TISK A UMĚLECKÁ TVORBA

Papírová výzva 3: Narozeniny na podzim

Ve třetí řadě našich papírových výzev zjistíte, jak návrhářka Pipa Hiscocková vytvořila veselý narozeninový dekor.
Velký dort a menší dortíky v košíčcích jsou ozdobeny papírovými dekoracemi a uspořádány na konferenčním stolku vedle fotografických rekvizit, s papírovým bannerem visícím na pozadí.
Řada narozeninových papírových dekorací, včetně banneru a mnoha fotografických rekvizit, je rozložená na stole vedle nůžek, podložky na řezání a balení papíru Canon.

Pippa si v rámci papírové výzvy stáhla celou řadu šablon, od bannerů až po fotografické rekvizity. Upřednostňuje myšlenku výroby recyklovatelných papírových dekorací před nákupem jednorázových plastů.

Narozeninová oslava je vždy zábavná, bez ohledu na věk. Roční období hrají roli v plánování večírků – letní narozeniny bývá nejlépe strávit na zahradě nebo v parku, zatímco na podzim by mohlo být moudré uspořádat setkání doma, protože počasí je trochu chladnější. Narozeninové oslavy dospělých nemusí být nudné. I když venku prší, můžete si vytvořit vlastní zábavu, kterou si užijete se svými blízkými. Pusťte ven dítě v sobě a hrajte si s výtvarnými dílky ve službě Canon Creative Park.

Se stovkami šablon, ze kterých si můžete vybírat, včetně ozdob na dorty, vlaječekzábavných her, můžete zvolit jakékoli téma, pokud vám přinese dětskou radost. Vytvoření vlastních dekorací na večírek je cenově dostupný způsob zdobení a jedinečný způsob, jak večírku vdechnout kus sebe. Poté můžete papírové šablony recyklovat nebo je uchovat pro budoucí události.

Služba Canon Creative Park je plná zábavných šablon, z nichž můžete vybrat každý milník – ať už se jedná o 5., 25. nebo 60. narozeniny. „Bylo opravdu snadné najít výtvarné šablony s tématikou narozeninových večírků,“ říká Pippa. „Je skvělé, že se ve službě dozvíte, jak jsou jednotlivé šablony obtížné a jak dlouho může jejich vytvoření trvat, abyste věděli, co očekávat.

„Fungovat bez plastů je pro mě opravdu důležité, zvláště když jde o něco takového jako večírek. Díky tomu se můžete naplno bavit a nemít špatné svědomí kvůli plýtvání. Dokonce jsem pak některé z výtvarných výrobků, které přežily večírek, dala sousedům – budou znovu použity a teprve poté zrecyklovány.“

Pippa je výtvarnice se specializací na papírové koláže a vždy moc ráda dělala věci rukama. „Jako dítě jsem vždycky vyráběla něco z kartonu,“ říká. „Má to něco do sebe, co mi opravdu soustředí mysl a uvolní mě. Navíc je velmi přínosné mít na konci procesu nějakou hmatatelnou věc.

„Ráda jsem se této výzvy zúčastnila, protože spojovala věci, které mám ráda – výtvarné tvoření, hostitelství a přípravu speciálních okamžiků a dortu – to vše bez použití plastů.“

Podívejte se, jak Pippa výzvu zvládla. Podělí se s vámi o své nejlepší tipy na výrobu vlastního narozeninového dekoru z papíru.

Návrhářka Pippa Hiscocková se usmívá, když vystřihuje papírovou šablonu ze služby Canon Creative Park vytištěnou na tiskárně Canon PIXMA.

Seznamte se s tvůrkyní

Kdo:Pippa Hiscocková

Co: návrhářka a tvůrkyně domácích potřeb a dárků

Další účastník: pes Rothko

Výběr šablon

Ruka drží smartphone s obrazovkou ukazující šablonu ze služby Creative Park, zatímco na stole stojí tiskárna Canon PIXMA.

Ke službě Canon Creative Park můžete přistupovat prostřednictvím smartphonu, tabletu nebo notebooku a vybrat si ze stovek šablon, takže vaše večírky budou vždy vypadat živé a zábavné. Vyhledejte si inspiraci nebo klíčová slova a rychle najdete přesně to, co hledáte.

