KANCELÁŘ V ŽIVOTĚ – ŽIVOT V KANCELÁŘI

Pracovní paradigma se změnilo. Lidé už nechtějí trávit celé dny v kanceláři, místo toho touží po flexibilitě a vybalancování pracovního a osobního života. A firmy jim díky technologiím mohou vycházet vstříc. Vzniká tak hybridní pracovní prostředí. Svůj pohled na tuto změnu poskytují experti z různých oborů.

„Klasická“ kancelář, nebo hybridní pracovní prostředí?

 • Práce z domu není pro každého. I novináři hledají balanc, říká šéfredaktor e15

  Pokud existuje prostředí, které „žije“ hybridním způsobem práce už mnoho let, je to novinařina. Ne vždy je ale možnost vykonávat zaměstnání odkudkoliv výhodou. „Čím víc lidé tráví čas doma, tím se jejich kreativita snižuje. Proto jsem rád, že home office neovládl české kanceláře“, říká v rozhovoru v rámci tematického speciálu Kancelář v životě šéfredaktor deníku e15 Nikita Poljakov.

 • Work-life koučka: Doma se lidé lépe soustředí, hrozí ale provozní slepota

  Profesionální koučka Andrea Považanová už dvacet let radí zaměstnancům, jak vyvážit osobní a pracovní život. Příchod hybridního pracovního modelu byl v otázce této rovnováhy velkým posunem. „Práce z domova naplňuje podvědomou lidskou potřebu svobody a možnosti si určovat svá vlastní pravidla,“ říká Považanová v rozhovoru.

 • Nástrahy home officu z pohledu nutriční terapeutky: objednávání jídel a uzobávání

  I když se zaměstnání z domova zmiňuje v souvislosti s lepším vyvážením pracovního a osobního života, z hlediska stravování o změnu k lepšímu jít nemusí. Veronika Pourová, nutriční terapeutka a spoluzakladatelka projektu „Ne hladu“ popisuje, jak důležitý je kladný vztah k vaření nebo „železná“ zásoba potravin – ať už na home officu, nebo v kanceláři.

 • Je jedno, odkud pracujeme. Zdraví pohybového aparátu záleží na přístupu

  David Vrbický se stará o pohybová ústrojí olympioniků nebo hokejistů Sparty. Jako vedoucí fyzioterapeut Ústřední vojenské nemocnice Praha ale také vidí zdravotní potíže lidí se sedavým zaměstnáním. „Nejčastěji chodí lidé s bolestmi zad, nejvíc pak bederní a krční páteře. Problémy se bohužel nemění, jen lidí, kterých se týkají, je více,“ říká v rozhovoru.

 • Ženy na mateřské mohou být pro firmy větším přínosem než lidé v kanceláři

  Jitka Štědroňová je manažerkou komunikace společnosti Canon CZ a matkou dvou malých dcer. Popisuje, jak lze díky čím dál populárnějšímu hybridnímu způsobu práce kombinovat zaměstnání s péčí o děti a jak tento model podporuje udržitelnost firmy nebo diverzitu na pracovišti.

 • Hybridní způsob práce je probíhající sociální experiment. Zaměstnanci ho vítají, firmy tápou

  Hedvika Holá je HR ředitelkou NN životní pojišťovny a penzijní společnosti. Stará se tedy o více než 700 zaměstnanců v Česku. Ve svém komentáři se zamýšlí nad fungováním firem v rámci hybridního způsobu práce, to znamená kombinací kancelářského a domácího pracovního prostředí.

 • Poradkyně ministra: Je v zájmu firem, aby lidem umožnily hybridní způsob práce

  „Opustit“ kancelář a vykonávat zaměstnání z chalupy? Chystaná vládní novela vychází vstříc každému, kdo chce přejít na hybridní model práce. „Umožňuje skloubit práci s pečovatelskými povinnostmi, ale i s volnočasovými aktivitami,“ říká vrchní poradkyně Ministerstva práce a sociálních věcí Jana Skalková.

