Canon na veletrhu drupa ukáže nový kontinuální inkoustový stroj Océ ColorStream 6000 Chroma

PRAHA, 14. dubna 2016 – Společnost Canon Europe na veletrhu drupa 2016 představí zcela nový kontinuální inkoustový tiskový stroj Océ ColorStream 6000 Chroma. Rozšíří tím úspěšnou sérii ColorStream, která se může pochlubit již 450 instalacemi po celé Evropě.

ColorStream 6000 Chroma využívá nové inkousty Chromera, které přinášejí naprosto věrné podání barev, širší gamut i vyšší optickou hustotu. Díky tomu se zákazníkům otevírají nové příležitosti v oblasti komerčního tisku.

Aplikační možnosti nového stroje rozšiřuje i vysoká koncentrace pigmentu v inkoustech Chromera, díky níž mají uživatelé daleko více možností, jak pro tisk využívat lehčí materiály. Nové inkousty snižují prosvítání tisku a vyšší kvalitou se proto mohou pochlubit i dokumenty na papírech bez povrchové úpravy nebo dokumenty na materiálech určených pro inkoustový tisk.

„Nejnovější Océ ColorStream 6000 Chroma definuje novou úroveň živého podání barev a podtrhuje vedoucí pozici značky Canon v oblasti inkoustových technologií pro kontinuální produkční tisk, za kterou stojí celá produktová řada vysoce výkonných tiskových strojů značky Canon,“ říká Christian Unterberger, Executive Vice President ve společnosti Océ Printing Systems.

Novinka staví na oceňovaných přednostech tiskových systémů ColorStream 3000 a ColorStream 3000 Z, které v současnosti na trhu představují to nejlepší. Navíc díky nulovému odpadu papíru na začátku i při pozastavení tisku a chytrému rozhraní pro následné zpracování dovoluje Océ ColorStream 6000 Chroma efektivní produkci knih v nízkých nákladech a s proměnlivým formátem bez potřeby restartu stroje.

Přínosná je i technologie Océ HeadSafe, která umožňuje snadné přepínání mezi černobílým a plně barevným tiskem. Océ ColorStream 6000 tak maximalizuje produktivitu a ještě více snižuje množství odpadu, to vše při zajištění vysoké kvality výstupu již od první strany.

Za vyšší produktivitou i kvalitou stojí v případě nejnovějšího modelu také pokročilé technologie pro zpracování obrazu a nová funkce nazvaná pre-fire, která zajišťuje konzistentní velikost i umístění kapiček inkoustu. Tyto inovace zajišťují hladké pokrytí inkoustem i u velkých ploch s vysokou barevnou hustotou. Díky tomu je ColorStream 6000 Chroma vhodný i po nejnáročnější komerční tisk.

ColorStream 6000 Chroma se může v plně barevném režimu pochlubit rychlostí tisku od 48 do 127 metrů za minutu. V případě černobílého tisku dosahuje rychlosti dokonce až 150 metrů za minutu.

Kvalitu i produktivitu stroje zvyšují i nejnovější vylepšení PRISMA workflow a řídící jednotky SRA MP. Mezi hlavní výhody patří nový Adobe PDF Print Engine 3.8, který je známý jako Mercury RIP, a podpora standardu PDF X4. Všechny modely produktové řady ColorStream jsou plně kompatibilní s formáty PDF, IPDS, PCL, PostScript, TIFF, ASCII, LCDS a Metacode.

„Uvedením nového stroje ColorStream 6000 Chroma rozšiřujeme naše portfolio špičkových kontinuálních inkoustových systémů o model vhodný pro zákazníky, kteří vyžadují ještě větší kvalitu barev,“ říká Peter Wolff, Head of Commercial Print Group společnosti Canon Europe. „Naše produkty jsou tak pro všechny poskytovatele tiskových služeb ještě zajímavější, zejména pro ty, kteří chtějí rozšířit spektrum aplikací zajišťovaných digitální technologií a hledají proto univerzálnější tiskové řešení.“

„Všechny nové vlastnosti a možnosti nejnovějšího modelu jsou přímým výsledkem našeho aktivního dialogu se zákazníky i využití jejich nápadů a názorů během neustálého zdokonalování produktů,“ pokračuje Peter Wolff. „Nový ColorStream 6000 Chroma potvrzuje vedoucí pozici značky Canon v oblasti technologií kontinuálního inkoustového tisku pro produkční využití a doplňuje již tak rozsáhlé portfolio vysoce výkonných tiskových strojů určených pro podporu obchodní komunikace, tisk publikací i komerční tiskové služby.“

Díky malému odpadu papíru a efektivní spotřebě inkoustu i elektrické energie představuje ColorStream 6000 Chroma variantu tiskárny, která podporuje udržitelný rozvoj jak z ekonomického, tak i ekologického pohledu. Canon navíc nové Chromera inkousty vyvinul tak, aby umožňovaly snadné odstranění v rámci recyklace tištěných výstupů. ColorStream 6000 Chroma tedy splňuje i požadavky zákazníků na minimalizaci environmentálních dopadů.

Nová modelová série ColorStream 6000 Chroma bude v prodeji od podzimu letošního roku. V souladu s politikou společnosti Canon na ochranu kapitálových investic zákazníků budou nové funkce a zařízení po svém uvedení dostupné formou upgrade i pro uživatele systémů ColorStream 3000 a ColorStream 3000 Z, kteří tak budou mít k dispozici stejnou kvalitu barev i funkcionalitu.

ColorStream 6000 Chroma na veletrhu drupa 2016
Canon v rámci veletrhu drupa (hala 8a, stánek B50) předvede ColorStream 6000 Chroma ve dvou in-line konfiguracích, které pokrývají zpracování od vstupu z role až po finalizaci výsledných produktů. První konfigurace bude demonstrovat plně automatizovanou produkci knih (podrobnosti jsou k dispozici v samostatné tiskové zprávě), zatímco druhá předvede opravdu širokou škálu aplikací, které využívají potenciál konfigurace „z role na stoh“, a to včetně variabilního děrování.