KREATIVNÍ TISK

„Můj první rok“ v tištěné podobě: využijte tiskárnu Canon SELPHY CP1500 a oslavte velké životní okamžiky svého dítěte

Rané dětství člověk prožije jen jednou, avšak fotoalba mohou vydržet celý život. Portrétní fotografka Jemella Ukaegbuová se s vámi podělí o své nejlepší tipy, jak toto výjimečné období zachytit a zdokumentovat.
Osoba nalepuje vytištěné fotografie do alba, zatímco ostatní výtisky leží vedle tiskárny Canon SELPHY CP1500.

První rok každého jedinečného vztahu je plný nezapomenutelných okamžiků, jako je první úsměv dítěte nebo první procházka s novým štěnětem. Jedinečný je dokonce i pocit nervozity, který zažíváte na prvním rande s člověkem, se kterým pak strávíte zbytek života. Takové události opravdu stojí za to si připomínat a oslavovat.

Fotografka portrétů Jemella Ukaegbuová, tvořící pod jménem Mellz, umí dokonale zachytit různé okamžiky. Ve svém profesním životě fotografuje pro své klienty svatby, křty a narozeninové oslavy, fotografuje ale také portréty párů a novorozenců. Do fotografování se zamilovala už jako dítě, když si prohlížela fotoalba a stohy tištěných fotografií, které pořídili její rodiče. Ty zachycovaly život předtím, než si na něj mohla pamatovat.

„Mám ráda fotoalba, protože mohou vyprávět příběh pomocí slov i bez nich, a tento příběh může sledovat každý, když se do stránek ponoří hlouběji,“ říká Mellz. Když si Mellz prohlédla fotografie prvního roku života své dcery, zjistila, že na něj chce vzpomínat nejen prostřednictvím digitálních snímků, a proto pomocí tiskárny Canon SELPHY CP1500 vyrobila fotoalbum. Zde se podělí o své tipy, jak můžete udělat totéž.

Začínáme: Proces výběru

Malé dítě si se svou matkou prohlíží rodinné fotografie.

Vybírání fotografií do alba je skvělá zábava, do které se vaše děti mohou snadno zapojit. Aplikace Canon SELPHY Photo Layout vám pomůže zjednodušit proces, protože díky ní budete moci tisknout oblíbené snímky přímo z chytrého telefonu.

Osoba používá aplikaci Canon SELPHY Photo Layout na chytrém telefonu ke tvorbě koláže ze čtyř fotografií.

Aplikace Canon SELPHY Photo Layout má vestavěné šablony, které umožňují uspořádat více snímků do jednoho výtisku, takže se jich do rodinného alba vejde více.

Je nepravděpodobné, že budete mít čas na prohlížení všech digitálních fotografií, které jste pořídili během prvního roku života svého dítěte. Při pokusech zdokumentovat každý vzácný okamžik se digitální alba v telefonu a na paměťových kartách fotoaparátu nevyhnutelně plní tisíci snímky. Fyzické fotoalbum nebo výstřižkové album je ale jiné. Když z tisíců snímků, které jste pořídili, vyberete ty nejlepší a vytisknete je, je mnohem pravděpodobnější, že se k těmto okamžikům budete vracet. I proces výběru může být přínosný.

„Ráda fotografie uspořádávám po částech,“ říká Mellz. „Je jednodušší fotografie uspořádávat podle měsíců, než podle významných období, protože v galeriích [v chytrých telefonech a v noteboocích] lze vyhledávat podle měsíců, což vybírání fotografií usnadňuje.“ Nejlepší je začít tím, že vyberete několik fotografií, které nejlépe vystihnou každý měsíc.

Pokud je pro vás těžké snímky vybrat, můžete využít možnost aplikace Canon SELPHY Photo Layout a uspořádat až osm snímků dohromady do jednoho výtisku, takže i když jste si koupili pouze 50 listů papíru, nejste omezeni pouze na 50 snímků. Aplikace také umožňuje do rozvržení přidávat text, nálepky a rámečky a snímky skutečně oživit. Jakmile si vytvoříte složku s oblíbenými snímky, je čas připojit tiskárnu.