 • Work-life balance máme díky cestování v karavanu perfektní, říká webový designer Válka

  Víťa Válka se již 24 let živí jako webový designer na volné noze a s rodinou pravidelně vyjíždí na několikaměsíční cesty karavanem. Je pravým digitálním nomádem, který kombinuje práci s cestováním a boří tradiční schéma oddělující zaměstnání a volný čas. „S inovacemi v technologiích a rychlejším internetem dostupným kdekoliv je práce na dálku hračka,“ říká v rozhovoru

 • Zaměstnanci chodí ke kopírce i 20krát denně. Firmy jsou stále zahlcené papírem

  Z nedávného průzkumu společnosti Canon vyplynulo, že téměř každý pátý zaměstnanec v Česku chodí více než 20krát denně ke sdílené kopírce. Šanony, do nichž se ukládají tištěné dokumenty, pak zabírají ve firmách prostor o rozloze několika desítek metrů čtverečních. Řešením je digitální kancelář založená na cloudu.

 • Budoucnost práce je v kombinaci kanceláře a domova. Nesmíte ale sedět na barové židli

  Pandemie sice pominula, ale hybridní model kombinující práci z kanceláři s prací odkudkoliv se stal novým trendem. Pomáhá lidem lépe vybalancovat život a zaměstnanci jsou pak spokojenější, efektivnější a motivovanější. Mnoho z nás ale pracuje u sebe doma v provizorních podmínkách, upozorňuje interiérová designérka Iva Bastlová.

 • Digitální kancelář je efektivnější a bezpečnější než ta klasická

  Způsob, jakým lidé pracují, se v posledních letech zásadně proměnil. Namísto celodenního sezení v kanceláři je čím dál populárnější vykonávat zaměstnání odkudkoliv a lépe si tak vybalancovat osobní a pracovní život. Bez odpovídající techniky ale tzv. hybridní pracovní prostředí nefunguje.

 • Postřehy z oboru a případové studie našich zákazníků

  Udržte si náskok s našimi odbornými poznatky, případovými studiemi a dalšími materiály a vytvořte chytřejší pracovní prostředí. Transformujte digitálně své pracovní prostředí.

 • Heureka Group vsadila na řešení od Googlu a Canonu

  Heureka Group je největší český a evropský srovnávač cen. Jako technologický lídr vsadili na cloudové služby včetně tiskových procesů. Zvolili uniFLOW Online od společnosti Canon. Nasazením uniFLOW Online se zcela zbavili starostí s lokální správou tisku. Jde o profesionální cloudové řešení, které do puntíku splňuje jejich požadavky, včetně podpory služeb Google.

 • Therefore ve službách Bioptické laboratoře

  K zajištění bezchybného provozu potřebuje laboratoř spolehlivá řešení, která zefektivní práci 300 zaměstnanců a zajistí stoprocentní přesnost každého kroku.

 • Inovace ve vzdělávání na Gymnáziu Františka Křižíka

  Objevte, jak Gymnázium Františka Křižík a základní škola využívá technologie Canon pro vylepšení výuky. Zjistíte, jak tisková řešení a systém uniFLOW Online pomáhají studentům a učitelům v každodenním školním životě.

 • Příběh Packety: technologický leader potřebuje nejlepší technologie

  Česká společnost Packeta, provozovatel Zásilkovny, je technologický lídr v logistice. Aby uspokojila rostoucí poptávku, potřebovala kvalitní tiskové řešení.

 • Canon a Komfi – Dva výrobci, jeden dodavatel automatizované laminace

  Proces laminace fotografií, plakátů a knižních obalů byl odjakživa považován za komplikovaný a časově náročný úkol. Tradiční metody často zahrnují ruční manipulaci, která je nejen náročná na čas, ale také náchylná k chybám. Ovšem v Canonu se zaměřujeme na inovace, a právě proto přinášíme průlomové řešení.

