KREATIVNÍ TISK

Vdechněte život příběhu své rodiny pomocí tisku

Vytisknutí vzácných rodinných vzpomínek vám může pomoci lépe na ně vzpomínat – proč ale nejít o krok dál? Jděte ještě dál díky našim pěti kreativním tipům!
Tři malé děti sedí na posteli a společně dívají na tištěné rodinné fotografie.

Pořizování rodinných fotografií je v současné době skoro až moc snadné. Smartphony a další přístroje jsou našimi stálými společníky, jež zachycují každou vteřinu každodenního života našich dětí. Tyto snímky jsou však brzy pohřbeny v hlubinách digitálního úložiště telefonu a zřídkakdy je znovu uvidíme. Stále však existují způsoby, jak udržet vzácné vzpomínky nablízku.

Leti je vytížená máma čtyř dětí ve věku od jednoho roku do osmi let. I když je nadšenou influencerkou na Instagramu, vždy byla velkým fanouškem tisku fotografií. „Dříve jsme na hlavní ulici vozili filmy a nemohli se dočkat, až uvidíme výsledky. O tento pocit přicházíme, protože vše je v cloudu nebo v telefonu – fotografie tam sice jsou, ale nikdy je opravdu nevidíme.“

Leti je vybavena tiskárnami Canon SELPHY Square QX10Canon SELPHY CP1300 a fotoaparátem CANON EOS 250D a se svým manželem Zacem a dětmi našli nekonečné způsoby, jak vyprávět své příběhy a znovu zachytit radost z tisku. Zde se s námi děli o své výtvory.

1. Zůstaňte v kontaktu díky přáním na míru

Žena u stolu lepí rodinnou fotografii na kousek kartonu.

Leti tiskne výtisky z rodinných fotografií na tiskárně Canon SELPHY CP1300 a pak je používá k tvorbě přání, které posílá rodině a přátelům. Díky tomu působí velmi osobním dojmem.

Žena se svou malou dcerou, která jí sedí na klíně a pomáhá jí vložit přání do obálky.

Tvorba přání se samolepicími výtisky z fototiskárny Canon SELPHY Square QX10 představuje opravdu jednoduchou aktivitu, do které se může zapojit celá rodina.

Posílání podomácku vyrobených přání představuje skvělý způsob, jak zůstat v kontaktu s rodinou a přáteli, a Leti zjistila, že začlenění fotografií přidává vlastní styl, který téměř působí, jako byste byli spolu, i když jste fyzicky daleko od sebe. „Kupuji obyčejná blahopřání a děti mohou pomocí fototiskárny SELPHY CP1300 vytvářet a přidávat vlastní výtisky,“ říká. „Mohou tak vytvořit něco zvláštního a odlišného, co skutečně vypráví příběh a promlouvá k lidem, ať už se jedná o prarodiče, tety a strýce, přátele, nebo kohokoli jiného.“

Leti plánuje použít tiskárnu pro narozeninové pozvánky svých dětí a má také skvělý nápad na děkovné dopisy. „Mohli bychom pořídit fotografie dětí, jak si hrají s dárky, které dostaly, a použít je jako personalizované pohlednice s poděkováním,“ říká. Leti má velikou rodinu, jejíž členové bydlí daleko od ní, takže pravidelná tvorba fotografických přání může opravdu pomoci udržet celou rodinu nablízku.

2. Zaznamenávejte, jak vaše děti rostou

Muž pomáhá své dceři nalepit fotografii na tabulku s měřítkem ve tvaru podlouhlé žáby.

Samolepicí výtisky fotografií z fototiskárny SELPHY Square QX10 jsou ideální pro nalepení na tabulku s měřítkem. Jedná se o zábavný způsob, jak mohou mladší členové rodiny sledovat svůj růst.

Dvě malé děti sedí na posteli s fototiskárnou Canon SELPHY Square QX10, fotoaparátem Canon EOS 250D a svou matkou, která drží telefon s otevřenou aplikací SELPHY Photo Layout.

Je snadné vrátit se zpět v čase, vybrat snímky z předchozích let a poté je tisknout přímo na fototiskárně SELPHY Square QX10 pomocí aplikace SELPHY Photo Layout.

