PRŮVODCE NÁKUPEM

Průvodce vánočními dárky společnosti Canon

Najděte o letošních svátcích dokonalé dárky pro rodinu a přátele!
Tiskárna Canon SELPHY CP1500 zabalená červenou stuhou a obklopená řetězci světýlek.

Potřebujete vymyslet vánoční dárky pro kreativní lidi? Společnost Canon má vše,co potřebujete. Ať už hledáte jedinečné dárky pro fotografa, chcete překvapit blízkého vlogera novým fotoaparátem, nebo potěšit studenta fotografování upgradem na plný formát, v našem rozsáhlém průvodci určitě najdete dokonalý vánoční dárek.

U některých lidí zkrátka nevíte, co jim pořídit, ale nová technika může být právě to, co vaši blízcí hledají. Shromáždili jsme několik návrhů na ty nejlepší dárky od značky Canon pro každého, kdo miluje kreativitu bez ohledu na rozpočet. U nás najdete ty nejlepší dárky pro rodinu i přátele: Od sady pro vlogging a špičkových bezzrcadlových fotoaparátů až po objektivy Canon, které vám umožní zachytit svět novými vzrušujícími způsoby. Varování: Pravděpodobně najdete také inspiraci pro vlastní seznam přání.

Dárky pro vlogery, blogery a tvůrce obsahu

Dvě ženy natáčejí samy sebe před vánočním stromkem ozdobeným řetězci světélek kamerou pro vlogging Canon PowerShot V10.

Kompaktní provedení kamery pro vloggingCanon PowerShot V10 a její plně automatizované režimy vám usnadní vstup do světa vlogování. Pokud znáte někoho, kdo již kameru PowerShot V10 vlastní, bude pro něj mikrofon Canon DM-E100grip s funkcí stativu HG-100TBR ideálním příslušenstvím.

Žena v růžovém overalu, která fotoaparátem Canon EOS R50 natáčí květinovou výstavku.

Fotoaparát EOS R50 je vybaven kreativními funkcemi, které čekají, až je prozkoumáte. Dodává se s funkcí bracketingu zaostřování a kompozicí hloubky pro fotografování zblízka. Umožní vám zachytit úžasné detaily. Kreativní funkce bracketing poskytuje více možností úprav snímků, takže si můžete vybrat podle svých preferencí.

Pokud jste si přečetli našeho průvodce fotoaparáty a kamerami Canon pro vlogging, víte, že kamera Canon PowerShot V10 je ideálním dárkem pro ty, kteří chtějí tvořit vysoce kvalitní videa a sdílet je online.

Přestože má tato kamera tak kompaktní rozměry, že se vám vždy vejde do kapsy, disponuje velkým snímačem typu 1.0 a poskytuje ostré video v rozlišení 4K UHD. Je vybavena stereofonními mikrofony a má také 3,5mm vstup pro mikrofon. Díky tomu můžete připojit externí mikrofon, jako je lehký model Canon DM-E100, který zajistí křišťálově čistý zvuk.

Díky ultraširokému objektivu, který odpovídá ohniskové vzdálenosti 19 mm na plnoformátovém fotoaparátu, můžete do záběru zachytit více. Vylepšená stabilizace obrazu umožňuje pořizovat stabilní záběry i při chůzi. Dokonce se dodává s vestavěnou funkcí živého streamování a lze ji ovládat na dálku pomocí aplikace Canon Camera Connect.

Ovládání kamery pro vlogging PowerShot V10 je snadné díky intuitivní dotykové obrazovce s úhlopříčkou 5 cm, která se přivloggingu nakloní o 180° nahoru. Vestavěný stojan lze nastavit pro snímání pod nízkým i vysokým úhlem a je také vybaven standardním nástavcem pro upevnění na stativ. Pro ještě snazší ovládání jednou rukou je k dispozici lehký grip s funkcí stativu Canon HG-100TBR, který je vybaven bezdrátovým dálkovým ovládáním a praktickým držákem mikrofonu a slouží také jako robustní stativ v případech, které volají po větší stabilitě.

Pokud osoba, pro kterou nakupujete, potřebuje fotoaparát s vyměnitelnými objektivy, pak se fotoaparát Canon EOS RP osvědčí jako fantastický kreativní nástroj. Také nabízí rozlišení videa až 4K a při natáčení videa v rozlišení Full HD poskytuje plynulé a přesné automatické zaostřování Dual Pixel CMOS.

