Samostatné inkousty (Single Ink) nebo kazety FINE?

Některé tiskárny řady PIXMA pro fotografie a dokumenty nabízí systém samostatných inkoustů společnosti Canon, zatímco jiné kazety FINE. Který systém je vhodný pro vás?

Proč systém samostatných inkoustů?

Skvěle minimalizuje odpad. Systém samostatných inkoustů využívá až 10 samostatných zásobníků s inkousty pro komponentní barvy, takže když dojde barva, vyměníte pouze jeden zásobník s danou barvou.  Navíc vzhledem k tomu, že je třeba vždy vyměnit právě pouze zásobník inkoustu dané barvy, může systém samostatných inkoustů snížit náklady na tisk.

Proč kazety FINE?

Systém kazet FINE společnosti Canon zaručuje maximální pohodlí. Inkousty a tisková hlava jsou sloučené v jediné jednotce, kterou lze snadno vyměnit během několika sekund. Systém kazet FINE také zaručuje velmi rychlý tisk, který se hodí, když jde o každou sekundu!

Upozornění na docházející inkoust

Bez ohledu na to, který systém zvolíte, si nemusíte dělat starosti, že by vám došel inkoust. Na obrazovce se automaticky zobrazují upozornění na docházející nebo vyčerpaný inkoust.

Každý zásobník systému samostatných inkoustů má navíc integrovaný LED indikátor, který blikáním v určitém tempu upozorňuje na docházející nebo vyčerpaný inkoust. To znamená, že si kapacitu inkoustu můžete ověřit bez použití počítače. Tato možnost se nejvíce hodí, když tisknete přímo z fotoaparátu, paměťové karty nebo mobilního telefonu.