Canon na veletrhu FESPA 2017 představí rozšířené portfolio velkoformátových řešení a uvede nejnovější 64palcovou roll-to-roll tiskárnu Océ Colorado

PRAHA, 17. března 2017 – Společnost Canon, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, na veletrhu FESPA 2017 představí své rozšířené portfolio velkoformátových tiskových řešení. Veletrh FESPA 2017 se uskuteční ve dnech 8. až 12. května 2017 na výstavišti v Hamburku.


Největším lákadlem bude premiéra nové 64palcové roll-to-roll tiskárny Océ Colorado 1640 využívající technologii UVgel. Tiskárna bude vůbec poprvé představena v regionu Evropy, Středního východu a Afriky. Canon vystaví dva modely tohoto zařízení a umožní tak návštěvníkům, aby se na vlastní oči přesvědčili o naprosto skvělé produktivitě, kvalitě a univerzálnosti dosažitelné právě díky technologii UVgel a podpořené průmyslovým designem i automatizačními vlastnostmi. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky široké škály tiskových výstupů vytvořených na nové tiskárně Océ Colorado 1640, a to včetně nástěnných a podlahových dekorací, bannerů, tapet, plakátů a prosvětlovaných reklamních poutačů.

„Díky uvedení tiskárny Océ Colorado 1640 – vedle našich špičkových modelových sérií Arizona, imagePROGRAF a ColorWave – můžeme poskytovatelům tiskových služeb zaměřeným na velké formáty ještě více pomoci s objevováním nových možností pro jejich podnikání,“ říká Mark Lawn, ředitel Graphic & Communications Group ve společnosti Canon Europe. „Očekáváme, že technologie Canon UVgel bude mít velmi pozitivní vliv na další vývoj v oblasti digitálního velkoformátového tisku. Představuje totiž opravdu významný pokrok z pohledu produktivity i potenciálu tisku, a to na trhu, který v posledních letech zaznamenal pouze dílčí zlepšení spojená s dozráváním nejvyužívanějších technologií.“

„Předvedením našich zásadních inovací z oblasti tisku na veletrhu FESPA 2017 navazujeme na skvělou reputaci značky Canon, kterou máme mezi firmami zaměřenými na produkci fotografií, venkovních značení, grafiky i dekorativních aplikací. Jde navíc o inovace, které pro zákazníky představují příležitosti k úspěšné transformaci v tomto dynamickém a rychle se rozvíjejícím tržním segmentu,“ pokračuje Mark Lawn.

Canon na veletrhu FESPA 2017 bude předvádět impozantní produkční schopnosti tiskárny Océ Arizona 6170 XTS – jednoho z modelů vlajkové série Océ Arizona 6100, která v rámci regionu Evropa, Střední východ a Afriky slouží na více než stovce míst. Návštěvníci se mohou těšit na živé ukázky produkce reklamních stojanů tištěných na média, jako je například vlnitá lepenka apod. Tento druh materiálů pro podporu prodeje je typickým příkladem výstupů zákazníků využívajících tuto tiskárnu, zejména pak poskytovatelů tiskových služeb, kteří vyžadují špičkovou kvalitu a konzistentní výstupy při objemu produkce až 100 000 čtverečních metrů ročně.

Během veletrhu bude v živé produkci k vidění i Arizona 1280GT. Návštěvníci se tak seznámí s automatizovaným workflow print-and-cut, které jako součást digitálního řezacího plotteru Océ ProCut využívá nový systém Océ Auto Pilot. V podobě prototypu byl tento systém poprvé představený na veletrhu drupa 2016 a Canon jej vyvíjí ve spolupráci s firmou Zünd Skandinavien. Océ Auto Pilot výrazně zvyšuje produktivitu a zásadním způsobem eliminuje požadavky na zásahy ze strany operátorů během dokončování výstupů.

Systém Océ Auto Pilot využívá zobrazovací technologii Canon EOS, a to pro rozpoznávání proprietárních registračních značek na tištěném médiu. Díky tomuto řešení může Océ Auto Pilot automaticky identifikovat a zahájit simultánní obrysové řezání, rylování nebo nasekávání u všech úloh a materiálů na řezacím plotteru dle individuálních specifikací pro dokončování, a to bez ohledu na použitý substrát. Jde o novou míru automatizace, které byla dříve možná pouze v případě větších produkčních objemů při využití identických materiálů.

Společnost Canon na veletrhu FESPA 2017 předvede i využití Océ ColorWave 700 při produkci různorodé škály grafických tisků a Océ ColorWave 910v kombinaci s vysokokapacitním odkládacím zásobníkem pro vysokorychlostní produkci plakátů. 

Na veletrhu FESPA 2017 budou k vidění i dva modely ze série Canon imagePROGRAF PRO – imagePROGRAF PRO-4000 pro tisk fotografií i uměleckých děl v nejvyšší kvalitě a Canon imagePROGRAF PRO-6000 pro vynikající produkční tisk aplikací, jako jsou fotoobrazy, bannery a další druhy prémiových fotografických produktů.

S cílem demonstrovat poskytovatelům tiskových služeb, kteří působí v oblasti velkoformátového tisku, potenciál širokého portfolia materiálů určených ke zvýšení angažovanosti zákazníků převede Canon i digitální tiskový stroj imagePRESS C750 při produkci různorodých marketingových materiálů včetně těch, které jsou orientované na konkrétního zákazníka – jako jsou například pohlednice pro direct mail nebo gatefold bannery.

V centrální oblasti stánku zaměřené na tiskové aplikace uvidí návštěvníci to, jak lze různorodé prezentované technologie značky Canon využít v oblasti tisku z webu (web-to-print) a jak je mohou zákazníci integrovat do svých vysoce produktivních prostředí. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky velkoformátové produkce na rozsáhlou řadu materiálů společnosti Canon, a to včetně substrátů optimalizovaných pro procesy využívající inkousty založené na vodní bázi, solventní inkousty nebo UV inkousty, pro Océ CrystalPoint a pro novou technologii UVgel.

Canon vedle živých ukázek na veletrhu představí i výstupy vybraných nejkreativnějších zákazníků z regionu Evropy, Středního východu a Afriky.

„S každou další naší inovací pamatujeme na to, abychom poskytovatele tiskových služeb podpořili ve zvyšování jejich produktivity i k překonávání kvalitativních očekávání zákazníků a nabídli jsme jim univerzální řešení, díky kterým mohou rozšířit portfolio svých produktů i služeb do nových lukrativních oblastí. Jsme přesvědčeni, že návštěvníci stánku Canon na veletrhu FESPA 2017 získají inspiraci v možnostech našich produktů a uvidí, jak jim mohou naše dosavadní zkušenosti pomoci s naplněním jejich komerčního potenciálu,“ dodává Mark Lawn.