KREATIVNÍ TISK

6 způsobů, jak nastartovat svou kreativitu s tiskárnou PIXMA

Dodejte energii svému domovu, stylu a výbavě pomocí těchto návrhů na tisk a tvorbu, které jsou vhodné pro celou rodinu.
Zábava s tiskárnou pro každého

Myslíte si, že vaše rodinná tiskárna je určena pouze pro tisk dokumentů a fotografií? Mýlíte se. Tiskárna Canon PIXMA přivede k životu celý svět kreativních nápadů – od domácích kuchařek a skvělých návrhů pro vaše technické vybavení až po personalizované oblečení a strašidelné halloweenské dekorace.

Umělkyně a tvůrkyně papírových dekorací Aimee Grahamová, která provozuje workshopy na papírové květiny a origami, si myslí, že tisk má neomezené možnosti. „S papírovými výrobky pracuji už léta a nabízejí mi kreativní platformu, se kterou můžu vytvářet věci prakticky z ničeho,“ říká. „A jelikož je tak všestranný, můžete jej používat dvojrozměrným a trojrozměrným způsobem – možnosti jsou opravdu neomezené. Pro lidi, kteří nemusí být tak kreativní, může být vytváření věcí z ničeho až moc namáhavé. Tisk vám zpřístupní platformu, od které se můžete odrazit, takže to pro vás nebude tak náročné.“

Aimee se také domnívá, že tisk a tvorba nám pomáhají rozvinout kreativitu, která dřímá v nitru nás všech, což z něj činí fantastický způsob, jak spojit rodiny. „Všichni v sobě máme známky kreativity, protože každé dítě je kreativní,“ říká. „Kvůli všem těm životním povinnostem a dospěláckým věcem, které musíme dělat, se to změnilo, takže kreativita nám dává zpět trochu zábavy a rovnováhy. Pro rodiny je podle mě opravdu důležitá, protože je spojuje dohromady. Spojuje rodiče s dětmi, ale také spojuje dospělé s jejich vnitřním dítětem, což je úžasné.“

Zde se podělíme o naše nejlepší tipy pro kreativní věci, které můžete vytvořit s tiskárnou PIXMA k příležitosti oslavy Mezinárodního dne tisku, jenž proběhne 20. října 2021.

1. Jemná tvorba z papíru

Malý dřevěný rám se třemi barevnými 3D papírovými motýly, který je umístěn na dřevěném podstavci vedle tiskárny Canon PIXMA.

„Nezáleží na tom, co tvoříte. Hlavní je, že tvoříte,“ říká umělkyně Aimee Grahamová, která vytvořila tento krásný rám s motýlky. Aimee s papírovou tvorbou začala během svého pobytu v Japonsku a nyní tuto uměleckou formu používá jako způsob, jak spolu s meditací a jógou vylepšit své duševní zdraví.

Aimee, která na svém Instagramu vede kurzy tvorby origami s tiskárnou Canon PIXMA řady TS5350a, vytvořila 3D umění s tématikou motýlků a věří, že tisk vlastních domácích dekorací může mít terapeutické účinky. „Myslím si, že tvorba z papíru je dalším způsobem, jak si vytvořit zdravé návyky,“ říká. „Někteří lidé meditují, jiní dělají jógu. Dělám obě tyto věci, ale nyní v rámci každodenní péče o své duševní zdraví využívám i svou kreativitu.“

Aimee si ze služby Canon Creative Park stáhla 3D nástěnné nálepky a vytiskla je jako součást svého návrhu motýlkového umění zobrazeného ve zvonovité skleněné nádobě. Bezplatné webové stránky nabízejí výběr ze spousty dalších druhů roztomilého hmyzu, včetně berušek, brouků a vážek, které pak můžete vytisknout, vystřihnout, složit, nalepit a sestavit do 3D modelů a ornamentů.

Pro svůj elegantní rám s motýlky vytiskla Aimee šablony s obrysy, které si sama obstarala online, a pak křídla namalovala akvarely a pery – jako inspiraci používá samolepky Creative Park. Říká, že právě při vybarvování tyto projekty skutečně ožívají.

„Při vybarvování můžete použít jakékoli pomůcky – vodové barvy, barevné fixy, tužky – na tom opravdu nezáleží, protože je můžete používat společně nebo různými způsoby. Při vybarvování si užijete nejvíc zábavy.“

2. Hra může začít

Dvě dívky předvádějí své výtvory fotbalu z papíru.

Objevte rodinné hry z papíru, které jsou zábavné jak při tvorbě, tak i při hraní – pocit úspěchu, když dokončíte tvorbu z papíru, je druhá nejlepší věc – hned za zábavou, kterou si užijete při hraní.

Ručně vytvořené hry, které můžete společně sestavovat i hrát, jsou skvělým zdrojem zábavy a díky službě Creative Park od společnosti Canon je tento proces jednoduchý a cenově dostupný.

Bloggerka Fariba Soetanová přeměnila s rodinou domov na svět sportu. „Vybrali jsme si basketbalové a fotbalové hry, částečně proto, že vypadaly jako opravdová zábava a také proto, že jsem si myslela, že úroveň obtížnosti je pro náš první pokus tak akorát – představovala jsem si, jak při jejich sestavování dáme hlavy dohromady.“

Pomocí aplikace Creative Park nebo stažením z webu služby Creative Park přímo do počítače si můžete vybrat své oblíbené návrhy a vytisknout je přímo na domácí tiskárně, abyste je mohli sestavit před velkým výkopem.

