Canon uvádí dvě nové síťové kamery se špičkovým výkonem za špatných světelných podmínek

PRAHA, 17. března 2016 – Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, dnes oznámil uvedení dvou nových vnitřních síťových bezpečnostních kamer funkčních i při minimálním osvětlení sledovaného prostředí – kameru VB M50B typu PTZ (Pan, Tilt and Zoom – otáčení, naklánění a zoom) a pevnou kopulovou kameru VB-H651V. Součástí nových modelů jsou funkce a vlastnosti, které zajišťují vysokou kvalitu obrazu i za opravdu velmi obtížných světelných podmínek. Kamery jsou vhodné pro širokou škálu nasazení, která vyžadují celodenní dohled, a to včetně sledování nejdůležitějších prvků infrastruktury, komerčních budov i městské zástavby.


Součástí obou novinek je nové grafické uživatelské rozhraní a speciální vestavěná aplikace Mobile Viewer, která je funkční v řadě prohlížečů na různých mobilních zařízeních. Canon tato zdokonalení přináší s cílem nabídnout instalačním firmám i koncovým uživatelům lepší kompatibilitu i širší možnosti správy.

Bezkonkurenční obraz při špatných světelných podmínkách
Vysoce citlivá síťová kamera VB-M50B typu PTZ s rozlišením 1,3 megapixelů se může pochlubit vynikajícím výkonem při špatných světelných podmínkách, a to dokonce i při pětinásobném optickém zoomu. Vysoká světenost zajišťuje průchod většího množství světla a tedy jasný obraz i při velkém přiblížení.  

Díky vysoce citlivému snímači a skvělému výkonu obrazového procesoru dovolují výstupy z kamery VB-M50B barevné rozpoznávání tváře sledované osoby na vzdálenost 90 metrů, a to i v prostředí s velmi nízkým okolním osvětlením, které odpovídá měsíčnímu svitu (0,08 lx). Nová kamera je tak ideální pro aplikace vyžadující nepřetržitý dohled včetně vyhodnocování dění v zákoutích a shromažďování důkazních materiálů, například pro potřeby prosazování právních předpisů nebo pro zajištění dohledu v rámci městské zástavby.

Uživatelé VB-M50B mají k dispozici i nový režim Clear IR, který umožňuje pořizování černobílých záběrů ve vysokém rozlišení, díky čemuž je kamera plně funkční i během nočních hodin. Obraz v tomto režimu je ve srovnání s barevným výstupem čistší a nabízí i lepší prokreslení detailů, zejména pak v případě vzdálenějších objektů. Režim Clear IR navíc nabízí i snížení zkreslení obrazu způsobované chvěním horkého vzduchu. Kamera je proto vhodná i v místech, která vyžadují dohled na velké vzdálenosti v obtížných okolních podmínkách.

Vynikající obrazová kvalita
Kamera VB-H651V uživatelům nabízí Full HD rozlišení a široký zorný úhel až 122,1⁰. Díky těmto vlastnostem vytváří ostrý a velmi kvalitní obraz sledovaného prostoru a je tak ideální pro dohled, který vyžaduje vyšší obrazovou kvalitu. Nová kamera najde uplatnění všude tam, kde je nutné rozpoznávat obličeje nebo provádět složitější analýzy, například v prodejnách, učebnách, bankách nebo komerčních prostorách.

Oba modely se navíc mohou pochlubit novou technologií Motion Adaptive Noise Reduction z dílny společnosti Canon, která dovoluje rozpoznávání pohybujících se objektů i snížení šumu, a tedy zvýšení obrazového výkonu při špatných světelných podmínkách. Pomocí dynamického přizpůsobování redukce šumu v reálném čase v závislosti na konkrétní scéně a požadavcích tato technologie zajišťuje nejlepší možnou kvalitu pořízených snímků tak, aby umožňovaly efektivní detekci i identifikaci hrozeb.

„Poptávka po vysoce výkonných dohledových systémech, které zvládnou vytvářet stejně kvalitní snímky v noci i během dne, neustále roste,“ říká Julian Rutland, European NVS Marketing Director ve společnosti Canon Europe. „Technologie pro zajištění kvalitního obrazu i při špatných světelných podmínkách jsou proto důležitější, než kdykoli dříve. Nové kamery jsou skvělým rozšířením naší stávající produktové řady a vedle větší výkonnosti pro integrátory a instalační firmy přinášejí i větší odolnost a kvalitu, kterou zákazníci od značky Canon oprávněně očekávají.“

Vybrané technické informace:

  • Model VB-M50B se může pochlubit světelností f/1,8 v případě širokoúhlého ohniska a f/2,4 u nejdelší ohniskové vzdálenosti 600 mm (hodnota ekvivalentní k 35mm filmu). Záběry kamera pořizuje v rozlišení 1,3 megapixelů. V případě barevného záznamu VB-M50B funguje při hodnotě osvětlení 0,04 lx a v černobílém režimu si vystačí s ještě menším množstvím světla – 0,002 lx. Součástí této kamery jsou i asférické členy a UD prvky s ultra nízkým rozptylem, které snižují chromatickou aberaci a zajišťují čistotu i ostrost výsledného obrazu.
  • Základem modelu VB-H651V je Full HD CMOS snímač typu 1/3“ s  rozlišením 2,1 megapixelů a objektiv s 2,4násobným optickým zoomem a clonou f/1,2 (širokoúhlé ohnisko), respektive f/1,8 (teleobjektiv). Pro barevný obraz kameře stačí osvětlení 0,035 lx a pro černobílý 0,002 lx.

Obě nové kamery jsou kompatibilní s profily S a G standardu ONVIF.

Nová zařízení budou v prodeji od 16. května 2016. Zákazníci a partneři z oblasti správy video obsahu a systémoví integrátoři mohou další informace o síťových kamerách značky Canon získat na adrese: http://www.canon.cz/for_work/business-products/network-cameras/