Letiiny děti zbožňují sledovat, jak vyrostly, a vždy svou výšku rády zaznamenávají na stěnu. Leti tohle pozvedla na novou úroveň díky fotografování. „Koupila jsem tabulku s měřítkem a umístila jsem ji na stěnu. Děti mohou kdykoli pořídit fotografie jeden druhého a vytisknout je na fototiskárně SELPHY Square QX10. Pomocí funkce vzpomínek v mobilním telefonu se také můžeme vrátit v čase a aplikace SELPHY Photo Layout usnadní dětem výběr snímků a jejich tisk.

Pomocí služby Creative Park od společnosti Canon můžete vytisknout a vytvořit vlastní tabulku s výškou v různých podobách.

„Tiskárnu QX10 zbožňují, protože se tak snadno používá. Je dostatečně malá, takže ji udrží v ruce, a bez problémů se připojí k telefonům a dalším zařízením přes síť Wi-Fi. Je skvělé, že je napájena i vlastní dobíjecí baterií, takže ji mohou používat kdekoli, aniž by bylo nutné ji zapojit do zásuvky.“

Tiskárna vytváří čtvercové fotografie, takže nechává dostatek místa pro přidání popisků do okraje. To je ideální pro zapsání data pořízení snímku spolu s výškou, kterou jste naměřili. Můžete také odlepit zadní stranu a využít samolepicí povrch, který je ideální pro nalepení fotografií na měřítko.

3. Použijte tisk k ozdobení svého domova

Dvě portrétní fotografie v rámečku na polici vedle obrázku jahody, hračky v duhové barvě a fototiskárny Canon SELPHY CP1300.

Fototiskárna SELPHY CP1300 tiskne vysoce kvalitní fotografie ve formátu 6 × 4 palců. Dokáže také vytvářet proužky fotografií s různými možnostmi rozvržení, a dokonce i celou řadu nálepek. Fotorámečky ve formátu 6 × 4 palců snadno naleznete, takže můžete bez námahy vytvořit hotová umělecká díla, která můžete vystavit doma nebo poslat jako dárky rodině a přátelům.

Světle růžová tiskárna Canon SELPHY CP1300 na bílém dřevěném povrchu tiskne snímek a je obklopená rodinnými fotografiemi, z nichž některé jsou zarámované, fotoaparátem Canon EOS 250D a několika růžovými květinami.

Leti říká, že stejně jako další zábavné rodinné aktivity bylo i zavedení tisku pro mladší generaci vzrušující. „Pro děti to byla opravdu velká věc, protože si mohly své snímky vytisknout.“

Leti je pevně přesvědčena, že fotografie musí vidět denní světlo místo toho, aby strávily celou svou existenci pohřbené na elektronickém zařízení. Fototiskárna SELPHY CP1300 vytiskne standardní fotografii ve formátu 6 × 4 palců za pouhých 47 sekund. Dokáže také vytvářet archy miniaturních samolepek v různých velikostech, které doplní vaše kreativní možnosti. Stejně jako u fototiskárny SELPHY Square QX10 můžete tisknout přímo z chytrých zařízení přes síť Wi-Fi, ale model CP1300 se také může pochlubit slotem pro paměťovou kartu a portem PictBridge, což je skvělé pro tisk snímků pořízených fotoaparátem, například modelem Canon EOS 250D.

Výklopná barevná obrazovka fototiskárny SELPHY CP1300 umožňuje intuitivní ovládání a jako volitelné příslušenství má k dispozici bateriový zdroj pro tisk bez napájení z elektrické sítě.

„Vzhledem k tomu, že tiskárna vytváří standardní výtisky ve formátu 6 × 4 palců, je snadné najít správnou velikost rámečku, a že jich je požehnaně,“ říká Leti. „Na vložení výtisků do rámečků a jejich umístění po domě se mi líbí, že snímky prostě zdobí to místo, které jim vyberete. Nemusíte zapínat zařízení a snímky vyhledávat, což může být docela komplikovaný proces, se kterým děti nemají trpělivost.

„Starší děti mají rády své fotografie z doby, když byly ještě malé nebo batolata. Zarámované výtisky výjimečných okamžiků také poslouží jako skvělé dárky pro rodinu a přátele. Nakonec mám pocit, že zarámovaný výtisk je něco, co vyniká, a nikoli jen další digitální obrázek, který se ztratí v cloudu.“

Můžete také použít výtisky z fototiskáren SELPHY CP1300 a SELPHY Square QX10 a pomocí snímků rodiny a tištěného snímku sonogramu ozdobit dětský pokoj ještě předtím, než přidáte první fotografii dítěte.