 • Splnit si sen ještě nikdy nebylo tak snadné

  Toužíte vydat knihu? Ve společnosti powerprint vám pomůžou, aby vypadala přesně podle vašich představ. Jejich projekt Bookla.cz nabízí řešení, jak se s vlastní knihou dostat na pulty knihkupectví, ale i možnost vydat knihu a přitom neplatit tisk. Můžou za to moderní technologie, třeba i naše tiskárna Canon VarioPRINT iX.

 • Kreativita a technologie: jeden bez druhého se neobejde

  Společnost Graffis je česká rodinná firma. Jedním z hlavních produktů, které přivádí na svět, jsou kvalitní škrabadla a domečky pro psy a kočky. Podívejte se proč sází na techniku Canon.

 • Případová studie společnosti CEWE

  CEWE je evropskou jedničkou v oblasti tisku fotografií a tak obrovská výroba se nemůže zastavit, nemůže si dovolit prostoje. I proto si v CEWE vybrali řešení od společnosti Canon.

 • Případová studie společnosti Česká pošta

  Zjistěte, proč si Česká pošta vybrala Canon varioPRINT iX3200 a jaký problém jsme jí pomohli vyřešit.

 • Příběh fotografa, kterého uchvátil tisk

  Petr Komárek začínal jako nadšený fotograf a v hlavě měl představu, že by vytištěná fotografie měla mít stejně zářivé a stálé barvy jako její digitální podoba v počítači.

 • Škoda Auto: Skvěle nastartovaná spolupráce

  Oddělení technického vývoje Škoda Auto Mladá Boleslav slouží jako centrální reprodukční středisko pro technický vývoj automobilky

 • Digitální barevný tisk ve společnosti Zama

  Do výbavy firmy ZAMA patří také digitální barevný tiskový stroj imagePRESS C8000VP, který nahradil stávající dosluhující vybavení.

 • Průvodce digitálním tiskem tapet

  Jste připraveni na revoluci v digitálním tisku? Globální trh s bytovými dekoracemi totiž exponenciálně roste. Zjistěte více.

 • Služby pro digitální transformaci

  Zlepšete svoji digitální transformaci pomocí našich kombinovaných služeb a řešení pro správu zařízení a informací, které jsou navržené pro bezproblémovou integraci papírového a digitálního obsahu, a to vše bez ohledu na místo, odkud pracujete. Naše služby pro digitální transformaci, poskytované prostřednictvím cloudu, přímo na pracovišti nebo v hybridním prostředí, vám pomohou dosáhnout vyšší produktivity, spolupráce, lepšího zabezpečení, dodržování předpisů a vyšších cílů v oblasti udržitelnosti.
  ZÍSKAT INFORMACE
  Ilustrace osoby s umělou inteligencí
  Digital Transformation Service

  Související produkty / Řešení

  Prozkoumejte konkrétní řešení společnosti Canon, která jsou základem našich služeb pro digitální transformaci

 • Software pro skenování a zachycení dokumentů

  S našimi chytrými systémy pro zachycení dat snadno zredukujete časově náročné ruční postupy

 • Správa dokumentů

  Maximalizujte produktivitu a minimalizujte náklady s naším řešením pro správu dokumentů

 • Automatizace procesů v cloudu

  Zachyťte dokumenty, zahajte firemní procesy a spolupracujte odkudkoli.

 • Komunikace se zákazníky a automatizace produkce dokumentů

  Umožněte důležité obchodní komunikace se zákazníky na všech kanálech

 • Kancelářský software

  Všechny důležité nástroje pro komplexní koncové kancelářské softwarové systémy

 • Proč Canon?

  Společnost Canon je důvěryhodný partner, který vám pomůže, ať už jste na své cestě za digitální transformací kdekoli. Budeme vám k dispozici na každém kroku a nabídneme vám naši podporu a služby, které vám pomohou na cestě k úspěchu.

  Pokud máte dotazy nebo potřebujete další informace, kontaktujte nás