imagePROGRAF iPF770 MFP L36 a iPF670 MFP L24 nabízejí rostoucím firmám vyšší efektivitu

PRAHA, 4. února 2016 – Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, uvádí dva nové základní modely velkoformátových multifunkčních tiskáren – imagePROGRAF iPF770 MFP L36 a imagePROGRAF iPF670 MFP L24. Obě novinky přináší pohodlný tisk, skenování a kopírování především malým firmám z oblasti architektury, strojírenství a stavebnictví, výroby nebo vzdělávání.

Tiskárny Canon iPF770 MFP L36 a iPF670 MFP L24 byly vyvinuty pro kanceláře, které mají velké problémy s nedostatkem volného prostoru. Oba nové modely se mohou pochlubit kompaktním designem, který vyžaduje jen minimum místa. Díky skeneru o šířce 36 palců je imagePROGRAF iPF770 MFP L36 ideálním řešením řešící potřeby kopírování pro firmy i subdodavatele z oblasti stavebnictví a strojírenství s menšími až středními objemy tisku. Součástí modelu iPF670 MFP L24 je skener o šířce 24 palců. Toto zařízení ocení zejména malé firmy a vzdělávací organizace, které potřebují nástroj pro snadné skenování, kopírování a tisk dokumentů. Díky uživatelskému rozhraní, které nevyžaduje prakticky žádné zkušenosti, je ovládání obou tiskáren velmi snadné. Příprava i vlastní tisk probíhají v několika jednoduchých krocích.

Díky technologii SingleSensor se mohou nejnovější zařízení pochlubit perfektní konzistencí barev i přesným výsledným obrazem. Tiskárny Canon imagePROGRAF iPF770 MFP L36 i iPF670 MFP L24 využívají pětibarevný systém s pigmentovými a barvivovými inkousty, které zajišťují výjimečnou obrazovou kvalitu výstupů. Oba nové modely umožňují zvýšit produktivitu a naplnit tiskové požadavky pomocí jediného univerzálního a dostupného multifunkčního zařízení.

V oblastech jako stavební inženýrství, konstrukce, výroba nebo veřejná správa představují multifunkční zařízení běžný nástroj pro každodenní práci, a to díky jejich výkonnosti i vysoké obrazové kvalitě naskenovaných dokumentů. V souladu s poptávkou zákazníků po praktickém a nákladově efektivním řešení navrhl Canon nové multifunkční tiskárny tak, aby zvýšily produktivitu menších firem, které dosud považovaly multifunkční zařízení za příliš komplikované řešení svých potřeb.

Mezi hlavní výhody nových zařízení patří i možnost skenování do síťových složek a skenování přímo na USB, což minimalizuje nutnost používat osobní počítač připojený k tiskárně.  Režimy skenování a kopírování navíc dovolují přepnout kvalitu z náhledové na nejlepší, při které jsou nové modely vhodné i k tisku technických výkresů, velkoplošných plakátů a výukových materiálů. V případě úloh vyžadujících detailnější výstupy – například u počítačem podporovaného projektování (CAD) – mohou uživatelé velmi snadno nastavit řadu konkrétních parametrů.

„V oblasti počítačem podporovaného projektování bude vždy existovat poptávka po skenování a kopírování výkresů,“ říká Jiří Jedlička, produktový manažer divize velkoformátového tisku společnosti Canon CZ. „Naším cílem je nabídnout firmám efektivní řešení, která splní všechny jejich potřeby. Musíme proto pochopit specifické požadavky našich zákazníků s veškerými aspekty, s kterými se během svého podnikání setkávají. Nové modely produktové řady imagePROGRAF jsme vyvinuli pro menší firmy, které chtějí mít k dispozici všechny funkce a flexibilitu robustního multifunkčního zařízení v kombinaci s opravdu snadným používáním a kompaktními rozměry. Součástí obou tiskáren jsou nástroje pro spolupráci, díky nimž je posuzování i sdílení dokumentů přímočařejší a efektivnější – novinky tak přináší výhody, které jsou obzvláště důležité právě v oblasti architektury, strojírenství a stavebnictví. Svojí univerzálností, efektivitou a opravdovou uživatelskou přívětivostí nové multifunkční tiskárny potvrzují závazek značky Canon, jenž spočívá v nabízení takových řešení, která jsou ideální pro naplnění jejich potřeb.“

Multifunkční tiskárny imagePROGRAF iPF770 MFP L36 a iPF670 MFP L24 jsou v Evropě v prodeji od února 2016.