4. Vyprávějte se snímky příběh

Ruka ženy odlupuje zadní část tištěné fotografie, aby odkryla lepicí stranu, a připravuje se ji přilepit na obal výstřižkového alba.

Samolepicí zadní strana výtisků z fototiskárny SELPHY Square QX10 usnadňuje jejich nalepení do výstřižkového alba – a bez lepidla nebude žádný nepořádek.

Rodič s dítětem zdobí titulní stranu výstřižkového alba s rodinnými fotografiemi.

Děti se moc rádi zapojily do procesu tisku. Další zábavné nápady, které můžete přidat k výtiskům, jako jsou popisky, ikony a nálepky, naleznete v aplikaci SELPHY Photo Layout.

Letiiny děti mají o výstřižková alba opravdu zájem. Její rodina má v plánu několik výletů s kempováním, a všichni milují fotografování svých dobrodružství. „Ve fotoaparátu, který jsme používali pro okamžité výtisky fotografií, vždy došel papír. Díky telefonům nebo fotoaparátu, jako je Canon EOS 250D, můžeme fotografovat tak dlouho, jak chceme, snímat okamžitě každou momentku a poté jednoduše zvolit, které snímky budeme chtít později vytisknout.

„Fototiskárna SELPHY Square QX10 je pro výstřižková alba ideální,“ dodává Leti. „Tiskne čtvercové výtisky ve formátu 68 × 68 mm na větší listy papíru o rozměrech 72 × 85 mm. Díky tomu získáte oblast, kam můžete po vytištění napsat popisek. Děti si při vytváření výtisků opravdu užívají, když mohou k fotografiím přidávat ikony a roztomilé malé obrázky. A papír je opatřen odlepovací zadní stranou, která má samolepicí povrch. To je skvělé, protože mohou vytvářet výstřižková alba jednoduše tak, že výtisky přilepí na požadované místo, aniž by musely používat lepicí pásku nebo lepidlo.“

5. Dostaňte se do záběru

Pár se usmívá na fotoaparát a sedí při tom na dětské posteli v podkrovní ložnici.

Děti mají rády v pokojíčku fotografie mámy a táty a fotoaparát Canon EOS 250D je ideální pro pořizování rodinných portrétů, protože je mimořádně kompaktní a snadno se používá, přesto je vysoce pokročilý a nabízí vynikající kvalitu obrazu.

Muž pomáhá své dceři fotografovat zbytek rodiny pomocí fotoaparátu Canon EOS 250D.

Otočná obrazovka fotoaparátu EOS 250D je při kompozici snímků velmi intuitivní i pro malé děti a lze ji zcela otočit, což je skvělé pro pořizování snímků selfie.

Podle Leti je fotoaparát Canon EOS 250D ideální pro rodinný život. Snadno ho mohou ovládat dospělí i děti. A co je ještě lepší, díky vestavěným funkcím Bluetooth a Wi-Fi lze všechny bez problémů zapojit do celého procesu tvorby, od pořizování snímků až po jejich tisk. „Děti opravdu zbožňují, když se mohou dostat do záběru, fotí si selfie a vedou záznamy o tom, co dělají. Výklopný a otočný displej je pro tohle skvělý, protože se dá úplně otočit, a tak můžete vytvářet kompozice před fotoaparátem.“

Leti se líbí všestrannost fotoaparátů a tiskáren, které pro své výtisky použila. „Jsou to opravdu dobré produkty – velmi uživatelsky přívětivé, kompaktní a opravdu jednoduché, a kvalita je přesto úžasná. Výtisky jsou opravdu zářivé a vydrží navěky a k dispozici máte tolik kreativních nápadů, do kterých se děti mohou pustit. Zacovi i mně se to opravdu líbí. Chystám se vytvořit speciální projekt, o který se s ním podělím u příležitosti našeho výročí svatby a který zaznamená náš společný život od prvního setkání. Výbava Canon je vynikající pro kreativní práci. Jsem z ní opravdu nadšená.“

Autor: Matthew Richards

Související produkty

Související články