FOTOGRAFOVÁNÍ NA CESTÁCH

Nejlepší výbava Canon pro fotografování na cestách

Připravte se na dobrodružství s vybavením pro fotografování na cestách pro začátečníky, tvůrce a nadšence.
Osoba na pláži, která při západu slunce fotografuje fotoaparátem Canon s objektivem.

Pryč jsou dny, kdy fotografování na cestách znamenalo jednoduše nákup jednorázového fotoaparátu k zachycení několika rozmazaných plážových snímků do rodinného alba.

S prudkým nárůstem sociálních platforem pro sdílení fotografií a videí a vzestupem profesionálních online fotoknih se nyní spokojíte pouze s bezchybnými snímky. Smartphony jsou skvělé, ale k tvorbě úžasných snímků a výtisků potřebujete speciální fotoaparát – takový, který bude fungovat po celý rok, bez ohledu na to, jakým podmínkám budete čelit, a přitom bude stále dostatečně malý, aby se vám vešel do zavazadla. Podobné je to i s objektivy, které musí být dost všestranné, aby udržely krok s dobrodružným duchem a zároveň poskytovaly vynikající kvalitu obrazu.

Je třeba zvážit mnoho věcí, a proto jsme sestavili průvodce pro nejlepší výbavu pro fotografování na cestách. Takže ať už jste začátečník dychtící začít, nadějný cestovní bloger, který si přeje oslnit své sledující, nebo tvůrce s rozvíjejícím se profilem, který touží povznést svůj obsah a sadu na novou úroveň, můžete si být jisti, že máte k dispozici nástroje, které vám zajistí úspěch.

Nejlepší fotoaparáty na cesty pro příležitostné fotografy a rodinné dovolené: Canon Zoemini S2 a Canon PowerShot ZOOM

Fototiskárna Canon Zoemini S2 je umístěna na skládaných džínových šortkách a je obklopena malými výtisky fotografií.

Fototiskárna Canon Zoemini S2 se snadno vejde do kapsy a poskytne vám vše, co potřebujete k pořizování úžasných rodinných fotografií a selfie na cestách.

Rodina na venkově si ukazuje na objekt nad nimi. Muž používá fotoaparát Canon PowerShot ZOOM.

Monokulární fotoaparát Canon PowerShot ZOOM, který nabízí vše v jediném malém těle, se vyznačuje neuvěřitelným 800mm zoomem a intuitivním rozvržením tlačítek, takže všechnu akci zachytíte i z velké dálky.

Rodinná dovolená není jen únik z každodenní rutiny. Jedná se o drahocenný čas strávený s našimi nejbližšími, během kterého se odehrávají některé z těch nejcennějších vzpomínek.

Díky 8MP snímači je fototiskárna Canon Zoemini S2 skvělým společníkem na dovolenou, který vdechuje život vzácným okamžikům, když se odehrávají. Mimořádně přenosný fotoaparát a tiskárna Canon Zoemini S2 umožňuje pořizovat elegantní selfie pomocí vestavěného zrcadla a kruhového světla, které zdokonalí vaši pozici a expozici. Snímky pak můžete během minuty vytisknout na místě nebo je uložit na kartu Micro SD a vytisknout později.

Po spárování fotoaparátu Canon Zoemini S2 s aplikací Canon Mini Print můžete také zkontrolovat kompozici v živém náhledu, upravit snímky před tiskem, a dokonce tisknout fotografie přímo ze smartphonu.

Fotoaparát PowerShot ZOOM vás k akci přiblíží ještě více, takže se dokonale hodí na vaši příští dovolenou na safari. Díky maximální ohniskové vzdálenosti 800 mm je tento kapesní monokulární fotoaparát se superzoomem ideálním nástrojem pro situace, kdy potřebujete o trochu větší dosah. Díky 12MP snímači a stabilizaci obrazu ve 4 osách je tento kompaktní výkonný fotoaparát špičkovou volbou pro všechny druhy cestování a také pro pozorování ptáků, sportovní příležitosti a rodinnou zábavu.

Nejlepší fotoaparát na cesty pro začátečníky a tvůrce obsahu: Canon EOS R10

Ruce držící fotoaparát Canon EOS R10 zaměřený na obrazovku, která zobrazuje fontánu a zeleň.

