Novinky řady Canon imagePROGRAF PRO zrychlují velkoformátový tisk na dvojnásobek

PRAHA, 4. března 2016 – Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, představil novou modelovou sérii produktové řady velkoformátových inkoustových tiskáren imagePROGRAF PRO. Modely imagePROGRAF PRO-2000 a imagePROGRAF PRO-4000 vznikly s cílem nabídnout profesionálním fotografům a výtvarným uměleckým prostředím ohromující kvalitu výstupů. Nové tiskárny imagePROGRAF PRO-4000S a imagePROGRAF PRO-6000S se mohou pochlubit rychlým i spolehlivým tiskem. Ocení jej poskytovatelé tiskových služeb s velkým objemem produkce, kteří vyžadují výstupy ve fotografické kvalitě, jako jsou plakáty, plátna nebo reklamní tabule.

Vynikající obrazová kvalita pro profesionální uživatele
Dvanáctibarevné tiskárny imagePROGRAF PRO-2000 a PRO-4000 umožňují naprosto dokonalou reprodukci čistoty i struktury fotografií, které jejich autoři pořídili pomocí fotoaparátů systému Canon EOS. Zásluhou jedinečné vstupně‑výstupní technologie značky Canon a funkci Crystal-fidelity vypadají scény na fotografiích přesně tak, jako v okamžiku jejich zaznamenání. Modely PRO-2000 a PRO-4000 jsou k dispozici v provedení o šířce 610 mm (24 palců) i 1 118 mm (44 palců) v atraktivním černém designu se zvýrazněnou červenou linkou, která upozorňuje na souvislost s digitálními fotoaparáty Canon EOS. Nejnovější zařízení využívají zcela nový pigmentový inkoust LUCIA PRO a naplňují tak požadavky i těch nejnáročnějších fotografů a grafiků. Tiskárny navíc využívají i bezbarvý inkoust Chroma Optimiser, který zajišťuje skvělé výsledky při tisku na lesklý papír.

„V naší společnosti velmi dobře rozumíme tomu, jak moc jsou jemné detaily a přesné podání barev pro profesionální uživatele důležité,“ říká Jiří Jedlička, produktový manažer pro velkoformátový tisk ve společnosti Canon CZ. „I snímky pořízené pomocí fotoaparátů střední třídy mohou mít velmi vysoké rozlišení. Spolu s možnostmi dnešních aplikací pro úpravu fotografií tento fakt vede k tomu, že uživatelé oprávněně vyžadují velmi přesné a barevně konzistentní výstupy. Výkonná tisková technologie nových modelů PRO-2000 a PRO-4000 dovoluje nabídnout nejen neuvěřitelně přesnou reprodukci, ale také kompaktní provedení, díky kterému jsou tato zařízení vhodná pro každou kancelář, studio i oddělení designu.”

Bezkonkurenční efektivita pro poskytovatele tiskových služeb
Ve dvou provedeních – o šířce 1 118 mm (44 palců) a 1 524 mm (60 palců) – jsou k dispozici i modely PRO-4000S a PRO-6000S. Tyto tiskárny se mohou pochlubit ergonomickým kompaktním designem, díky kterému jsou ideální pro použití v prostředích s požadavky na opravdu rychlý a prostorově náročný tisk, od umění přes reklamu až po další tvůrčí odvětví. Díky výkonnému systému L-COA PRO, který umožňuje snadné zpracování velkoobjemových podkladů ve vysokém rozlišení, zvládají nová zařízení tisknout výstupy v kvalitě plakátů dvakrát rychleji, než současné osmibarevné modely imagePROGRAF. Optimální produktivitu pro velmi vytížená prostředí zajišťují i rozsáhlé možnosti konektivity a Wi-Fi funkcionalita.

„Trend zvyšování provozní efektivity a rozšiřování možností tisku na vyžádání je nepopiratelný, a to bez ohledu na to, zda jde na straně našich zákazníků o poskytovatele tiskových služeb, interní tisková oddělení v segmentu maloobchodních firem nebo o vzdělávací zařízení,“ pokračuje Jiří Jedlička. „Požadavky přitom souvisí nejen s vysokou obrazovou kvalitou, ale také se snadnou použitelností, efektivní manipulací s médii i s vysokou rychlostí a kontinuálním tiskem pro velkoobjemovou produkci. Firmy mohou tyto požadavky naplnit pouze pomocí výkonné a současně spolehlivé velkoformátové tiskárny. Modely PRO-4000S a PRO-6000S nabízí skvělou rychlost, přesnost i živé barvy. Tedy přesně ty vlastnosti, díky kterým jsou nové tiskárny ideální jak pro poskytovatele tiskových služeb, tak i pro interní použití.“

Nová zařízení využívají systém dvou rolí – tato jedinečná technologie značky Canon umožňuje nepřetržité podávání papíru i navíjení tiskového výstupu. Nechybí ani podpora přímého tisku z paměťových zařízení USB, díky které je tisk ještě rychlejší a jednodušší. Možnosti využití nové modelové série imagePROGRAF PRO dále rozšiřují i vysokokapacitní zásobníky inkoustu pro rychlý nepřetržitý tisk a nová velmi přesná tisková hlava o šířce 33 mm (1,28 palce).

Nové tiskárny imagePROGRAF Pro budou v Evropě v prodeji od poloviny roku 2016, ale přímo v akci je uvidí již návštěvníci stánku značky Canon na veletrhu FESPA Digital 2016 (8. až 11. března, výstavní plochy F100 až F120).