PRŮVODCE NÁKUPEM

Průvodce vánočními dárky společnosti Canon

Najděte o letošních svátcích dokonalé dárky pro rodinu a přátele!
Fotoaparát Canon PowerShot PX zachycuje rodinu, která oslavuje a zpívá karaoke.

Potřebujete vymyslet dárky pro kreativní lidi? Ať už chcete překvapit blízkého vlogera novým fotoaparátem, nebo potěšit studenta fotografování upgradem na plný formát, v našem rozsáhlém průvodci dárky určitě najdete dokonalý dárek.

U některých lidí zkrátka nevíte, co jim pořídit, ale nová technika může být právě to, co vaši blízcí hledají. Shromáždili jsme několik návrhů na ty nejlepší dárky od značky Canon pro každého, kdo miluje kreativitu bez ohledu na rozpočet. Od sady pro vlogování až po špičkové bezzrcadlové fotoaparáty – najdete zde několik nejlepších doporučení pro rodinu a přátele.

Dárky pro vlogery, blogery a tvůrce obsahu

Muž kráčí po pláži a natáčí se fotoaparátem PowerShot G7 X Mark III.

Fotoaparát Canon PowerShot G7 X Mark III je kromě pořizování neuvěřitelného videa v rozlišení 4K také výkonným nástrojem pro fotografování. V režimu kontinuálního snímání rychlostí až 30 sn./s (snímků za sekundu) dokáže pořídit až 70 20,1MP snímků ve formátu RAW.

Žena s vlněnou čepici na hlavě drží fotoaparát Canon EOS RP u oka.

26,2MP fotoaparát Canon EOS RP je nejmenší a nejlehčí plnoformátový fotoaparát EOS, a přesto je plný kreativních funkcí, jako je HDR a fotografování s násobnou expozicí, tichý režim a bracketing zaostřování pro dokonale ostré záběry zblízka.

Pokud jste si přečetli našeho průvodce fotoaparáty Canon pro vlogování, víte, že fotoaparát Canon PowerShot G7 X Mark III je ideálním dárkem pro ty, kdo chce tvořit vysoce kvalitní videa a sdílet je online.

Navzdory kompaktním rozměrům, díky kterým se vám vždy vejde do kapsy, je vybaven velkým snímačem typu 1.0 a poskytuje ostré video v rozlišení 4K. Má dokonce 3,5mm vstup pro mikrofon, takže můžete připojit externí stereofonní mikrofon, jako je lehký model Canon DM-E100, který zajistí křišťálově čistý zvuk.

Díky videu s vysokou rychlostí záznamu 120 sn./s v rozlišení Full HD pro plynulý záznam zpomaleného pohybu a možnosti vertikálního přehrávání filmů, které je vhodné pro sociální sítě, otevírá fotoaparát PowerShot G7 X Mark III nové tvůrčí příležitosti pro kameramany. Dokonce je vybaven vestavěnou funkcí živého streamování.

Ovládání fotoaparátu PowerShot G7 X Mark III je snadné díky intuitivnímu 3“ dotykovému displeji, který lze pro účely vlogování naklonit o 180 stupňů. Pro ještě snazší ovládání jednou rukou je k dispozici lehký grip s funkcí stativu Canon HG-100TBR, který je vybaven bezdrátovým dálkovým ovládáním a praktickým držákem mikrofonu a slouží také jako robustní stativ v případech, které volají po větší stabilitě.

Pokud osoba, pro kterou nakupujete, potřebuje fotoaparát s vyměnitelnými objektivy, pak se fotoaparát Canon EOS RP osvědčí jako fantastický kreativní nástroj. Také nabízí rozlišení videa až 4K a při natáčení videa v rozlišení Full HD poskytuje plynulé a přesné automatické zaostřování Dual Pixel CMOS.

Objektiv Canon RF 16mm F2.8 STM je dobrou volbou při vlogování s fotoaparátem EOS RP. Jeho mimořádně široký zorný úhel zahrne mnoho detailů, zatímco vysoká světelnost f/2,8 se postará o filmový vzhled. Je také vybaven mimořádně tichým zaostřovací motorem, takže nehrozí tak velká šance, že jej zachytí mikrofon na videu.

Dárky pro fotografy, kteří chtějí přejít na plnoformátový fotoaparát

Žena v šedém svetru drží fotoaparát Canon EOS 6D Mark III.

Fotoaparát Canon EOS 6D Mark II vám pomůže podniknout další kroky vaší kreativní cesty a je ideální pro fotografování portrétů, krajin, a dokonce i natáčení videa.

Muž drží fotoaparát Canon EOS R6 a upravuje nastavení na obrazovce.

Fotoaparát Canon EOS R6 představuje špičkové technologie, jako je tiché snímání rychlostí 20 sn./s a vestavěný stabilizátor obrazu, který ve spojení s řadou objektivů poskytuje stabilizaci až 8 EV. Je také vybaven pokročilým zaostřováním Dual Pixel CMOS AF II, které dokáže automaticky sledovat oči lidí.

Vynikající volbou pro tvůrce, kteří chtějí povýšit na plnoformátový fotoaparát, je fotoaparát Canon EOS 6D Mark II. Tato klasická digitální zrcadlovka podporuje rozsáhlou řadu objektivů EF od společnosti Canon a je napěchována užitečnými technologiemi, včetně 45 křížových bodů AF pro přesné automatické zaostřování, vestavěného GPS a otočné dotykové LCD obrazovky. Ve spojení s všestranným objektivem, jako je Canon EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM, který je vybaven optickou stabilizací obrazu a praktickým rozsahem ohniskových vzdáleností, poslouží fotoaparát EOS 6D Mark II jako ideální vstupní brána do světa plnoformátových digitálních zrcadlovek.