Na narozeninovou oslavu se Pippa rozhodla hledat ve službě Canon Creative Park pomocí klíčových slov „narozeniny“ a „večírek“ a dokázala najít rozsáhlý výběr poutavých šablon. „Chtěla jsem velkou dekoraci na zeď, abychom měli pěkné pozadí pro spoustu legračních fotografií, takže girlanda „všechno nejlepší“fotografické rekvizity byly jasnou volbou,“ říká Pippa.

Jakmile Pippa vybrala větší prvky, podívala se na detaily – a jaké by to byly narozeniny bez dortu? „Samozřejmě, že tam bude dort, takže dortová dekorace z mini vlaječek byla perfektní,“ pokračuje. „Ty se prostě musely vystřihnout, složit a přilepit na provázek, a pak buď zavěsit na zeď, nebo svázat s dřevěnými špejlemi k použití na dortu.“

Pippa nabízí své rady těm, kdo se na něco takového chystají poprvé, a říká, že si vybere několik atraktivních, ale jednoduchých dekorací – například pro začátek girlandu nebo banner se jménem, a zkontroluje hodnocení obtížnosti u každé šablony. „Věci, jako jsou narozeninové bannerové vlaječky, udělají na vašem večírku velký dojem, a vytvoříte je opravdu snadno,“ říká.

Vytiskněte své šablony

Z tiskárny Canon PIXMA vychází výtisk šablony Canon Creative Park.

Pippa použila řadu různých šablon, aby ozdobila svůj prostor a vytvořila fotografické rekvizity k použití v průběhu celého večírku, přitom však chtěla vytvořit něco velkého, co by ihned vyvolalo velký dojem. Tento banner „všechno nejlepší“ šel jednoduše vystřihnout a propojit s provázkem.

Dvojice rukou vytváří rýhy na šabloně služby Canon Creative Park předtím, než začne skládání šablony.

Některé šablony jsou složitější než jiné. Pokud vytváříte papírové výtvarné výrobky s rodinou, je k dispozici spousta jednoduchých šablon, které mohou rodiče vystřihnout a malé děti je snadno sestaví, zatímco starší děti a dospělí se pustí do náročnějších návrhů.

„Některé šablony byly jednoduché a rychle hotové, a některé byly spíše výzvou, která vyžadovala více času a soustředění, ale bavilo mne vyrábět je všechny,“ říká Pippa. „Bylo tak hezké trávit čas tvořením, se šálkem čaje, a nakonec jsem měla na večírek opravdu pestrobarevné dekorace.“

Pippa nastavila tiskárnu Canon PIXMA v domácí síti Wi-Fi a poté se připojila pomocí smartphonu a aplikace Canon Creative Park. Takto mohla jednoduše hledat šablony, které chtěla použít, a pak jen kliknout na tlačítko Tisk.

Poté, co vytiskla zvolené šablony, vystříhala Pippa všechny modely. Pak nastal čas na rozhodující fázi rýhování před složením papírových šablon. Tím se zajistí, že konečný výrobek zůstane pevný a odolný. Poté, co narýhujete a složíte šablony, slepte všechny zbývající části podle uvedených pokynů a nezapomeňte nechat své papírové výtvory zcela zaschnout, než je použijete jako dekoraci.

Sestavení dekorací

Pohled přes rameno na Pippu, jak vystřihuje fotografii své tváře vytištěnou na lesklém fotografickém papíru Canon Plus Glossy.

Pippa vystřihla obrázky sebe sama a svého psa Rothka a přilepila je k párátkům. Šablony služby Creative Park můžete také použít, abyste dodali osobité prvky zábavnému piknikovému výletu nebo stolním dekoracím na večírek .

Ruka pokládá párátko se snímkem Pippiny hlavy nahoru na dortík v košíčku.

Pippa, která žije v Bristolu ve Velké Británii, pracuje převážně z domova, a společníka v domácí kanceláři jí dělá pes Rothko. Vytiskla fotografii Rothka a svou tvář na fotografický papír Canon Plus Glossy II a připevnila je k párátkům pomocí biologicky odbouratelné pásky; poté je dala nahoru na dortíky v košíčku.

