Nový filmový objektiv Canon vybavený servem v sobě spojuje funkčnost s přesností a kvalitou

Praha, Česká republika, 13. dubna 2016 – Společnost Canon uvádí nový filmový objektiv se servopohonem – CN-E18-80mm T4,4 L IS KAS S. Tento nejnovější kompaktní přírůstek do rodiny objektivů systému Cinema EOS navazuje na úspěch modelů CN7x17 a CN20x50 a Canon jej navrhl pro profesionální i pokročilé filmaře, kteří využívají velkoformátové kamery vybavené jedním snímačem. Canon CN-E18-80mm T4,4 L IS KAS S přináší dokonalou rovnováhu mezi použitelností, vynikající přesností i kvalitou a kameramanům nabízí dostatečný výkon pro pořízení naprosto výjimečných záběrů.

CN-E18-80mm T4.4 L IS KAS S


Standardní součástí objektivu CN-E18-80mm T4.4 L IS KAS S je servo napájené z konektoru EF bajonetu, které usnadňuje natáčení přímo z ruky. S cílem ještě více zvýšit univerzálnost nového objektivu uvádí Canon i speciální grip pro ovládání zoomu – ZSG-C10. Uživatelé tuto novinku ocení zejména v kombinaci se soupravou určenou právě pro natáčení z ruky. Současně dnes Canon oznámil i bezplatnou aktualizaci firmware pro filmový objektiv se servopohonem CN7x17, která přidává podporu automatického zaostřování s duálními pixely CMOS, automatické clony aktivované stisknutím tlačítka a jednosnímkového i průběžného automatického zaostřování – to vše již mohou mít uživatelé filmových kamer Canon EOS C100 a C300 k dispozici¹.

Vynikající optický výkon pro 4K rozlišení
Objektiv CN-E18-80mm T4,4 L IS KAS S těží z vysoce kvalitní a výkonné optiky značky Canon a může se pochlubit rozlišovací schopností, která vyhovuje požadavkům na produkci ve 4K rozlišení. Výsledné záběry jsou tak po optické stránce opravdu špičkové. Rozsah ohniskových vzdáleností 18 až 80 mm odpovídá 4,4násobnému zoomu a objektiv nabízí konstantní reálnou světelnost T4,4 v celém rozsahu zoomu od středu až k okrajům. Díky třem režimům stabilizace obrazu zajišťuje nový model stabilitu výstupů i při filmování z ruky a je proto ideální například pro natáčení svateb. Objektiv CN-E18-80mm T4,4 L IS KAS S využívá clonu s devíti lamelami a výsledné záběry tak mohou nabídnout atraktivní bokeh i vyvážené barvy, tedy vlastnosti typické i pro ostatní objektivy systému Cinema EOS.

Perfektní společník pro kameramany samotáře
Nový CN-E18-80mm T4,4 L IS KAS S váží pouhých 1,2 kg a je dosud nejmenším i nejlehčím filmovým objektivem se servopohonem v portfoliu značky Canon. Novinka je ideální pro kameramany v terénu, kteří pořizují materiály pro zpravodajství nebo natáčí rozhovory. Kompaktní rozměry a malá hmotnost umožňují použití nového objektivu i ve spojení s drony nebo pro natáčení v zakázaných oblastech. CN-E18-80mm T4,4 L IS KAS S se navíc může pochlubit jak snadným ovládáním, tak i univerzálností, díky které nemusí uživatelé při práci měnit objektivy. Novinka tak otevírá širokou škálu tvůrčích příležitostí pro všechny samostatné kameramany.

Vynikající výkon
Součástí CN-E18-80mm T4,4 L IS KAS S je mimořádně výkonná jednotka serva umístěná přímo na tělo objektivu a novinka z dílny společnosti Canon proto může nabídnout velmi přesný digitálně řízený zoom. Všichni dokumentaristé i filmaři tak mohou těžit z maximální rychlosti a citlivosti tohoto objektivu i z bezproblémového přepínání mezi automatickým a manuálním zaostřováním a zoomem. Uživatele, kteří rádi pracují s kamerou na rameni nebo si pro pořizování záběrů v obtížných situacích oblíbili natáčení přímo z ruky, určitě ocení i perfektní grip ZSG-C10. Díky možnosti připojení přímo na objektiv je instalace tohoto příslušenství velmi snadná a stejně jednoduché je i samotné ovládání zoomu.

Nový objektiv eliminuje efekt změny velikosti obrazu při zaostřování, tzv. focus breathing, a to díky vnitřnímu zaostřovacímu systému složenému ze tří skupin. Uživatelé tak mohou rychle přeostřovat bez toho, aniž by docházelo k posunutí natáčených objektů mimo hranice zorného pole. Canon CN-E18-80mm T4,4 L IS KAS S je tak ideální pro kohokoli, kdo chce pořizovat záběry rychle se měnících událostí, například při tvorbě reklamních spotů nebo propagačních videí.¹ Možnost aktualizace firmware závisí na funkcích kamery a je dostupná pro původní i Mark II verze filmových kamer Cinema EOS C100 a C300