Objektiv Canon RF 16mm F2.8 STM je dobrou volbou při vlogování s fotoaparátem EOS RP. Jeho mimořádně široký zorný úhel zahrne mnoho detailů, zatímco vysoká světelnost f/2,8 se postará o filmový vzhled. Je také vybaven mimořádně tichým zaostřovací motorem, takže nehrozí tak velká šance, že jej zachytí mikrofon na videu.

Fotoaparát Canon EOS R50 se může pochlubit funkcemi, které se nacházejí na pokročilejších fotoaparátech Canon se systémem EOS R, což z něj činí dokonalý bezzrcadlový fotoaparát pro tvůrce seriózního obsahu. Je kompaktní, lehký a snadno použitelný pro ty, kteří jsou zvyklí snímat chytrým telefonem.

Filmy zaznamenané fotoaparátem EOS R50 vypadají fantasticky. Jeho záznam v rozlišení 4K UHD je převzorkován z rozlišení 6K. Poskytuje tedy lepší kvalitu než standardní video v rozlišení 4K. Systém Dual Pixel CMOS AF odvádí veškerou těžkou práci a udržuje zaostření. Fotoaparát lze také použít jako webovou kameru pro skutečné videohovory nebo streamování, a to díky dotykovému displeji s variabilním úhlem natočení, který usnadňuje snímání z kreativních úhlů.

Dárky pro milovníky fotografování, kteří chtějí přejít na plný formát

Žena stojí na mostě, drží fotoaparát Canon EOS R8 a dívá se zezadu na displej.

Fotoaparát Canon EOS R8 kromě pořizování videozáznamů v rozlišení 4K ve filmové kvalitě dokáže také zaznamenávat mimořádně kvalitní zpomalené záběry v rozlišení Full HD v rozlišení až 180p.

Ruce drží fotoaparát Canon EOS RP, dotykový displej s variabilním úhlem natočení je vyklopený a natočený nahoru. Ukazuje osobu stojící před oknem a cihlovou stěnou.

26,2MP fotoaparát Canon EOS RP je malý a lehký plnoformátový fotoaparát EOS, a přesto je plný kreativních funkcí, jako je HDR a fotografování s násobnou expozicí, tichý režim a bracketing zaostřování pro dokonale ostré záběry zblízka.

Vynikající volbou pro tvůrce, kteří chtějí přejít na plný formát, je fotoaparát Canon EOS R8. Tento lehký 24,2MP bezzrcadlový fotoaparát je kompatibilní s rozsáhlou řadou objektivů RF od společnosti Canon. Je vybaven užitečnými technologiemi, jako je například zaostřování Dual Pixel CMOS AF II s inteligentní detekcí a sledováním objektů. Díky tomu může automaticky najít a sledovat celou řadu různých objektů, včetně lidí, psů, ptáků, automobilů i letadel až k okrajům záběru.

Fotoaparát EOS R8 nabízí také spoustu pokročilých funkcí videa, jako jsou zebry, zvýraznění obrysů při zaostřování a indikátor falešných barev, které vám pomohou dosáhnout profesionálnějších výsledků.

Canon EOS RP je sice bezzrcadlový fotoaparát vhodný pro začátečníky, ale i tak je plný kreativních funkcí, se kterými pozvednete své fotografie na novou úroveň. Plnoformátový snímač fotoaparátu usnadňuje dosažení profesionálně vypadajících efektů mělkého zaostření pro portrétydetailní záběry a průkopnický bajonet RF otevírá novou úroveň kvality plnoformátového snímku.

Jako cenově nejdostupnější plnoformátový fotoaparát z řady bezzrcadlových fotoaparátů se systémem Canon EOS R představuje fotoaparát EOS RP fantastický vstupní bod do světa vysoce výkonných objektivů typu Canon RF. Nejlepší objektivy společnosti Canon poskytují neuvěřitelnou kvalitu obrazu a funkce, které dříve nebyly možné – podívejte se na lehký superteleobjektiv Canon RF 800mm F11 IS STM, který je ideální pro začínající fotografy divoké přírody, nebo na všestranný objektiv Canon RF 50mm F1.8 STM pro úžasné snímky s vysokou světelností.