Vše, co potřebujete pro svůj tvořivý tým jsou nůžky, lepidlo, pravítko, abyste mohli vytvořit záhyby, staré kuličkové pero a pokyny ke hře. Pak stačí následovat linie na vystřihování, záhyby a místa na lepidlo a můžete začít.

3. Domácí dekorace

Muž, který zavěšuje ručně vyrobený 3D kolotoč s dinosaury ze stropu dětského pokoje.

„Chci vytvářet zábavné, individuální a udržitelné kousky, které mohou lidé použít jako doplňky pro sebe nebo do svých domovů. Ráda bych také lidem pomohla, aby objevili tvořivost sami v sobě,“ říká Aimee.

Dodejte svému domovu nový svěží vzhled tím, že s tiskárnou PIXMA vyrobíte vlastní interiérové dekorace. Prohlédněte si webové stránky služby Creative Park a najděte si cenově výhodné příslušenství, které vám umožní zkrášlit obývací prostory a pokojíčky.

„Svou tvorbu z papíru využívám pro dekorativní účely, ať už doma, nebo na těle, k výrobě šperků nebo nástěnných či stolních dekorací,“ říká Aimee.

Na webu nebo v aplikaci Creative Park stačí zvolit kategorii „Dům a bydlení“ a hned si můžete vybrat, stáhnout a vytisknout šablonu. Ať už se jedná o závěsné kolotoče pro dětský pokoj, 3D nálepky na zeď, narozeninovou výzdobu, nástěnné sochy, nebo samolepky na dlaždice, svému domovu můžete vdechnout zcela nový život.

4. Vytiskněte si vlastní kuchařku

Muž a chlapec sedí u kuchyňského stolu, na kterém je tiskárna a velká domácí kuchařka obklopené tištěnými obrázky jídla.

Popusťte uzdu svému vnitřnímu šéfkuchaři tím, že vytisknete vlastní recepty a vytvoříte kuchařku. Nikdy nezapomenete, jak znovu uvařit své oblíbené jídlo, a budete mít také řadu neuvěřitelných receptů, které můžete předat svým přátelům a rodině.

Máte sbírku rodinných receptů, které přímo žadoní, abyste z nich udělali krásnou kuchařku? Předveďte své oblíbené nápady na jídlo v domácí kuchařce – pokud do toho ještě rádi fotografujete jídlo, doplňte ji vlastními snímky.

Londýnská fotografka jídla a pití Natasha Alipour-Faridaniová se s vámi podělí o své nejlepší tipy pro tvorbu vlastní fotokuchařky s tiskárnou Canon PIXMA řady TS3350aplikací Canon Easy-PhotoPrint Editor, která nabízí kreativní možnosti pro rozvržení kuchařek.

„Chtěla jsem udělat recepty plné zářivých barev,“ říká Natasha. „A pokud jídlo vypadá ploché, je dobré použít pohled shora z ptačí perspektivy. Vždy se ujistím, že mám něco, co přesahuje okraj záběru – může to být jen okraj talíře, ale posiluje to myšlenku, že se jedná o pokračující scénu.“

Ať už se jedná o rodinné dědictví, dárek pro gurmána, nebo diář ve stylu výstřižkového alba s jídlem, které jste si vychutnávali na cestách, máte možnost vytvořit skutečně jedinečnou knihu.

5. Slavnostní zábava

Nad stolem s halloweenskými ozdobami visí nápis „Happy Halloween“.

„Na službách Pinterest, YouTube, Instagram a TikTok je tolik lidí, které můžete sledovat – jsou doslova všude,“ říká Aimee. „Je tolik míst, kterými se můžeme teď hned inspirovat k tvorbě.“

„Nosím v hlavě nepřeberné množství svátečních nápadů na tvorbu z papíru a všechny mají nádech nostalgie,“ říká Aimee o zábavných tvořivých nápadech na události, jako jsou narozeniny, svatby, Velikonoce, Halloween a Vánoce. „Lidé vždy reagují na nostalgické věci a slavnosti v průběhu roku jsou opravdu důležité, zejména po těch pár letech, kterými jsme si prošli. Spojují lidi dohromady.“

Vytiskněte si z aplikace nebo webových stránek služby Creative Park vlastní strašidelný banner, papírovou dýňovou lucernu, halloweenská přání a čarodějnice. V tomto kurzu pro tisknutelnou tvorbu pro Halloween vám dokonce poradíme, jak si s našimi tisknutelnými nálepkami na nehty vytvoříte své vlastní halloweenské nehty zdobené strašidelnými vzory. Můžete se také pokusit vytvořit si vlastní papírové ústřední předměty na stůl nebo halloweenské věnce, abyste skutečně navodili ďábelského ducha tohoto svátku.

Další nápady pro tvorbu z papíru najdete na Pinterestu. Své výtvory sdílejte na sociálních sítích a doplňte je hashtagem #MadeWithPIXMA.Napsala Lorna Dockerillová

Související produkty

Související články

 • TISK

  Nejlepší tiskárny pro tvorbu

  Od rodinných projektů až po profesionální provedení – společnost Canon pro vás má dokonalou tiskárnu.

 • TISK A UMĚLECKÁ TVORBA

  Umělecká tvorba z papíru

  Umělec Zack McLaughlin je inspirován šablonou ledňáčka aplikace Creative Park společnosti Canon.

 • KREATIVNÍ TISK

  Tisk seznamů, plánů a cílů

  Buďte kreativní s tiskárnou Canon PIXMA a zajistěte si organizaci a přehled po celý rok.

 • KREATIVNÍ TISK

  Vytvoření sluneční soustavy

  Udělejte si čas na setkání, učení a hraní s kolekcí papírových modelů s vesmírnou tematikou na webu Creative Park.