Osamělost a potřeba sounáležitosti jsou emoce, které většina lidí zažívá v určitém okamžiku svého života a může být obtížné se s nimi vyrovnat. Dnes je reprezentace a viditelnost důležitější než kdy jindy a vidět se v práci někoho jiného může přinést radost a pocit úlevy, že jste uznáni tím, kým jste.
Fotografie může hrát významnou roli při zdůrazňování rozmanitosti a nebinární, queer a autistický fotograf Louis Painter, kteří používají zájmena oni/jim, zachycují portréty, které dodávají pocit lidskosti a zranitelnosti při zachování filmové kvality. V jediném záběru se snímkům podaří proplést nápadnou identitu s hlubokými emocemi.
„Existuje druh osamělosti, kterou queer lidé obvykle zažívají,“ vysvětlují Louis, kteří sídlí v britském Birminghamu. „Queer fotografování pro mě znamená všechno. Sami se identifikujeme jako queer a chceme, aby to v naší práci vyniklo. Tento projekt je o tom, že se cítíme být více sami sebou v blízkosti queer lidí a mých přátel – a také něco, s čím se pravděpodobně mohou i ostatní queer lidé ztotožnit.“
Co tedy Louise pohání a kam je jejich cesta queer fotografováním zavedla?