Objektiv Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM je skvělým doplňkovým objektivem pro fotoaparát EOS RP, který si sám poradí se vším od širokých krajin až po portréty zachycující hlavu a ramena.

Objektiv Canon RF 24-105mm F4L IS USM je vybaven konstrukcí řady L s profesionální kvalitou a konstantní maximální světelností f/4, která zajišťuje konzistentní expozici i při přiblížení objektivu.

Dárky od společnosti Canon pro zachycení rodinných okamžiků – doma i venku!

Usmívající se žena drží fotoaparát Canon EOS R100 u obličeje a pořizuje rodinný snímek na zahradě.

Díky užitečným nabídkám s průvodcem a službě Creative Assist je fotoaparát Canon EOS R100 snadno ovladatelný. Pokud připojíte telefon k fotoaparátu, můžete vaše fotografie a videa během fotografování automaticky odesílat do knihovny telefonu.

Dva fotoaparáty Canon PowerShot PX, jeden černý a jeden bílý, na slavnostně zdobeném stole.

Zásluhou objektivu se zoomem s rozsahem ohniskové vzdálenosti 19–57 mm, který lze otočit o 340° a naklonit o 110°, je fotoaparát Canon PowerShot PX schopen za provozu automaticky vytvářet kompozice fotografií a videí. Pro větší pohodlí je k dispozici funkce aktivace hlasem a rozpoznání objektu, vestavěná funkce Wi-Fi a snadné nabíjení přes rozhraní USB-C.

Fotoaparát Canon EOS 100 je skvělý všestranný fotoaparát, který dokáže zachytit neopakovatelné rodinné okamžiky do podoby neuvěřitelně detailních 24,1MP fotografií nebo úžasných videoklipů v rozlišení 4K UHD. Propracovaný systém automatického zaostřování Dual Pixel CMOS zajišťuje zaostření rychle se pohybujících objektů a zároveň fotoaparát spáruje s objektivem se stabilizací obrazu, jako je například model Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM, což usnadňuje pořizování ostrých snímků při rodinném dobrodružství v přírodě.

Je také snadné tyto vzpomínky sdílet. Fotoaparát je vybaven připojením k síti Wi-Fi, což usnadňuje přidávání snímků do zpráv nebo jejich umístění na sociální sítě. Také disponuje dálkovým ovládáním, které umožňuje pořizování fantastických rodinných selfie snímků prostřednictvím aplikace Canon Camera Connect v chytrém telefonu.

Další možností, která je vhodná pro celou rodinu, je model Canon PowerShot PX. Tento chytrý kompaktní fotoaparát dokáže automaticky sledovat akci a vytvářet kompozice fotografií a videí pomocí speciálního objektivu s funkcemi otáčení a naklánění. Fotoaparát je také schopen stanovit priority pro určité tváře ve scéně a je opatřen hlasovou aktivací, díky které se neuvěřitelně snadno používá.

Milovníky videa pak můžete obdarovat fotoaparátem Canon PowerShot ZOOM, který je veliký tak akorát do dlaně. Tento nepřehlédnutelný monokulární objektiv je vybaven zoomem, který rychle přepíná mezi ohniskovou vzdáleností 100 mm a 400 mm, kterou lze pro účely zachycení vzdálených objektů digitálně rozšířit na 800 mm a vyplnit celý záběr. Je to ideální volba pro venkovní videa a fotografie, zejména pokud jde o pozorování divoké zvěře.

Kompaktní tiskárna, jako je Canon SELPHY CP1500, doplňuje kreativní balíček fotografických produktů. Tento bezdrátový model produkuje výtisky velikosti pohlednice v živých barvách za pouhých 41 sekund, takže s ním perfektně vytisknete momentky z rodinných setkání, ještě než skončí. Výtisky vydrží v albu až 100 let1, takže budou tyto okamžiky moci prožít i budoucí generace.

Dejte svým blízkým něco, co v tomto svátečním období obohatí jejich kreativní stránku.

Marcus Hawkins
  1. Pokud jsou uloženy v albu. Na základě zrychleného testování s předpokládanou teplotou 23 °C / 73,4 °F a vlhkostí 50 %.

Související produkty

Související články