Zatímco fotoaparát Canon EOS R10 váží pouhých 429 g, doprovodný objektiv Canon RF-S 18-45mm f4.5-6.3 IS STM je při 130 g stejně maličký a navíc je vybaven praktickým rozsahem zoomu a  stabilizací obrazu. S těmito dvěma prvky získají začátečníci i zkušení fotografové výkonnou, ale zároveň lehkou kombinaci.

Fotoaparát Canon EOS R10 je ideální volbou pro nové i zkušené fotografy-cestovatele. Jako cenově dostupný základní model se systémem EOS R od společnosti Canon nabízí fotoaparát EOS R10 profesionální bajonet pro uchycení objektivu RF, který začátečníkům zpřístupní širokou řadu objektivů s rychlým zaostřováním a poskytne jim dostatek prostoru pro rozvoj. Díky působivým technickým specifikacím je však tento fotoaparát vhodný i pro nadšence a uznávané tvůrce obsahu, kteří potřebují funkce, které posunou jejich obsah na novou úroveň.

Díky 24,2MP snímači APS-C vytváří fotoaparát EOS R10 nádherně čisté snímky a naprosto bezchybné video v rozlišení 4K pro profesionálně působící vlogy a příběhy. A díky pokročilému systému automatického zaostřování, který dokáže sledovat oči, tváře, zvířata a vozidla, bude váš obsah vždy ostrý – i za slabého osvětlení.

Fotoaparát EOS R10 je také vybaven otočnou dotykovou obrazovkou pro úspěšnou kompozici bez ohledu na úhel a vestavěným bleskem pro fotografování v noci nebo za slabého osvětlení. Navíc váží jen 429 g, takže jeho nošení po rozpínajících se městech nebo strmých horách vás nebude nijak otravovat.

Nejlepší plnoformátový fotoaparát pro nadšené fotografy-cestovatele: Canon EOS RP

Muž v neoprenové kombinéze sedí na skalnaté pláži se surfem na klíně.

Díky plnoformátovému snímači, kompaktnímu provedení a tichému snímání je fotoaparát Canon EOS RP intuitivní volbou pro fotografy, kteří touží pracovat s fotoaparátem se systémem EOS R. Pořízeno fotoaparátem Canon EOS RP s objektivem Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM při nastavení 1/3 200 s, f/1,8 a ISO 100. © Jitka Šmelhausová

Pro fotografy, kteří toho hodně procestovali a chtějí svůj obsah posunout na ještě vyšší úroveň, může plnoformátový fotoaparát, jako je Canon EOS RP, skutečně pomoci rozvinout kreativitu.

Velké snímače v plnoformátových fotoaparátech jsou citlivější na světlo než menší snímače. To znamená, že mohou zachytit širší dynamický rozsah – to je velmi praktické při fotografování ve slunných podmínkách – a při vysoké citlivosti ISO produkují méně hluku. Poskytují také mimořádnou kontrolu nad hloubkou ostrosti pro jemné doladění rozmazání a efektu bokeh, které je lze použít k pořizování portrétů pouličních kultur a zachycení zářících světel nočních městských panoramat.

Díky záznamu videa v rozlišení 4K, přístupu k profesionální řadě objektivů typu RF od společnosti Canon a inteligentnímu automatickému zaostřování, které očekáváte od fotoaparátu se systémem EOS R, je fotoaparát EOS RP ideální pro tvůrce, kteří chtějí tvořit profesionální obsah. Také váží pouhých 485 g a je odolný proti vlhku i prachu – je tak připravený na dobrodružství.

Nejlepší kompaktní fotoaparát pro vlogery a blogery na cestách: Canon PowerShot G7 X Mark III

Muž sedí na oblázkové pláži před malým ohněm. Na skále před ním stoji na stativu fotoaparát Canon PowerShot G7 X Mark III s mikrofonem.

Díky širokému rozsahu ohniskových vzdáleností, který odpovídá rozsahu 24–100 mm u plnoformátového fotoaparátu, je s kompaktním fotoaparátem Canon PowerShot G7 X Mark III možné vše: od vlogování z ruky až po portrétyfotografování divoké přírody.

