory pro balicí papír a další. K fotografiím můžete také přidat bubliny, symboly, text a rámečky.

Pro kompatibilní tiskárny Canon SELPHY nabízí aplikace SELPHY Photo Layout tipy pro rozvržení a design a umožňuje přidávat filtry, okraje a dokonce i QR kódy4. Umožňuje tisk přizpůsobených fotografií, samolepek a záložek přímo z jediné mobilní aplikace – stačí naskenovat QR kód tiskárny, čímž se okamžitě připojíte k síti Wi-Fi.

S tolika způsoby, jak být kreativní, mohou tvůrci odemknout zcela nový svět s tiskárnami a kreativními aplikacemi od společnosti Canon. Ať už jste na začátku své tvůrčí cesty a hledáte inspiraci pro tvorbu rychlých a jednoduchých návrhů, chcete inspirovat své děti interaktivními projekty nebo jste profesionální tvůrce, který hledá nové způsoby, jak zefektivnit proces, čas na tvoření nikdy nebyl vhodnější.Napsala Kat Halsteadová

 1. Tiskový plán PIXMA je k dispozici pouze pro obyvatele Rakouska, Belgie, Dánska, Finska, Francie, Německa, Itálie, Norska, Nizozemska, Španělska, Švédska, Švýcarska, Irské republiky a Spojeného království.
 2. Na základě průměrné úspory nákladů na stránku oproti původním standardním inkoustům prodávaným do 20 nejprodávanějších inkoustových multifunkčních zařízení v západní Evropě (studie Key Point Intelligence Study – leden 2022). Náklady na stránku (CPP) měsíčního předplatného tiskového plánu PIXMA (plán pro 200 stránek) bez dalších stránek. Porovnáno s náklady na stránku při tisku stránek ISO/IEC 24711 na 20 nejpoužívanějších multifunkčních barevných inkoustových tiskárnách při použití kazet se standardní kapacitou a cenou do 200 EUR v západní Evropě. Průměrná hodnota CPP použitá ke stanovení procentuální úspory oproti CPP pro tiskový plán tiskárny PIXMA společnosti Canon (plán pro 200 stránek). Výtěžnost a ceny inkoustů podle informací na webových stránkách výrobce v Německu. Prodejní ceny inkoustu nejsou v této studii zohledněny. Studie Keypoint Intelligence z ledna 2022 zadaná společností Canon na základě veřejně dostupných informací k lednu 2022. Tiskárny vybrané podle prodejů jednotek v nástroji IDC Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker – Final Historical 2021Q4, západní Evropa.
 3. Rychlost tisku fotografií vychází z výchozího nastavení a použití standardního vzoru ISO/JIS-SCID N2 tištěného na lesklý fotografický papír Photo Paper Plus Glossy II a nezohledňuje dobu nutnou ke zpracování dat v hostitelském počítači.
 4. Všechny dostupné funkce naleznete na produktové stránce konkrétního modelu.

Související výrobky

 • PIXMA TS7750i

  Tiskárny pro domácnosti

  PIXMA TS7750i

  Rychlá a vysoce kvalitní tiskárna, která díky své kompaktní velikosti a jednoduché použitelnosti bez obtíží zapadne do vašeho domácího života.
 • PIXMA TS7650i

  Tiskárny pro domácnosti

  PIXMA TS7650i

  Rychlá a vysoce kvalitní tiskárna, která díky své kompaktní velikosti a jednoduché použitelnosti bez obtíží zapadne do vašeho domácího života.
 • Tiskárny pro domácnosti

  PIXMA řady TS9550

  Zjistěte, jak mohou možnosti bezdrátového připojení, zásobník ADF na 20 listů a možnost práce s formátem A3 naplnit všechny vaše pracovní potřeby.
 • Tiskárny pro domácnosti

  Řada PIXMA TS8750

  Tiskněte ostré dokumenty a nádherně barevné fotografie pomocí vysoce kvalitní a snadno použitelné multifunkční tiskárny s 6 inkousty, která je vhodná pro celou rodinu
 • Tiskárny pro domácnosti

  PIXMA TS7450a Series

  Stylová univerzální tiskárna pro zkušené uživatele technického vybavení, která nabízí řadu kreativních tiskových možností a navíc technologii ADF, která usnadní proces kopírování a skenování více různých listů.
 • Tiskárny pro domácnosti

  SELPHY CP1500

  Vytvářejte během několika sekund vysoce odolné výtisky se sytými barvami pomocí této jednoduché kompaktní fototiskárny.
 • Inkoustové tiskárny

  Matte Photo Paper MP-101

  Matný fotografický papír Matte Photo Paper umožňuje tisk vysoce kvalitních fotografií, grafiky a textu s matným povrchem. Papír je také vhodný pro kreativnější použití, jako jsou blahopřání, výstavy a umělecká díla.

Související články