Nastavení tiskárny SELPHY CP1500

Ruce vkládají tonerovou kazetu do tiskárny Canon SELPHY CP1500.

Tiskárna Canon SELPHY CP1500 se dodává se standardním zásobníkem papíru (PCP-CP400) pro výtisky velkosti pohlednice. Navíc lze zakoupit zásobník papíru PCC-CP400 pro výtisky a nálepky ve velikosti kreditní karty nebo čtvercové a pro miniaturní nálepky.

Nastavení tiskárny Canon SELPHY CP1500 je snadné. Nejprve si do chytrého telefonu stáhněte aplikaci SELPHY Photo Layout. Po instalaci naskenujte pomocí aplikace kód QR tiskárny. Tím se telefon bezdrátově propojí s tiskárnou a vám zbývá už jen jediný úkol: vložit papír a kazetku s fólií.

Tiskárna SELPHY CP1500 podporuje více typů papíru, od papíru velikosti pohlednice (RP-108 a KP-36IP) až po miniaturní nálepky (KC-18IL), formáty o velikosti kreditní karty (KC-36IP a KC-18IF) a čtvercový papír (KC-18IS). Každé balení papíru obsahuje kazetu s přesným množstvím potřebného inkoustové fólie.

Po vložení papíru a kazetky s fólií můžete vybrat fotografii z chytrého telefonu prostřednictvím aplikace SELPHY Photo Layout. Pokud byste raději tiskli prostřednictvím počítače nebo fotoaparátů Canon1, můžete tak učinit připojením přes síť Wi-Fi nebo pomocí kabelu USB-C. Tiskárna je také vybavena vestavěnou čtečkou, která podporuje karty SD, SDHC a SDXC.

Po nastavení trvá tisk fotografie pouze 41 sekund. Malá a lehká tiskárna SELPHY CP1500 vytváří vysoce kvalitní výtisky v kvalitě fotolaboratoře z pohodlí vašeho domova.

„Díky tiskárně SELPHY CP1500 mě tisk fotografií těší ještě více. Je dostatečně kompaktní, abychom ji mohli mít umístěnou v kuchyni, a když ji vidím, chce se mi vytisknout další fotografie. Připojení k telefonu a ovládání všeho pomocí aplikace je tak jednoduché,“ říká Mellz.

Uspořádání fotografií

Ruce drží fotografii vytištěnou z tiskárny Canon SELPHY CP1500, která leží na stole a je obklopena několika výtisky.

Než se pustíte do lepení fotografií, je vždy dobré si je nejprve rozložit a zjistit, jaké uspořádání vám vyhovuje. Pokud vytisknete více fotografií, než potřebujete, zarámujte je a pošlete rodinným příslušníkům nebo – pokud tisknete na samolepicí papír – odlepte zadní stranu a nalepte si je někde doma na rovný povrch.

Osoba nalepuje do alba vytištěnou fotografii matky s dítětem v náručí.

Díky tisku na samolepicí papír budete moci do alba nalepovat fotografie bez nutnosti použití dalšího lepidla nebo lepicí pásky. Snadnější už to opravdu nemůže být.

„Každému, kdo vytváří fotoalbum prvního roku života svého dítěte, bych doporučila, aby fotografie uspořádal chronologicky. Dělám tak všechna svá alba, protože chci znovu prožít věci tak, jak se staly,“ říká Mellz.

Mellz album zahájila těhotenskými snímky a zařadila do něj snímky z vyšetření, pořízené před narozením dcery, aby zachytila celou zkušenost. Pokud se chystáte řídit její radou a vytisknout si celý tento vývoj, může být dobré si fotografie nejprve vytisknout a seřadit je chronologicky, než se rozhodnete je vložit do alba.