Žena stojí na ulici, usmívá se do fotoaparátu a drží model Canon PowerShot G7 X Mark III s připojeným mikrofonem a gripem s funkcí stativu.

Stativy jsou neuvěřitelně užitečné příslušenství při cestování a poskytují stabilitu při natáčení i fotografování. Grip s funkcí stativu Canon HG-100TBR představuje lehký, kompaktní stativ, který se snadno vejde do batohu a slouží zároveň jako grip pro vlogování.

Když se ve vás probudí touha po cestování, často máte čas jen na to popadnout batoh a vyrazit. V takových situacích, kdy je prostor nejdůležitější, je fotoaparát PowerShot G7 X Mark III dokonalým společníkem na cesty.

Fotoaparát PowerShot G7 X Mark III, který představuje dokonalou rovnováhu mezi výkonem a rozměry, je vybaven velkým obrazovým snímačem typu 1.0, který nabízí působivé fotografie s rozlišením 20,1 MP a video v rozlišení 4K. Jeho tělo měří na šířku méně než 11 cm a váží pouhých 300 g, takže pokud v batohu nemáte dost místa, můžete jej jednoduše vložit do kapsy. Jedním snadným pohybem můžete také přepínat z fotografií na video a zpět.

Díky 180° výklopnému displeji a možnostem živého streamování byl tento model navržen s ohledem na vlogování ve fotoaparátu a jeho vysoká světelnost f/1,8, automatické zaostřování se sledováním obličeje a širokoúhlý objektiv se zoomem zajistí, že vy i vaše okolí budete vždy správně exponováni, zaostřeni a v záběru.

Fotoaparát PowerShot G7 X Mark III ale není jen pro vlogery. Díky výhodným cenám a výkonné řadě funkcí je jedním z nejvhodnějších fotoaparátů pro začátečníky na cestách.

Chystáte se vydat na dobrodružství? Nezapomeňte si stáhnout aplikaci Canon Camera Connect, abyste mohli připojit fotoaparát ke smartphonu a sdílet své snímky z cest přímo na sociálních sítích. Aplikace také umožňuje ovládat fotoaparát na dálku a pořizovat stabilní video a snímky bez rozhýbání.

Nejlepší širokoúhlý objektiv se zoomem pro fotografování na cestách: Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM

Shluky mraků se odrážejí na povrchu klidného jezera obklopeného horami.

Objektiv Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM je mimořádně širokoúhlý objektiv se zoomem, který je vytvořen tak, aby potěšit i ty nejnáročnější fotografy na cestách. Tento objektiv je vybaven optickým stabilizátorem obrazu s rozsahem 5 EV, vysokou světelností f/4.5 a možnostmi rychlého zaostřování bajonetu RF od společnosti Canon. Zajistí, aby byly vaše snímky z cest ostré a profesionálně vypadající bez ohledu na světelné podmínky. Pořízeno fotoaparátem Canon EOS R5 s objektivem Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM při nastavení 17 mm, 2,5 s, f/5 a ISO 500. © Verity Milligan

Univerzální širokoúhlý objektiv se zoomem je nejlepším přítelem fotografa na cestách. Díky mimořádně širokému ohniskovém rozsahu nebude mít objektiv Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM žádné problémy s vměstnáním všeho do záběru, ať už vlogujete v centru města, procházíte uličkami klikatých středověkých městeček nebo zachycujete výhledy z velkolepého pohoří.

Tento kompaktní a lehký objektiv RF je cenově dostupným doplňkem i nejlehčí cestovní brašny a díky stabilizaci obrazu a světelnosti f/4.5 je tento objektiv skvělým pomocníkem v proměnlivých světelných podmínkách.

Nejlepší širokoúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností pro fotografování na cestách: Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

Miska s těstovinami s rajčaty a bazalkou, která je vyfotografována shora dolů, a v záběru je vidět vidlička, lístky bazalky, palička a hmoždíř.

