KANCELÁŘ V ŽIVOTĚ – ŽIVOT V KANCELÁŘI

Pracovní paradigma se změnilo. Lidé už nechtějí trávit celé dny v kanceláři, místo toho touží po flexibilitě a vybalancování pracovního a osobního života. A firmy jim díky technologiím mohou vycházet vstříc. Vzniká tak hybridní pracovní prostředí. Svůj pohled na tuto změnu poskytují experti z různých oborů.

„Klasická“ kancelář, nebo hybridní pracovní prostředí?

 • kancelar-clanek10

  Work-life koučka: Doma se lidé lépe soustředí, hrozí ale provozní slepota

  Profesionální koučka Andrea Považanová už dvacet let radí zaměstnancům, jak vyvážit osobní a pracovní život. Příchod hybridního pracovního modelu byl v otázce této rovnováhy velkým posunem. „Práce z domova naplňuje podvědomou lidskou potřebu svobody a možnosti si určovat svá vlastní pravidla,“ říká Považanová v rozhovoru.

 • Nástrahy home officu z pohledu nutriční terapeutky: objednávání jídel a uzobávání

  I když se zaměstnání z domova zmiňuje v souvislosti s lepším vyvážením pracovního a osobního života, z hlediska stravování o změnu k lepšímu jít nemusí. Veronika Pourová, nutriční terapeutka a spoluzakladatelka projektu „Ne hladu“ popisuje, jak důležitý je kladný vztah k vaření nebo „železná“ zásoba potravin – ať už na home officu, nebo v kanceláři.

 • kancelar-clanek8

  Je jedno, odkud pracujeme. Zdraví pohybového aparátu záleží na přístupu

  David Vrbický se stará o pohybová ústrojí olympioniků nebo hokejistů Sparty. Jako vedoucí fyzioterapeut Ústřední vojenské nemocnice Praha ale také vidí zdravotní potíže lidí se sedavým zaměstnáním. „Nejčastěji chodí lidé s bolestmi zad, nejvíc pak bederní a krční páteře. Problémy se bohužel nemění, jen lidí, kterých se týkají, je více,“ říká v rozhovoru.

 • Ženy na mateřské mohou být pro firmy větším přínosem než lidé v kanceláři

  Jitka Štědroňová je manažerkou komunikace společnosti Canon CZ a matkou dvou malých dcer. Popisuje, jak lze díky čím dál populárnějšímu hybridnímu způsobu práce kombinovat zaměstnání s péčí o děti a jak tento model podporuje udržitelnost firmy nebo diverzitu na pracovišti.

 • Hybridní způsob práce je probíhající sociální experiment. Zaměstnanci ho vítají, firmy tápou

  Hedvika Holá je HR ředitelkou NN životní pojišťovny a penzijní společnosti. Stará se tedy o více než 700 zaměstnanců v Česku. Ve svém komentáři se zamýšlí nad fungováním firem v rámci hybridního způsobu práce, to znamená kombinací kancelářského a domácího pracovního prostředí.

 • kancelar

  Poradkyně ministra: Je v zájmu firem, aby lidem umožnily hybridní způsob práce

  „Opustit“ kancelář a vykonávat zaměstnání z chalupy? Chystaná vládní novela vychází vstříc každému, kdo chce přejít na hybridní model práce. „Umožňuje skloubit práci s pečovatelskými povinnostmi, ale i s volnočasovými aktivitami,“ říká vrchní poradkyně Ministerstva práce a sociálních věcí Jana Skalková.

 • kancelar

  Work-life balance máme díky cestování v karavanu perfektní, říká webový designer Válka

  Víťa Válka se již 24 let živí jako webový designer na volné noze a s rodinou pravidelně vyjíždí na několikaměsíční cesty karavanem. Je pravým digitálním nomádem, který kombinuje práci s cestováním a boří tradiční schéma oddělující zaměstnání a volný čas. „S inovacemi v technologiích a rychlejším internetem dostupným kdekoliv je práce na dálku hračka,“ říká v rozhovoru

 • kancelar

  Zaměstnanci chodí ke kopírce i 20krát denně. Firmy jsou stále zahlcené papírem

  Z nedávného průzkumu společnosti Canon vyplynulo, že téměř každý pátý zaměstnanec v Česku chodí více než 20krát denně ke sdílené kopírce. Šanony, do nichž se ukládají tištěné dokumenty, pak zabírají ve firmách prostor o rozloze několika desítek metrů čtverečních. Řešením je digitální kancelář založená na cloudu.

 • kancelar

  Budoucnost práce je v kombinaci kanceláře a domova. Nesmíte ale sedět na barové židli

  Pandemie sice pominula, ale hybridní model kombinující práci z kanceláři s prací odkudkoliv se stal novým trendem. Pomáhá lidem lépe vybalancovat život a zaměstnanci jsou pak spokojenější, efektivnější a motivovanější. Mnoho z nás ale pracuje u sebe doma v provizorních podmínkách, upozorňuje interiérová designérka Iva Bastlová.