Vyzkoušejte různá uspořádání, buďte kreativní a díky celé řadě typů papíru uspořádejte rozvržení pro každou novou stránku. Chcete-li do fotoknihy začlenit dokumenty, jako je rodný list dítěte nebo blahopřání k jeho narození, stačí dokument vyfotografovat a vytisknout z tiskárny Canon SELPHY CP1500, abyste si připomněli každý okamžik a abyste fotoknize dodali rozmanitost.

Do budoucna: Album z dalšího roku a dalších období

Osoba vystřihuje nůžkami vytištěné fotografie a chystá se je nalepit do alba.

Když uspořádáte více fotografií na jeden samolepicí papír, můžete fotografie vystřihnout a z jednoho výtisku vytvořit více menších samolepek. Vyzkoušejte kombinaci různých velkostí papíru a oživte svá alba.

Osoba vede dítěti ruku a pomáhá mu lepit fotografie do alba.

Prohlížet si s rodinou fotoalba je zábavné, ale ještě větší zábava je společně fotoalba vytvářet. Ušmudlaných prstů se nemusíte bát: výtisky z tiskárny Canon SELPHY CP1500 jsou potaženy speciálním filmem, takže je lze uchovávat až po dobu 100 let 2 .

Po vytvoření prvního fotoalba můžete k dalšímu přistupovat trochu jinak. Více času věnujte zachycení okamžiků, o kterých víte, že budou ve fotoalbu, což může znamenat použití vhodných rekvizit, jako jsou narozeninové dorty nebo balónky, abyste zdůraznili jedinečné neopakovatelné momenty, nebo věnujte více času promýšlení osvětleníkompozice fotografií z prvního školního dne nebo fotografií rodinných portrétů. Mellz také radí, abyste si uvědomili, že „fotografování je pouze kreslení světlem, takže myslete na to, abyste důležité okamžiky zachytili v nejlepší denní dobu nebo v dobře osvětlených prostorách“.

Jakmile pořídíte snímky, nemusíte se zastavit jen u tisku do fotoalb. Fotografie lze vystřihnout a vložit do výstřižkového alba a vytvořit více uměleckou památku. Díky výtiskům ve velikosti pohlednice budou vaše výtvory osobní a vaše blízké potěší. Výtisky ve velikosti kreditní karty lze uchovávat v peněžence jako malou připomínku na obzvlášť šťastný okamžik. Samolepky lze použít k ozdobení psacích potřeb, nábytku v ložnici nebo kuchyňských spotřebičů.

Existuje mnoho způsobů, jak vám vytištěné fotografie mohou zpříjemnit život, a díky tiskárně Canon SELPHY CP1500 bude jejich každodenní tisk jednoduchý.

Autor: Matthew Bowen

 1. Fotoaparáty kompatibilní s technologií PictBridge
 2. Pokud jsou uloženy v albu. Na základě zrychleného testování s předpokládanou teplotou 23 °C / 73,4 °F a vlhkostí 50 %.

Související produkty

Související články

 • TISK

  Nejlepší tiskárny Canon pro fotografie

  Ať už chcete vystavit fotografie v rámečku, ve výstřižkovém albu nebo na nálepce, určitě najdete tu nejlepší tiskárnu, která bude vyhovovat vašim kreativním potřebám.

 • ZÁKLADY

  Fotografování pro tisk

  Sedm nejlepších tipů na zachycení vzpomínek, které chcete zachovat v tištěné podobě.

 • FOTOGRAFOVÁNÍ DĚTÍ

  Tipy pro fotografování dětí

  Udělejte z fotografování dětí zábavu a získejte skvělé výsledky.

 • VÝBAVA

  Výhody pořádného fotoaparátu

  Zjistěte, jak vám fotoaparát Canon EOS R100 může pomoci zaznamenat vzácné vzpomínky.