Díky stabilizaci obrazu s rozsahem 5 EV pro záběry z ruky bez rozmazání a schopnosti pořizovat makrosnímky s 0,5× zvětšením je objektiv Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM jasnou volbou pro zachycení chutných lahůdek z daleké restaurace. Díky tichému zaostřovacímu motoru STM je navíc skvělým objektivem pro vlogování a živé streamování. Pořízeno fotoaparátem Canon EOS RP s objektivem Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM při nastavení 1/125 s, f/2,5 a ISO 800. © Natasha Alipour-Faridaniová

Není to náhodou, že je objektiv Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM upřednostňován street fotografy, fotografy portrétů i fotografy-cestovateli. Je dostatečně širokoúhlý pro rozsáhlé městské scenérie, záběry táhlé krajiny a odhalující záběry zblízka a díky nenápadnému profilu, vysoké světelnosti a MAKRO zvětšení až 1:2 se skvěle hodí pro celou řadu žánrů.

I přes to, že je objektiv RF 35mm F1.8 MACRO IS STM určen pro plnoformátové fotoaparáty, jej lze použít i pro těla se snímačem APS-C, jako je například Canon EOS R10, se kterým zachytí zorné pole ekvivalentní 56mm objektivu připojenému na plnoformátovém těle.

Nejlepší objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností pro začátečníky vhodný pro fotografování na cestách a street foto: Canon RF 50mm F1.8 STM

Žena, která má na sobě červenou rtěnku, otáčí hlavu a dívá se do fotoaparátu. V pozadí jsou vidět třpytící se světla.

Zásluhou asférické povrchové vrstvy objektivu budou snímky pořízené s objektivem Canon RF 50mm F1.8 STM ostré napříč záběrem. Díky malému provedení se jedná o cenný doplněk sady, ať už jste dobrodružný začátečník, nebo zkušený cestovatel.

Objektiv Canon RF 50mm F1.8 STM patří do řady modelů, kterým se vzhledem k jejich ohniskové vzdálenosti říká „padesátka“. Tzv. "záklaďák" je určený pro začátečníky, kteří chtějí s fotografiemi na cestách popustit uzdu kreativitě. Vysoká světelnost objektivu f/1,8 umožňuje dosáhnout neuvěřitelně mělké hloubky ostrosti a získat nádherné portréty, které skutečně vyjádří kulturní identitu lidí, se kterými se setkáte.

Navíc vpustí spoustu světla, takže budete připraveni na jakékoli světelné podmínky, které na vás během dobrodružství čekají. Nasaďte jej na fotoaparát se snímačem APS-C a získáte ekvivalent 80mm zorného pole na plnoformátovém fotoaparátu.

Nejlepší všestranný objektiv se zoomem pro fotografování na cestách: Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

Úzká, klikatá ulice lemována domy z vybledlého kamene s terakotovými květináči s pelargoniemi visícími ze stěn.

S minimální zaostřovací vzdáleností pouhých 13 cm při použití funkci makrozáběru s 0,5× zvětšením při zaostření na střed vám objektiv Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM umožní zachytit ty nejjemnější detaily. Nemusíte se bát, že by rozhýbání fotoaparátu pokazilo vaše snímky, protože tento objektiv je vybaven optickým stabilizátorem obrazu s rozsahem 5 EV. Pořízeno fotoaparátem Canon EOS RP s objektivem Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM při nastavení 50 mm, 1/320 s, f/5 a ISO 800.

Cestujete nalehko a do batohu se vám vejde jenom jeden objektiv? Všestranný objektiv Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM je skvělou volbou. Jeho široký rozsah ohniskových vzdáleností nabízí neuvěřitelnou praktičnost, která je vhodná pro vše od vlogování z ruky až po úchvatné portréty. Tento působivý rozsah je navíc spolu se stabilizací obrazu s rozsahem 5 EV pro fotografování z ruky a za slabého osvětlení zabalen v těle, které měří méně než 9 cm a váží pouhých 395 g. U snímače APS-C je rozsah ohniskových vzdáleností tohoto objektivu ekvivalentní rozsahu 38,4–168 mm na plnoformátovém fotoaparátu.

Pro dobrodruhy jsou tyto fotoaparáty, objektivy a příslušenství, které se jim vejdou do batohu, opravdu dokonalými společníky, protože vytvářejí ohromující snímky a videa a nijak neomezují svobodu pohybu. Chcete-li získat další inspiraci pro fotografování na cestách, podívejte se, jak se Diana Millosová vydala s fotoaparátem Canon EOS R10 na 48 hodin do krásné Sevilly.


Autor: Peter Wolinski

Související produkty

Související články