 • kancelar

  Digitální kancelář je efektivnější a bezpečnější než ta klasická

  Způsob, jakým lidé pracují, se v posledních letech zásadně proměnil. Namísto celodenního sezení v kanceláři je čím dál populárnější vykonávat zaměstnání odkudkoliv a lépe si tak vybalancovat osobní a pracovní život. Bez odpovídající techniky ale tzv. hybridní pracovní prostředí nefunguje.

 • Postřehy

  Udržte si náskok s našimi odbornými poznatky, případovými studiemi a dalšími materiály a vytvořte chytřejší pracovní prostředí. Transformujte digitálně své pracovní prostředí.

 • powerprint

  Splnit si sen ještě nikdy nebylo tak snadné

  Toužíte vydat knihu? Ve společnosti powerprint vám pomůžou, aby vypadala přesně podle vašich představ. Jejich projekt Bookla.cz nabízí řešení, jak se s vlastní knihou dostat na pulty knihkupectví, ale i možnost vydat knihu a přitom neplatit tisk. Můžou za to moderní technologie, třeba i naše tiskárna Canon VarioPRINT iX.

 • Kreativita a technologie: jeden bez druhého se neobejde

  Společnost Graffis je česká rodinná firma. Jedním z hlavních produktů, které přivádí na svět, jsou kvalitní škrabadla a domečky pro psy a kočky. Podívejte se proč sází na techniku Canon.

 • Případová studie společnosti CEWE

  CEWE je evropskou jedničkou v oblasti tisku fotografií a tak obrovská výroba se nemůže zastavit, nemůže si dovolit prostoje. I proto si v CEWE vybrali řešení od společnosti Canon.

 • Případová studie společnosti Česká pošta

  Zjistěte, proč si Česká pošta vybrala Canon varioPRINT iX3200 a jaký problém jsme jí pomohli vyřešit.

 • Příběh fotografa, kterého uchvátil tisk

  Petr Komárek začínal jako nadšený fotograf a v hlavě měl představu, že by vytištěná fotografie měla mít stejně zářivé a stálé barvy jako její digitální podoba v počítači.

 • Škoda Auto: Skvěle nastartovaná spolupráce

  Oddělení technického vývoje Škoda Auto Mladá Boleslav slouží jako centrální reprodukční středisko pro technický vývoj automobilky

 • Digitální barevný tisk ve společnosti Zama

  Do výbavy firmy ZAMA patří také digitální barevný tiskový stroj imagePRESS C8000VP, který nahradil stávající dosluhující vybavení.

 • Průvodce digitálním tiskem tapet

  Jste připraveni na revoluci v digitálním tisku? Globální trh s bytovými dekoracemi totiž exponenciálně roste. Zjistěte více.

 • Služby pro digitální transformaci

  Zlepšete svoji digitální transformaci pomocí našich kombinovaných služeb a řešení pro správu zařízení a informací, které jsou navržené pro bezproblémovou integraci papírového a digitálního obsahu, a to vše bez ohledu na místo, odkud pracujete. Naše služby pro digitální transformaci, poskytované prostřednictvím cloudu, přímo na pracovišti nebo v hybridním prostředí, vám pomohou dosáhnout vyšší produktivity, spolupráce, lepšího zabezpečení, dodržování předpisů a vyšších cílů v oblasti udržitelnosti.
  ZÍSKAT INFORMACE
  Ilustrace osoby s umělou inteligencí
  Digital Transformation Service

  Související produkty / Řešení

  Prozkoumejte konkrétní řešení společnosti Canon, která jsou základem našich služeb pro digitální transformaci

 • Document Scanning & Capture Software

  Software pro skenování a zachycení dokumentů

  S našimi chytrými systémy pro zachycení dat snadno zredukujete časově náročné ruční postupy

 • Document Management

  Správa dokumentů

  Maximalizujte produktivitu a minimalizujte náklady s naším řešením pro správu dokumentů

 • Cloud Process Automation

  Automatizace procesů v cloudu

  Zachyťte dokumenty, zahajte firemní procesy a spolupracujte odkudkoli.

 • Customer Communications Management Software

  Komunikace se zákazníky a automatizace produkce dokumentů

  Umožněte důležité obchodní komunikace se zákazníky na všech kanálech

 • Kancelářský software

  Všechny důležité nástroje pro komplexní koncové kancelářské softwarové systémy

 • Proč Canon?

  Společnost Canon je důvěryhodný partner, který vám pomůže, ať už jste na své cestě za digitální transformací kdekoli. Budeme vám k dispozici na každém kroku a nabídneme vám naši podporu a služby, které vám pomohou na cestě k úspěchu.

  Pokud máte dotazy nebo potřebujete další informace, kontaktujte nás