Pippa použila fotografie a vytvořila zábavné vlaječky s osobním nádechem, které zapíchla do dortíků v košíčcích. Je to skvělý způsob, jak udělat svoji oslavu jedinečnou. Totéž můžete využít také pro zásnubní večírek s fotografiemi šťastného páru, nebo můžete použít své oblíbené snímky z dovolené či portréty domácích mazlíčků. „Už jsem předtím vyráběla ozdoby na dortíky v košíčcích, ale nikdy jsem nepoužívala fotografie,“ říká. „Bylo opravdu zábavné hledat snímky hostů k tisku.“ Dokonce doporučuje pořídit je večer s přáteli, aby si mohli vybrat vlastní fotografii.

Pippa vytiskla své oblíbené snímky na fotografický papír Canon Plus Glossy II pomocí tiskárny PIXMA, vystřihla postavy a poté fotografie jednoduše připevnila k párátkům pomocí biologicky rozložitelné pásky. Tyto oboustranné fotografie můžete vytvořit vytištěním dvou kopií fotografií, nebo můžete na zadní stranu napsat zábavnou zprávu či jméno.

Nezapomeňte, že můžete do stávajících šablon v aplikaci Canon Creative Park snadno přidat vlastní osobní styl – můžete je doplnit kresbami nebo dokonce stuhami, zkrátka čímkoli, po čem vaše umělecké srdce zatouží. „Narozeninové vlaječky na šňůrkách bylo možné snadno přizpůsobit výběrem krásné zářivé neonové šňůrky, na kterou jsem je rozvěsila,“ říká Pippa.

Můžete se dokonce sejít s přáteli a vytvořit domácí dárky, nebo pokud chcete přejít ještě na další úroveň, zkuste vytvořit složité modely umělecké tvorby z papíru.

Rozjeďte to!

Čtyři lidé se usmívají, když pózují s papírovými rekvizitami fotografického boxu vytvořenými pomocí služby Canon Creative Park a tiskárny PIXMA.

Pippa a její přátelé na oslavách vyrobili a používali rekvizity narozeninového fotografického boxu, ale mohli si vybrat třeba rekvizity fotografického boxu ze služby Canon Creative Park se sportovní nebo festivalovou tématikou.

Pippa a její přátelé se na oslavě narozenin dobře bavili. „Hodně jsme si to užili a skončili jsme s legračními fotografiemi; použili jsme všechny papírové rekvizity a masky ve stylu fotografických boxů,“ říká.

Každému se také líbily přizpůsobené vlaječky s fotografiemi. Ty byly vyrobeny pro malé, jedinečné party dárky, které lze znovu použít na jiných oslavách. „Fotografie na dortících všechny rozesmály, a já jsem jim pak na konci večírku mohla všem dát dortík s sebou domů,“ říká.

Pippa říká, že by šablony služby Canon Creative Park použila znovu. „Výtvarné projekty byly zábavné, a nakonec jsem měla více neobvyklých a osobních dekorací za mnohem nižší cenu, než kdybych si koupila nějaké hotové,“ říká. „A skutečnost, že to vše lze následně recyklovat, to ještě vylepšuje!“

Díky aplikaci Creative Park může plánování a organizování narozeninové oslavy představovat zábavnou a kreativní aktivitu, kterou můžete sdílet se svou rodinou a přáteli, a to bez ohledu na věk. Koneckonců, jsme jen tak staří, jak se cítíme, takže neváhejte a dejte se do toho – vyhledejte aplikaci Creative Park a osvoboďte své vnitřní dítě.

Pokud se vám líbí myšlenka kombinace výtvarné tvorby s alternativními dekoracemi bez obsahu plastů, pak se podívejte na naši poslední papírovou výzvu zaměřenou na sváteční zimní oslavu a zjistěte, co můžete letos udělat pomocí šablon Creative Park. Podívejte se na naši stránku ve službě Pinterest, kde najdete inspiraci, a nezapomeňte sdílet své výtvory pomocí hashtagu #MadeWithPixma!

Záběr seshora, na kterém je umístěn fotoaparát Canon na tiskárně Canon PIXMA a v pozadí je koláž z fotografií.

KLUB CANON CLUB

Exkluzivní komunita pro tvůrce obsahu, jako jste vy. Následujte svou vášeň a získejte podporu, inspiraci, výhody a další. Je to velmi snadné. Kupte si produkt. Zaregistrujte se. Přidejte se do klubu Canon Club.
Tamzin Wilks

Související produkty

Související články