Canon EOS RP je sice bezzrcadlový fotoaparát vhodný pro začátečníky, ale i tak je plný kreativních funkcí, se kterými pozvednete své fotografie na novou úroveň. Plnoformátový snímač fotoaparátu usnadňuje dosažení profesionálně vypadajících efektů mělkého zaostření pro portrétydetailní záběry a průkopnický bajonet RF otevírá novou úroveň kvality plnoformátového snímku.

Jako cenově nejdostupnější fotoaparát z řady bezzrcadlových fotoaparátů se systémem Canon EOS R představuje fotoaparát EOS RP fantastický vstupní bod do světa vysoce výkonných objektivů typu Canon RF. Nejlepší objektivy společnosti Canon poskytují neuvěřitelnou kvalitu obrazu a funkce, které dříve nebyly možné – podívejte se na lehký superteleobjektiv Canon RF 800mm F11 IS STM, který je ideální pro začínající fotografy divoké přírody, nebo na všestranný objektiv Canon RF 50mm F1.8 STM pro úžasné snímky s vysokou světelností.

Objektiv Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM je skvělým doplňkovým objektivem pro fotoaparát EOS RP, který si sám poradí se vším od širokých krajin až po portréty zachycující hlavu a ramena.

Objektiv Canon RF 24-105mm F4L IS USM je vybaven konstrukcí řady L s profesionální kvalitou a konstantní maximální světelností f/4, která zajišťuje konzistentní expozici i při přiblížení objektivu. Skvěle ladí s fotoaparátem Canon EOS R6, což je plnoformátový bezzrcadlový fotoaparát navržený pro náročnější objekty. Díky kontinuálnímu snímání rychlostí až 20 snímků za sekundu a inteligentnímu systému automatického zaostřování, který dokáže rozpoznat a sledovat oči, tváře a zvířata, vám fotoaparát EOS R6 umožní zachytit vzrušující akční snímky snadněji než kdy dříve.

Dárky od společnosti Canon pro zachycení rodinných okamžiků – doma i venku!

Mladá dívka ve vlněné čepici se dívá skrz hledáček fotoaparátu PowerShot ZOOM.

Jednoduchost fotoaparátu Canon PowerShot ZOOM znamená, že můžete vytvořit kompozici a vyfotografovat snímek v řádech sekund.

Dva fotoaparáty Canon PowerShot PX, jeden černý a jeden bílý, na slavnostně zdobeném stole.

Zásluhou objektivu se zoomem s rozsahem ohniskové vzdálenosti 19–57 mm, který lze otočit o 340° a naklonit o 110°, je fotoaparát Canon PowerShot PX schopen za provozu automaticky vytvářet kompozice fotografií a videí. Pro větší pohodlí je k dispozici funkce aktivace hlasem a rozpoznání objektu, vestavěná funkce Wi-Fi a snadné nabíjení přes rozhraní USB-C.

Fotoaparát Canon EOS 850D je skvělý všestranný fotoaparát, který dokáže zachytit neopakovatelné rodinné okamžiky do podoby neuvěřitelně detailních 24,1MP fotografií nebo úžasných videoklipů v rozlišení 4K. Propracovaný systém automatického zaostřování se 45 křížovými body AF zajišťuje zaostření rychle se pohybujících objektů a zároveň fotoaparát spáruje s objektivem se stabilizací obrazu, jako je například model Canon EF 16-35mm F4L IS USM, což usnadňuje pořizování ostrých snímků při rodinném dobrodružství v přírodě.

Pro ještě vybroušenější výkon zvažte fotoaparát Canon EOS 90D. Jedná se o vysoce kvalitní digitální zrcadlovku, která dokáže pořizovat 32,5MP fotografie s vysokým rozlišením rychlostí až 10 snímků za sekundu. Stejně jako fotoaparát EOS 850D dokáže nahrávat video v rozlišení 4K a je vybaven integrovanou technologií Bluetooth a Wi-Fi, které usnadňují sdílení snímků ve zprávách a na sociálních sítích. Nabízí také dálkové ovládání prostřednictvím mobilní aplikace Canon Camera Connect pro fantastická rodinná selfie.

Fotoaparáty EOS 850D a EOS 90D jsou dostatečně lehké, aby je bylo možné vzít kamkoli, ale pokud chcete mít doma vždy připraveného rodinného fotografa, zvažte fotoaparát Canon PowerShot PX. Tento chytrý kompaktní fotoaparát dokáže automaticky sledovat akci a vytvářet kompozice fotografií a videí pomocí speciálního objektivu s funkcemi otáčení a naklánění. Fotoaparát je také schopen stanovit priority pro určité tváře ve scéně a je opatřen hlasovou aktivací, díky které se neuvěřitelně snadno používá.

Milovníky videa pak můžete obdarovat fotoaparátem Canon PowerShot ZOOM, který je veliký tak akorát do dlaně. Tento nepřehlédnutelný monokulární objektiv je vybaven zoomem, který rychle přepíná mezi ohniskovou vzdáleností 100 mm a 400 mm, kterou lze pro účely zachycení vzdálených objektů digitálně rozšířit na 800 mm a vyplnit celý záběr. Je to ideální volba pro venkovní videa a fotografie, zejména pokud jde o pozorování divoké zvěře.

Dejte svým blízkým něco, co v tomto svátečním období obohatí jejich kreativní stránku.Autor: Marcus Hawkins

Související produkty

Související články